Epson EH-TW3200

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
hmm, to nie pomoge, bo mam dopiero 170 i odpukac, nic takiego sie nie dzieje, choc projektror swobodnie zwisa z sufitu, nad czesto otwartym oknem od ulicy.
 

RyEk

New member
Szukam jakiegos tutka jak samemu wyczyscic to ale bedzie ciezko bo dostep jest kiepski w tamto miejsce. To jest za soczewką na lustrze chyba , jak patrze przy wlaczonym projektorze z projekcja "czerni" to widze duzo kropeczek = kurzu. Bo nieciekawie to wyglada jak co pare miesiecy mam slac do serwisu. Po gwarancji to juz wogole beda kasowac jak za zboze.
 

gonzolak

New member
Witam!

Jestem szczesliwym (a przynajmniej bylem) uzytkownikiem tego modelu. Dzis wlaczajac projektor (lampa przebieg 1800h) niestety nie uruchomil sie - wyskoczyla czerowna migajaca dioda lampy. Szybki rzut okiem na manual i widze ze albo filtr do czyszczenia albo lampa do wymiany. Filtr niedawno czyszczony ale przeczyszcilem raz jeszcze wg. instrukcji i ... dalej to samo. Czy to mozliwe aby lampa padla tak szybko? Projektor wyglada jak nowy. Uzywana po 2-4 h dziennie. Jak to reklamowac, czego probowac poradzcie.!

Tak to wygladlo u mnie. (foto w dzien z telefonu takze kiepska jakosc ale cos tam widac:))
111.jpg


Ostatnio zauwazylem jakby obraz ciemniejszy byl.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gonzolak

New member
No i projektor wrocil z naprawy. Jestem w totalnym szoku jak to dziala. Zapomnialem juz jak to moze swiecic. W teybie kinowym w dzien teraz jest nawet za jasno:) (mam totalna ciemnice w pokuju ktora zrobilem dopiero po roku wiec nie mam porownania jak swiecilo na swizej lampie). Az nie chce mi sie teraz wyjsc z pokoju do pracy;) Musze pochwali serwis z kalisza letmerepair. Naczytalem sie w necie o nich i balem ze nic z tego nie bedzie. Naprawe w sumie mieli prosta bo wymiane lampy ale status codziennie na biezaco na stronie sie zmienial. Elegancko zapakowali. Wszystko trwalo tydzien ... no i mam now lampe. Wybaczcie ton mojej wypowiedzi ale jestem mega happy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

macbat

New member
To może dla porównania zrób teraz podobną fotkę jak poprzednio. Ta purpurowa plama to był rozumiem efekt kończącej się lampy? Czy serwis coś napisał, na ile jest gwarancja na nową lampę?
 

gonzolak

New member
nie wiem czy widac na fotce bo robiona kalkulatorem ale jest duuuuuuuzo jasniej a jak widac pada troche swiatla przed drzwi rolety i dachowe nie zasloniete:)
malo tego to jest w trybie eco a fotka powyzej byla robiona z pelna moca lampy.
plama to jest tlo. nie mialem i nie mam najmniejszych problemow z ostroscia, plamami, jakis deformacjami itd.

na nowa lampe jest oczywiscie 36msc gwarancja badz 3000 godzin. Jest to zapisane na gwarnacji na drugiej stronie.

1111.jpg
 

macbat

New member
Ok, bo już myślałem, że to fioletowe przebarwienie to błąd projektora. A gwarancja bardzo miło, że na nową lampę taka długa - wcześniej gdzieś czytałem, że niby po wymianie te lampy 6 miesięcy tylko miały.
A jak z kurzem - nie było nigdy problemu z plamkami (zwłaszcza, że poprzednio proj. wyświecił 1800 h)?
 

macbat

New member
Ślepy jestem, bo w tej karcie wśród projektorów tw3200 nie widzę. Ale lampa do serii eh-tw... faktycznie ma długą gwarancję. Miło...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

gonzolak

New member
masz racje nie zwrocilem uwagi wkleilem pierwsza podobna z neta:) na mojej jest wymieniony model tw-3200 oraz kilka innych ktorych nie ma na tej karcie.
 

emtek

New member
Projektor, którego dotyczy wątek, już jest długo w sprzedaży, a nowości każdego roku przybyło mnóstwo.
Ostatnio zacząłem szukać projektora Full HD (mam Sanyo PLV-Z5), oglądałem różne Benqi, Optomy, nowe Epsony i wybaczcie ale nie widzę tego postępu,.
Niepotrzebne mi 3D, kontrast 100000:1 trochę wygląda na wytwór marketingowców a projektory DLP nadal drażnią mnie efektem tęczy. Dziwnym trafem nowe projektory są coraz lżejsze, pomimo, że montują w nich nawet głośniki.
Więc przebrnąłem na forum przez te kilkadziesiąt stron o Epsonie EH-TW3200 i stwierdziłem, że to właściwy sprzęt dla mnie. Kupiłem nowy za 4000zł, zamontowałem zamiast Sanyo i jestem zachwycony.
Jest cichy, pracy przesłony wcale nie słyszę, obraz rewelacyjny z wielkimi możliwościami personalizacji. I ta 3 letnia gwarancja na wszystko. Polecam wszystkim, póki jest jeszcze w sprzedaży!:popcorn:
 

AMI0

New member
Witam,

Będę kupował Espona TW3200 i mam pytanie:
1)jeśli projektor będzie umieszczony 4m -3,6M od ściany z Ekranem to na jakiej wysokości powinien być umieszczony. NA stronie espona throwdistancecalculatior piszą, że 1,33 m od podłogi. A ja chciałbym pod sufitem.
2) Drugie pytanie, będę kupował Multiformat Tensio Screen 300 cm. Czy to dobry wybór? Czy kupić zwykły biały czy szary? Będę oglądał głównie wieczorami i w nocy.
Z góry dziękuję za pomoc, AMI
 

krysss1981

New member
Mam takie samo zdanie - nie widzę tego postępu. Wszyscy sprzedawcy wciskają mi jakieś kity, że to staroć, że nie ma sensu w TW3200 inwestować. Jednak kiedy im zadaję pytanie - jaki projektor w podobnej cenie moge podwiesić pod sufitem i mieć ekran na poziomie 70 cm od podłogi - wówczas proponują korekcję keystone. jak dla mnie nie ma to sensu.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam,

Będę kupował Espona TW3200 i mam pytanie:
1)jeśli projektor będzie umieszczony 4m -3,6M od ściany z Ekranem to na jakiej wysokości powinien być umieszczony. NA stronie espona throwdistancecalculatior piszą, że 1,33 m od podłogi. A ja chciałbym pod sufitem.
2) Drugie pytanie, będę kupował Multiformat Tensio Screen 300 cm. Czy to dobry wybór? Czy kupić zwykły biały czy szary? Będę oglądał głównie wieczorami i w nocy.
Z góry dziękuję za pomoc, AMI

Ad.1) Jak pisali już koledzy, TW3200 ma Lens Shift o dużym zakresie, więc montaż pod sufitem nie sprawi żadnego kłopotu - wystarczy zapewnić, aby oś optyczna obiektywu była prostopadła do ekranu (obie krawędzie obrazu będą równoległe do odpowiednich krawędzi ekranu). Wyświetlany obraz będzie wtedy dokładnie prostokątny i można nim manipulować w górę i dół (na boki w mniejszym zakresie) bez zmian geometrii oraz bez utraty ostrości, chociaż zaleca się unikać skrajnych położeń LS.
Natomiast co do odległości, przy ekranie szerokości 300 cm minimalny dystans montażu wynosi ok. 4.2-4.5 m.

Ad.2) Ekran szerokości 300 cm jest akurat do tego projektora zdecydowanie za duży - TW3200 ma w trybach kinowych (w innych, "jasnych" aktorzy ciągle przypominają zombie) około 500 lm, czyli dwa razy za mało, aby na tak wielkim ekranie obraz miał dobrą jasność - zbliżoną do tej znanej z kin komercyjnych.
W pokoju o jasnych ścianach lepsza byłaby powierzchnia Adeo Ref. Grey gain 0.9, ale do tego przy szer. 300 cm potrzeba naprawdę jasnego rzutnika, np. Sony HW55 (max. ~1200-1300 lm).

Zamierzasz kupić ekran Adeo Multiformat Tensio Screen 300 cm za... 14000 zł do projektora za 4000 zł??? Nie mam nic do tego ekranu - z pewnością jest co najmniej dobry i ma ciekawie rozwiązaną zmianę formatów, ale to mnóstwo pieniędzy ;), a za 14000 zł da się kupić fantastyczny, wzorcowy ekran ramowy Stewarta 135". Zastanów się jeszcze nad ekranem ramowym - dobry Adeo 300 cm kosztuje "tylko" 2500 zł.
Za 18000 zł można kupić o wiele lepszy sprzęt - np. Sony HW55, JVC X35 lub Epson TW9200 z dobrym ekranem ramowym Adeo lub zwykłym ekranem 16:9 z napinaczami, szerokości ok. 300 cm.
Oczywiście decyzja należy do ciebie, na co wydasz swoje pieniądze.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

AMI0

New member
Witam,

Alkor oczywiście walnąłem totalną głupotę, chodziło mi o ekran:
Adeo Professional Tensio 258x145 Reference White ( 300 cm to szerokość kasety) Przepraszam za tą gafę z modelem i szerokością.
Dzwonilem do dystrybutora i zaproponował mi jeszcze taki ekran:
Kauber Blue Label Tensioned 260x146 Gray Pro

Czy te ekrany są ok do TW3200? Odległość projektora 4-3,6 metra od ekranu.

Obecnie Adeo dostało ponoć wadliwą partie szarych materiałów i nie produkują grey w najbliższych tygodniach a ja muszę teraz zamontować :).

Pytanie, czy kauber bedzie w miare dobrym zamiennikiem?

PS> Bardzo dziękuję za poprzednią odpowiedź! :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry