Ferguson Ariva 210

pkomp

New member
ja narazie się pomęczę - bo w sumie służy wyłącznie do odtwarzania filmów i tu daje radę bezproblemowo...youtube olewam bo na żadnym z tych odtwarzaczy to nie jest wygodne - i tak HD nie działa więc? :)
radio internetowe też żadnym szałem
reszta internetowych śmieci mnie też nie rusza a z torrenta już dawno zrezygnowałem na rzecz znacznie szybszych serwisów hostingowych - lepiej zapłacić parę groszy za dostęp na tydzień czy miesiąć i zassać momentalnie całą przygotowaną wcześniej listę szczególnie jak ktoś ma neta ze 25 megabit.......kilka dni i terabajt zapełniony :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
ja narazie się pomęczę - bo w sumie służy wyłącznie do odtwarzania filmów i tu daje radę bezproblemowo...youtube olewam bo na żadnym z tych odtwarzaczy to nie jest wygodne - i tak HD nie działa więc? :)
radio internetowe też żadnym szałem
reszta internetowych śmieci mnie też nie rusza a z torrenta już dawno zrezygnowałem na rzecz znacznie szybszych serwisów hostingowych - lepiej zapłacić parę groszy za dostęp na tydzień czy miesiąć i zassać momentalnie całą przygotowaną wcześniej listę szczególnie jak ktoś ma neta ze 25 megabit.......kilka dni i terabajt zapełniony :)
Mam takie same podejście do sprawy z moim IcyBoxem (bardzo podobne playery) Do filmów i koncertów jest wystarczający.
 

andrew k

New member
Co znaczy :
youtube olewam bo na żadnym z tych odtwarzaczy to nie jest wygodne - i tak HD nie działa więc?
JAK NAJBARDZIEJ działa i bez zacięć a obsługa? Cóż wymagać wpisujesz, wyszukujesz i odpowiedzi masz identyko jak na pececie!!.
Mi chodziło o Videowall z Mede8er albo Jukebox z Ac Ryana :) to są te "bajery", o o wiele "milszej" obsłudze i wspaniałej stabilności już nie wspomnę, więcej obsługiwanych plików względem oryginału i te pe i te de :) POLECAM.
 

pkomp

New member
działa HD YT?to spoko....ale i tak jest już sam kibel z YT czyli "to video nie jest dostępne w twoim kraju" i brednie o prawach autorskich dla teledysku który ma promowac album - skoro go nie mogę obejrzeć to logiczne że napewno albumu nie kupię :) ale co tam...potem narzekają na słabą sprzedaż

piszesz o wpisywaniu - jak widzę tą klawiaturkę ekranową i jak ona działa to rzygać mi się chce a nie wyszukiwać - pomijam juz tragiczną predkość przewijania list....heh dodane radio mnie zabiło

własnie andrew videowall...własnie wgrałem soft mede8er'a i powiem wam że to jest to - ariva dostała drugie życie i kolejną szansę...przynajmniej trybi już na starcie i wygląda znacznie lepiej...videowall jest kozak - może ciut wolny ale jednak kozak...no i radio internetowe i to jakie(to co zrobił ferguson to nie wiem czy wogóle mozna tak nazwać)

fajnie bo dla muzyki czyta folder.jpg i wyświetla - przydałby sie też taki videowall dla nuty heheh
szkoda że juz nie czyta okładek zaszytych w plikach i nie czyta tagów we .flac...no i tv-sys wyłącza pilota hehehe ale to pikuś - mede8er przyplusował na arivie !!!

no i udostępnianie plików wypas - włączamy tryb NAS i z głowy

oho pierwsza zawieszka na radiu internetowym podczas słuchania :)
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
Hmm NIGDY nie włączłem torrentów na arivce ( a wogóle na pececie używałem może z x lat temu (uwagi Pana komp'a nt torrentów są jak najbardziej słuszne:) więc nie odpowiem a mam soft mede8er 5249 (od med 500x), ale osobiście ( z głupiego w sumie powodu - podoba mi się funkcja GOTO umieszczona razem z klawiszem "w prawo" " w lewo" :) wolę soft 4824 od Play On HD.
A ha i jeszcze dochodzi świetny interfejs "sterujący" z przeglądarki(pewnie można by go "wkleić" do softu mede8er....).
 
Ostatnia edycja:

doprze

New member
panowie zainteresowaliście mnie....

można wgrać soft od madera? i wszystko działa? pilot, torrent, YT, samba???? napisy nie są przeźroczyste może jeszcze powiecie?

Wgrywając nie uwali sprzętu? jak wgrać? poprostu z usb? czy trzeba coś najpierw pogrzebać? bo powiem szczerze, że z wykształcenia jestem m.in. inż. informatyki, ale grzebanie w rootach do dla mne czarna magia ;)))))
 

pkomp

New member
softy są na stronie arivahd.pl - skusiłem sie na mede8er z racji videowall - kozak sprawa...pilot działa jedynie przycisk tv sys go wyłacza ale grzebać mi sie nie chce w konfigu - nie cierpię linuksów - olbrzymim plusem jest w tym sofcie bezpośredni dostęp do systemu plików po włączeniu NAS

torrent?tego tam nawet nie zauwazyłem i nie płaczę....szkoda na to czasu nawet przy niewielkim zużyciu prądu

dwa razy zawiesił mi sie na odtwarzaniu shoutcasta - raz przerwał i zwisł drugi raz ciemny ekran ale odtwarzał jak najbardziej poprawnie - reszta funkcji ok

andrew jest na playON videowall?chociaz narazie styka mi meder...zapominam o fergusonie(jedynie napis na sprzecie mi przypomni)
 

te_pe

New member
1. Witajcie - czytam od dawna...
2. Zachęcony przedpiszcami wgrałem mede8er'a - no i zonk
staje na ekranie wyboru języka i czeka na pilota...... który nie działa...

no i w Was nadzieja.....
 

te_pe

New member
uwalona ariva

cypisek_xl napisał:
Jaka to była wersja FW? I skąd pobierana?

stąd: www iamm cz/viewtopic.php?f=44&t=2680

teraz widzę, że modowana.....

arivy nie widać w sieci - więc albo SW3, albo serwis....

T.
 

andrew k

New member
pkomp napisał:
andrew jest na playON videowall?
tak, nazywa się Movie jukebox (programik Yamj) mkkm świetny tutek do tego zrobił.
te_pe napisał:
Zachęcony przedpiszcami wgrałem mede8er'a
szkoda że nie doczytałeś skąd pobrać soft Mede8eer zmodowany POD ARIVĘ (arivahd.pl). Wgrałeś soft zmodowany na EGreat'a. Serwis wtedy kiedy nie chcesz tracić gwarancji, a SW3 w ostateczności (choć nie wiem czy serwis uzna Twój "błąd"(zobaczą w końcu inne FW :) Chyba żebyś "pomógł" się zepsuć zupełnie(np. zasilić Arivkę napięciem 400V - NIKT Ci nie udowodni, że Ariva była "niewinna" uwałce - i wtedy z czystym sumieniem serwis :).
Oczywiście możesz też od kumpla pożyczyć pilota Logitech Harmony, ustawić IP w Arivce i wgrać soft jeszcze raz (metrodą soft reset opisaną na forum arivahd.pl).
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
stąd: www iamm cz/viewtopic.php?f=44&t=2680
teraz widzę, że modowana.....
arivy nie widać w sieci - więc albo SW3, albo serwis....
T.
Hmm. Tylko dlaczego taki soft wgrywać w ciemno? Katastrofa gwarantowana. Wyraźnie andrew k i pkomp proponowali forum arivahd.pl. Zarejestrować się, zalogować a następnie czytać i czytać. Potem jak temat już ogarnięty to dopiero można się zdecydować na zmianę oprogramowania.
 

pkomp

New member
brawo kolego!!!
sam sobie jesteś winny....może trzeba podszkolić czytanie co?

czy tam napisane że to soft do arivy?nie.....a o czym my piszemy tutaj?i o czym pisaliśmy jak pouwalaliśmy arivy?i dlaczego wspominamy o forum arivahd?

Ja nie wiem ale 3/4 zaglądających tu ludzi ma poważne problemy z czytaniem czy to instrukcji czy to tego co już dawno napisaliśmy....

przejżyj wątek jak i forum ariva hd i nie będziesz miał z niczym problemów - znajdziesz rozwiązania wszelkich kłopotów a także odpowiednie oprogramowanie
 

te_pe

New member
brick

brawo kolego!!!
sam sobie jesteś winny....może trzeba podszkolić czytanie co?

z czytaniem nie ma problemu - chodzi o czytanie ze zrozumieniem :-D

w zasadzie liczyłem w 25%, że się powiedzie.....

może ten przypadek będzie nauczką dla innych - dla mnie już jest...
 

andrew k

New member
pkomp choleryku ;) nie krzycz na kolegę on w końcu soją niunię uwalił ;) a tak na poważnie czytanie po łebkach to bolączka KAŻDEGO forum. Kolega jak widzę nie ma do nikogo z nas pretensji (oczywiście poza sobą ;). Jak wspomniałem najprostszym rozwiązaniem jest Logitech Harmony zaprogramowany pod EGreat'a i naprzód!!!
a co do czytania to znam świetne przedszkole, gdzie wyśmienicie uczą czytać :)
 

pkomp

New member
nie krzyczę :) - już na początku pisałem że swoją uwaliłem bawiąc się softami :) - wystarczyło przeczytac wątek i wszystko staje sie jasne - teraz bym się nie przejmował ale wtedy straciłem troszkę czasu na szukaniu rozwiązania hehehe

co do harmony niestety koszta koszta - i to nie małe za tak prostego grata - cenią się
zresztą soft medera ma zdalne sterowanie przez sieć(i kazdy soft inny jeśli ma sie dostęp ma z konsoli)
ale trzeba mieć dostęp hehehe

ps.kolega ma ten plus że drzwi wyważać nie musi jak jedni z pierwszych użytkowników
 

te_pe

New member
Jak wspomniałem najprostszym rozwiązaniem jest Logitech Harmony zaprogramowany pod EGreat'a i naprzód!!!

działanie przyniosło spodziewany efekt - aktualizacja z poziomu menu przywróciła stare, brzydkie menu.....

[pożyczony Harmony 525 z ustawieniem kodow eGreatEG-R1B
poszło normalnie z palca - setup-upgrade firmware.
w zasadzie powinno zadziałać też z Harmony 300i (ok. 110zł)
]

tak więc dziękuję wszystkim, tym najbardziej narzekającym i tym mniej narzekającym ..... (na mnie)


wiecie, jako Tomasz muszę samemu dotknąć, by uwierzyć :)
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
..to teraz grzecznie lecisz na arivahd.pl i zapuszczasz (już bez ryzyka, ale odpowiedni dla Ciebie czyli od 210 albo 150 DVD) soft ACRYAN albo Mede8er.....ale biegusiem ;)
 

doprze

New member
a jeszcze tak pytanie odnośnie tych opcjonalnych FW:

czy w sofcie ad AC ryana działa torrent? w tym od mede8era wiem, że nie i nie będzie, ale od ACR nie znalazłem tej informacji. A może ktoś z Was instalował ten soft blue??? tam jest możliwość doinstalwoania - ale jak to zrobić ???tylko (łopatologiczne)....


Dzięki i pozdrawiam.
Wczoraj chciałem zainstalować soft fergusona - tą betę i niestety jedyne co widziałem - to czarny ekran ;)
 
Do góry