Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Da sie ogladać w dzień spójrzcie wszyscy sobie na to: DNP SUPERNOVA

Światło z projektora jest pasywne (odbite). Powiedz mi uprzejmie jak chcesz uzyskać np. głęboką czerń, a tym samym wysoki kontrast na obrazie z projektora, przy oświetleniu zewnętrznym?
 

drobers

New member
Meloman69 napisał:
Światło z projektora jest pasywne (odbite). Powiedz mi uprzejmie jak chcesz uzyskać np. głęboką czerń, a tym samym wysoki kontrast na obrazie z projektora, przy oświetleniu zewnętrznym?
Meloman 69 światło padające nie z projektora jest pochłaniane przez ekran, na stronie dnp jest nawet rysunek i objasnienie w jaki sposób jest to rozwiazane, ponoć efekt kontrastu i jasność wtedy jest taki jakby sie oglądało LCD, tak do końca nie chce mi sie w to wierzyć, że jest tak samo, ale po co by sie tak reklamowali???, no i cena około 12000zł za 100cali:):):):):)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Meloman 69 światło padające nie z projektora jest pochłaniane przez ekran, na stronie dnp jest nawet rysunek i objasnienie w jaki sposób jest to rozwiazane, ponoć efekt kontrastu i jasność wtedy jest taki jakby sie oglądało LCD, tak do końca nie chce mi sie w to wierzyć, że jest tak samo, ale po co by sie tak reklamowali???, no i cena około 12000zł za 100cali:):):):):)

Ale przecież np. taki TW2000 świeci duuużo lepiej od wszystkich LCD jakie znam...
 

darek64

New member
Stoję przed dylematem zakupu ekranu (ręcznie rozwijany, z szerokim czarnym pasem na górze).
Pytanie do posiadaczy i znawców Projecty: na czym polega różnica między SlimCinema i ProCinema; czy sa istotne różnice konstrukcyjne? (na czym one polegają?);
czy warto dopłacać za ProCinema z uwagi na lepszą konstrukcję, niezawodnośći itp., czy nie różnią się od siebie z praktycznego punktu widzenia?
dzięki za każdą wypowiedź
 

drobers

New member
A gdyby tak zmatowić lustro i rzucic na nie swiatło z projektora, czego mozna byłoby sie spodziewać? Próbował ktos tego???
 

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
A gdyby tak zmatowić lustro i rzucic na nie swiatło z projektora, czego mozna byłoby sie spodziewać? Próbował ktos tego???

Co konkretnie miałoby poprawić w obrazie matowe lustro? Nie lepiej użyć neutralnych szarych filtów?
 

Review

New member
W takim razie czy da się znaleźć 100'' ekran 16:9 sterowany elektrycznie 100'' na przyciski??

Na allegro jest takie coś:
http://www.allegro.pl/item330914752_ekran_elektryczny_kauber_244x183_mw_sklep_wawa.html

[FONT=Times New Roman,Times,serif]EKRAN ELEKTRYCZNIE ROZWIJANY KAUBER Green Label Entry Line 244x183cm Matt White za 899 zł[/FONT]

[FONT=Times New Roman,Times,serif]Jest to co prawda format 4:3 ale...[/FONT]
[FONT=Times New Roman,Times,serif]dla 100'' 16:9 wystarczy chyba powierzchni.... zabraknie tylko czarnego paska od góry...[/FONT]

[FONT=Times New Roman,Times,serif]Co myślicie o takim rozwiązaniu?[/FONT]
 

autorus

New member
Review napisał:
Czy za 1000 zł można gdzieś dostać 100'' ekran projekcyjny w formacie 16:9 rozwijany pilotem z czarną obwódką ?

projecta electro dałem 3350zł , z takich leprzych to zapomnij. Pomysl moze o ręcznym.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
pisk napisał:
Proponuję poszukać hasła Cinescreen na niemieckim ebayu.
Mi z transportem wyszedł 170€

Ja mam tego Cinecreena - ale ręcznie rozwijanego. To taka chińszczyzna jak wszystko w tej cenie - ale dość przyzwoita. Nie narzekam.
 

Bambolo82

Banned
ceny ekranów Polsce są naprawdę zabawne...jak zobaczyłem cennik viz-art na rynek USA to dosłownie zaryczałem ze śmiechu. Nie ma co, Polak to potrafi Polaka w balona zrobić.
 

Bambolo82

Banned
Na odprawie celnej w kontenerach widziałem setki chińskich szmat, ktore są cięte i sprzedawane jako "ekrany" projecta, viz-art itp po pare tysięcy złotych za paremetrowy skrawek...gdybyscie byli na moim miejscu i zobaczyli bele takiego czegos w kontenerze i wartość ocloną to byście dopiero sobie pomyśleli he he
 

pisk

New member
Tidus1024 napisał:
Ja mam tego Cinecreena - ale ręcznie rozwijanego. To taka chińszczyzna jak wszystko w tej cenie - ale dość przyzwoita. Nie narzekam.

Nie ukrywam, że zainteresowałem się nimi po jednym z Twoich postów. Trochę trzeszczy przy zwijaniu/rozwijaniu ale generalnie jest OK.
 

bmw5

New member
Ekran 16:9 elektryczny z ramką i czarnym pasem

Witam
Mam taki ekran 16:9 z czarną ramką i pasem u góry, kupiłem w Niemczech, jest sterowany na przyciski i pilota, fajnie cicho chodzi.
Jest to produkt chiński, dobrze wykonany.
Mogę podesłać zdjęcia, cena około 155 EUR = 560 zł + moja prowizja 250 zł + ewentualna wysyłka kurierem +100 lub odbór osobisty (Legnica, Wrocław) razem 940 zł

Ekran mogę sprawdzić na miejscu czy jest wszystko OK, dlatego też później nie pomagam w kwestii związanej z gwarancją.

http://www.videoprojektor24.com/_py...d1f1719557f517c64ef5fb1f6f2e4aa08042008111542

Jeśli będzie ktoś zainteresowany to proszę o kontakt
 

pisk

New member
Widzisz, a na niemieckim eBayu ja ten ekran kupiłem za 190€. Cena z dostawą kurierem do mieszkania. Czyli za mniej niż 700PLN.
 

Bambolo82

Banned
bmw5 napisał:
Witam
Mam taki ekran 16:9 z czarną ramką i pasem u góry, kupiłem w Niemczech, jest sterowany na przyciski i pilota, fajnie cicho chodzi.
Jest to produkt chiński, dobrze wykonany.
Mogę podesłać zdjęcia, cena około 155 EUR = 560 zł + moja prowizja 250 zł + ewentualna wysyłka kurierem +100 lub odbór osobisty (Legnica, Wrocław) razem 940 zł

Ekran mogę sprawdzić na miejscu czy jest wszystko OK, dlatego też później nie pomagam w kwestii związanej z gwarancją.

http://www.videoprojektor24.com/_py...d1f1719557f517c64ef5fb1f6f2e4aa08042008111542

Jeśli będzie ktoś zainteresowany to proszę o kontakt

Nie no, ceny w Polsce sa naprawde chore...recznie rozwijany ekran HC 92" za 69 Euro...u nas taki lekko 900 zł kosztuje
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Nie no, ceny w Polsce sa naprawde chore...recznie rozwijany ekran HC 92" za 69 Euro...u nas taki lekko 900 zł kosztuje
Tak, ale trzeba pamiętać, że w Niemczech i reszcie cywilizowanego świata trwa boom na projektory. Stąd duża konkurencja. U nas substytutem kina domowego jest wciąż duża plazma i LCD.
 
Do góry