Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krotko i na temat. Barcelona w finale. Jedynie cud moze uratowac Bayern. Lewy bezplciowy. Gwiazdy Barcy nakryly go czapka. U Niemców widac brak Robena i zabojada. Bez nich to niestety nie ta sama druzyna.

Roben jest świetny bo raz ze szybki a dwa potrafi się kiwać i nie boi się podejmować ryzyka jeden na jeden...


Powiem, ci, że jak jeszcze niedawno krytykowałem go za brak gry w polu, to ostatnio zaczynam go coraz bardziej doceniać za dojrzałość piłkarską, o ile BM traci na brakach personalnych, to Lewy zyskuje i gra coraz lepiej. Dzisiaj niestety nie miał z kim za bardzo pograć, poza Mullerem, a i tak brał ciężar gry na siebie.
Gdyby Lewy dostał takie piłki jak Suarez, to pewnie zamieniłby je na gole, Gryzoniowi dzisiaj ewidentnie nie szło ;)

Henry tylko zauważ co robił Suarez w ciągu całego meczu a co zrobił Lewandowski... dwa miał 100 % sytuację - lepszej nie potrzeba a czasem jest tak że jest ta jedna jedyna sytuacja i trzeba ją wykorzystać tym bardziej jak się jest w meczu jedynym napastnikiem...
Mało tego kto wie jakby mecz się potoczył gdyby strzelił wtedy tę bramkę - nie mówię że Barsa by siadła ale ten mecz mógłby inaczej wyglądać bo więcej nerwów byłoby w szeregach Katalończyków...


Dla mnie ten mecz pokazał gdzie jest Barcelona a gdzie jest w tej chwili BM i naprawdę niech dziękują swojej "jedynce" bo pogrom byłby na całego gdyby np. po pierwszej połowie było 3:1 - gdyby wszyscy wykorzystali swoje szanse..
Druga sprawa mecz pokazał kilku zawodników co potrafią zrobić z dwoma , trzema piłkarzami na 2m - to jest mistrzostwo świata. To jest coś czego nie da się nawet opisać.. tylko można oglądać i podziwiać...


Teraz czekam RM czy pokażą na co ich stać a stać jest ich na wysoki poziom czy też będzie lipa, ale RM znacznie lepiej sobie radzi z przeciwnikiem wyżej notowanym kiedy nie są faworytami - zapewne większa motywacja w nich się rodzi - więc jeśli zagrają na możliwie wysokim poziomie to finał może być boski... :)


Boatneg - rozśmieszył mnie - dowcip miesiąca - nie czuli się na boisku że są gorsi - dobre :) ;-) Messi rozjechał go jak dzieciaka ..... co do jednego ma racje że nie takim rezultatem powinien się mecz zakończyć powinno być jakieś 6:1 :)


http://sport.wp.pl/kat,1752,title,B...ac-obroncy-samego,wid,17516981,wiadomosc.html
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Tu nie ma co dyskutowac. Lewy to swietny napastnik, ale sam meczu nie wygra. Nie ma tego drygu, umiejetnosci czy wystarczajacego talentu. On musi dostac dokladne podanie. Umie sie ustawic, pilka go szuka, ale sam niestety nie potrafi przechylic szali jak to w zwyczaja maja Messi, Ronaldo czy Ibrahimowicz. Dlatego tez kula w kadrze. Nie ma kto podac i jest dupa. To samo wczoraj. Odciety zupelnie od podan. Raz dostal pilke, ale troche zabraklo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ot i teraz się zgadzam odnośnie Lewego Kolego :) czyli reasumując to co pisałem kiedyś to żadna gwiazda światowego formatu - tylko dobry zawodnik i oby był coraz lepszy, aczkolwiek nie wierzę że się zmieni.. bo tak jak gra jest wygodniej i prościej.. kwestia tylko żeby dostawał piłki w polu karnym przeciwnika...sam nic nie zrobi bo jest za słaby technicznie.
 

collider

New member
Bez reklam
Przypominam, ze w polskiej E-klapie zaczela sie runda finalowa z podzialem na grupy: mistrzowska i spadkowa.
 

lobos

New member
Bez reklam
I tak właśnie Królewscy przegrywają tytuł Mistrza :-(
Dużo pecha, ale wynik fatalny.
 

collider

New member
Bez reklam
To nie Lewy jest winny a trener, ktory powinien dobierac taktyke pod zawodnikow. Zreszta tam w Bayernie to rzadzi Muller. Podobno jest konflikt miedzy nimi. Zreszta juz podobno trenejro jest po slowie z City.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz z tym kto jest winien to już w Polsce od x lat słyszymy że to wina trenera jest jak gra nasza reprezentacja.. A np. po tym co pokazali na ME w Polsce to niestety jak nie chce się biegać tylko chodzić po boisku to żaden trener nie da rady...
W BM nie Robena i Francuza i niestety trochę to ich dobija... a sytuacje jak się ma trzeba wykorzystywać - to są święte słowa...
 

Henry

Active member
Bez reklam
I grom na Lewego w Niemczech
[URL="http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/.......

W tym artykule jest jeden fajny tekst : ....na Camp Nou wyśmienitą okazję zmarnował Robert Lewandowski.....

Bez przesady, aż taka wyśmienita nie była, nie jestem fanem Roberta, wg. mnie pod nieobecność holendra gra znacznie lepiej. Widać kryzys w Bayernie jako drużynie i szukają kozła ofiarnego, jego statystyki nie są jakiś powalające, ale tak źle też nie jest- na 46 meczów w barwach BM ma 23 gole, dla porównania tak chwalony Suarez 23 gole zdobył w 40 meczach, ale tutaj trzeba brać pod uwagę trochę inny styl Barcy
 

samfisher74

New member
To i ja cos dopisze , jako że jestem " od zawsze " kibicem FC Barcelony , słucham cięgle narzekań po pierwszym meczu Z Bayernem jaki to on nie był osłabiony Ribery , Roben itd. I wszystko się zgadza , był osłabiony , ale zapewne pamiętacie haniebne 7-0 z przed paru lat ? w jakim stanie był wtedy Barcelona ? Messi - powrót po kontuzji i nie grał w jednym meczu , forma = zero , Busquets - nie grał kontuzja , Iniesta - grał z kontuzją , Xavi - totalnie bez formy , grał tylko dlatego że nie było godnego zmiennika na ławce . Jednak wtedy nikt nie pisał o osłabieniach Barcelony tylko w kółko o tym że Bayern zakończył ere titikaki , wszyscy skupili się na tym jaki to Bayern mocny , techniczny i potężny . Czas płynie , piłka w grze i obie potęgi znowu się spotkały , jednak tym razem sytuacja jest odwrotna teraz Barcelona jest w gazie a bayern podobno z powodu kontuzji kluczowych piłkarzy w odwrocie . Jak to w przyrodzie , bilans musi wyjść na zero ... i niech nikt nie zwala winy na Lewego , takiej Barcy w tym roku raczej nikt nie pokona
 

fred23

Member
Zapominacie też o tzw dyspozycji dnia , niestety ale ma to spory wpływ na przebieg spotkania , szczególnie w sporcie


Messi , akurat w tym dniu był świetnie dysponowany , było to widac...
przy okazji ani ja , ani mój syn za nim nie przepadamy , co nie znaczy , że nie jest świetnym piłkarzem
 

samfisher74

New member
Nie zgodze się z Toba co do " dnia " Mesiego , praktycznie przez 70 min. był odcięty od grania , był potrajany lub podwajany na kryciu i to o dziwo skutecznie . Pierwszy strzał w swoim stylu oddał cos koło 60 min. , po godzinie gry ! było to zejście z prawego skrzydła do środka i uderzenie na bramkę z 16 metra , niestety prosto w genialnego tego dnia bramkarza. A bramka która strzelił na 1-0 to wynik szkolnego błędu lewego obrońcy Bayernu , wdał się w kompletnie niepotrzebny drybling , przegrał go i efekt tego znamy. Co do drugiej bramki Leo to przyznam racje , jedno słowo "czarymary" , być może zbieg okoliczności , być może talent Messiego , pewnie mieszanina jednego i drugiego , ale bramka cud miód .Oglądam wszystkie mecze Barcelony i wierzcie mi ten akurat nie był szczytem ich możliwości .
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry Wg mnie to taka była sytuacja na 98% - takie sytuacje trzeba wykorzystywać bo kto wie jakby ten mecz wyglądał jakby ją strzelił ... a wiesz że czasem jest to tylko jedno podanie w całym meczu a patrząc że BM chyba nie oddał żadnego celnego strzału w ciągu meczu (a na pewno w I połowie) to tym bardziej...
http://sport.wp.pl/kat,1752,title,G...530416,wiadomosc.html?ticaid=114d9c&_ticrsn=3

Samfisher ma racje po tamtym meczu nikt nie mówił to o czym pisał w poście Kolega... a teraz niektórzy bronią BM bo to , bo tamto ... byli słabsi i mecze Barsa miała znacząco lepsze bo też często ich oglądam niż ten który zagrali ale w każdym aspekcie byli lepsi od Niemców.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jedno jest pewne Barca w tej edycji LM jest wyjątkowo mocna, a I-sza połowa z BM to było mistrzostwo, grali jak natchnieni, jak nie Barcelona, a pomimo rezultatu 0:0 świetnie się ich ogladało.

Lolek, a co do Lewego, to miałbym więcej zastrzeżeń, gdyby się z ta piłką nie minął i gola nie strzelił, niż w sytuacji kiedy jej nie sięgnął ;) no ale to przeszłość
Teraz to fajnie jakby udało mu się jeszcze podnieść swoje statystyki, ale oczywiście Blaugrana musi grać w finale i wygrać:)
 
Do góry