F7000 - co mi się nie podoba :)

krrrycha

New member
czy ktos moze napisac pod ktore hdmi podlaczyc ps4 i jakie ustawienia ps4 i tv zastosowac mi w podczas gry strasznie rozmazuja sie czerne elementy
bardzo prosze o rade czy to wina tv czy ustawien pierwszy raz mam do czynienia z czyms takim
 

matrixabc

Member
Na dzień dzisiejszy u mnie na F7000 nie działa cała ta transmisja danych.
Ale mam pytanie do wszystkich co mają w/w model aby sprawdzili czy po odpaleniu przez przeglądarkę YOUTUBE i załadowanie tego trailera https://www.youtube.com/watch?v=MvB6lC4kISY w rozdzielczości 4K spowoduje jego wyświetlenie w całości, czy może zatrzymanie obrazu tak jak to u mnie się to dzieje.
 

damian1711

New member
@matrixabc
przeciez f7000 nie wspiera 4k, ma dekodowanie HW do 1080p. przy 4k probuje software'owo i nie daje rady wiec przerywa odtwarzanie. zreszta po co ci material 4k na wyswietlaczu FHD? i tak nie mozesz zobaczysz roznicy..
 

matrixabc

Member
Szkoda że software'owo nie daje rady bo przecież procesor niby czterordzeniowy, więc moc obliczeniowa powinna być wystarczająca.
Nie wiem jak tam układ graficzny i jego pamięć ale to chyba przez to się zatrzymuje.
 

damian1711

New member
to jest dobre pytanie co robia te 4 rdzenie w tym tv bo nie powiem ale po prawie roku uzytkowania czesto widuje 'scinanie' w menu w animacjach przejscia a przegladarka jakby dzialala coraz wolniej, co gorsza rowniez i w odtwarzaniu zdarzylo sie kilka ciezszych momentow..
np. obecnie jak wchodze na youtube.com z przegladarki przez strone glowna to nie potrafi jej zaladowac po czym zwraca komunikat ze zabraklo mu pamieci i czy ma wczytac strone glowna czy tez przywrocic poprzednia..
macie tak? (ale jak wejde na konkretny adres youtube jest ok)
Sądze jednak ze to kwestia wyciekow pamieci a wylaczenie pilotem raczej hibernuje pamiec i zasoby i nie zwalnia do zera. Widze ze pelny restart po wylaczeniu z pradu kompletnym przywraca lepsza wydajnosc..
Jest tez ciekawy blad zwiazany z update oprogr. wlasnie widze ze jest wersja nowa dostepna ale nie pobral jej:
Wersja : 1122.2
2014.12.02
cos sie wg. was zmienilo?
Co najsmieszniejsze mam automatyczne akt. wlaczone i nawet slysze po godzinie od wylaczenia jak tv sie wlacza (dysk jest podpiety i slychac ze rusza) po czym po kilku minutach sie wylacza..czyli jakos jej nie znalazl..
 

damian1711

New member
ok juz mam nowa wersje i juz widze zmiany.
1.) dziala szybciej i plynniej
2.) wielkie zmiany w glownym menu smart! juz nie ma 'moje pliki' tylko "multimedia" i co NAJGORSZE nie widze juz tam podgladu moich filmow z dysku - ani jednego! wiec nie moge wygodnie powrocic do ogladania tylko trzeba przedzierac sie przez wideo->dysk->foldery na dysku az do wybrania filmu..
w Multimedia widac same tresci z youtube..ale porazka..
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Ktoś kiedyś pisał o przypadłości tego TV która teraz mnie doświadczyła. Mianowicie już kilkukrotnie zdarzyło mi się, że wyłączyłem tv i zaraz (max 15 sek.) sam się ponownie włączył. Czy komuś to się zdarzyło?
 

matrixabc

Member
Co to znaczy że się sam włączył? Czy jest obraz?

U mnie zdarza się że czasem słychać pstryknięcie przekaźnika jakby chciał się włączyć, nawet system się w pewien sposób uruchomił - ( bo mam przy starcie telewizora ustawione włączenie skypa i pokazał że jest dostępny) - ale po chwili znowu pstryknięcie przekaźnikiem i telewizor pozostaje w normalnym trybie standby.

Ekran przy w/w sytuacji nigdy mi się nie zaświecił

A co do aktualizacji to myślę że najbardziej stabilna i szybka wersja to 1113.3 ale niestety brak obniżenia oprogramowania, uniemożliwia porównanie rożnych softów
 
Ostatnia edycja:

kowal__

New member
czy to tylko u mnie czy u Was też TV zachowuje się jakby nie miał pamięci? Objawia się to np tym, że po wyłączeniu tv i ponownym włączeniu całe EPG jest wyzerowane. Inny objaw - My Apps - wybiorę własne apki, z których najcześciej korzystam i póki TV jest włączony za każdym razem je wyświetla, ale wystarczy wyłączyć/włączyć tv i lista My apps jest znowu pusta.

co do zmian "moje pliki" na "multimedia" i dopchnięcie kolanem reklam z youtube i innych vod'ów - porażka na 105% idąc w tym kierunku, będziemy musieli oglądać reklamy za każdym razem kiedy włączamy TV.
 

matrixabc

Member
Te reklamy to faktycznie dziadostwo jakich mało. Wcześniejsza wersja Youtuba była jak dla mnie bardziej przyjazna. A telewizor pomimo 4 rdzeniowego procesora to się faktycznie zachowuje czasami jakby spał
 

kris115

New member
Czy ktoś wie jak skonfigurować pilot uniwersalny z dekoderem Pace prv (nc+). Próbowałem wpisywać model, nazwę i niestety nie znajduje go. Na modelu TV H7500 tuner został znaleziony. Myślałem ze baza urządzeń jest wspólna i były "flagowy" tuner z nc+ bedzie działał
 

kowal__

New member
Czy ktoś wie jak skonfigurować pilot uniwersalny z dekoderem Pace prv (nc+). Próbowałem wpisywać model, nazwę i niestety nie znajduje go. Na modelu TV H7500 tuner został znaleziony. Myślałem ze baza urządzeń jest wspólna i były "flagowy" tuner z nc+ bedzie działał


kolego, chyba nie ten wątek.
 

krrrycha

New member
ten tv do gier to najwieksze gowno czarny kolor rozmazuje sie czrne elementy zlewaja sie w jedna plame
zakres rgb mam na pelny a w tv poziom czerni hdmi normalny czyli tak jak powinno byc wiec nie wiem co zrobic zeby cokolwiek widziec w ciemnych momentach gry i to nie micro dimming bo gram w trybie film
 

damian1711

New member
@krrrycha
są 2 rozwiazania ktore rozwiążą twoj problem:
1. tryb gry. Menu->system->ogolne->tryb gry
lub
2. ustawienia nazwy zrodla jako PC.
source->wybierz hdmi gdzie podpieta konsola->strzalka w gore (w prawym gornym rogu ikona). narzedzia->edytuj nazwe-> PC

Którekolwiek rozwiazanie przyjmiesz obraz bedzie dobry a takze zmniejszy sie lag. Po prostu te tryby wylaczaja zbedne bajery i ulepszacze obrazu przy czym ustawienie typu źródła na PC zapewnia natywny obraz ktory wysyla konsola.
 
Do góry