Ferguson Ariva 210

acidi

New member
Zastanawiam się nad zakupem tej ARIVY 210 i w związku z tym mam pytanko ( przeczytałem wszystkie 28 stron:) czy wcześniej wymieniane problemy już zniknęły całkowicie ?? Pytam bo chce ściągać filmy full HD (jest ich trochę bo 20mb łącze nie może się marnować;) na PC a następnie przesyłać je na pomocą LAN do playera.
 

Eathan1

New member
Zastanawiam się nad zakupem tej ARIVY 210 i w związku z tym mam pytanko ( przeczytałem wszystkie 28 stron:) czy wcześniej wymieniane problemy już zniknęły całkowicie ?? Pytam bo chce ściągać filmy full HD (jest ich trochę bo 20mb łącze nie może się marnować;) na PC a następnie przesyłać je na pomocą LAN do playera.

Po wgraniu najnowszego firmware problemy z kopiowaniem po LAN jak i z USB zniknęły. U mnie nie ma z tym problemu. Kopiowanie po LAN to jakieś 6 MB/s więc źle nie jest. Po WiFi idzie dość wolno, ale sprawdza się np. przy dogrywaniu napisów czy kasowaniu oglądniętych treści. Po WiFi wgrywam też fotki i inną drobnicę.

A przy okazji pytanie do innych posiadaczy. Niby Ariva miała obsługiwać wszystkie napisy. Jednak u mnie jest taki problem, że od czasu do czasu napisy lecą dużą szybciej niż film. Dodam, że napisy są na 100% dopasowane do filmu i na innym playerku działają OK.

Ktoś wie co może być przyczyną? Dzieje się tak np z napisami do 3 serii Mentalisty.
 

GonsioR

New member
Po wgraniu najnowszego firmware problemy z kopiowaniem po LAN jak i z USB zniknęły. U mnie nie ma z tym problemu. Kopiowanie po LAN to jakieś 6 MB/s więc źle nie jest. Po WiFi idzie dość wolno, ale sprawdza się np. przy dogrywaniu napisów czy kasowaniu oglądniętych treści. Po WiFi wgrywam też fotki i inną drobnicę.

A przy okazji pytanie do innych posiadaczy. Niby Ariva miała obsługiwać wszystkie napisy. Jednak u mnie jest taki problem, że od czasu do czasu napisy lecą dużą szybciej niż film. Dodam, że napisy są na 100% dopasowane do filmu i na innym playerku działają OK.

Ktoś wie co może być przyczyną? Dzieje się tak np z napisami do 3 serii Mentalisty.

A propos napisów, to Ariva nie radzi sobie z napisami iw formacie MPL2 (te z nawiasami kwadratowymi), działają doskonale MicroDVD (klamry) oraz TMPlayer (zwykłe oznaczenie czasu). Najlepiej ściągnij sobie z jakiejś napisowni, np z napisy24.pl pliki w formacie MicroDVD, lub SRT - problemu nie będzie. Ktoś już wcześniej w tym wątku pisał, że nowy NAPI-PROJEKT będzie miał opcję ściągania napisów SRT - to sprawę załatwi.

Jeśli chodzi o nowy soft do Arivy, to najnowszy śmiga elegancko, zdarza mi się natomiast co jakiś czas po włączeniu, że traci wszystkie ustawienia. W nowej wersji nie ma też możliwości zmiany daty - na początku bawiłem się w zmianę via telnet, ale ponieważ ustawienia się zerują, więc przestało mi się chcieć.... trochę to denerwujące, zważywszy, że napisy dopasowuję via samba, a foldery sortuję wg. daty - gdy zegar się resetuje, to sortowanie na nic się zdaje.
Czy ktoś też ma taką przypadłość?
 

bobasek

New member
PORAŻKA Z PROXY
KUPIŁEM playerka i śmiga ładnie, nieźle działa w sieci wewnętrznej przez router (tak po wi-fi jak i po LAN) niestety zakładka w menu "IMS" to tylko dla mnie pusta ikonka - a to wszystko przez to, że mam dostawcę netu z tym cholernym PROXY,
 

pkomp

New member
to po co masz człowieku router?
w arivie nie musisz ustawiać kompletnie nic - podłączasz pod router i wszystko smiga bez zająknięcia
 
Ostatnia edycja:

Rafał 1975

New member
Witam
Mam pytanie: czy wasze Arivy 210 mają problem z niektórymi plikami mkv. Srednio 1 na 4 nie może się odtworzyć. Np ściągnalem clone wars i stargate universe, krórych nie chce odtworzyć. Zaznaczam że na blu ray samsungu 550 od kolegi pliki ruszyły bez problemu. Poniżej załączam nazwę plików których nie chce mi odtworzyć:
star.wars.the.clone.wars.s03e07.720p.hdtv.x264-immerse.mkv
Stargate.Universe.S02E04.720p.HDTV.x264-IMMERSE.mkv
Wyskakuje komunikat: Nieprawidlowy plik!!
Nie wiem czy to problem odtwarzacza czy plików. Ma któs może rozwiązanie tego problemu? z góry sedeczne dzięki za pomoc
 

bobasek

New member
to po co masz człowieku router?
w arivie nie musisz ustawiać kompletnie nic - podłączasz pod router i wszystko smiga bez zająknięcia

mam router i podłączam ARIVKĘ pod router ale gdzie mam wpisać opcje ustawienia połączenia LAN skoro w każdym kompie podłaczonym pod router w opcjach połaczenia internetowego w zakładce użyj serwera PROXY muszę wpiać (proxy.telsten com) i podać numer portu 3218 inaczej nie działa mi internet
 

bobasek

New member
Może to głupie pytanie, ale jak skopiować na dysk oryginalną płytę blu-ray
Jak kopiuję na dysk ARIVY swoje nagrane w PINNACLU płyty BLU-RAY z kamery, a ściślej mówiąc pliki z KATALOGU BDMV>STREAM> (plik z rozszerzeniem *m2ts to ferguson czyta, a jak kopiuję z oryginalnej kupionej płyty to nie czyta (nieprawidłowy plik), choć ma to samo rozszerzenie?
Czy te plikisą zabezpieczone?
 

spa

New member
A orientujesz się kiedy będzie dostępny?


co do napisow SRT to caly czas sa dostepne na stonie napisy24.pl

wyszukujsz napisy, klikasz na wielki, niebieski znak zapytania po prawej stronie napisow, rozwija sie menu i scigasz wersje typu SubRip.

Pozdr

PYTANIE: Czy jest mozliwosc wylaczenia klienta torrent bez wylaczania samby? W menu da sie tylko oba na raz.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Może to głupie pytanie, ale jak skopiować na dysk oryginalną płytę blu-ray
Jak kopiuję na dysk ARIVY swoje nagrane w PINNACLU płyty BLU-RAY z kamery, a ściślej mówiąc pliki z KATALOGU BDMV>STREAM> (plik z rozszerzeniem *m2ts to ferguson czyta, a jak kopiuję z oryginalnej kupionej płyty to nie czyta (nieprawidłowy plik), choć ma to samo rozszerzenie?
Czy te plikisą zabezpieczone?
Nie bawiłem sie jeszcze z oryginalna płytą BD ale na 99% jest zabezpieczona.
 

Epidian

Member
Oryginalną płytę z filmem Blu-ray zgrywamy na twardy dysk programem AnyDvd albo DVDFab, bez nich nie da rady. Każdy film skopiowany tymi programami można potem bezproblemowo odtwarzać na Arivie 110 i 210, zarówno z folderów (z pełną strukturą BD) jak i z pojedynczego pliku m2ts.
 

bobasek

New member
Oryginalną płytę z filmem Blu-ray zgrywamy na twardy dysk programem AnyDvd albo DVDFab, bez nich nie da rady. Każdy film skopiowany tymi programami można potem bezproblemowo odtwarzać na Arivie 110 i 210, zarówno z folderów (z pełną strukturą BD) jak i z pojedynczego pliku m2ts.

Super wielkie dzięki za info
pozdrawiam
 
Do góry