Ferguson Ariva 210

Spider22

New member
Po dłuższym przetestowaniu tego playera stanowczgo go jednak odradzam.

Problemy
-beznadziejny soft (mam zainstalowany najnowszy) player po włączeniu nie reaguje przez około 50sekund na pilota , samoczynnie sie resetuje, znika zawartość katalogów , pitot to jakas tandeta jakiej dawno nie widziałem. Jeśli przypadłości zostana wyeleminowane wtedy to będzie dobry zakup narazie radze rozejrzeć sie za czymś innym.
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Po dłuższym przetestowaniu tego playera stanowczgo go jednak odradzam.

Problemy
-beznadziejny soft (mam zainstalowany najnowszy) player po włączeniu nie reaguje przez około 50sekund na pilota , samoczynnie sie resetuje, znika zawartość katalogów , pitot to jakas tandeta jakiej dawno nie widziałem. Jeśli przypadłości zostana wyeleminowane wtedy to będzie dobry zakup narazie radze rozejrzeć sie za czymś innym.

Jakbyś przeczytał ostatnie 5-8 stron tego wątku to bys nie napisał swojej wiadomości bo nie miałbyś problemów z softem
 

spa

New member
Po dłuższym przetestowaniu tego playera stanowczgo go jednak odradzam.

Problemy
-beznadziejny soft (mam zainstalowany najnowszy) player po włączeniu nie reaguje przez około 50sekund na pilota , samoczynnie sie resetuje, znika zawartość katalogów , pitot to jakas tandeta jakiej dawno nie widziałem. Jeśli przypadłości zostana wyeleminowane wtedy to będzie dobry zakup narazie radze rozejrzeć sie za czymś innym.

mam arive z najnowszym softem. Wszystko dziala jak nalezy. Polecam go kazdemu. Ja jestem bardzo zadowolony.
 

Eathan1

New member
Od dłuższego czasu staram się skonfigurować Arivę 210 do obsługi za pomocą Logitech Harmony One. Przeglądnąłem większość kategorii sprzętu i nie wiem gdzie szukać odpowiedniej pozycji dla Arivy.

Może ktoś z Was podpowie w której kategorii sprzętu kryje się Ariva?

EDIT:
Udało mi się znaleźć, ale nie wpadłbym aby szukać tego w sekcji Komputer....
 
Ostatnia edycja:

karkan

New member
Witam,
Mam ten odtwarzacz. Wszystko ok. Jednak pilot jest strasznie upierdliwy. Trzeba kilka razy dusić celować aby załapał. Czy to sprawa softu czy pilota? Jeśli softu ktorą wersję wgrać? Obecnie mam wgraną HDplayer_210_v20100914IU112.
 

pkomp

New member
panowie na temat pilota napisaliśmy wcześniej - czytajcie a nie wciąz te same bzdurne pytania - przez pierwsze p[ół minuty nie reaguje bo odtwarzacz wciąż cos dogrywa
potem juz działa i to znacznie lepiej niż na pierwszych firmware aczkolwiek i tak z grubsza trzeba celować
 

zymbion

New member
A kto mi odpowie odnośnie pobierania torentów??
Próbowałem z podanych przez producenta stron i te śmigają bez problemu, ale jest problem z torentami np. z TG pozycja wisi bez pobierania a to dlatego że niewidzi sedów pomimo że na stronie jest ich mnustwo.
Kto wie jak to rozwiązać bo ja kupowałem to urządzenie w 90% pod pobieranie żeby PC nie musiał chodzić
Z góry dzięki za pomoc
 

karkan

New member
panowie na temat pilota napisaliśmy wcześniej - czytajcie a nie wciąz te same bzdurne pytania - przez pierwsze p[ół minuty nie reaguje bo odtwarzacz wciąż cos dogrywa
potem juz działa i to znacznie lepiej niż na pierwszych firmware aczkolwiek i tak z grubsza trzeba celować

Według Twojego twierdzenia to mój cały czas coś dogrywa....
 

spa

New member
A kto mi odpowie odnośnie pobierania torentów??
Próbowałem z podanych przez producenta stron i te śmigają bez problemu, ale jest problem z torentami np. z TG pozycja wisi bez pobierania a to dlatego że niewidzi sedów pomimo że na stronie jest ich mnustwo.
Kto wie jak to rozwiązać bo ja kupowałem to urządzenie w 90% pod pobieranie żeby PC nie musiał chodzić
Z góry dzięki za pomoc

niestety, klient torrenta dziala na domyslnym porcie, a ten na wymienionych przez Ciebie stronach jest zablokowany. Na oryginalnym sofcie dalo sie zmienic port w skrypcie. Na najnowszym nie jest juz to mozliwe. Przynajmniej nie w sposob podany tutaj wczesniej przeze mnie na forum. Jak zmienisz port bedzie dzialac. Napisz tylko potem jak tego dokonales...

Pozdrawiam.
 

Eathan1

New member
rzez pierwsze p[ół minuty nie reaguje bo odtwarzacz wciąż cos dogrywa
potem juz działa i to znacznie lepiej niż na pierwszych firmware aczkolwiek i tak z grubsza trzeba celować

No to ja dodam coś od siebie. Nie jest to pół minut, ale z minuta. Później działa dużo lepiej niż na starszych wersjach. Co do celowania to faktycznie trzeba celować, ale... kupiłem pilota Harmony i tutaj z tym celowaniem wcale nie jest tak, że musimy idealnie celować. Swoboda jest dużo większa niż w przypadku pilota oryginalnego.
 

pkomp

New member
cóż słaby ten pilot z deka niestety....też pomyślę nad jakimś uniwersalnym bo mam już cztery a wszystko przez to że ta chol...a ariva blokuje działanie CEC

co do torrenta to router i forwarding i po sprawie
 

Eathan1

New member
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
dokładnie - co tu się rozpisywać?:) - router to genialne urządzenie pod tym względem

dobra stronka ethan - nie dajcie się tylko wkręcić na reklamę :)
 
Ostatnia edycja:

kanti

New member
witam, czy na 210 jest możliwość odtwarzania mp3 losowo z katalogu, i czy wyświetla okładki mp3'jek jeśli są wklejone w plik mp3 ?
 

pkomp

New member
kanti losowo tak - co do okładek nie pamiętam - wole słuchać z komputera - we flac nie czytało to pewne(na starym sofcie - nie wiem jak na najnowszym)

tomjaw w arivie wszystko na auto - to ma przydzielić router i w nim szukaj rozwiązania(aha wifi czy kabel?)
 
Jeśli w kliencie torrent jest używany jeden port i nie można go zmienić (blokada) to co da wam tzw przekierowanie na routerze ? ,...... a może czegoś nie wiem ?. O ile mi wiadomo to przekierowania portu używa się gdy jesteśmy za NAT-em i niemożemy ściągać pełną prędkością ....ale niestety przekierowujemy port klienta torrent ! a w naszym przypadku jest on blokowany na licznych trackerach ....
 
Do góry