F7000 - co mi się nie podoba :)

djpablo

New member
Faktycznie znacząca poprawa, prosiłbym tylko o jedno, bo nie widzę tych ustawień albo jestem ślepy albo... zostańmy przy ślepy ;)

Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 1/0/0, 20IRE: 3/0/0, 30 IRE: -2/0/-2, 40IRE: -1/0/-2, 50IRE: 0/0/-2 , 60IRE: 0/0/0. 70IRE: 0/0/0, 80IRE: 0/0-3, 90IRE: 0/0/-6, 100IRE: 0/0/-10].
Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

Mam jeszcze jedno pytanie czy pilotem od samsunga da się sterować tunerami zewnętrznymi? Czytałem że się da, ale jak to jest w praktyce i z jakimi modelami współpracuje, nigdzie tego nie mogę znaleźć.

kazamaty86 muszę przyznać że efekt jest świetny, a początkowo nie wierzyłem że będzie to fajnie wyglądało. MIła niespodzianka. Mógłbyś przy okazji wrzucić fotkę jak to dokleiłeś z drugiej strony do TV, może sam bym się postarał.

nie moge znalesc opcji balans bieli/wzmocnienie...?
no wlasnie jak to jest ze sterowniem tunerow zewnetrznych,mam nboxa i jakos mi sie narazie nie udalo ich wspolgrac
 

djpablo

New member
mam polaczone po hdmi z dekoderem nBox, tv z amplitunerem optycznym,odwarzacz blu ray po hdmi do ampli,wiec zrodlo zmieniam tylko jak chce cos obejrzec z odwarzacza blu ray
 

djpablo

New member
Mam tuner nBoxa i chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc obslugiwania go pilotem dotykowym.wczesniej jakos udalo mi sie ustawic ze jak wylaczalem orginalnym pilotem dekoder to wylaczal sie z automatu tv.teraz cos sie przestawilo i juz musze na 2 piloty dzialac.dekoder wyszukalem recznie w tv ale i tak nic nie dziala..
 

tdx

New member
Bez reklam
TV ma funkcje Anynet+ (zakładka system) ma być włączona



Dajesz źródło wciskasz tools na pilocie i wykryj urządzenia.




Jeśli ci wykryło dekoder powinno dać spokojnie się nim sterować...
 

djpablo

New member
zakladki Anynet+ sa właczone,dekodera sam z siebie nie wykrywa,wiec wchodze manager urzedzen i ustawienia pilota uniwersalnego.tam zaznaczam dekoder i brak uslugodawacy,nastepnie wybieram ADB i znajduje mi moj dekoder ,nastepnie prosi zeby przeskoczyc kanal w gore lub w dol,to zero reakcji.
dziala tylko wylaczenie dekodera,przezucanie kanalami nie idzie.wylaczenie dekodera i tv jednym przyciskiem tez nie zalapuje.tak jak pisalem, wczesniej przycisk na pilocie od dekodera OFF dzialal na dekoder i na tv jednoczesnie teraz cos sie zwalilo i musze pilotem od tv wylaczac...nie wiem co jest grane.
 

djpablo

New member
Tryb FILM a później
Podświetlenie: 8
Jasność: 44
Kontrast: 88
Kolor: 50
Odcień: 20
Gamma: -2
Tonacja czerni: Ciemna
Cinema HDMI: Niski
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 1/0/0, 20IRE: 3/0/0, 30 IRE: -2/0/-2, 40IRE: -1/0/-2, 50IRE: 0/0/-2 , 60IRE: 0/0/0. 70IRE: 0/0/0, 80IRE: 0/0-3, 90IRE: 0/0/-6, 100IRE: 0/0/-10].
Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

Motion plus ustawiasz pod siebie w przypadku c+ zostawił bym wyraźny lub popróbowałbym sam na użytkowniku

mam pytanko co do ustawien.
odcien:20 , u mnie jest odcien (Z/C) 50-50 i jak tu ustawic 20?
i nie wiem gdzie jak ustawic balans bieli wzmocnienie?? mam tylko balans bieli i balans bieli-10
 

tdx

New member
Bez reklam
błąd ma być ostrość nie odcień
Balans bieli 10p włączone i dla każdego interwału ustawiasz osobno
przestrzeń kolorów >> użytkownika i dla każdego koloru ustawiasz osobno
 

davidsmart

New member
Czy ktoś już może instalował najnowszą wersje oprogramowania: 1110.2 T-FXPDEUC-1110.2 2013.09.26 ? Może ktoś coś wie co ono wnosi do naszych telewizorów?
 

davidsmart

New member
Czy ktoś już może instalował najnowszą wersje oprogramowania: 1110.2 T-FXPDEUC-1110.2 2013.09.26 ? Może ktoś coś wie co ono wnosi do naszych telewizorów?

Nie mam opcji edytuj dlatego napisze poniżej co się dowiedziałem od samsunga: otóż nowa aktualizacja wnosi (chwila ciszy) cytuję: "ta aktualizacja poprawia ogólne działanie telewizora":popcorn: a producent podobno nie podaje wyszczególnionych poprawek... :hmm:
Sami jesteśmy dla siebie królikami doświadczalnymi, pozostawiam to bez dalszego komentarza.
 

tdx

New member
Bez reklam
tak, im bardziej płynny motion ustawisz tym bardziej będzie to widoczne. Szczególnie na filmach z USB którą są nagrane w 23.97 FPS
 

bigmar

New member
Nie wiem czy można ustawić PIP by w okienku wyświetlił się obraz ze źródła hdmi, a konkretnie PS3.
Oglądam tv (sat przez moduł) i chcę widzieć co się dzieje na ps3.
Da się tak zrobić?
 

djpablo

New member
kolego TDX,te ustawienia ktore podawales do na stronie 9,to sa twoje ustawienia dokladnie pod tev TV??czy sciagneles z sieci??
gdzie na jakims zagranicznym forum mozna znalesc jeszcze jakies kalibracje pod ten TV??
 
Do góry