F7000 - co mi się nie podoba :)

darenfef

New member
Panowie mam takie pytanie, czy ktoś mi może powiedzieć jak się ma F7000 do modelu F8000? Chodzi mi oczywiście o to podświetlenie w rogach, jestem posiadaczem modelu F7000 46cali i musze przyznać że telewizor ma dla mnie same plusy poza tym podświetleniem (no i może sterowaniem głosowym). Jest to dla mnie na tyle irytujące że zacząłem się zastanawiać nad zmianą telewizora na 8000, chyba że efekt jest podobny.
 

kazamaty86

New member
jeśli chodzi o podświetlenie w rogach to u mnie jest lekki clouding ale na filmach nie jest to absolutnie widoczne. Sterowanie głosem po deaktywacji działa rewelacyjnie-nawet w wyszukiwarce google. Jak znajdę chwilę to zrobię zdjęcie clodingu u mnie. Tak Jak obiecywałem, wrzucam fotki domowego ambilighta. Taśma led 150 diód docinana przez fachowca. Kabelki będą umieszczone w półeczce pod TV zamawianej na allegro.

http://imageshack.us/a/img197/5263/a3wq.jpg
http://imageshack.us/a/img35/2888/p5ue.jpg
http://imageshack.us/a/img850/4779/8h9g.jpg
http://imageshack.us/a/img266/5418/8x59.jpg
 
Ostatnia edycja:

zgws

New member
tdx, skorzystałem z ustawień, jakie zaproponowałeś. Jest o niebo lepiej. Motion Plus ustawiony może nawżytkownika. Obraz jest super, nie ma rwania, nawet na szybkich scenach sportowych. Intryguje mnie tylko inna rzecz. Podczas meczów, i tylko podczas nich - nigdzie indziej tego nie zauważyłem, co nie znaczy, że tego nie ma - pojawiają się duszki wokół piłkarzy. Jak rozumiem, to jest ten słynny halo efekt. Nie jest to jakoś super wyraźne, aczkolwiek ja to widzę i mnie irytuje. Wiem, że to przypadłość ledów, ale myślałem, że sprzęt za ponad 5k z tym sobie poradzi...

To wina wadliwego sprzętu, ustawień, pecha, że trafiłem na taki model? Efekt nie jest za duży, może nawet nie każdy go zauważy, ale ja jestem wymagający i przynajmniej chciałbym wiedzieć, czy da się to wyeliminować, czy to uszkodzony tv, czy po prostu przypadłość modelu...
 

darenfef

New member
a próbowałeś ustawień z 2 postów wyżej?

Faktycznie znacząca poprawa, prosiłbym tylko o jedno, bo nie widzę tych ustawień albo jestem ślepy albo... zostańmy przy ślepy ;)

Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 1/0/0, 20IRE: 3/0/0, 30 IRE: -2/0/-2, 40IRE: -1/0/-2, 50IRE: 0/0/-2 , 60IRE: 0/0/0. 70IRE: 0/0/0, 80IRE: 0/0-3, 90IRE: 0/0/-6, 100IRE: 0/0/-10].
Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

Mam jeszcze jedno pytanie czy pilotem od samsunga da się sterować tunerami zewnętrznymi? Czytałem że się da, ale jak to jest w praktyce i z jakimi modelami współpracuje, nigdzie tego nie mogę znaleźć.

kazamaty86 muszę przyznać że efekt jest świetny, a początkowo nie wierzyłem że będzie to fajnie wyglądało. MIła niespodzianka. Mógłbyś przy okazji wrzucić fotkę jak to dokleiłeś z drugiej strony do TV, może sam bym się postarał.
 

kazamaty86

New member
Panowie pytanie do Was: chciałbym podłączyć słuchawki do tego TV: Samsung 55F7000 ale nigdzie nie widzę wejścia na jack'a. Dzwoniłem na infolinię samsung ale Pan powiedział, że w specyfikacji jest takie wejście ale manual może się mylić. Z tyłu TV mam wejście na jack ale tam jest napis: service lub IR out. Stąd moje pytanie: czy można w ogóle podłączyć słuchawki? Znacie jakiś inny sposób np. chinch? Dziękuję z góry za odpowiedź (na infolinii powiedzieli, że uzyskam odpowiedź w ciągu tygodnia-sic!)
 

tdx

New member
Bez reklam
co Ty gadasz słuchawkowe masz na dole :)
nie z boku tylko na dole tam gdzie się wkręca kabel z konwertera po prawej
 

darenfef

New member
Mam pytanie, bo męczę się już jakiś czas i dalej mi nie działa odtwarzanie napisów w filmach. Próbowałem wszystkich sposobów (różne rodzaje napisów itd) i za każdym razem nie widzi napisów. Odtwarzam nie przez USB a bezpośrednio z komputera (stworzony media serwer).
Druga sprawa to jakie muszą być spełnione warunki żeby działał mi TIMESHIFT?
Dysk podłączony, a nie nagrywa. SYgnał TV mam z tunera , którego telewizor nie obsługuje , więc sterowany dodatkowym pilotem.
 

tdx

New member
Bez reklam
AD1 jaki masz serwer dlna
AD2 TV nagrywa tylko ze swoich tunerów DVB-T/C/S a nie z zewnętrznego dekodera podpiętego przez HDMI
 

darenfef

New member
Nie do końca rozumiem pytanie odnośnie jaki. Stworzyłem pod windows 7 media serwer, udostępniłem foldery i tyle. Wszystko połączone razem routerem.
 

davidsmart

New member
Witam od paru dni jestem posiadaczem Samsunga F7000 46 cali, chciałbym się podzielić swoją opinią na temat tego telewizora.

OBRAZ.
Ogólne wrażenia: celująco. Pierwsze co zrobiłem gdy rozpakowałem telewizor to wgrałem najnowsze oprogramowanie a potem ustawiłem obraz według parametrów, które podawał w tym wątku tdx na stronie 9, zwiększyłem tylko podświetlenie do 10. Jeżeli chodzi o kolory są one bardzo naturalne, wyraźne i po prostu ładne. Biały jest biały a czarny również czarny, jednak gdy popatrzę pod kątem na czarne tło, robi się ono delikatnie granatowe, podobnie jeżeli patrze z okolicy 1-1,5metra również dolne rogi są delikatnie ale to tylko delikatnie jaśniejsze, wpadające w granat. Z dalszej odległości i patrząc na wprost obraz jest po prostu czarny. W codziennym użytkowaniu nawet nie zauważam tej różnicy chociaż zwracałem na to usilnie uwagę ale bezskutecznie, po czym dałem sobie po prostu spokój i cieszę się świetnym obrazem, bo nie ma sensu wytężać wzroku skoro nic tam nie widać :). Matryca jest równomiernie podświetlona nie ma żadnych latarek. Co do ruchu to tez nie zauważyłem żadnych artefaktów, póki co motion plus mam wyłączony, gdy miałem go włączony bardzo niewielkie artefakty występowały w okolicy obiektu, który bardzo szybko się poruszał ale musiałem siedzieć z nosem z metr od telewizora, żeby to zauważyć. FullHD to bajka oczywiście jak w większości telewizorów, na SD również nie narzekam, obraz jest bardzo dobry rzekłbym, że nawet więcej niż bardzo dobry bo czego tu oczekiwać po obrazie o rozdzielczości 576i, TV skaluje świetnie. Gdy wsadzę nos w TV to na kanałach SD nie zauważam jakoś wielkiej pikselozy, obraz jest gładki. Póki co obraz odbieram z naziemnej oraz satelity. Telewizor oglądam z odległości od około 1,75 do 4 metrów(zależy gdzie siedzę) i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu.

DŹWIĘK
Jeżeli chodzi o dźwięk nie mam zastrzeżeń, nie jest on całkiem płaski, głos słychać wyraźnie. Drugi telewizor, który do tej pory używałem to Philips 9604 i tam bass jest lepszy. Ogólnie dźwięk bardzo dobry, bez zastrzeżeń.

OBRAZ 3D
Jeszcze nie posiadam pełnometrażowego filmu 3D ale ściągnąłem sobie filmiki takie jak puszczają w sklepach na prezentacjach i obraz 3D po prostu bajka, kilka razy odruchowo odchyliłem głowę gdy coś leciało w moim kierunku. Okulary lekkie i wygodne jak dla mnie, obchodzę się z nimi ostrożnie, ponieważ sprawiają wrażenie delikatnych. Konwersja 2D na 3D to zależy od danego filmu raz lepiej raz gorzej, ogólnie funkcja działa dość sprawnie i wszystko zależy od danego materiału jaki oglądamy, chociaż nie zakładam, że będę z niej często korzystał. Za telewizorem mam okna to gdy spoglądałem trochę pod światło w okularach było widać migotanie dlatego radze w takim przypadku zasłonić rolety. Obraz ściemnia się trochę gdy włączymy okulary ale wiadomo, że to taka technologia(za to na każde oko mamy FullHD:)) ale w żaden sposób nie przyciemniło mi to radości z oglądania materiałów 3D :).

OPROGRAMOWANIE, SMART TV
Smart TV nie używam, ponieważ nie mam routera, zmieni się to gdy przejdę do UPC a to już za miesiąc wtedy będę mógł opisać swoje wrażenia na temat Smarta. Oprogramowanie telewizora chodzi bardzo płynnie i szybko, EPG bardzo mi się podoba, mnogość funkcji jaką oferuje samsung jest bardzo duża, myślę że zajmie mi jeszcze sporo czasu zanim większość opanuję. PIP działa wyśmienicie, można sobie zmieniać wielkość podglądu, można podgląd ustawić w dowolnym rogu ekranu, można również włączyć dźwięk z podglądanego obrazu. Z USB czyta wszystko co mu podałem do tej pory, bardzo dobry odtwarzacz, zapamiętuje na jakim etapie skończyliśmy oglądać film, wszystko działa bardzo płynnie, w porównaniu z moim starym TV to jest to SUPER płynnie :).

Sterowanie głosem oraz rękami
Mikrofon jest bardzo czuły także siedząc na kanapie mogę mówić normalnie(nie podnosząc tonu) i tv mnie rozpoznaje. Rzadko zdarza mi się, aby nie rozpoznał co do niego mówię(chyba, że bełkoczę:)). Gdy w pokoju prowadzona jest ożywiona dyskusja rozpoznawanie głosu czasami włącza się samo ^^. Jest to bajer czasami może okazać się przydatny gdy nie chce nam się wstać z łóżka aby przełączyć kanał czy wyłączyć tv.Przydałaby się możliwość aby móc powiedzieć, który kanał TV ma nam włączyć( np. mówię Smart TV włącz jeden, dwa, trzy itd.). Bajerem jest także rozpoznawanie gestów, wykrywa mnie bardzo szybko, nie muszę machać, podnoszę otwartą dłoń i tv od razu pozwala mi sterować. Również w pewnych sytuacjach może okazać się przydatne ale jeżeli miałbym z tego korzystać ciągle to chyba odpadłyby mi ręce :).

PILOTY
Dwa piloty w zestawie, jeden zwykły, którego wygląd mógłby być lepszy a drugi bardzo ładny i poręczny. Ten drugi zasięg ma u mnie nawet w drugim pokoju. Można na nim rysować kanał na jaki ma się tv przełączyć- jest to fajne :). Do pilota można również mówić ale równie dobrze słyszy mnie telewizor z każdego miejsca pokoju. Dotyk w pilocie działa sprawnie chociaż czasami zdarzy mi się, że przeskoczy o dwa pola zamiast o jedno ale nie jest to jakiś wielki mankament.

INNE
Ilość złącz jakie oferuje TV jest dla mnie wystarczająca, nie mam do czego się tutaj przyczepić. Moje ogólne wrażenie z użytkowania TV są mega pozytywne, brałem pod uwagę philipsa 7008 głównie dzięki jego ambilightowi ale miałem już jednego philipsa i jeżeli miałbym mieć drugi telewizor tak samo mułowaty jaki miałem to dziękuje, ambilighta sobie podarowałem tym bardziej że w philipsie matryca jest 100Hz a tutaj mam 200Hz i obraz mam na bardzo wysokim poziomie, tak samo szybkość działania. Gdy kupowałem telewizor Philipsa mogłem kupić za 4999zł w euro z dodatkowym 19 calowym telewizorem, lub bez tego telewizorka za 4849zł (-150zł za kod z ceneo), za samsunga zapłaciłem 4799zł w saturnie co uważam, za bardzo dobrą cenę.
Już nie mogę się doczekać testowania Smarta patrząc na szybkość i funkcjonalność tego telewizora mam nadzieję, że ze smarta również będę mega zadowolony.

Później gdy coś jeszcze mi się przypomni to dopisze a błędy poprawię. Proponuję również zmienić nazwę tego wątku na: Samsung F7000 - opinie, czy coś w tym stylu.
 
Ostatnia edycja:

-MAO-

New member
Mam pytanie, bo męczę się już jakiś czas i dalej mi nie działa odtwarzanie napisów w filmach. Próbowałem wszystkich sposobów (różne rodzaje napisów itd) i za każdym razem nie widzi napisów. Odtwarzam nie przez USB a bezpośrednio z komputera (stworzony media serwer).
Druga sprawa to jakie muszą być spełnione warunki żeby działał mi TIMESHIFT?
Dysk podłączony, a nie nagrywa. SYgnał TV mam z tunera , którego telewizor nie obsługuje , więc sterowany dodatkowym pilotem.

Napisy (plik) muszą mieć taką samą nazwę jak plik z filmem.
 

darenfef

New member
Każdy serwer ma ograniczenia zainstaluj taki który będzie czytał napisy Serviio Features czy PS3 Media Server

Dzięki jeszcze raz za pomoc, trochę mi zajęło testowanie i faktycznie SERVIIO działa przy czym musiałem aktywować dodatkową opcję z napisami.

Nie byłbym sobą jeśli nie miałbym kolejnych pytań:)
1) czy u kogoś pojawia się błąd z pluginem HbTV, za każdym razem wyrzuca mi żebym aktywował w ustawieniach opcję związaną z pluginami na enable , przy czym mam ją włączoną. Wyłączanie TV , włączanie i wyłączanie tej opcji również nie pomaga.
2) czy jest możliwość poza uruchomieniem media serwera dostania się do zasobów komputera lub innego urządzenia z pozycji TV (oczywiście poza dropbox itd itp)
 

djpablo

New member
mam problem z głosnoscia w tv,mianowicie sa bardzo duze roznice miedzy programami,np tvp1 ok a jak przelacze na canal plus to musze dac duzooo glosniej zeby cos uslyszec.tryb standard. nie wiem czy to wina dekodera ( nBox iti 5800sx) jakis ustawien w nim,czy to w tv cos nie tak?ma ktos podobnie?
 
Do góry