Epson EH TW5300 - kilka pytań

tedi 30

New member
Witam serdecznie,

Mam parę pytań które mnie nurtują ,otóż zakupiłem miesiąc epsona 5300 do tej pory wszystko było pięknie ładnie aż nie obejrzałem pierwszego filmu 3d oczywiście efekt jest wspaniały nie do porównania co do mojego telewizora Sharpa brak smużenia efekty płynne głowa nie boli ani oczy od oglądania natomiast nie wiem czy ten projektor tak ma czy to mój tak ma podczas przełączenia na 3d cały ekran robi się w takie malutkie piksele,kwadraciki czerwone nie wiem jak to nazwać trochę jest to denerwujące przy ciemniejszych scenach ale da się to przełknąć czy jest to wada czy ten typ tak ma ?

Drugie moje pytanie jest takie przy ciemnych scenach widać 2 plamki jedna w dolnym prawym rogu druga słabiej widoczna po lewej stronie na górze mniej więcej po środku okrągła nie są to żadne odbicia ponieważ sprawdzałem ruszając projektorem brudu też żadnego nie widzę ,denerwujące jest to że człowiek wydaję kasę i sprzęt nie jest 100% sprawny do tego zakupiłem go w Szwajcarii i nie wiem czy gwarancję uznają mi w Polsce ?
nie mogę wstawić zdjęć ponieważ jestem nowym uzytkownikiem.
 

tedi 30

New member
bardzo bym prosił o jakąkolwiek odpowiedź bo nie mam pojęcia czy mam go oddawać do serwisu tak żebym nie zrobił z siebie idioty głównie chodzi mi o obraz 3D
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dziwne te kwadraciki......tak 3d nie wygląda w projektorze......a podłączałeś inny hdmi ? a filmy w 2d wyświetla dobrze ?

te plamy to na 100% problem z projektorem z filtrem lub matrycą.....zadzwoń do epsona i dowiesz się wszystkiego(projektor kupowałeś nowy ? ).
 

HokaHey

New member
Już jakiś czas użytkuję ten model i mam 2 pytanka do Was:

1. Czy to jest normalne że nie da się wyregulować ostrości w 100 % ? - chodzi mi o to iż jakbym "nie kręcił" to zawsze gdzieś obraz będzie nie ostry lub mniej ostry.... ( jeśli to nie jest "normalne" to myślałem aby zgłosić sprzęt gwarancyjnie )

2. Jakiego trybu ( nie licząc custom ) predefiniowanego polecacie do filmów i gier ? ( póki co testuję w filmach Dynamic, Bright Cinema oraz Cinema a do gier Dynamic oraz Bright Cinema )
 
Ostatnia edycja:

tedi 30

New member
Projektor zakupiłem niecały miesiąc temu nowy był akurat na promocji i ostatni bo sprzedawca pakował go z wystawy i byc może już w tym momencie miał defekt.
Sprawdzałem na innym kablu i jest to samo tylko na 3D na 2D normalnie wyświetla poza tymi plamami przy ciemnych scenach w sobotę pojadę go zawieźć do sklepu zobaczymy co zrobią z tym fantem.
 

bokciu

Banned
Już jakiś czas użytkuję ten model i mam 2 pytanka do Was:

1. Czy to jest normalne że nie da się wyregulować ostrości w 100 % ? - chodzi mi o to iż jakbym "nie kręcił" to zawsze gdzieś obraz będzie nie ostry lub mniej ostry.... ( jeśli to nie jest "normalne" to myślałem aby zgłosić sprzęt gwarancyjnie )

Normalne, nawet droższe modele mają problem z utrzymaniem ostrości w każdym punkcie ekranu. Pewnie gdybyś wziął 100 egzemplarzy Twojego modelu, znalazłbyś sztukę którą byłaby najbliższa ideałowi. Tak więc sztuka sztuce nierówna i w pewnym sensie dużo zależy od szczęścia na jaką trafisz. Chyba, że dysproporcje są na tyle duże ,że serwis uzna iż odbiegaja od przyjętych norm, wówczas masz szanse na wymianę. Spróbuj wyregulować ostrość na jakimś statycznym obrazie o dużej liczbie szczegółów i poszukaj kompromisu. U mnie udało mi się uzyskać równowagę pomiędzy środkiem ekranu, a jego bokami i jest naprawdę przyzwoicie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej wrzucić jakąś stronę www gdzie jest tekst na całym ekranie, na czcionce można wyregulować bardzo dobrze ostrość.
 

konx

New member
Dzień dobry,

Mam Epsona 5300 od półtora tygodnia, spełnia moje oczekiwania oprócz kwestii glośności pracy, co już było w tym wątku poruszone. Na to, że w „normal” będzie głośno byłem gotowy, natomiast „eco” chyba nie działa u mnie jak powinno. Na kilka odbytych sesji z urządzeniem, „eco” pracowało konsekwentnie ciszej tylko chyba dwa razy. Przeważnie wiatrak stopniowo rozpędza się i dochodzi do głośności, która w zasadzie jest identyczna jak „normal”, lub tylko minimalnie niższa. Oglądanie przez chwilę w trybie „normal” i przełączenie na „eco” powoduje natychmiastowe przyciszenie, ale po minucie następuje stopniowy powrót do glośnej pracy. Wczoraj zauważylem, że w trybie „cinema” zmiany między „normal” a „eco” nie skutkowały zmianą jasności obrazu, a chyba powinny? Muszeę jeszcze potestować inne tryby pod tym względem.(...)

Szybki update w kwestii głośnego projektora - sprzęt pojechał do serwisu. Zlecenie bez problemu i czas naprawy bardzo przyzwoity, natomiast prośba o potwiedzenie dnia odbioru i potem zwrotu została zignorowana, nawet ups nie zadzwonił danego dnia i było trochę zamieszania, no ale trudno.

Najważniejsze, że sprzęt naprawiony. Lakoniczny opis wskazuje na "oprawę lampy", nie widzę oczywistego związku z moim problemem no ale ok. ECO teraz działa i jest ciszej. Przy przełączaniu między trybami lampa na chwile gaśnie, czego wcześniej nie było. Tryb NORMAL to jest jakiś kombajn, ciężko mi sobie wybrazić oglądanie czegokolwiek, chyba że teledysków na głośnej imprezie lub Transformersów 9 z kinem domowym na maks.


Czy ktoś odblokował wyjście audio na bluetooth i może dać znać czy obraz i dźwięk są zsynchronizowane?
 
Ostatnia edycja:

zrebak82

New member
Panowie jakie macie ustawienia obrazu?Naturalny,Kino,... Ogólnie jestem zadowolony ale zawsze dobrze jest porownac z ustawieniami u innych.Jest dużo możliwości ustawienia obrazu i mam wrażenie że im więcej przestawiam to inaczej to wygląda.
 

carcarewicz

New member
Witam,

prosze o pomoc w takiej sprawie:
w narozniku (nazwijmy go A) w salonie mam rzutnik 5350 i podprowadzony do niego z przeciwleglogeo kąta (zawijmy go B) 1 kabel HDMI 2.0 zabudowany w suficie podwieszanym.
Czy jest mozliwosc zeby wykorzystujac jakis rozdzielacz hdmi podpiac pod rzutnik komputer, tv i soundbar z naroznika B (tv moze byc na przemian z laptopem) tak zeby nie trzeba byla ciagnac dodatkowych kabli?
Da sie to jakos uratowac?
 

Lukaszd

New member
Scms-t

Dzięki wskazówkom w tym wątku udało mi się uaktywnić bluetooth w tw5300. Po sparowaniu z Anazon Echo Dot, projektor wyswietla jednak komunikat "Cannot use Bluethoot device that does not support copywright protection (SCMS-T)". Czy jest jakiś sprytny sposób żeby to obejść? Może ta się wyłączyć sprawdzanie czy urządzenie wspiera scms?

Pozdrawiam

Łukasz
 
Do góry