Egreat R6S

coobah

Member
Bez reklam
bapster, kupiłeś w sklepie?
Masz chyba parę dni na zwrot, co?
Poczytaj ze 2-3 strony wstecz - nowe R6S nie przyjmują naszych "ulubionych" softów...
O ile jakieś mądre głowy nie zlitują się nad tym odtwarzaczem to niestety tak zostanie.

Ja zamierzam sprzedać swojego 10 miesięcznego R6S PRO ze starej dobrej serii łykąjącej wszystkie softy. Jak jesteś zainteresowany to pisz.
 

bapster

New member
udało mi się odpalić jakims cudem plimsa na BastCastle_NB_V1.03_rev5_DMD_Mos

niestety zaje.... niestabliny soft, co jakis czas Browser przestaje odpowiadac, layout jakis jak za komuny, i nie dziala na plimsie 3.7 TVN Player :( i co najgorsze nie zapamietuje ustawien wifi.... za kazdym razem musze wpisywac haslo..

Powiedzcie mi jak sie zarządza plimsem? Wyczytałem ze jest jakis api na www, jaki adres wpisac coby sie do niego dostać?

wpisujac http://192.168.1.102/
kieruje mnie na http://192.168.1.102/cgi-bin/index.cgi?webi
i wyswietla 404, The requested URL /cgi-bin/index.cgi was not found on this server.

fuck, czytalem same dobre opinie o tym playerze.. zastanawialem sie na donglem jakims do 400zl lub egreatem.. padlo na egreata.. :/

Nie wiem czy w sklepie zwrócą mi kase...
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
@bapster, skoro działa to OK.
Szkoda, że grafika ekranowa softów BastCastle jest taka dobijająca :)
No, ale player stworzony został do "wyższych celów" a nie tylko do wyświetlania grafiki.
Miłego użytkowania!
 

rleon

New member
czy ktoś może mi łapatologicznie wyłożyć kwestie sieciowe:
za cholere nie mogę sobie poradzić ani wygooglać w jaki sposób odpalić klienta torrent na R6S. Soft mam oficjalny nowy. Niby w ustawieniach jest włącz/wyłącz klienta torrent i włączyłem ale co dalej jak wrzucać torrenty, wyszukiwać itp czy to z poziomu kompa można zlecić pobieranie plików i żeby zapisywały się od razu na podłączonym dysku.
Aha generalnie wolałbym to z makiem zgrać niż z windy walczyć :)
Druga kwestia po co tu jest android jak i skąd instalować jakiś andkowy soft? czy wogóle jest sens? albo czy jest on niezbędny do np zainstalowania klienta torrent ?
 

rleon

New member
@rleon, wklep w przeglądarce http://ipaddressplayera:9091
Otworzy Ci się stronka z obsługą torrenta.

Android na R6S to tylko bajer, który słabo działa.

jakoś u mnie nie działa nawet w otoczeniu sieciowym go nie widzę, mimo że sam w sobie odtwarzacz łączy się z internetem i chodzi po kablu przez swich podłączony do routera wifi. ma przydzielony adrs ip. nie widzę go ani na macu ani na kompie z windą.
 

rleon

New member
jakoś u mnie nie działa nawet w otoczeniu sieciowym go nie widzę, mimo że sam w sobie odtwarzacz łączy się z internetem i chodzi po kablu przez swich podłączony do routera wifi. ma przydzielony adrs ip. nie widzę go ani na macu ani na kompie z windą.

udało mi się z maca połączyć z egreatem przez smb://ip.....
natomiast nadal przez przeglądarkę nie łączy się z klientem BT mimo że w ustawieniach jest włączone i według wcześniejszej rady próbuje. Dziwi mnie też fakt że wczoraj np końcówka ip była .5 dziś jest .4 :/ czy to normalne?
 

coobah

Member
Bez reklam
jeśli masz na routerze ustawione przypisywanie IP poprzez DHCP to każdego dnia może Ci się IP zmieniać...
Ja długo miałem IP....245, a od kilku dni wywala mi ...248 (a nie mam żadnych nowych sprzętów które mogłyby "pożyczyć" sobie dotychczasowe IP playera).
 

Dru

Moderator
wczoraj w końcu doszedł do mnie Egreat z Chin i okazało się, że jest w nowej serii - starsze softy nie wchodzą. Wrzuciłem zatem soft, który działa - BastCastle_V1.03_G60_Mos+ , ale niestety nie ma języka polskiego (trzeba będzie się wziąć za tłumaczenie). Jest jeszcze na stronie moservices soft BastCastle_V1.04_G60_Mos+, ale nie dałem rady już wczoraj sprawdzić czy działa. Czy oprócz BastCastle jest jakiś soft na "nowe" R6S coby można odpalić moservices?
 

janusz

New member
Bez reklam
Na dziś to chyba jeszcze żadne z urządzeń na androidzie nie sprawuje się dobrze jako odtwarzacz?
 

Dru

Moderator
czy ktoś się orientuje jak wyłączyć czerwoną diodę przy wyłączonym playerze w BastCastle 1.03? Strasznie wali po oczach.
Niedługo zamieszczę tu spolszczenie do w/w softu.
 

Adziu5

Member
Witam panowie. Od dwoch dni jestem posiadaczem r6s pro i mam pytanko. Czy to normalne ze za kazdym razem po wlaczeniu musze przechodzic przez procedure usawiania jezyka i sieci (z wi fi nie korzystam). Czy musze miec wpietego pena na stale zeby zapamietal te ustawienia? Wspomne ze odrazu po kupnie musialem wgrywac soft bo playerek nie chcial sie uruchomic po godz uzywania. Sofr przeslano mi z human media.
 

Adziu5

Member
Panowie znowu problem. Dziś odpalam sprzęcik, a tam czarne tło i coś o ubgate
usb i dalej nic. Więc znowu podpięcie pena i aktualizacja. Po zmianie języka na polski i reszty ustawień uruchomiłem egreata jeszcze raz pez podpiętego pena i tu niespodzianka, zapamiętał ustawienia. Szczęśliwy podłączyłem dysk WD 500 gb i filmek 3d. Odpalam film a tu niespodzianka restart. Po odpaleniu już nie było problemu. Za jakiś czas znowu to samo( na drugim wejściu USB) restart po odpaleniu filmu, po restarcie znowu ok. Wersja oprogramowania to 3.0.5.5. I tu pytanie! Czy to wina sprzętu i mam go odsyłać(10 dni na zwrot), czy polecicie mi jakieś inne oprogramowanie żeby nie bylo takich problemów i żeby bylo PL. Panowie proszę was o pomoc i z góry wam dziękuje.
 

zwierzak11

New member
ja z restartem podczas odtwarzania mam problem od 2 lat. zmiana softu nie pomaga, włożenie pena w usb też nie pomaga. czasami przez kilka dni nie ma problemu a czasem to bym go wyrzucił do kosza. dla mnie to porażka a nie tak dawno byłem jego orędownikiem.
 
Do góry