Epson EH-TW3200

redlum

New member
Bez reklam
czytajcie moje wcześniejsze posty - do wyboru TW3200 + Adeo Tensio Incell 97cali (z napinaczami) lub TW3600 + Adeo Incell 108cali (bez napinaczy).
Ekran dobrej firmy - ale czy lepiej z napinaczami i słabszy projektory - czy może bez napinaczy, większy ekran i lepszy projektor.


Choina dobrze zasugerował - że ekran który będzie zainstalowany w suchym tynku raczej tak szybko nie wymienię - zaś projektor - to pewnie za 2-3 lata będę szukał coś nowego.
 

meszrum

Member
czytajcie moje wcześniejsze posty - do wyboru TW3200 + Adeo Tensio Incell 97cali (z napinaczami) lub TW3600 + Adeo Incell 108cali (bez napinaczy).
Ekran dobrej firmy - ale czy lepiej z napinaczami i słabszy projektory - czy może bez napinaczy, większy ekran i lepszy projektor.


Choina dobrze zasugerował - że ekran który będzie zainstalowany w suchym tynku raczej tak szybko nie wymienię - zaś projektor - to pewnie za 2-3 lata będę szukał coś nowego.


zdecydowanie lepszy projektor [i większy ekran :D].
nie ma możliwości byś zauważył różnicę pomiędzy ekranami o nawet trzykrotnej różnicy cenowej przy użyciu low-endowych projektorów HD [a takimi są przecież 3200 i 3600]...

...za to różnicę pomiędzy 3200 a 3600 zobaczy absolutnie każdy.


uważam, że z ekranami zrobiła się sytuacja tożsama z tą, która kilkanaście lat temu pojawiła się w środowisku budżetowych audiofilów, a która to dotyczyła gorączki kabli [a szczególnie interkonektów] - naraz użytkownicy zupełnie zwyczajnych urządzeń takich jak Sony ES TA-FA3ES/CDP-XA3ES czy świetnego Creek'a wszerz i wzdłuż 'słyszeli' różnicę w stosowaniu kabli za ok. połowę zestawu. nic w tym złego, gdyby nie to, że podczas blindfold test'ów nie odróżniali cudownych kabli od zwykłych dołączanych przez producentów...
...porządne okablowanie jest niezbędne, ale są granice absurdu w przypadku urządzeń z dolnej półki.

osobiście używam EH-TW3200 [szczerze żałuję, że nie zdecydowałem się na 3600] w połączeniu ze ścianą pomalowaną Screen Goo - odległość projektora od ekranu 450cm, szerokość ekranu 285cm, projektor po lekkiej kalibracji w trybie Cinema/Eco/Iris/EpsonWhite/6500.
wyobraźcie sobie, że zrobiłem test - 3 różne powierzchnie:
1. farba biała Samtex7 matowa [dobra farba lateksowa];
2. farba biała ScreenGoo;
3. Adeo Tensio Classic Incell.
testowałem na różne sposoby i jak na moje zupełnie nieszlachetne oko najlepiej wyglądał Samtex7 [mam idealnie równe ściany] - co nie znaczy, że dla znawcy ekran byłby do zaakceptowania - dla mnie był najbardziej naturalny, najmniej 'cyfrowy'.

istota w tym, by dobrać sprzęt pod swoje niedoskonałe potrzeby.
 
Ostatnia edycja:

migrena

New member
...za to różnicę pomiędzy 3200 a 3600 zobaczy absolutnie każdy.
Ciekawy jestem na podstawie jakich danych dokonujesz tak ogromnej generalizacji (zakladam ze nie chodzi ci o roznice w samym wygladzie projektorow)?

@redlum
Jezeli masz na tyle elastyczny budzet zeby co dwa lata wymieniac projektor to moze udaloby ci sie jednak znalezc tez w nim miejsce na i wyzszy model projektora i lepszy ekran.
 

redlum

New member
Bez reklam
Jest to mój pierwszy projektor - temu mam tyle wątpliwości i pytań. Być może budżet dałoby się naciągnąć - ale to raczej kosztem czegoś innego. Niedługo zabieram się za wykańczanie mojego nowego domku - środki finansowe teraz są ograniczone :( Szkoda że nie ma nikogo - kto by wymienił zwykły ekran na taki z napinaczami i mógłby się podzielić swoim przemyśleniami i doświadczeniem.
W każdym razie wszystkim dziękuje za rady i sugestie.
 

meszrum

Member
Ciekawy jestem na podstawie jakich danych dokonujesz tak ogromnej generalizacji (zakladam ze nie chodzi ci o roznice w samym wygladzie projektorow)?

otóż wszystko co napisałem wynika z własnych doświadczeń, na danych powszechnie dostępnych nigdy nie opieram sądów - nie ma sensu powtarzać tego, co napisano. generalizacja nie jest ogromna, choć używam projektora od 2005 roku [TV nie mam w ogóle od 1999], to nie jestem znawcą/osobą widzącą więcej - różnicę pomiędzy 3200 a 3500 widziałem nie tylko ja, lecz również moja bliska osoba [która z racji płci statystycznie nie interesuje się hajfajem] oraz nasz wspólny znajomy posiadający dosyć znaczną wadę wzroku, w dodatku odmawiający noszenia okularów. różnica była stwierdzona w ten sposób, że osoba oceniająca wychodziła z pokoju, włączany był materiał filmowy [BR], a następnie osoba ta po wejściu do pomieszczenia projekcyjnego stwierdzała co widzi. w 100% przypadków każda osoba z testującej trójki bezbłędnie odróżniła obydwa modele.
zasadnicza różnica to czerń oraz wynikający z niej kontrast, a także wynikająca pośrednio z dwóch pozostałych - ostrość obrazu.
obydwa projektory poddane były kalibracji przy użyciu materiałów Borusch, bez użycia spektrofotometru.

co więcej, zawsze staram się doradzić korzystając z własnych doświadczeń - nigdy nie twierdzę, że najlepsze jest to, co akurat posiadam - i tak też jest w tym przypadku. popełniłem w moim odczuciu błąd kupując 3200 i zwyczajnie chcę się tym podzielić z bliźnimi.

2900/3000/3200/3500/3600 mają tę samą obudowę i w 95% te same podzespoły.
;)
 
Ostatnia edycja:

migrena

New member
No tak, ale interesuje nas porownanie modeli z tej samej serii, nieprawdaz? Skoro w nowej serii wymieniono chociazby panele to oczywistym jest, ze roznica moze byc dostrzegalna. Nie tak oczywistym juz jest czy moze byc widoczna roznica w przypadku roznych modeli z tej samej serii. Do tego nalezy dodac fakt, ze aby porownanie wskazywalo lepszy projektor, trzeba oprocz stwierdzenia, ze obrazy sie czyms roznia wskazac ten wygladajacy dla nas na lepszy. No ale dziekuje za trud wlozony w uzasadnienie swojej opinii. :)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
No tak, ale interesuje nas porownanie modeli z tej samej serii, nieprawdaz? Skoro w nowej serii wymieniono chociazby panele to oczywistym jest, ze roznica moze byc dostrzegalna. Nie tak oczywistym juz jest czy moze byc widoczna roznica w przypadku roznych modeli z tej samej serii. Do tego nalezy dodac fakt, ze aby porownanie wskazywalo lepszy projektor, trzeba oprocz stwierdzenia, ze obrazy sie czyms roznia wskazac ten wygladajacy dla nas na lepszy. No ale dziekuje za trud wlozony w uzasadnienie swojej opinii. :)

Ciekawy jestem na podstawie jakich danych dokonujesz tak ogromnej generalizacji (zakladam ze nie chodzi ci o roznice w samym wygladzie projektorow)?

A ja przyznam, ze nie rozumiem tego belkotu :) To co, mamy porownywac projektory z tej samej serii? Rozwodzic sie czy moj TW3200 jest lepszy od TW3200 kogos innego? Co zlego w porownywaniu Np. TW3200 z TW3500? Przeciez chodzi o wybranie lepszego projektora, a nie tego co ma cos nowego... I nie rozumiem jak mozna sie wypowiadac na ten temat, nie wiedziec nawet ze projektory Epsona serii TW2900/3000/3200/3500/3600 maja taki sam wyglad.
Nie chce nikogo obrarzac, bron Boze! :) Ale dla mnie jest to kolejny dowod na to, ze to co pisza ludzie na forach trzeba brac przez grube sito. Czesto pisza o czyms o czym nie maja pojecia, czy nawet nie widzieli tego na oczy... :)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Tu mamy porównani projektorów 3200 vs 3600 gdzie na 99% są takie same.
Epson Projector TW3600 vs. TW3200 Review - Same thing? - Best Price

To prownanie to sciema. Czytalem je juz zanim TW3200 i TW3600 weszly na rynek(?!). Niby jest uaktualnione, ale widze, ze dodano tylko kilka zdjec i nic wiecej. Zreszta jesli przypatrzymy sie na porownanie contrast ratio(zdjecie z szachownicami), to nie wiem jak dla was, ale dla mnie w TW3600 wyglada to o wiele lepiej. Na tej stronie bylo podobne porownanie dla TW2900 i TW3500, a wlasciwie to obecne porownanie jest wierna kopia(niemal zdanie w zdanie! - zastapiono tylko fraze "TW2900" na "TW3200", a "TW3500" na "TW3600" - to nie zart!) tego dla TW2900 i TW3500. Czytalem to przed zakupem TW3500(ktore oddalem) i przed zakupem TW3600(ktore tez oddalem).
 

Stanleytli

New member
Jaki ekran opuszczany kupic do tego projektora.
Sciany ciemny braz-mat, ciemne meble i podloga, do ogladania wieczorami przy zaciemnieniu.
Odleglosc ogladania ok. 4,0m.
Czy ktos polecilby cos z ebay.ie lub ebay.co.uk lub amazon.co.uk lub amazon.de
lub jakis sklep internetowy ktory wysyla do Irlandii.
 
Ostatnia edycja:

deerrr

New member
Cześć!

Pytaliśmy o różne rzeczy na forum - dzięki za pomoc, a teraz możemy się podzielić wrażeniami :)

Projektor jak dla Nas super. W naszym domu również służy jako telewizor i z pewnością go zastępuje. Bardzo dobrze sprawdza się w jasnych pomieszczeniach. Jest funkcjonalny i ergonomiczny

Mamy tylko jeden problem, ponieważ powiesiliśmy go pod sufitem i obraz przy rozmiarze ok. 95" z lewej strony przybiera tzw. trapez - lewa pionowa krawędź idzie delikatnie pod skosem(delikatny trapez). Sprawdzałem w instrukcji użytkowania i tam nie ma nic na ten temat. Zaznaczę, że projektor nie jest podwieszony w zupełnym poziomie (jest pod lekkim kątem w stosunku do wiązki światła).

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Czy On może być podwieszony pod lekkim kątem? Użytkowaliśmy go przez pewien czas na ławie i nie było takiego problemu.

Pozdrawiamy

Tomek i Ewa
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Trapez bierze się właśnie z faktu, że projektor nie jest ustawiony idealnie poziomo...
Podstawy fizyki na poziomie szkoły podstawowej... ;-)
 

kuban99

New member
derr

napisz cos o tym jak sie sprawdza projektor do ogladania TV
ja duzo ogladam TVP KULTURA i chcialbym uzywac do tego projektora
nie jestem maniakiem jakosci chodzi mi o to zeby po prostu bylo wszystko widac
czy mozna zmniejszyc wielkosc obrazu dla sygnalu standartowej TV tak zeby jakosc byla lepsza?
Jezeli mozna zmniejszyc to czy mozna to zrobic pilotem?
 

skaba

New member
Witam
Mam problem:
Posiadam TW 3200 podłączam do niego konsolę PS3 i dekoder od kablówki z pomocą 15m kabla Kauber.
Na początkowo nie posiadałem splitera . Chcąc zmienić źródło sygnału przepinałem kabel między PS3, a dekoderem.
Po jakimś czasie znudziło mi się to i dokupiłem spliter ( Kauber Full HD 4-2).
Z dekoderem nie mam problemu, ale przy PS3 są pewne problemy.
Początkowo projektor nie wyświetlał obrazu. Dopiero jak w PS3 zaznaczyłem, żeby nie wysyłał obrazu 1080p to ruszyło.
Rozumiem, że TW 3200 nie obsługuje takiego sygnału, ale jak podłączałem projektor do PS3 bez splitera to nie było tego problemu.
Pytanie. Tak ma być, wszystko jest w porządku, czy też jest jakiś problem w spliterze?
Dzięki za odpowiedź.
 

skaba

New member
Jak oglądasz dużo TVP Kultura to masz pewien problem:
nadają oni z reguły starsze programy (filmy), sporo kiepskiej jakości (mam na myśli jakość obrazu, nie treść :eek:k:)
Nie polecam do tego dużych ekranów. Ja mam Epsona TW 3200. (Jestem z niego zadowolony), do tego mam ekran Supremy o przekątnej 106 cali.
Niektórych programów, zwłaszcza nagranych w latach 80 przez TVP nie bardzo da się oglądać na tak wielkim ekranie (fatalne kolory, z przewagą zielonego i słaba ostrość)

Co ciekawe przy kiepskiej jakości obrazie najgorzej wypada... piłka nożna (piłkarze i piłka nie ma ostrych konturów). Jak ostatnio grała nasza reprezentacja z (nie pamiętam z kim) to jakość była tak fatalna, że wyłączyłem projektor i obejrzałem mecz na moim starym kineskopowym telewizorze 32 calowym i było dużo lepiej :)


Podsumowując:
Im większy ekran tym lepszy musi być na niego rzucany obraz. Blu ray wygląda super :)





derr

napisz cos o tym jak sie sprawdza projektor do ogladania TV
ja duzo ogladam TVP KULTURA i chcialbym uzywac do tego projektora
nie jestem maniakiem jakosci chodzi mi o to zeby po prostu bylo wszystko widac
czy mozna zmniejszyc wielkosc obrazu dla sygnalu standartowej TV tak zeby jakosc byla lepsza?
Jezeli mozna zmniejszyc to czy mozna to zrobic pilotem?
 

skaba

New member
W skrajnych przypadkach tak właśnie robię...
Czasami jednak zwycięża leń i nie chce mi się iść do kuchni po stołek aby sięgnąć do obiektywu :)
... a pilot od telewizora leży tak blisko :)


dzieki skaba

a probowales zmniejszac obraz za pomoca zoomu?
na zdrowy rozsadek wydaje sie ze mniejszy obraz lepsza jakosc.
 
Do góry