Egreat R6S

Dru

Moderator
w Asusie Mini Plus na Realteku 1185 była taka opcja w ustawieniach żeby wyłączyć diodę w "Stand by", stąd też moje pytanie
 

Dru

Moderator
jeśli któryś z posiadaczy "nowych" (z 4GB pamięci) R6S byłby zainteresowany sposobem wrzucenia większej ilości softów (nie wszystkie jednak hulają) wraz z softem ostatnio podanym przez kolegę coobah-a to wieczorem mogę podpowiedzieć jak to zrobić
 

Dru

Moderator
musiałem poczekać do wieczora, bo potrzebne linki mam na kompie w domu.
Cała sztuczka polega na wrzuceniu softu z innego playera na 1186 wraz z innym bootloaderem. Zauważyłem, że po tej zmianie procek chodzi na około 800 Mhz, a nie chce mi się wracać do starego bootloadera żeby sprawdzić jak na nim było (750Mhz czy 800 Mhz). Oczywiście powrotu na starego bootloadera jeszcze także nie testowałem dlatego też robicie wszystko na własne ryzyko.
Zaczynamy:
1) ściągamy soft z innego playera z innym bootloaderem stąd: https://disk.yandex.com/public/?hash=NzuvO09bFGG%2Blcblw0AkQ2yGZxbOwSoW6AUF9O5FNYg%3D
2) wrzucamy ściągnięty soft do naszego R6S standardową metodą z wciśniętym restem
3) player po wrzuceniu w/w softu nie uruchomi nam go, ale mamy obecnie możliwość na instalację większej ilości softów także wykorzystując metodę z resetem. Przetestowane przeze mnie, które poszły to: BC_v1.04_Mod3, xEgreat-III-R6S-3.0.5.5-by-CSv2.6-DMD-xLiveCZ, egr6s_3055_r0 (obecnie na nim siedzę)
4) nietestowana przeze mnie droga powrotna do bootloadera R6S to wrzucenie tego softu: http://farvoice.dtdns.net:4080/fw/egr6s_2560_boot_r0.zip
Życzę powodzenia
 

mabamba

New member
1) ściągamy soft z innego playera z innym bootloaderem stąd: https://disk.yandex.com/public/?hash=NzuvO09bFGG+lcblw0AkQ2yGZxbOwSoW6AUF9O5FNYg=
2) wrzucamy ściągnięty soft do naszego R6S standardową metodą z wciśniętym restem
3) player po wrzuceniu w/w softu nie uruchomi nam go, ale mamy obecnie możliwość na instalację większej ilości softów także wykorzystując metodę z resetem. Przetestowane przeze mnie, które poszły to: BC_v1.04_Mod3, xEgreat-III-R6S-3.0.5.5-by-CSv2.6-DMD-xLiveCZ, egr6s_3055_r0 (obecnie na nim siedzę)
No i hula! PLIMs poszedł na 3055_r0 bez pierdnięcia ;) Tylko konieczność wyłączania RAW na wyjściu w celu dźwięku uzyskania jest lekko drażniąca ...
 

lef

New member
Płynność odtwarzania dużych filmów

Przeszukałem forum i nie znalazłem opinii na temat płynności i sprawności odtwarzania dużych (10-20 GB) plików video MKV, M2TS, i TS oraz audio FLAC, CUE czy odbywa się to płynnie czy nie przycina, jest to kluczowy problem bo np.Asus O!Play HD2 świetnie radzi sobie z mniejszymi plikami MKV (2-6 GB) oraz z DVD ISO, IFO, odtwarza płynnie, ale już pliki MKV wielkości 10-20 GB koszmarnie przycina i film czy koncert jest nie do obejrzenia, pliki FLAC też nie są dobrze odtwarzane, zacinają się. Mam tu na myśli połączenie zewnętrznego HDD 1 lub 2 TB po USB. Będę bardzo wdzięczny za szczerą odpowiedź bowiem zadecyduje to o kupnie tego sprzętu
 

lef

New member
Kuźwa mój oplay bez problemu ciągnie filmy iso 40gb z dysku 1tb przez usb2 bez zajakniecia.
Egreat jest w drodze, kupiłem go żeby oglądać iso 3d po hdmi 1.4
Jak to nie będzie płynnie działać to go odsyłam w pizdu.

A jakiego kolega ma Asusa Oplay HD2 czy TV PRO i z jakim firmware oryg. czy alternatywnym, bo u mnie HD2 z oryginalnym firmware zacina tragicznie przy MKV 15-40 GB.
 

RAF1977

Banned
Chlopaki.
Mój Oplay na standardowym oprogramowaniu działa bez zarzutu, nic nie przycina.
Teraz mogę napisać że egret jest naprawdę great :-D.
ISO 3d po 40gb chodzi git inne 2d oczywiście też bez problemu. Nie ma żadnych problemów z zasilaniem dysku zewnętrznego, 1tb po złączu USB 3.
Jestem z niego bardzo zadowolony.


Wysłane z mojego GT-I9300
 

Dru

Moderator
część opcji jak opisałem jest po turecku i możliwe, że są jakieś nowe. Aż tak dokładnie się nie wgłębiałem.
 

mirek71

New member
witam wczoraj zainstalowałem nowy soft 3055 + plims - wygląda dobrze - mam pytanie - czym ten soft różni sie od poprzedniego orginalnego z 2012 r (nie pamiętam jego nr bo wgrałem nowy - ale byl polecany przez kol Coobah) np czy ma więcej kodeków do odtwarzania filmow ?
i pytanko:
jak zaprogramować pogodę (a dokładnie lokalizacja Szczecin )
i czy można zmienić w webtv pasek (listę) pokazującą dostępne kanały tv tak aby było ich wiecej na ekranie powitalnym - co ułatwiloby wybór i poszukiwanie kanałów tv ?
pozdrawiam mirek
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Mirek, z tego co mi się wydaje to softy różnią się szczegółami.
Porównując 2.5.6.0 do 3.0.5.5 to ten nowszy ma więcej ustawień dźwięku, pokazuje info o dysku.

Odnośnie zmiany miasta wyświetlanej pogody: w menu masz opcję gdzie możesz wpisać miasto.
Ewentualnie zaloguj się poprzez przeglądarkę internetową na swojego playera, zainstaluj dodatek "home menu replacement" i później w ustawieniach tego dodatku możesz bardzo łatwo skonfigurować miasto dla wyświetlanej pogody.
No i pulpit wtedy ładniej wygląda niż w standardowym menu ;)
 

coobah

Member
Bez reklam
Ja odpaliłem torrenta, ale tego z MOSa, nie systemowego.
Jednak ściągał tak, że na laptopie w tym samym czasie ściągnąłbym ten sam plik pewnie z osiem razy szybciej.
Z tego powodu odpuściłem torrenty przez R6S
 
Do góry