F7000 - co mi się nie podoba :)

sewek1988

New member
Ja mam u siebie PS4 podłączone pod HDMI2(DVI)
no i oczywiście tryb GRA i takie ustawienia:

Tryb obrazu : Standardowy
Podświetlenie: 12
Kontrast: 95
Jasność: 45
Ostrość: 10
Kolor: 50
Odcień (Z/C): Z50/C50

Rozmiar obrazu:
Rozmiar obrazu: Dopas. do ekranu
Pozycja: Bez zmian
3D: Bez zmian
PIP: Wyłączone

Ustawienia zaawansowane:
Kontrast dyn.: Wyłączone
Tonacja czerni: Wyłączone
Odcień skóry: 0
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Balans bieli: Bez zmian
Balans bieli - 10p: Wyłączone
Gamma: -1
Wzorce zaawansowane: Wyłączone
Oświetlenie dynamiczne: Wyłączone

Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Ciepły 1
Czysty obraz cyfrowy: Wyłączone
Red. zakłóceń MPEG: Wyłączone
Poziom czerni HDMI: Normalny
Tryb filmu: Wyłączone
Motion Plus: Wyłączone
Czerń kinowa: Wyłączone

System:
Rozwiązanie Eco:
Oszczędzanie energii: Wyłączone
Czujnik Eco: Włączone
Min. Podświetlenie: 6

Tylko pamiętaj żeby w ps4 było ustawione: zakres RGB na 'pełny"
Czerń hdmi w TV musi być ustawiona normalna bo inaczej nie da się grać , bo zanika połowa odcieni czerni , także w grach gdzie są ciemne sceny kompletnie nic nie widać, a tak to co ma być lekko ciemne albo szarawe takie jest a nie wszystko zlewa się w kolor czarny ....
 

krrrycha

New member
dzieki Sewek al powiem ci ze gdy ustawie rgb na pelny i gamma na -1 i poziom hdmi na normalny to czrny staje sie czarny ale dalej czarnre elementy sie rozmazuja w czasie gdy cos sie dzieje nie zwracam uwagi ale widoczne to jest w spokojnych momentach gdy rozgladam sie postacia powoli na boki
dziwny ten tv widze ze nie "toleruje" czerni w grach
 

tennesseee

New member
Po prawie rocznym użytkowaniu zauważyłem następujące mankamenty w moim F7000:

EPG - sygnał cyfrowy z kablówki (moduł CAM).
1.Oglądam TVP1 np. Klan (hipotetycznie - nie czepiać się :razz: ) podpis EPG: Klan
2.Przełączam na TVP2: podpis EPG: (jakiś tam aktualny program)
3.Po dłuższym oglądaniu wracam na TVP1 - widzę Wiadomości: podpis EPG: Klan
4.Na pilocie +1 kanał - 1kanał (powrót do TVP1) podpis EPG: Wiadomości
Pytanie czy może to być wina kablówki - czy jednak TV?
Dodam tylko że kiedyś używałem w tej samej kablówce dekodera typu BOX i EPG działało prawidłowo.


SmartHub interface
Po obejrzeniu jakiegoś materiału w HD z sieciowego serwera DLNA i po powrocie do SmartHuba - animacja kafelków zwalnia (tnie się) a poruszanie po interfejsie jest bardzo uciążliwe (powolne) tak jak gdyby procek pracował pod dużym obciążeniem


Sieciówka.
Od zawsze miałem TV podłączony przez router 1GB kabelkiem kat.6. Wszystkie inne urządzenia pracujące w sieci (komp stacjonarny, dysk sieciowy) wyciągają ok 85% - 90% przepustowości 1Gb/s
Tymczasem całkiem niedawno zorientowałem się że oglądając materiał FullHD po DLNA - film miał mikro zacięcia. Rozwiązaniem problemu okazało się przełączenie na WIFI - nie rozpisując się zbytnio zapytam WTF ???.
 
Ostatnia edycja:

kowal__

New member
Po prawie rocznym użytkowaniu zauważyłem następujące mankamenty w moim F7000:

EPG - sygnał cyfrowy z kablówki (moduł CAM).
1.Oglądam TVP1 np. Klan (hipotetycznie - nie czepiać się :razz: ) podpis EPG: Klan
2.Przełączam na TVP2: podpis EPG: (jakiś tam aktualny program)
3.Po dłuższym oglądaniu wracam na TVP1 - widzę Wiadomości: podpis EPG: Klan
4.Na pilocie +1 kanał - 1kanał (powrót do TVP1) podpis EPG: Wiadomości
Pytanie czy może to być wina kablówki - czy jednak TV?
Dodam tylko że kiedyś używałem w tej samej kablówce dekodera typu BOX i EPG działało prawidłowo.

U siebie mam analogiczną sytuację. Raczej to wina TV. Dodałbym jeszcze ze swojej strony, że kłopotliwe jest to, że kiedy kablówka (np wielkopolska INEA) wyświetla pełne EPG (dla wszystkich kanałów na cały tydzień) tylko na jednej częstotliwości, to chcąc mieć aktualne EPG trzeba co godzinę włączać program z tej częstotliwości co jest uciążliwe.
 

tennesseee

New member
Pamiętam że dekodery BOX (z INEI zresztą bo też kiedyś miałem tą kablówkę) posiadały funkcję sciągania całego EPG o zaprogramowanej godzinie np 2:00 w nocy. Działało nieźle.
Czegoś takiego brakuje w Samsungu.
 

krrrycha

New member
panowie pozmozcie naprawde nie wiem czemu tak jest najczarniejsze elementy podczas gry gdy poruszam sie postacia po prostu sie rozmazuja czemu tak jest nie wiem ocb
poziom czerni mam ustawiony normalny a w ps4 zakres rgb na pelny
strasznie to wyglada bo w grach jest czesto duzo czarnych elementow
 

TV3D

New member
Bez reklam
Po prawie rocznym użytkowaniu zauważyłem następujące mankamenty w moim F7000:


Sieciówka.
Od zawsze miałem TV podłączony przez router 1GB kabelkiem kat.6. Wszystkie inne urządzenia pracujące w sieci (komp stacjonarny, dysk sieciowy) wyciągają ok 85% - 90% przepustowości 1Gb/s
Tymczasem całkiem niedawno zorientowałem się że oglądając materiał FullHD po DLNA - film miał mikro zacięcia. Rozwiązaniem problemu okazało się przełączenie na WIFI - nie rozpisując się zbytnio zapytam WTF ???.


To jeśli oglądasz np:film przez WiFi to przycięcia przestały dokuczać?

Jaką masz wersje Przeglądarki? ,że masz te mikro przycięcia?
 
Ostatnia edycja:

rodick

New member
Nfs???

Panowie, nie wiem czy był tu poruszany już ten watek...
Swego czasu w mediach pojawilo się info, ze w nowych tv Samsung będzie dostepna gra Need for Speed.
Wiem /youtube/, ze w serii z 2014 roku już to działa ale czy w naszych F7000 to jest tez dostępne? Mialo być.
Ja tego w aplikacjach nie mogę odnaleźć.
 

uniucz

New member
Witam
Ostatnio wpadł mi w ręce zestaw głośników 5.1 Manta mm5500. Ten zestaw ma połaczenie analogowe to jest 6 końcówek chinch. Czy da rade jakoś to podłaczyć do telewizora F7000?

Widzałem z etelewizor ma tylko wyjście optyczne audio
 

cacumen

Member
Bez reklam
A ja chciałbym się dowiedzieć jaką wersję Hbb tv macie zainstalowaną 1.1 ...czy wyżej np. 1.5 już z obsługą MPEG-DASH . U mnie ta niższa wersja , bo nie wiem jak dokonać upgrade'u do 1.5 ??
 

matrixabc

Member
nie wyświetla żadnych informacji przykładowo jak były mecze z mistrzostw świata w Brazylii to na LG wyświetlana była cała statystyka odnośnie meczu pojawiała się statuetka z logo pucharu z piłką i można było naciskając odpowiedni przycisk uruchomić cała statystykę, natomiast w Samsungu w ogóle nie pojawiała się w/w statuetka oraz nie załączała się żadna statystyka. Wyglądało to tak jakby w ogóle transmisja nie działała.
 

cacumen

Member
Bez reklam
nie wyświetla żadnych informacji przykładowo jak były mecze z mistrzostw świata w Brazylii to na LG wyświetlana była cała statystyka odnośnie meczu pojawiała się statuetka z logo pucharu z piłką i można było naciskając odpowiedni przycisk uruchomić cała statystykę, natomiast w Samsungu w ogóle nie pojawiała się w/w statuetka oraz nie załączała się żadna statystyka. Wyglądało to tak jakby w ogóle transmisja nie działała.

A jak jest obecnie ?? Już nie ma takich problemów ??
 

matrixabc

Member
obecnie jest tak że nie działa
Uruchamiając wiget otrzymuje komunikat abym włączył w menu opcjach transmisję danych a jak wchodzę w opcje to transmisja jest włączona. Z
 
Do góry