Ferguson Ariva 210

doprze

New member
oho.... nie dość, że nie mogę zapuścić aktualizacji, to jeszcze nie mogę się telnetem połączyć...
wywala błąd:

warning: cannot change to home directory

BusyBox v1.1.3 (2010.04.30-08:55+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

o co kaman?
 

romkli

New member
Ferguson Ariva 210 i ściąganie z serverów rapidshare, hotfile oraz fileserve

Nie mogę znaleźć nic na temat ściągania filmów z serwisów rapidshare, hotfile oraz fileserve. Czy jest możliwe ściągac z tych serwisów?
 

doprze

New member
Jest możliwe, ale nie na oryginalnym sofcie fergusona.
Polecam lekturę serwisu arivahd.pl. Szukaj informacji o plowshare.

Pozdrawiam

Ps. wczoraj wszystkie dostępne softy instalowałem na mojej arivce, żeby wybrać najodpowiedniejszy. Powiem szczerze, że miło jest móc decydować samemu co się chce mieć ;)
 

Glaniu

Member
Hej
Chcialem udostepnic sobie folder z filmami na Win 7 i po udostepnieniu w Arivie pojawia sie monit o logtin i haslo ,ktorego nigdy nie mialem . haslo i login administrator nie dziala .Czy jest jakies domyslne haslo?
 

pkomp

New member
było już kilkanaście razy

w ustawieniach sieci w systemie win vista/win7 wyłącz udostępnianie chronione hasłem - a jak włączyłeś to zaloguj sie na własne konto komputera o ile masz też chronione hasłem..inaczej nie zadziała(więc ciut nie dopracowana funkcja - widac microsoft to pominął)
 

djchopin

New member
Witam- mam Ariva HDplayer 210, do ktorej zamontowalem HDD. Czy ktos z Was wie moze jak kasowaniej w niej foldery? Z tego co mi wiadomo to fabrycznie chyba nie ma takiej opcji. Czy sie myle?
 

janusz

New member
Bez reklam
Kasowanie folderów, przepraszam jak coś pokręce ale piszę z pamięci.
Wchodzisz menu w kopiowanie, pojawiają Ci się dwie strony, po lewj zaznaczasz HDD, jak znajdziesz folder który usuwasz to pilotem wciskasz select. Przechodzisz w prawo i zaznaczasz kosz i enter. Może kolejność nieco inna ale poradzisz sobie.
 

pkomp

New member
djchopin - najważniejsza rzecz to pozbieraj sobie to co chcesz wgrać do arivy na kompie - zastanów się czy będziesz korzystał z torrentów itp to sformatuj dysk w arivie a potem podłącz go do kompa i wszystko powrzucaj....
 

Szemot

New member
Witam- mam Ariva HDplayer 210, do ktorej zamontowalem HDD. Czy ktos z Was wie moze jak kasowaniej w niej foldery? Z tego co mi wiadomo to fabrycznie chyba nie ma takiej opcji. Czy sie myle?

Niestety kasowanie folderów jesli chcesz ich skasowac np 30 jest strasznie upierdliwe. Sa dwa sposoby
- jeden ktry opisał kolega zaraz po Twoim poscie. Niestety ograniczenie, ze możesz zaznaczyć naraz maksymalnie 5 folderów badz plików do skasowania. To samo przy przegrywaniu. To dośc irytujace.
- Drugi ale to tylko jesli masz pojedyncze pliki lub foldery to po prostu wchodzisz w przegladarke zeby widziec to co chcesz skasować i jak bedzie zaznaczone to naciskasz przycisk EDIT i bedzie opcja usunięcia bądz zmiany nazwy. Mozna to robic tylko z pojedynczymi plikami lub folderami.
- No w sumie trzeci sposób to jeśli podłaczysz przez WiFi badz LAN do komputera to z poziomu komputera możesz to tez robić
 
Witam,

Moze ktos przetestowac 210-tke wg. ponizszego?
Zobaczymy jak sobie radzi z "trudnymi formatami" w porownaniu konkurnecją.

"Właścicieli R1 przybywa. Czy ktoś z koleżanek/kolegów może przeprowadzić test na poniższych próbkach wg wzoru z linka: HDforum - View Single Post - Ariva HDplayer 110

Próbki dostępne są tutaj (ostatni post na str 1):
Official Codec/Container Test Videos - AVS Forum

  1. M2TS: Standard 1080p M2TS ripped from a blu-ray - (8.3mbps-1080p-30fps-L4.1-3ref.m2ts)
  2. DVR-MS: Microsoft's old proprietary TV recording format (6mbps-480i-MPEG-ASF.dvr-ms)
  3. WMV9: 1080p WMV9 video with 5.1 WMA audio - (8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv)
  4. HDTV: 1080i 60hz HDTV rip - (10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv)
  5. AVCHD: 1080p M2TS from a Sony HD camcorder - (11.6mbps-1080p-AVCHD-Sony-Camcorder.m2ts)
  6. Improper encode: The infamous Planet Earth clip with an absurd 16 reframes. The bird scene stutters even on high end PCs - (19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv)
  7. DTS: Standard DTS 5.1 audio - (10.2mbps-1080p-24fps-L4.1-5ref-DTS.mkv)
  8. DTS-MA: 7.1 DTS-MA lossless audio - (28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts)
  9. Dolby TrueHD: 7.1 lossless TrueHD audio - (30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts)
  10. MP4: Apple trailer with 9 reframes and AAC audio - (4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4)
  11. 5.1 FLAC + SSA: Multichannel FLAC audio and SSA subs including complex styles and transitions - (L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv)
  12. OGG: 720p Ogg Theora video with Vorbis audio - (4.6mbps-720p-30fps-Theora.ogg)
  13. RMVB: Real Video variable bitrate Unknown if it is RM9 or RM10, as they both use the same header (RV40) - (SD-25fps-RV40.rmvb)
  14. TRP: 1080p Kaon DVB Transport Stream with dual AC3 audio - (15mbps-1080p-L4.0-4ref-dualAC3.trp)
  15. UTF-8: MKV with the following UTF-8 SRT sub tracks: Arabic, Chinese, English, Greek, Hebrew, Hindi, Japanese, Korean, Russian, Thai, Turkish and Vietnamese - (Multilanguage-UTF8-SRT.mkv)
  16. Deinterlacing: 1080i test pattern to determine deinterlacing capabilities - (Slicies MPEG2 NTSC 1080i 29.97.ts)"
Czekamy na wyniki...
 

Szemot

New member
Witam chciałem się zapytać jaki najlepiej dysk kupić cichy nie duży około 500gb
pozdrawiam
Jakikolwiek z serii green czyli będzie miał zmniejszone zuzycie prądu a także będzie chchrza praca. Tu masz zestawienie dysków Dyski twarde wewnętrzne 3,5 cala - rankingi, testy, produkty, wyniki, specyfikacja, recenzje ? Chip.pl i ustaw sobie je wg "ergonomia" czyli głośnośc pracy. Im więcej punktów tym lepiej.

Witam,

Moze ktos przetestowac 210-tke wg. ponizszego?
Zobaczymy jak sobie radzi z "trudnymi formatami" w porownaniu konkurnecją.

Chętnie bym to sprawdził dla Ciebie i tez dla siebie z ciekawości. Niestety w linku którym podałęś jak są te konkretne pliki do pobrania to każdy z nich ma link do ściągnięcia i żadne z nich nie działa. Gwrywa się strona przez 20 sek i w koncu pisze, że nic nie znalazł
 

Szemot

New member
OK jednak zacząłem czytać co na forum piszą i jest tam link do rara ze wszystkim. Wszystko odtwarza się w należytym porządku poza trzema wyjątkami
- 4 plik minimalnie skacze. Trudno poweidzieć mi czemu
- 6 plik pojawiają się momentami artefakty przy szybszym ruchu. Dziej sie tak dlatego, że ma 16 referencyjnych klatek przy AVC High@L5.1 a nawet w instrukcji jest napisane, że obsługuje tylko do 12 chyba. Ale to tylko kwestia ustawień kodeka bo jeśli chodzi o bitrate to odtwarzałem już takie pliki 43Mb/s przy 50 klatkach nagrywane z aparatu i działa płynnie.
- 15 plik jest ten plik gdzie są egzotyczne napisy i zakłądając, że plik nie jest zwalony i wszystkie powinny wyuświetlać się poprawnie to nie pokazuje napisów hebrajskich, hindi, arabskich, koreańskich i tajskich. Ale np chińskie, japońskie czy wietnamskie bez problemu.

I tyle, reszta działa. No tylko filmik pokazujący DTS MA zjechało w dół do DTS 1500Kb/s bo mój amplituner nie obsługuje dzwięku HD zatem ze specyfikacji kodeka DTS MA jeśłi nie ma jak takie odtworzyc to sam schodzi jakościa w dół do zwykłęgo DTS. Co do DD TrueHD nie jest on kompatybilny wstecz więc dzwięku nie mam ale to nie wina odtwarzacza tylko mojego amplitunera.

Mam nadzieję, że pomogłem
 

latet

New member
Zastanawiam się, czy są już odtwarzacze stacjonarne płyt Blu-Ray/DVD, które swoimi możliwościami doganiają moją Arivę 210? Z Arivy jestem na tyle zadowolony, że nie mam motywacji dokonać wymiany na nic innego, ale jeśli to coś będzie mieć podobne możliwości plus czytnik płyt Blu-Ray, to się mocno zastanowię...

Co myślicie? (zwaracam się do śledzących te sprawy na bieżąco).

P.S. Co do tych plików testowych - nie mogę ich pobrać, linki nie działają. Czy ktoś nie mógłby ich jakoś łatwiej udostępnić?

Dzięki,

latet
 

latet

New member
Czy w arivie 210 jest możliwość podglądnięcia czasu filmu,bo brak wyświetlacza?

Na pilocie jest guzik "DISPLAY" i po jego naciśnięciu na ekranie pojawiają się różne informacje o odtwarzanym filmie, m.in. aktualny czas, rozdzielczość, fps (czasem błędnie).
 
Do góry