Ferguson Ariva 210

pkomp

New member
e tam - czytelnoc jest bardzo dobra - cieniowanie to tylko bajer...większy problem to to że wybieramy biae a dostajemy szare.....

no i gówniany support - pisaem do nich 3 razy w sprawie będów i firmware i kompletna cisza
nowego softu również brak - na szczęscie mam klienta i chyba przerzucę się na media center na xbmc - juz kit z tym hd audio - na media center wypluje chociaz lpcm w 5.1 i na jedno wyjdzie
 

RM.Harry

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich :)
to jak w końcu jest bo tak czytam ten wątek i czytam i nie wiem :/ WARTO kupować ten sprzęt czy nie(czekać na aktualizacje) ???? jak nie to co kupić ??
 

doprze

New member
po 3 tygodniach okazało się, że moja zamówiona ariva 210 nie dojdzie ;( w sumie może dobrze... bo czym więcej interesowałem się tematem, tym mniej byłem pewnien swojego wyboru.

Zamierzam playera podłączyć albo przez coaxial albo optyk do amplitunera obsługującego dts itp (sprzęt 6 letni), a przez hdmi do plazmy 42 cale panasonica, w związku z czym mam pytanie:

czy nowy chipset realtek 1073DD+ dużo więcej daje w porównaniu do poprzednika 1073DD bez plusa ????

Moje obecne typy:
1. ferguson ariva 210 - nowy chipset, pliki txt
2. evolve blade II - nowy chipset, usb - device
3. manta c-200 - stary chipset, usb - device
a może coś innego?
 

doprze

New member
w komputroniku... u kolegi:) zaoferował mi super cenę, ale co z tego jak nie doszedł i na razie nie ma nawet nadziei na to;(

sprawdzałem, narazie nie jest dostępny w Polsce Evolve Blade II - a szkoda, bo najbardziej by mi pasował.
 

Bucek

Banned
a co w jego przypadku przesadza o atrakcyjnosci? chodzi o tego Evolve Blade II - zupelnie nie znam urzadzenia ....

czy to lepsze od Traxdaty opisywanej na forum?
 

doprze

New member
od traxdaty pewnie nie... ale za to jego cena oscyluje w granicach 500-600 zł. i posiada to, co wg mnie player hd powinien mieć:)
 

doprze

New member
Widziałem te stronę. Można na niej znaleźć nawet przedstawicieli na polskę. Ale co z tego, jeżeli pod nazwa nowego playera blade 2 dalej jest sprzedawamy stary, na chipsecie 1073dd. Stąd moje wcześniejsze pytanie: czy warto szukać odtwarzacza z 1073dd+ czy dać se na spokój i brać z tym starszym realteakiem. Czy na nim po optyku albo coaxialu nie będę miał problemów z dźwiękiem przestrzennym?
 

pkomp

New member
doprze widać wogóle nie czytałeś wątków na ten temat - DD+ ma możliwość wysłania hd audio po hdmi...to jest plus jak najbardziej ale co z tego skoro taki ferguson leje na klientów?

coaxial i optyk to staroć i z tym nic już od dawna nie ma problemów - gorzej z downmixem hd audio w takich odtwarzaczach by wysłać po spdif
 

doprze

New member
Pkomp - masz rację nie czytałem o tym, jakoś nie udało mi się znaleźć. Reasumując, by cieszyć się dźwiękiem przestrzennym puszczonym po 'tych starociach' (czyli optyku lub coaxialu) do ampli wystarczy mi realteak 1073dd?
 

doprze

New member
Pkomp - jeśli dobrze pamiętam masz ta arive. Pomijając fakt braku suportu, czy jesteś zadowolony z niej zadowolony? W ten sposób zataczajac wielkie koło wrócimy do tematu postu.:) interesuje mnie w odtwarzaczach poza oczywistym odtwarzaniem wszelkich możliwych plików filmowych, serwer samba i bittorent. Oraz ten dźwięk po spdif którym tak was męcze. Z góry dzięki.
 

pkomp

New member
znacząca większość filmów chodzi perfekt - czasem się trafi jakiś co nie chce działać ale jakoś nie zauważyłem czemu
menu mogłoby być czasem prostsze(wybór napisów czy ścieżek audio - niepotrzebne bezsensowne klikanie)
bt i samba to kibel - plusów nie zauważyłem żadnych więc nawet nie korzystam - torrent nie wszystko chce odpalić a samba ma problemy z działaniem
pomijając denny support i marny w pysk zasięg pilota to generalnie jest ok - cicho chłodno i stabilnie
no i te hdmi cec - z tego co się orientują to realtek 1073 ma możliwość wysyłania komunikatów ale jakoś nikt tego nie zaimplementował a do tego player blokuje wszelkie inne przez co sprzęt mi nie działa jak powinien(ampli i tv)
 

doprze

New member
szkoda, że ta ariva nie jest klonem jakiegoś innego, bardzej popularnego playera, którego producent dba o klientów - aktualizaując czesto oprogramowanie.... eh.
 

janusz

New member
Bez reklam
Wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Ja np. zupełnie świadomie od kilku lat omijam HD audio (co nie znaczy, że nie doceniam możliwości), gdyż gorączkę dźwięku wielokanałowego mam za sobą, 10 lat temu zachwycałem się DTS-em. Może zmieniłbym zdanie gdyby istniały ciekawe realizacje muzyczne w HD audio, takich niestety brak (gdybym słuchał bardziej komercyjnej muzyki parę koncertów by się znalazło, ale jak na razie najlepsze do muzyka jest w stereo). W filmach zupełnie mi obojętne, byleby 5.1 było nawet analogowe. Zupełnie się nie zgadzam co do negatywnej oceny torrenta w Arivie. Na moje potrzeby to największa rewelacja. Może transfer jest o 20-30 procent niższy niż w komputerze, ale za to dużo niższe zużycie prądu i brak zamulenia komputera. Gdy w kompie chodził torrent dzieci go wyłączały przy grach sieciowych, a laptopa troszkę szkoda na torrenty. Wielką zaletą jest też dysk w środku.
Z powyższego wynika, że do moich potrzeb Ariva jest najlepszym urządzeniem dostępnym na rynku w cenie do około 1000 zł, jedynym ale poważnym minusem jest mało precyzyjny pilot.
 

doprze

New member
janusz - dzięki za posta - trochę mi rozjaśniło... powiem szczerze chyba nie zabardzo rozumiałem pojęcie hd audio. Mi tak samo jak Tobie nie sprawia różnicy nazwa systemu dźwiękowego, ważne żeby był 5.1 ;) i rozumiem, że jednak "te stare" wyjścia spdif - dają taki dźwięk.

Cena fergusona - jest naprawdę przyzwoita - nawet za 399zł można znaleźć oferty w sklepach internetowych. Gorzej z dostępnością, gdziekolwiek dzisiaj dzwoniłem - wszedzie pustki w magazynach. Ciekawe dlaczego? takim zainteresowaniem się cieszy ten sprzęt, że producent nie nadąża z produkcją?????
 
Do góry