Epson EH-TW3200

skaba

New member
Witam
Czy może mi ktoś odpowiedzieć?
Dzięki


Witam
Mam problem:
Posiadam TW 3200 podłączam do niego konsolę PS3 i dekoder od kablówki z pomocą 15m kabla Kauber.
Na początkowo nie posiadałem splitera . Chcąc zmienić źródło sygnału przepinałem kabel między PS3, a dekoderem.
Po jakimś czasie znudziło mi się to i dokupiłem spliter ( Kauber Full HD 4-2).
Z dekoderem nie mam problemu, ale przy PS3 są pewne problemy.
Początkowo projektor nie wyświetlał obrazu. Dopiero jak w PS3 zaznaczyłem, żeby nie wysyłał obrazu 1080p to ruszyło.
Rozumiem, że TW 3200 nie obsługuje takiego sygnału, ale jak podłączałem projektor do PS3 bez splitera to nie było tego problemu.
Pytanie. Tak ma być, wszystko jest w porządku, czy też jest jakiś problem w spliterze?
Dzięki za odpowiedź.
 

Juchy

New member
Witam,
podobnie jak wielu na tym forum zakupiłem Epsona TW3200 - jestem bardzo zadowolony i polecam, ale jedna rzecz mnie dzisiaj zaskoczyła - zadzwoniłem do Epsona i zapytałem o gwarancję na nowo zakupioną lampę do tego modelu (tak na przyszłość) i okazało się że gwarancja na nią wynosi 3 miesiące lub 500 godzin. Trochę się zdziwiłem bo żyłem świadomością, że przysługuje mi 12 miesięcy.
Pozdrawiam
to najprawdopodobniej trafiłeś na niekompetentna osobę

zerknij na warunki gwarancji EPSONa podawane w karcie gwarancyjnej, jest w niej wyraznie ze na lampe jest 36msc lub 3000h czy ta w projektorze czy dodatkowa, wymieniana:
http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CB8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.platforma.lobos.pl%2Ffile.php%3Fco%3DTOWPLIKI%2FPLIK%2F0000009202.pdf&rct=j&q=epson%20warunki%20gwarancji&ei=w9NVTbe8KtOzhAf-itn2DA&usg=AFQjCNGQVjnjbsphRXAiKttsuZB_ZSPOXQ&sig2=qZqfBI2tkaYBRn2Vw-4S4Q&cad=rja

mam pytanko do posiadaczy bo w kalkulatorze nie widzę jednej danej, czyli jak podwieszę ten projektor pod sufitem to w jakiej minimalnej odległości będzie wyświetlana górna krawędź obrazu względem osi obiektywu przy ok 100"
albo jakis link moze ktos zna do kalkulatora ktory podaje ta dana w tym projektorze...
 
Ostatnia edycja:

Stanleytli

New member
Ja mam ten projektor i ekran 100". Jest na polce pod sufitem, odleglosc od ekranu ok. 3,8 m. Lens shiftem wyregolujesz sobie obraz jak chcesz.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Przy ekranie 100" maksymalna (chyba o to ci chodzi) odległość krawędzi obrazu od osi optycznej wyniesie dla Epsona TW3200 57 cm. Maksymalny lens shift to 96% w stosunku do położenia neutralnego, w którym oś obiektywu jest na środku wysokości obrazu. Jak działa lens shift w obu kierunkach, można zobaczyć w instrukcji lub karcie informacyjnej, a później wyliczyć sobie na kartce potrzebne dane. Tak samo w przypadku współczynnika projekcji.

To chyba lepsze niż "mechaniczne" używanie różnych "kalkulatorów", które podają wyniki nie zawsze dokładne albo niekompletne. Szczególnie ostrzegam przed używaniem kalkulatora projectorcentral.com, jeśli chodzi o jasność obrazu, podaje on całkowicie fałszywe i nieprzewidywalne wyniki.

Po pierwsze opiera się na danych fabrycznych o jasności poszczególnych modeli, a to nie ma w 99% żadnego związku z jasnością w trybach kinowych (zresztą to jasno wynika z ich recenzji i pomiarów).
Po drugie w przypadku modeli Epsona podaje prawie 3-krotną (!!!) różnicę w jasności obrazu między skrajnymi położeniami zoomu, chociaż z recenzji wynika różnica tylko ok. 40%.

Pozdrawiam.
 

abcdef542

New member
Witam,

za jakis miesiac zamowie ten projektor. Bedzie podlaczony tylko do komputera kablem HDMI. Ogladal bede na nim przewaznie filmy HD i DVD, a po zakupie karty tv do kompa taze programy HD. Ekran to jakies 250cmX144cm, GAIN 1, prawdopodobnie taki: Numer produktu na ebay: 350432938257 - jestem tu nowy i nie moge wstawiac linkow :(



Chcialbym sie zapytac kogos, kto sie tym projektorem "bawil", jakie sa optymalne ustawienia dla tego typu zastosowan. Zaraz po zakupie chcialbym wyprobowac jakies sprawdzone ustawienie, a pozniej dopiero kompinowac tak jak mi sie podoba.

Pozdrawiam serdecznie
abcdef542
 

mac.umatik

New member
mam projektor od paru dni no i zauważyłem 2 rzeczy :

mam meszkanie 2,5m wysokości, projektor podwieszony jest pod sufitem i niestety jest głośny, nawet przy ustawieniach eco i trybie koloru naturalny ..

druga bardziej niepojkojącą rzeczą są przebarwienia na całej wysokości z lewej wpada w zielone z prawej w czerwone. przy około 100cali przebarwienia mają około 2 cm.

Czego to jest wina ? Bardzo się obawiam że będę musiał reklamować urządzenie ...
 
Ostatnia edycja:

dusi

New member
słyszałem że to polaryzatory. mój znajmy ma podobnie na epsonie 5500. Reklamuje, u niego czerwone na górze a zielone na dole około 10 cm. Straszna sprawa z tymi epsonami.
 

dusi

New member
ja bym reklamował, poczytaj (chyba że już to zrobiłeś) na forum o tym modelu i jeszcze jednym 3200 i 3600 chyba. nie jestes pierwszy z przebarwieniami, a reklamacje nie zawsze skutkowały. Z tego co pamiętam ktoś pisał że chyba trzykrotnie wymieniał jeden z tych modeli a przebarwienia były. Tamte problemy dotyczyły przebarwień w rogach. Tu sprawa nieco inna ale w jakimś wątku już była. Ktoś zwracał uwagę na polaryzatory, jakąs przepaloną osłonę termiczną itp., a w efekcie podobne co u ciebie przebarwienia. Nie chce wprowadzać ciebie w błąd na temat przyczyn awarii, ale z pewnością sprze nadaje się do reklamacji.
 

luckyls

New member
Witam,
zamierzam zakupić ten projektor, jednak nie wiem do końca jaki ekran wybrać.

Mieszkanie ma wysokość 3,05, a projektor będzie zawieszony pod sufitem. Odległość od ekranu 3,3m. Chciałbym uzyskać obraz wielkości 100". Jaki współczynnik gain wybrać 0,8 GreyHD czy może 1 WhiteHD. Za ekran zapłacę ok 2500 więc chciałbym dobrze wybrać.
 

sviru

New member
Panowie czy ktoś z Was reklamował już lampę w TW3200 lub jakimkolwiek innym przez serwis epsona?
Chciałem się zapytać jak to wygląda i czy nie ma problemówz reklamacją.
Moja juz wyświeciła blisko 1700h i w trybie cinema już praktycznie nie da się oglądać.
 

NrGx2

New member
Witam, czy u was też za każdym razem gdy uruchomicie swojego tw3200 dokładnie po 2h pracy wyłącza się obraz na ok2sec i tak 2razy pod rząd po czym znowu po kolejnych 2h pracy znowu to samo mam już go ponad 6mc i tak robi od nowosci.. lampa ma wyswietlone 170h

Czy to jakieś ustawienie, czy wadliwy towar?
 

RyEk

New member
Witam. Po niecałym 10-cio miesięcznym użytkowaniu muszę wysłać projektor do reklamacji.
Śmieszna sprawa bo już przez obiektyw widzę, że jest to zabrudzenie kurzem + obiekty "obce" za soczewkami - prawdopodobnie lutro/matryca- nie wiem co dokładnie tam dalej jest :). Efekt = dużo drobnych pojedyńczych kolorowych pikseli widocznych głównie na projekcji czerni i niskim zoomie optycznym . Mało tego przy prawie max zoomie (jaki używam na co dzień) widoczna jest tylko pojedyńcza kolorowa plama, która przypadkowo zauważyłem przy projekcji filmu "z akcją w nocy".
Dziwię się, że tak szybko łapie kurz i śmiecie do środku. Sam bym pewnie to mógł wyczyścić lecz po otwarciu jest to wszystko tak ukryte, że dałem se spokój. P.S.Lampa ma przepracowane niecałe 500h.
Gdzieś tu na forum wyczytałem że mniej więcej co 400-500h właśnie takie cuda się zdarzają. Póki gwarancja to ok mogę wysłać, ale jak już się skończy to bezsens wysyłać co max 10 miesięcy i płacić , pewnie niemałe pieniądze.
Jak któryś z szanownych forumowiczów ma jakąś instrukcję co do demontażu i konserwacji środka tego projektora to chętnie skorzystam z pomocy.
Pozdrawiam
 

slike99

New member
Witam jestem totalnym laikiem w sprawach projektorów dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.Jaki ekran elektryczny byście polecili do tego projektora( wysokość pomieszczenia 3,5m, odległość ściany od projektora 3.5m, pomieszczenie to sala bankietowa gdzie wpada dużo światła słonecznego) kalkulator ze strony epsona pokazuje przy takich wymiarach ekran 120 cali, czy to nie będzie za mało jak na sale bankietową ? ekran 16:9 ?
 

azmaer

New member
Witam jestem totalnym laikiem w sprawach projektorów dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.Jaki ekran elektryczny byście polecili do tego projektora( wysokość pomieszczenia 3,5m, odległość ściany od projektora 3.5m, pomieszczenie to sala bankietowa gdzie wpada dużo światła słonecznego) kalkulator ze strony epsona pokazuje przy takich wymiarach ekran 120 cali, czy to nie będzie za mało jak na sale bankietową ? ekran 16:9 ?

ten projektor nie za bardzo poradzi sobie w mocno oswietlonym pomieszczeniu.
o tym czy ekran nie bedzie za maly to raczej musialbys powiedziec jakiej wielkosci jest ta sala
 

mac.umatik

New member
@RyEk też mi się pojawiły kurzowe plamki i też chętnie się dowiem jak we własnym zakesie można się tego pozbyć

@slike99 nie kupuj tego projektora do opisanej sali, bo po zakupie ciężko się zdziwisz, że nic nie widzisz ... szukaj raczej sprzętu o jasności powyżej 3,5k
 

wieczor89

New member
Witam,

do zainteresowania się Epsonem EH-TW 3200 zmusiła mnie specyficzna sytuacja, która jest związana z umeblowaniem mojego pokoju. Muszę wyświetlić obraz o szerokości 170 cm, zaśmiejsce do ustawienia projektora mieści się na specjalnej półce na wysokości 1,9 m, która jest oddalona o 4,67m od ściany projekcyjnej.

Dzisiaj w jednym ze sklepów poinformowano mnie, że jednym z projektorów który spełni powyższe wymagania jest Epson EH-TW 3200. Dzięki odpowiednio dużemu zoomowi uda się go ustawić w ten sposób, aby wyświetlał obraz o szerokości 170 cm z odległości 4,67m. Tak przynajmniej twierdzi Projector Central.

Dlatego kieruję do Was pytania:
- czy projektor EH-TW 3200 spełni moje oczekiwania?
- czy jest jakiś inny rzutnik w podobnym przedziale cenowym, który pozwoli mi na takie ustawienie wyświetlanego obrazu?

Pozdrawiam,
Karol
 

RyEk

New member
Kurde. Po paru miesiącach powrotu z serwisu "plamy wróciły".
Ewidentnie jest to znów zbrudzenie za soczewką.
Na razie jest jedna słabo widoczna na środku ale jak przeostrze i ustawiam na inną ogniskową widać całą mase kolorowych kropeczek. Póki gwarancja to się nie martwię, ale co po tym. Ciekawe ile taka naprawa po gwarancyjnie kosztuję? :-/
Widać nieźle wciąga kurz ten projektor bo przez ten czas oglądałem niewiele na nim, więc praktycznie tylko stał. Fakt kurzy się u mnie w pokoju sporo ale bez przesady.
Otwierałem już go raz ale za cholere dojścia w tamto miejsce nie ma.
Pozostaje płacić i płakać - po skończonej gwarancji.
Na wydaniu z serwisu mam: wymiana Optical Engine and MAB set.W, część zamienna 1539685.
Na razie mi to nie przeszkadza ale jak się pojawią kolejne "plamy" to znów wysyłam.
Czy macie ten sam problem w tym modelu?

P.S. Super jak to po gwarancji sie znow stanie to ta czesc 1160euro. Nowy kosztuje taniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry