Ferguson Ariva 210

latet

New member
Witam,

Mam tu takie 3 bardzo ładne pliki testowe (łącznie tylko 120 MB) z materiałem AVC 1280x720p25 z ustawioną flagą "pulldown mode = frame doubling" (ustawienie tej flagi to jeden z 3 sposobów zwiększenia zgodności materiału 25p ze standardem Blu-ray).

Jednak wygląda na to, że Ariva 210 ma z tym problem - odtwarza taki materiał 2x szybciej niż powinna. Ale ja mam stary firmware i nie chcę na razie nowego. Czy ktoś z nowym firmware może sprawdzić jak mu się odtwarzają te pliki?

http://www.medfoto.pl/AVC_720p25_frame-doubling-pulldown-flag.zip

To są 2 pliki .m2ts oraz 1 plik .mkv. Sam obraz, bez dźwięku. Filmik powinien trwać 20 sek. i być wyświetlany z prędkością 25 fps. I choc Ariva 210 podaje prawidłowy czas trwania 20 s., to filmik leci za szybko (50fps) i trwa 10 sek.

Jeśli będziecie odtwarzać te filmiki w kompie, to normalne jest, że jeden z nich (muxed_by_tsMuxer) nie działa płynnie (na tym też m.in. polegał ten test), ponieważ tsMuxer kaszani materiał z flagą "pulldown mode = frame doubling". Natomiast ciekawe jest to, że niektóre (soft)playery i tak potrafią go odtwarzać prawidłowo (np. Splash Lite). No, ale tu chodzi o Arivę 210 i o inny problem.

Uwaga - filmik to sekwencja w zwolnionym tempie, więc można się nie zorientować, że Ariva odtwarza go za szybko, bo wygląda wtedy "normalnie" :) Proszę porównać z odtwarzaniem w kompie i zmierzyć czas.

Dzięki!

latet
 

spa

New member
OK jednak zacząłem czytać co na forum piszą i jest tam link do rara ze wszystkim. Wszystko odtwarza się w należytym porządku poza trzema wyjątkami
- 4 plik minimalnie skacze. Trudno poweidzieć mi czemu
- 6 plik pojawiają się momentami artefakty przy szybszym ruchu. Dziej sie tak dlatego, że ma 16 referencyjnych klatek przy AVC High@L5.1 a nawet w instrukcji jest napisane, że obsługuje tylko do 12 chyba. Ale to tylko kwestia ustawień kodeka bo jeśli chodzi o bitrate to odtwarzałem już takie pliki 43Mb/s przy 50 klatkach nagrywane z aparatu i działa płynnie.
- 15 plik jest ten plik gdzie są egzotyczne napisy i zakłądając, że plik nie jest zwalony i wszystkie powinny wyuświetlać się poprawnie to nie pokazuje napisów hebrajskich, hindi, arabskich, koreańskich i tajskich. Ale np chińskie, japońskie czy wietnamskie bez problemu.

I tyle, reszta działa. No tylko filmik pokazujący DTS MA zjechało w dół do DTS 1500Kb/s bo mój amplituner nie obsługuje dzwięku HD zatem ze specyfikacji kodeka DTS MA jeśłi nie ma jak takie odtworzyc to sam schodzi jakościa w dół do zwykłęgo DTS. Co do DD TrueHD nie jest on kompatybilny wstecz więc dzwięku nie mam ale to nie wina odtwarzacza tylko mojego amplitunera.

Mam nadzieję, że pomogłem

Mnie osobiscie wyszedl nastepujacy wynik:
2 - nie wykrywa
4 - przycina co jakis czas lekko
6 - zwalone kolory, duzo kwadratow
10 - male kwadraty co jakis czas
12 - nie wykrywa
13 - male kwadraty co jakis czas

Reszta OK

@latet

wszystkie 3 pliki byly przyspieszone
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
taa i akurat u Ciebie ogg theora poszło (u nikogo innego, poza WDTV, a u Ciebie tak ;)

W sumie masz racje. Odtworzyły się wszystkie pliki które widział. Tylko po prostu dwóch wogóle nie widział czyli ten co mówisz a także plik drugi

@latet
Faktycznie wszystkie pliki idą za szybko i sa wykrywane jako 50fps a na kompie tak jak powinno być i wykrywa jako 25. Swoja drogą ciekawe czemu tak
 

mohamedddd

New member
Witam ostatnio zakupiłem ten tuner powiedzcie mi którego oryginalnego softa wgrać do 210?

HDplayer_210_v20101230r4beta.zip
HDplayer_210_v20100914IU112.zip

Chyba że istnieje jakaś alternatywa dla oryginałów?
 
Ostatnia edycja:

doprze

New member
jeżeli nie zależy Ci na torrentach i na serwisach typu you tube to polecam z alternatywnego oprogramowania - soft z mede8era. Chodzi mega stabilnie, wizualnie jest najładniejszy, napisy ma naprawdę białe - są naprawdę czytelne i do tego video wall. Piękna rzecz... poczytaj na podanej wyżej stronie... polecam.
 

andrew k

New member
latet napisał:
Mam tu takie 3 bardzo ładne pliki testowe (łącznie tylko 120 MB) z materiałem AVC 1280x720p25 z ustawioną flagą "pulldown mode = frame doubling" (ustawienie tej flagi to jeden z 3 sposobów zwiększenia zgodności materiału 25p ze standardem Blu-ray).
te pliki idą dobrze (w zwolnionym tempie) odtwarzane przez USB w TV Sharp LC32LE210EV.
 

mohamedddd

New member
Mam takie pytanie tuner wykrywa mi mojego PC przez Lan tylko chce hasło i login jest jakieś uniwersalne bo osobiście nie mam żadnego założonego w kompie??
 

pkomp

New member
który shoutcast?ten fergusona?proszę cię nie bądź śmieszny - jak zobaczyłem ten żałosny soft to odrazu go wywaliłem i wgrałem mede8er - tam jest radio z jajami a nie śmietnik
i tak samo zrób - nie ma się co męczyć dziadostwem tym bardziej że ferguson od dawna nawet nie próbował nic aktualizować - ta firma powinna trafic na czarna listę
 

Szemot

New member
Softy wychodzą co jakieś 2 miesiace wiec skąd wniosek, że prawie nie wychodza? Poza tym może Fergusonowi do ideału nieco brakuje ale w dziale tuner Sat całkiem nieźle sobie radzi. Co do odtwarzaczy multimedialnych HD w sumie ma raczej korzystną jakośc do ceny. Te za 1000 oczywiście są lepsze. Ale te za 400 już nie a na dodatek będa plastikowe i to z badziewnego plastiku gdzie wszystko krzywe.
 

janusz

New member
Bez reklam
Spokojnie pkomp troszkę wydziwia, bo lubi się bawić i chwała mu za to, alternatywne softy to super rzecz. Niemniej krytyka Ferdka wydaje się dziecinna jak się porówna do markowych odtwarzaczy typu Sony. Z czystym sumieniem twierdzę, że Ferguson wśród odtwarzaczy HD jest 3 klasy lepszą marką od Sony i warto za niego zapłacić nawet 2 razy więcej.
 

dudasek3000

New member
ja nie narzekam, blureje iso ladnie chodza, z youtuba tez wyciaga dobra jakosc, usb, wifi, wszystko jest w porzo. dalem terabajtowy dysk i jest git. interfejs faktycznie móglby dostac kopa przy pomocy kilku update'ów z nowymi ficzerami i mozliwosciami. czy regularna przegladarka www jest tam możliwa?

no ale to radio mnie zastanawia, bo mi nie dziala;)

stestuje te alternatywne softy. bo sam mam kilka pomyslów jak mozna by uatrakcyjnic interfejs tego sprzęta;)
 
Do góry