Ferguson Ariva 210

latet

New member
Nie zmniejszył się bitrate - plik wideo i audio pozostały bez zmian, zmienił się tylko kontener z MKV na TS. Podobno MKV wymaga więcej mocy CPU, więc czasami zamula plejerka - takie wytłumaczenie znalazłem na jakimś forum. W każdym razie teraz jako TS działa bez zarzutu poprzez LAN.

Ciekawe, akurat miałem przeciwne obserwacje - odtwarzanie z pliku .m2ts rwało się, a po przerzuceniu zawartości do MKV - szło jak po maśle. O ile pamiętam było to pod VLC Media Playerem.
 

pkomp

New member
latet bo vlc player również ma nieraz olbrzymie problemy z video - wcale nie jest taki doskonały jak wmawiają wszyscy


jest nowy firmware do arivy - działa youtube, działa pilot i działa dolby true hd niestety jako core - narazie nie wysłało mi na hdmi
co wreszcie sie cos ten ferguson ruszyl


julian daj sobie spokój - jak chcesz coś dokładać to bierz popcorna bo hundai w obecnej cenie jest zdecydowanie za drogi jak na mozliwości...ariva zresztą też bo powinna kosztować max 250pln...

latet działa ci pilot za każdym razem?bo mnie nie - ciężko trybi a to już poracha....
menu uszłoby gdyby dali jednolite tło a tak jakimiś bzdurnymi ramkami śmietnik się robi
no i odtwarzacz ewidentnie przycina na tym menu
ale jakos ujdzie za ta kase
 

latet

New member
latet bo vlc player również ma nieraz olbrzymie problemy z video - wcale nie jest taki doskonały jak wmawiają wszyscy

Zgadza się - na słabszym kompie przycina się znacznie gorzej niż ffshow+zoomplayer.

latet działa ci pilot za każdym razem?bo mnie nie - ciężko trybi a to już poracha....

Jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów z pilotem. Szkoda tylko, że nie jest podświetlany.

Dla mnie (ale moje potrzeby są specyficzne) największą wadą tego odtwarzacza jest brak wsparcia dla napisów graficznych osadzonych w kontenerze MKV.

Pozdrawiam,

latet
 

doprze

New member
panowie, może by ktoś kto ma większe doświadczenie, spróbował podinstalować soft z nowego icy box mp3011 ?!?! z tego co czytałem, ma chociażby większe możliwości konfiguracji BT przez tv ;)

Sam bym to zrobił, ale się boję, że utopię arivkę ...
 

pkomp

New member
pisałem jak ją można "odtrupić" - jedyny minus że trzeba ją rozkręcić i tyle...

problem może być z obsługą pilota(napewno) a przez telnet z uruchominiem oryginalnego firmware by z powrotem przeflaszować
 

Epidian

Member
Mam wprawdzie Arivę-110 ale z wgranym najnowszym softem z Arivy-210, oczywiście wszystko działa bezproblemowo, czyli pomijając pewne małe szczegóły można powiedzieć, że mam w tej chwili Arivę-210. Chciałem poinformować, że próbowałem wgrywać soft z Icyboxa Mp3011, który ściągnąłem ze strony producenta i niestety nie udało się. Wygląda na to że soft jest zabezpieczony przed wgraniem do innego playera, nie wgrywa się nawet, wyskakuje tylko komunikat: "Sorry, nie ta platforma". Czy coś w tym stylu, dokładnie nie pamiętam.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak długo trwa wgranie aktualizacji? Włączyłem około 30 minut temu i widzę tylko napis że wgrywa i numer. Poniżej zielonony pasek, jeżeli to postęp wgrywania to chyba coś się zacięło bo stoi na około 2-5 %, nie spojrzałem na początku czy ten pasek był. Na pendrivie tylko przez pierwsze sekundy migała dioda, teraz nic (pen troszkę dobity, ale Ferguson dotychczas dobrze z nim działał).

Już nieaktualne, z drugiego pena poszło w 2 minuty. Poprawki dość ciekawe. YouTube działa, ale nie korzystam, ważniejsze to MomkeyAudio (.ape) i cue, dla wielu ważne że jest Dolby TrueHD i oraz na razie próba: "experimental HD audio passthrough". Niestety nie sprawdzę, amplituner bez dekoderów HD (zresztą nie mam takich plików).
 
Ostatnia edycja:

latet

New member
dla wielu ważne że jest Dolby TrueHD i oraz na razie próba: "experimental HD audio passthrough". Niestety nie sprawdzę, amplituner bez dekoderów HD (zresztą nie mam takich plików).

Śmieszy mnie to "dla wielu ważne jest True HD" - pewnie większość z tych wielu, podbnie jak Ty, nie ma ani odpowiedniego ampa, ani takich plików. A nawet jak mają, to i tak by nie usłyszeli różnicy podczas ślepej próby. :twisted:
 

Epidian

Member
Śmieszy mnie to "dla wielu ważne jest True HD" - pewnie większość z tych wielu, podbnie jak Ty, nie ma ani odpowiedniego ampa, ani takich plików. A nawet jak mają, to i tak by nie usłyszeli różnicy podczas ślepej próby. :twisted:

W dzisiejszych czasach posiadanie takich plików nie jest żadnym problemem. Zgranie filmu z płyty Blue-ray trwa ok godziny, a z dostępem do płyt chyba w większości miast też nie ma problemu.
Sam mam wiele filmów z Dolby TrueHD i dotychczas mogłem oglądać taki film tylko z dźwiękiem w wersji AC3 z lektorem, bo po włączeniu ścieżki z Dolby TrueHD wyskakiwał komunikat: "nierozpoznany format" i zamiast dźwięku była cisza.
Więc jak dla mnie jest to bardzo ważne, że wreszcie jest w Arivie obsługa Dolby TrueHD, bo czekałem na to prawie od roku.
 

latet

New member
W dzisiejszych czasach posiadanie takich plików nie jest żadnym problemem. Zgranie filmu z płyty Blue-ray trwa ok godziny, a z dostępem do płyt chyba w większości miast też nie ma problemu.
Sam mam wiele filmów z Dolby TrueHD i dotychczas mogłem oglądać taki film tylko z dźwiękiem w wersji AC3 z lektorem, bo po włączeniu ścieżki z Dolby TrueHD wyskakiwał komunikat: "nierozpoznany format" i zamiast dźwięku była cisza.
Więc jak dla mnie jest to bardzo ważne, że wreszcie jest w Arivie obsługa Dolby TrueHD, bo czekałem na to prawie od roku.

Czyli Dolby TrueHD nie jest kompatybilne w dół, tak jak jest DTS-HD?
Na szczęście na te kilkanaście płyt BR, z którymi miałem do czynienia, nie było ani jednej, na której oryginalna ang. ścieżka dźwiękowa byłaby tylko w Dolby TrueHD. Jakoś zawsze trafiałem na na DTS-HD (ang) i dodatkowe języki w zwykłym AC3.

Czy możesz podać tytuły, jakich dotyczył problem o którym piszesz?
 

pkomp

New member
czekałeś od roku a ariva 210 jest na rynku od 2 miesięcy....brawo kolego....

jest kompatybilne w dół ale tak samo jak dts hd nie zostanie odtworzone bo sprzet nie rozpozna formatu - to nie kwestia braku kodeka tylko rozpoznania jakiego użyć

kto wgra firmware z icyboxa? stestujcie czy będzie śmigał :)
 

latet

New member
jest kompatybilne w dół ale tak samo jak dts hd nie zostanie odtworzone bo sprzet nie rozpozna formatu - to nie kwestia braku kodeka tylko rozpoznania jakiego użyć

Ale moja Ariva 210 odtwarza DTS-HD (np. ang. ścieżkę z obrazu ISO płyty Blue-Ray "Avatar"). Może mam już wersję z nowym firmware, kupowałem bardzo niedawno. Jak sprawdzić wersję firmware i jak się nazywa ta najnowsza?

Dzięki,

latet
 

Epidian

Member
czekałeś od roku a ariva 210 jest na rynku od 2 miesięcy....brawo kolego....

jest kompatybilne w dół ale tak samo jak dts hd nie zostanie odtworzone bo sprzet nie rozpozna formatu - to nie kwestia braku kodeka tylko rozpoznania jakiego użyć

kto wgra firmware z icyboxa? stestujcie czy będzie śmigał :)

Arivę mam od roku, przeczytaj mój wpis na poprzedniej stronie, pisałem tam też o Icyboxie.:roll:
 

pawel_71

New member
fw z icyboxa nie idzie, bo Niemcy go jakos zabezpieczyli. W srodku sa 2 paczki zakodowane przed dostepem, nie jest to zwykly squashfs

Co do formatow Audio HD to moja Ariva 150DVD bez problemow wykrywa i odtwarza taki dzwiek w plikach testowych, moze ktos ma krotkiego sampla z czyms problematycznym, to moge sprawdzic to u siebie.
 

pkomp

New member
ok epidian tyle ze piszesz o 110 a to temat o 210....ty już nic nie zyskasz prócz odtwarzania pewnych formatów bo w sumie te playerki sa identyczne - różnica tylko w możliwości passtrough w 210

co do icybox - to tylko trzeba trzymac kciuki zeby ferguson szybko udostępnił firmware z pełnym passtrough - ale patrząc na obecne działania to być może za miesiąć :)
 

pkomp

New member
no mało nie jest skoro kupujesz urządzenie i:
-nie działa youtube
-problemy z działaniem samby i uporczywe próby formatowania dysku bo samba i bt nie chce się wyłączyć

po miesiącu dostajesz soft testowy i:
-działa youtube
-samba dalej stwarza problem
-nie działa włączanie z pilota
-w tym czasie model 150 ma obsługę ape cue i true hd

ty czekasz kolejny miesiąc....
tak kolego to naprawdę długo bo potem okazuje sie że czekałeś 3/4 roku by urządzenie naprawdę zaczęło działać tak jak powinno

ps.przez ten czas zamiast się użerać i czekac na soft mogłem sobie kasę wydać na coś innego - a teraz bym wziął icybox'a i miał ODRAZU wszystko i to za tę sama cenę - rozumiesz w czym rzecz?
 

Szemot

New member
To może i ja sie dołoże do posta. Kupiłem i jest naprawde swietny tylko mam póki co cztery problemy

1. W opisie urzadzenia napisane jest, ze odtwarza pliki TXT a przy tym kazdy jego rodzaj. Problem w tym, że nie odczytuje plikow TXT w systemie klatkowym i działaja dopiero po zmianie rozszerzenia na SUB. Jak zrobić żeby kazdy plik TXT był odczytywany poprawnie?

2. Nie moge nawiazac połaczenia internetowego. Zakupiłem dodatkowy moduł WiFi oczywiscie fergusona. Konfiguruje połaczenie bezprzewodowe, znajduje sieć, wpisuje hasło do sieci i łaczy sie minute bez powodzenia. Zupełnie jakbym podawał błedne hasło. Wpisywalem je juz 12 razy ciagle to samo i ciagle nic sie nie dzieje. hasło na laptopach, ipodach i telefonach dziala poprawnie i siec smiga. W czym problem?

3. Przewijanie jest z prędkością 1.5, 2, 4, 8, 16 i 32. Ale miedzy 2 i 32 nie ma róznicy i sie przewija tak samo wolno jak z predkościa 2. Mam najnowszego oficjalnego softa wiec to chyba nie problem programowy. A sprzęt skoro odtwarza FullHD to też chyba nie problem w procesorze. Mogę nacisnąc oczywiście przycisk "Go to" i ustalic na pasku jaki fragment filmu mnie interesuje ale to dobre jesli chce ogladać film od połowy a nie przewiną 5 minut. Jak zrobić zeby przewijało szybciej?

4. czy istnieje mozliwośc podłacznia urzadzenia do kompa przez USB?

Z góry dzięki za pomoc
 

pkomp

New member
1.zmienić na sub te z formatem klatkowym a resztę najlepiej na SRT - Polska to dziwny kraj - tylko tu popularność zdobywa takie gówno jak gadu gadu czy format txt :)
2.a może problem z siecią? co jest u ciebie nadajnikiem wifi?ja akurat mam tylko lan który jest tak samo marny w tych sprzetach jak wifi ale może ustawienie punktu dostępowego nie potrafi przydzielić adresu bo nie ma wolnego w puli?
3.tego jeszcze dokładnie nie sprawdziłem - trafiłem kilka filmów w których mogłem przewijac jedynie x2(mkv) inne również mkv pozwalały nawet na x32 i działało
4.nie i nie ma nawet śladu na płycie głównej na takie połączenie - ja żeby się nie pochalstać ta marną siecią w arivie(z mojej strony to gigabit lan) wykręcam dysk i podłączam pod kompa(mam esata) - 100 razy szybciej 100 razy wygodniej
 
Do góry