Ferguson Ariva 210

pkomp

New member
mkvmerge

po wgraniu softu od compro niemozliwe stało się wgranie jakiegokolwiek innego - jak wyczyścic nand?
teraz mam lipę bo powrócił do "pierwszego włączenia" to się nawet z telnetu dostac nie mogę hahahah - pilot oczywiście nie działa a przycisków brak
no i chyba będzie serwis - ciekawe ile sobie zażyczą
 

latet

New member
mkvmerge

po wgraniu softu od compro niemozliwe stało się wgranie jakiegokolwiek innego - jak wyczyścic nand?
teraz mam lipę bo powrócił do "pierwszego włączenia" to się nawet z telnetu dostac nie mogę hahahah - pilot oczywiście nie działa a przycisków brak
no i chyba będzie serwis - ciekawe ile sobie zażyczą

A co miał dać ten soft, że go w ogóle wgrałeś? Co Cię skusiło?
 

pkomp

New member
najpierw bawiłem się tą instrukcją - Realtek Cross-firmware flashing - Page 3 - MPC Club Community Board
zadziałało to strzeliłem pełnego flasha - poszło pieknie:)
sprzecik sie odpalił menu smigało - niestety compro na Polskę przeznaczony nie jest - krzaki x4, angielski, niemiecki,czeski słoweński
Pilot oczywiście nie działał ale zacząłem się bawić i poruszałem się z klawiatury PC przez telnet
stwierdziłem że skoro poszedł ten to stestuje resztę - no i na stwierdzeniu się skończyło bo nie ruszył żaden firmware - pewnie przez to że trzeba zatrzymać usługi i uruchomić na nowo by z klawiatury móc sterować
ani compro ani oryginalny a tym bardziej giec nie ruszyły - jakiś komunikat że nie mógł uruchomic urzadzenia na ide - odpiąłem nawet dysk ale nic nie pomogło
pokombinowałem pomieszałem, chciałem zrobic czyszczenie flasha ale nic z tego - teraz uruchamia się ekran startowy inicjacyjny - czyli wybór języka ustawień sieciowych itp
w tym trybie przez telnet brak połączenia :) a z braku pilota nie mogę zrobic nic :)

ferguson podobno (według fergusona) startuje z flashem po 40 sekundach czystego ekranu startowego urządzenia( z logiem producenta) - niestety system się uruchamia hehehehe
kombinuję jak go uwalic do końca albo na nowo wgrać firmware

ech te zabawy :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A może tak: jeszcze raz flash Compro, jeżeli wyjdzie to telnet i pełne czyszczenie nvram z linii poleceń. Potem USB z plikiem firmware Arivy na wyłączonym z sieci, przycisk power,włączenie kabla sieciowego i może pójdzie...
Albo zabawa ze złączem RS na płycie głównej, którą tutaj przytaczałem...
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A co miał dać ten soft, że go w ogóle wgrałeś? Co Cię skusiło?

Z pewnością pęd do wiedzy i hakerskie zacięcie. Też to czasem mam i kilka urządzeń tzw. elektroniki domowej załatwiłem na pewien czas, ale jakoś udawało mi się przywrócić stan użyteczności. Ale kiedyś musi być ten pierwszy raz...
 

pkomp

New member
plik arivy i compro próbowałem juz wcześniej - nie ruszył żaden - pewnie dlatego że stopowałem z linii komen wszystko potem uruchamiałem wewnętrzny dvdplayer - ale inaczej nie mogłem sie poruszać po menu a nie bardzo wiem jak uruchomic z linii komend aktualizację :) - szukałem kombinowałem i nic

niestety ten sprzet przycisku power nie posiada :) - to główna wada w razie co heheh
w ciemno wgra jesli nie ma nic prócz boot'a arivy - ale niestety normalnie odpala sie strona inicjalizacyjna compro i dupa zbita - ip dostaje z routera automatycznie ale sam jeszcze nie uruchamia nic więc telnet niedostępny

cóż pokombinuje bo na gwarancji jest - serwis naprawi nie wiem za ile ale gwarancja pójdzie sie (piiiip) a rozkręcanie w sumie może jest i opcją tylko z plombą musiałbym zawalczyć

narazie jest w stanie nijakim - w sumie nie cegła ale i do uzytku nie zdatny heheh
niby znalazłem jakies info jaki plik odpowiada za pilota ale u mnie takowego nie było - z kolei zabawy z yaffs tez były bez skutku bo ariva nie posiada takowej paczki :)

latet bo oryginał to bida - bawią się od miesiąca z betą na której działa youtube ale nie działa włączanie z pilota
z kolei oryginał nie działa youtube i nie da się wrzucic większych plików(700 mega poszedł po sieci wiekszy 4 giga nie)
proc dali niezły ale tego sie obawiałem że support to kibel
napisałem im info ze strony ale trzeba oszczędzac litery bo pewnie czytac im się nie chce(ograniczenie w formularzu) no i cisza....za takie podejście to chyba trzeba ich zrównac z błotem


apropo napraw to 3 laptopy reanimowałem domowym sposobem komórke 2 tv i sanse view leżącą półtora roku - a mialem wyrzucic a jednak się udało heheeh
taki właśnie bywa support - wypuszczaja sprzet sprzedadzą i maja w dupie co dalej się z tym dzieje
 

pkomp

New member
wiesz - urządzenie ładne, wsadzić można 3.5 cala dysk no i procek DD+ czyli hd audio :)
no ale zobaczymy co będzie dalej - ja dałem 412 z przesyłką więc cena bezkonkurencyjna - jednak jak widać cena to nie wszystko :)
200 trzeba dopłacić do xtreamera ale tam tylko dysk 2.5" a to już bida przy filmach HD...z kolei popcorn to już 800....
narazie się zastanawiam czy odsyłać i płacić za wgranie softu i tracić gwarancję czy może rozkręcić bawić się COM'em i olać gwarancję - tylko że nie mam w domu żadnego kompa z wyjściem COM :)
 

pkomp

New member
kurcze strona patriota leży od wczoraj(wcześniej nie wchodziłem :) ).....niedobrze bo rozjaśniłaby kilka kwestii

z tym erase -m kombinowałem wcześniej jak działał telnet alejeśli dobrze pamiętam pruł się linuch o nazwę MTD ???czyżby chodziło o partycję na flashu?


przy okazji znalazłem stronkę umozliwiającą instalację różnych luginów do playerków na linuksie przez telnet :)

http://www.plugondevice.com/index.php
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
tylko że nie mam w domu żadnego kompa z wyjściem COM :)

Przejściówka USB-RS rozwiązuje problem, a goście na MPC podają, że większość playerów z Realtekami reaguje na operacje przez złącze RS na płytce. Jeżeli ktoś ma jakiś "uceglony" niesprawny player tego typu to chętnie odkupię w celach testowo-poznawczych.
 

pkomp

New member
szkoda kasy na przejściówkę - w pracy mam trupy z com ale w sumie olać - odcegliłem :)

zaraz obok procka realteka jest miejsce na switch oznaczone SW3 - należy zewrzeć styki i odpaalić sprzęt - zaraz po ukazaniu się ekranu starowego arivy należy puścić - odtwarzacz łapie zamułkę na ekranie startowym na jakś minutę potem zapada ciemnośc - a później startuje aktualizacja

info na ten temat wziąłem z forum egreat tyle że tam inna płytka była - ale miejsce na switch również :) - inne egreaty mają tam wbudowany przycisk(znaczy w SW3 ale nie w tym samym miejscu bo różne rewizje płytek)

jako że poszło to zapodam mu jeszcze firmware od egreata r4A a co :)

nie poszedł - nie chce się instalnąć....

plomba zerwana ale w takim miejscu była że i tak zerwała się sama - głupota naklejanie plomb na rogach jeszcze tak delikatnych


wszystko smiga - niestety część mkv nic nie wyświetla - nie rozpoznaje kodeka...dźwięk jest obrazu brak - predator, black hawk dawn od ESIR 3:10 do Yumy bodajże też od ESIR...liiiipa
niech się ferguson lepiej bierze za robotę!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
zaraz obok procka realteka jest miejsce na switch oznaczone SW3 - należy zewrzeć styki i odpaalić sprzęt - zaraz po ukazaniu się ekranu starowego arivy należy puścić - odtwarzacz łapie zamułkę na ekranie startowym na jakś minutę potem zapada ciemnośc - a później startuje aktualizacja

info na ten temat wziąłem z forum egreat tyle że tam inna płytka była - ale miejsce na switch również :) - inne egreaty mają tam wbudowany przycisk(znaczy w SW3 ale nie w tym samym miejscu bo różne rewizje płytek)

Dobrze wiedzieć, bo w takim razie w chwilach wolnych poeksperymentuję z softem do 150DVD. Korci mnie soft od jednego modelu Iconbita. Ma wbudowany czytnik BD i sterowniki do jego obsługi. Gdyby tak soft poszedł, to w Arivie150 można by wymienić czytnik i chyba byłoby miło...

wszystko smiga - niestety część mkv nic nie wyświetla - nie rozpoznaje kodeka...

Trochę chaotycznie napisałeś. Czy mamy rozumieć, że firmware od eGreata nie wgrał się, wróciłeś do f/w Arivy i są problemy?
 

pkomp

New member
no wiem heheh
tak soft egreate nie wgrał się - błąd instalacji - restartnąłem i odpalił się oryginał arivy

co do filmów i reszty - wszystko działa jak w nówce ale trafiłem kilka filmów które nie chcą wyświetlić obrazu - dźwięk i napisy idą

zainstalowałem sobie mc z tej stronki plugondevice - teraz mozna przez telnet spokojnie przeglądać pliki w tym commanderze - niestety na linuksie znam się jak świnia na gwiazdach a szukam czegoś odpowiedzialnego za kody pilota i odtwarzanie filmów - może dałoby się podmienić jakąś bibliotekę to by wszystkie ruszyły :) a i być może hd audio :) - tylko jak dla mnie ten system plików to jeden wielki bałagan

no ale sam nie wiem - pobawiłem się dziś xbmc i nie wiem czy nie zakupić jakiegos kompika na platformie ION - jeszcze stestuję to xbmc z livecd na jakimś słabym lapku i zobaczę co i jak bo już zauważyłem sporo plusów a taki komputerek to wydatek 700 pln w sumie....
 

RADMAN

New member
Stałem się posiadaczem wersji 150DVD, ale tutaj widzę większa dyskusja, a w sumie bebechy w większości te same. Player chodzi bardzo fajnie. Bardzo duży skok jakościowy ze starego Bellwooda. Brakuje mi tylko większej czytelności czcionki. Manta z tego co widziałem zrobiła cieniowanie i Ferguson mógłby o tym pomyśleć.
Przydałoby się także obsługa napisów o innych nazwach plików niż film. Czy inne odtwarzacze na Realteku radzą sobie z tym?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Stałem się posiadaczem wersji 150DVD

To trzeba pisać w wątku o 150DVD, jest takowy.

Przydałoby się także obsługa napisów o innych nazwach plików niż film.

Niestety... Powszechny ból ludzi, którzy przesiedli się ze starszych odtwarzaczy DVD. Obecnie żaden ze znanych mi playerów nie czyta zewnętrznych napisów o innej nazwie niż plik wideo. I dalibóg nie mogę znaleźć powodu, bo zaimplementowanie tego do SDK powinno być bajecznie proste.
 

drjones

Member
Obecnie żaden ze znanych mi playerów nie czyta zewnętrznych napisów o innej nazwie niż plik wideo.

Nie do końca, Xtreamer w sofcie 2.4 jakoby obsługuje taką funkcję i chyba także ostatni soft Hyundaia, ale tego nie jestem pewien.
Xt niestety nie czyta dla odmiany plików *.txt made in Poland więc w sumie pat.
 
Do góry