Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

jumper.as

New member
Zapewne sam Pazdan by tego nie chciał. Nie była to premedytacja. Przeprosił, a poszkodowany nie robił z tego problemu. Panowie żyją w zgodzie. Tymczasem na forum tradycyjnie hejt. Ech...

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Źle mnie zrozumiałeś kolego, nie chodzi o "forumowy hejt". Tak jak napisałem wcześniej uważam, że Pazdan jest dobrym obrońcą i że miał dużo szczęścia przy tym faulu ale ja patrzę z trochę innej perspektywy, tej poszkodowanej. Pochodzę z miasta w którym grał kiedyś Pan Grzegorz Lato a po zakończeniu kariery sportowej był trenerem tego klubu. Miałem to szczęście kopać za młodzika z nim w piłkę (notabene mieszkaliśmy 50m od siebie) i gdyby nie ten paskudny faul na mnie to dzisiaj pewnie nie pisał bym na tym forum.... Chodzi mi tylko o to, że dopóki tego typu zagrania nie będą ostro karane przez sędziów to takich niebezpiecznych sytuacji bedzie więcej aż w końcu stanie się to normalne i zamiast oglądać piłkę nożną będziemy oglądać "głowę nożną"
 

collider

New member
Bez reklam
Oczywiście ułamki sekund tak jak we wszystkim .... pilot też podejmuje decyzje czasem w ułamkach sek. a ile od niego zależy w tych ułamkach sekund.. ale czy to oznacza ze może podejmować decyzje poprzez które naraziłby mniej lub bardziej życie innych osób.. NIE, bo powinien być na 100% pewny tego co robi... jeśli nie jest - może przerzucić się na samolot rolniczy i opryskiwać pola..




Raccoon znam człowieka, który po wypiciu 4 kieliszków wódki zabił przechodnia na przejściu dla pieszych - on też powiedział po wszystkim że nie chciał...


Grałeś trochę w piłkę poza boiskiem w szkole?
Ja grałem od trampkarzy, seniorów a skończyłem na seniorach ( trzy raz w tygodniu treningi po 2 godz. i w sobotę lub w niedzielę mecz)- widziałem wiele na boisku, kilka akcji takich jak Kolega pisał skończyło się na tym że musieli przestać grać koledzy, ale znam i inny przypadek gdzie jako 16 letni mój kumpel kopnięty chamsko przez zawodnika (który machał nogami jak chciał a sędzia zbytnio nie reagował ) z przeciwnej drużyny w taki sposób że karetka musiała podjechać .. pół roku miał wyjęte z życia chłopak i myśleliśmy że na tym się skończy jego tragedia.. niestety zaczął kuleć, okazało się po badaniach że ma raka kości po tym kopnięciu.. 4 miesiące później jak 17 letni przesympatyczny chłopak umarł..
Na pogrzeb przyjechała rodzina i sam winowajca i rodzicom Kolegi (byłem przy tym ) powiedział że przeprasza i że nie chciał tego zrobić.... ale nie zastanawiał się wtedy jak machał tymi nogami bo to nie jedyny raz w tym meczu miało to miejsce... po tym wszystkim przestał grać w piłkę.. tylko co z tego ...
Mój przypadek tez kilka razy byłem ostro potraktowany , a raz np. na polu karnym wyskoczyłem do piłki i obrońca przeciwnej drużyny popchnął mnie kiedy już byłem w górze i tak nieszczęśliwie że wylądowałem głowa na słupku straciłem przytomność po około 10 -15 min lekarz mnie przywrócił do żywych... kilka dni w szpitalu na obserwacji... jakbyś się Gościa zapytał czy chciał żeby tak wyszło - na pewno nie chciał tylko mógł pomyśleć zanim mnie popchnął i kiedy wie że w górze człowiek nie ma kontroli nad sobą.
Chodzi o coś zupełnie innego że gdzieś jest granica i o takich rzeczach mówią w trampkarzach że takie rzeczy jak to co Pazdan zrobił trzeba być pewnym na 150% że nikomu się nie zrobi krzywdy bo to nic nie ma wspólnego z piłką. Do tego generalnie mówią że Pazdan do aniołków piłkarskich nie należy..


Dlatego tak lubię ligę Hiszpańską bo tak jak napisałem tam sędziowie dbają o tych najlepszych żeby żaden ........ co mu się wydaje że może robić co mu się podoba nie robił takich i innych rzeczy .. bo za dużo na boisku w lidze Hiszpańskiej nie pogra...
Zawsze można w rugby pograć... jak komuś mało kontaktu z przeciwnikiem..

Lolek popadasz w skrajnosci. Ludzie popelniaja bledy i tyle. Czy przez to teraz ma sie z pilki zrobic sport dla emerytowanych brydzystow a wszystkie samoloty trzeba uziemic bo pilot moze popelnic blad, podjac zla decyzje? Jak napisalem to gra kontaktowa. Jak sie ktos boi grac, boi podjac sie ryzyka to zawsze taki koles moze pograc w bierki chociaz i tu mozna sobie oko wydlubac ;). Przepisy w pilke oczywiscie zabraniaja pewnych zagran, to normalne, ale wszedzie gdzie buzuje sie adrenalina, jest parcie na osiagniecie sukcesu beda zdarzaly sie faule i nieczyste zagrania. Jednak trzeba oddzielic faul zamierzony, brutalny od takiego, ktory wynika z podjecia blednej decyzji czy zwyklego zbiegu okolicznosci. Nawet w prawie karnym inaczej karze sie zwyrola, ktory popelnia przestepstwo z premedytacja a takiego co pechowo potracil rowerzyste.
 
Ostatnia edycja:

Ramlesa

New member
Dopiero wczoraj oglądałem mecz. Wynik odtrąbiony w mediach widziałem ale nie wczytywałem się w szczegóły by nie psuć widowiska.
Ogólnie cieszy postawa całej drużyny. Na mega plus Piszczu, Krychowiak i Fabiański. Pazdan pomimo wpadki zagrał bardzo dobry mecz. Lewy mega agresor ma płuca jak dzwon i ciekawe co go napędza klasa sama dla siebie. Wyraźnie brakowało mi Milika i strzałów z dystansu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Faule były , są i będą się nadal zdarzały . Chodzi oto , aby jednak były w miarę "kulturalne" .
Umiejętność prowokacji na boisku to też pewien rodzaj "kunsztu i sztuki".

Lesław Cmikiewicz - trener, piłkarz

Można , oczywiście że tak , tylko trzeba umiejętnie to robić .

Pozdrawiam,:)
accu
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Lolek, ale zarówno Collider jak i ja zgadzamy się z Tobą co do zasad fair play. To co napisałeś to oczywiście prawda i wszystko się zgadza - tylko po co pisać takie oczywistości?

Rozmawiamy natomiast o konkretnym meczu i zagraniu. I tutaj uważamy że:
1. To nie był karny
2. To powinna być kartka (byc może czerwona)
3. Faul nie był celowy
4. Takie rzeczy się zdarzają
5. Nie ma o co robić wielkiego halo o ile sam Pazdan kuma, że zagrał niebezpieczie, a...
6. ...Pazdan kuma.

Co do moich doświadczeń w sporcie to pisałem już kilka razy. Uprawiam czynnie koszykówkę i boks. Ta pierwszą od dziecka. Boks od kilku lat. I uważam że nie dla każdego są sporty kontaktowe. A jak ktoś się na nie decuduje to kalkuluje ryzyko.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To tak samo nie ma co dyskutować o decyzjach sędziego - bo to jest jego indywidualna sprawa.. Specjaliści w studio i w C+ oglądałem że Lewandowski w poprzednim meczu był na lekkim spalonym a jednak bramka została uznana .. nie pierwszy i nie ostatni raz..
Pamiętasz co było na MS w Korei - jak sędziowali sędziowie tej drużynie - parodia tego zawodu była na ich meczach, a zobacz gdzie zaszli i to w historii piłki zostanie... mało kto będzie pamiętał jak sędziowie gwizdali na ich meczach...
To wszystko zależy jak człowiek podchodzi do życia i do pewnych tematów... i czy samemu kiedyś miało się taki incydent czy też np ktoś z twoich bliskich Ci znajomych miał w życiu coś podobnego..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To też racja. Subiektywizm każdego z nas dotyka. I na to nie ma rady :) w każdym razie - przy okazji - dzięki lolek za dyskusje na poziomie i przy zachowaniu zasad kultury. Nie tylko w tym temacie. Możemy się czasem nie zgadzać ale zawsze umiemy pogadać :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To też racja. Subiektywizm każdego z nas dotyka. I na to nie ma rady :) w każdym razie - przy okazji - dzięki lolek za dyskusje na poziomie i przy zachowaniu zasad kultury. Nie tylko w tym temacie. Możemy się czasem nie zgadzać ale zawsze umiemy pogadać :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Jakby tak było że trzeba mieć tylko jedno zdanie na każdy temat w tym kraju to wiesz trzeba byłoby wyjechać z niego... a tak dzięki temu można dyskutować, a że na poziomie to kwestia wychowania każdego z nas :) bo są tutaj ludzie którzy szanują tylko swoje zdanie - niestety.

Kapusta kolejny dobry przykład na sędziowanie..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Masakra, co to się porobiło z Holendrami, czyżby powietrze w Amsterdamie ich tak przyćmiło :D
No ale Van Persie 2 strzelił :eek:
 
Do góry