Edycja AVCHD, Pinnacle 11.1 -pierwsze wrażenia

wojcias

New member
smolnicki napisał:
Naprawdę nie wiem, pierwszy raz się spotykam z 60i (ciekawe jaka to kamera tak nagrywa co to za TS1) ale wydaje mi się , że jest jedno wyjście. W opcjach ustawienia jest funkcja preferencje projektu. Należy kliknąć a wtedy pojawi się plansza na której będzie ustawienie " .................
Wszystko to probowalem i niestety bez rezultatu.
Na jakiejs wyprzedazy za 75$ kupilem zestaw Adobe Photo Elem i Premier Elem 8.0 i tutaj rzeczywiscie udalo sie zaimportowac te pliki i wypalic dzialajaca plytke. wiec to nie drivery w kompie a Pinnacle 12 cos knoci. przesiadlbym sie na Pinnacle 14 ale mam mase plytek z muzyka jeszcze z wersji 7 ktore od 14 juz nie wchodza podobno. Musze poszperac czy jakos sie uda zostac przy v 12 i obrabiac te 60i.
Jesli by sie nie udal;o to co proponujecie? Przesiadke na Studio 14 (o ile importuje te 60i) , Adobe Premiera E 8 czy Sony Vegas 9? Wszystkie w podobnej cenie ???
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wojcias napisał:
Wszystko to probowalem i niestety bez rezultatu.
Na jakiejs wyprzedazy za 75$ kupilem zestaw Adobe Photo Elem i Premier Elem 8.0 i tutaj rzeczywiscie udalo sie zaimportowac te pliki i wypalic dzialajaca plytke. wiec to nie drivery w kompie a Pinnacle 12 cos knoci. przesiadlbym sie na Pinnacle 14 ale mam mase plytek z muzyka jeszcze z wersji 7 ktore od 14 juz nie wchodza podobno. Musze poszperac czy jakos sie uda zostac przy v 12 i obrabiac te 60i.
Jesli by sie nie udal;o to co proponujecie? Przesiadke na Studio 14 (o ile importuje te 60i) , Adobe Premiera E 8 czy Sony Vegas 9? Wszystkie w podobnej cenie ???

To, że Pinnacle 12 "nie wszystko" umie to mnie nie dziwi. Jest starszy niz zmieniajace się pliki AVCHD.
Wersja 14m jest bardziej współczesna, ale niektórzy producenci "ją wyprzedzają", tak jak zmienia się NORMA/Standard.

Sony Vegas, jest najbardziej "nadążajacym" programem, w koncu to sony.
Mnie na niego nie stać, mam kamerę z końca II kwartału 2009 i akurat Pinnacle 14 nie ma znia kłopotów.

Myślę też, ale pewności nie będę miał, dopuki sam nie sprawdzę, czy "wystarczy" na Twoje klipy filmowe.
 

paulo300

New member
Gucio50 napisał:
Teraz , tyle ile masz pozycji w menu, zrób tyle osobnych projektów.
Do kazdego z nich wrzuć właściwe klipy i osobno zrenderuj.
Masz teraz szkielet filmu i 4-6 odcinków, ktore wrzuć do szkieletu .
Tak zrenderowany powinien Ci działać bez artefaktów....

Cudowałem, kombinowałem, robiłem to co pisałeś i niestety bez pozytywnych rezultatów. Zawiodłem się na PInnacle bardzo. Film sam zrobiłem w kawałkach na nim, ale już menu i cała strukture BR na Corel Video Studio z wykorzystaniem tychże pociętych filmów. Wyszło tak jak miało wyjść.
Swoją drogą nie po to człowiek ma program, żeby cudować i kombinować zamiast zrobić co należy i wypalić.

Na przyszłość jednak będę musiał się zainteresować i zapoznać z Sony vegas. Wyszła w ogóle jakaś książka dot. Vegas?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
paulo300 napisał:
... ... wyszła w ogóle jakaś książka dot. Vegas? ... ...
Wyszła, jest w pudełku z programem. Na stronie producenta, widziałem kiedyć pdf-y z dokumentacją.

Jakiej wersji Pinnacle uzywasz (nr i wydanie)
Bo jezeli nizszej niż 14 HD to się nie dziwie za bardzo, że efekty są zniechęcajace.

Jeżeli jednak 14 HD lub Ultimate, to albo cos robisz źle albo kamera produjuje felerne klipy.
 
Ostatnia edycja:

skoczek1155

New member
Pinnacle studio 14

Witam mam pytanie po przerobieniu pliku AVCHD na mpg2 i obrobieniu na pinnacle studio i ponagraniu na plyte mam obciety obraz po bokach nie wiem czemu????????
 

smolnicki

New member
Witam mam pytanie po przerobieniu pliku AVCHD na mpg2 i obrobieniu na pinnacle studio i ponagraniu na plyte mam obciety obraz po bokach nie wiem czemu????????
Witaj
Nie wiem czy w postaci pliku MPEG-2 też jest obcięty obraz po bokach. Jeśli tak to trzeba zmienic ustawienia w preferencjach projektu tak aby format pasował do formatu oryginału.
A tak w ogóle to ciekawi mnie dlaczego nie zrobiłeś pliku wg. rozdzielczości HD w MPEG-4, zajmuje mniej miejsca i jest czytany wszędzie (pod warunkiem HD). Mozna jeszcze zrobić dwa pliki - jeden w MPEG-2 a drugi MPEG-4, oczywiście przy odpowiednich ustawieniach w preferencjach projektu - te zawsze mogą być HD. Pozdrawiam.
 

david8213

New member
Posiadam :
Intel CORE 2 QUAD Q9550 12Mb cache (4rdzenie po 3Gb)
GeForce 9800GT 256bitowa 1Gb RAM
Pamieć 4Gb w Dualu.

Filmy w Pinnacle 14 HD obrabia się tragicznie. MOzolnie i wolno. Trzeba miec cierpliwość.
Na początku jaki wrzucam kilkanaście klipów i przejścia miedzy nimi jest fajnie. Lecz po 100 czy 200 klipach dodanych do timeline dodawanie efektów czy przejść jest męką. Trzeba uzbroić się tu w cierpliwość.

Dziwne. Myślałem że taka maszyna wystarczy. Cóż... widać programy do obróbki AVCHD są jeszcze w tyle.
 

smolnicki

New member
Maszyna ma za mało pamięci

Posiadam :
Intel CORE 2 QUAD Q9550 12Mb cache (4rdzenie po 3Gb)
GeForce 9800GT 256bitowa 1Gb RAM
Pamieć 4Gb w Dualu.

Filmy w Pinnacle 14 HD obrabia się tragicznie. MOzolnie i wolno. Trzeba miec cierpliwość.
Na początku jaki wrzucam kilkanaście klipów i przejścia miedzy nimi jest fajnie. Lecz po 100 czy 200 klipach dodanych do timeline dodawanie efektów czy przejść jest męką. Trzeba uzbroić się tu w cierpliwość.

Dziwne. Myślałem że taka maszyna wystarczy. Cóż... widać programy do obróbki AVCHD są jeszcze w tyle.
Coż ja mam taki sam problem a nawet stanąl mi komputer. Po wielu dociekaniach okazało się, że oprocz pamięci 4 GB RAM muszę mięć w zapasie kilkaset GB wolnej powtarzam całkowicie wolnej pamięci na głównym dysku a miałem tylko 80GB wolnego. Gdy przeniosłem ponad setkę GB na dysk zapasowy, komputer wystrzelił jak szalony i znów jest wszystko w porządku. Jednak mając to na uwadze muszę zainstalować do głównego dysku dysk w Tetrabajtach bo inaczej przy filmach HD znów się zatkam. Naprawdę wcale nie bajeruję, choć nie bardzo rozumiem po co komputerowi kilkaset GB rezerwy to jest ponad 200GB..
 

smolnicki

New member
Ja mam 1Tb wolnego i b.dobry sprzęt a praca w pinnacle na ok 100clipach to udręka

Drogi kolego
Chyba nie masz wszystkiego bo oprócz wolnej pamięci na dysku głownym, wymagania osprzętowe w instrukcji Pinacle 12.1 ULTIMATUM pisze wyrażnie, że procesor musi mieć powyżej 2.4GHz. a pamięci RAM 4GB lub więcej. Ja już zrobiłem wiele filmow ale wszystkie w MPEG-4 a nie AVCHD, bo ten rzeczywiście nie wychodzi w tym programie. Nie rozumiem zupelnie dlaczego nie korzystacie z MPEG-4 a tu są również wszystkie żądane rozdzielczości HD. Jakoś sobie daję radę, choć muszę przyznać, że gdy dysk miałem świeży nie zapchany to dużo szybciej i w tempie takim jak bym oglądał na bieżąco, program mi renderował.
teraz tak szybko już nie jest ale kontaktowałem się z serwisem i to oni mi wyjaśnili, że muszę mieć dużo pamięci wolnej. Nie wyjaśnili mi dotąd dlaczego tak się dzieje.
Jeśli chodzi o renderowanie to w ustawieniach można odhaczyć "renderowanie w tle" i wtedy pasek czasowy jest koloru zielonego a gdy już sobie zrenderuje to zmienia kolor na pomarańczowy. I to renderowanie jest bardzo zależne od ilości dodanych efektów a i od wolnej pamięci. Gdy dodam do obecnego dysku 320GB dużo więcej to was poinformuję o efektach. Na razie póki co musiałem przenieść ponad 100GB na dysk zapasowy bo komputer normalnie stanął i odmówił renderowania a miałem jeszcze w zapasie ponad 80 GB. Muszę skończyć najpierw długi film o Londynie który ma 1.5 godziny a potem się wezmę za powiększanie dysku. Zapewniam, że to w tym Pinacle jest to najważniejsze. Piszecie o jakimś Pinacle 11, nie znam tego ale na pewno musi się zasadniczo różnić bo na plytce instalacyjnej jest pytanie czy miałeś inne wersje Pinacle i jeśli tak to twierdzi, że musi usunąć.
Pozdrawiam i życzę owocnych i przyjemnych prac przy filmach.
 

david8213

New member
Nie wiem czy czytałeś uważnie ale jeśli chodzi np o procesor to mam powyżej 2,4Gh

Intel CORE 2 QUAD Q9550 12Mb cache (4rdzenie po 3Gh)
GeForce 9800GT 256bitowa 1Gb RAM
Pamieć 4Gb w Dualu.
HDD 1Tb

Co do mpeg2 czy mpeg4 - ŻADEN Bluray tego nie czyta
Miałem kilka odtwarzaczy i wszystkie czytały tylko film w postaci BD-VIDEO
czyli jak wiesz o co chodzi tak jak struktura plików w DVD-VIDEO

Kolejna rzecz w mpeg4 można ustawic w pinnacle maksymalnie tylko 12Mb bitrate.
Totalna pomyłka... Po co zmniejszać jakość obrazu skoro moja kamera nagrywa z pędkością 17Mb/s

Zrozumiałeś mój problem...?

Zapomniałem dodać że film jaki obrabiam to fullHD 1920x1080
 
Ostatnia edycja:

smolnicki

New member
Uwagi do Pinacle dla informatykow z prośbą o pomoc

Nie wiem czy czytałeś uważnie ale jeśli chodzi np o procesor to mam powyżej 2,4Gh

Intel CORE 2 QUAD Q9550 12Mb cache (4rdzenie po 3Gh)
GeForce 9800GT 256bitowa 1Gb RAM
Pamieć 4Gb w Dualu.
HDD 1Tb

Co do mpeg2 czy mpeg4 - ŻADEN Bluray tego nie czyta
Miałem kilka odtwarzaczy i wszystkie czytały tylko film w postaci BD-VIDEO
czyli jak wiesz o co chodzi tak jak struktura plików w DVD-VIDEO

Kolejna rzecz w mpeg4 można ustawic w pinnacle maksymalnie tylko 12Mb bitrate.
Totalna pomyłka... Po co zmniejszać jakość obrazu skoro moja kamera nagrywa z pędkością 17Mb/s

Zrozumiałeś mój problem...?

Zapomniałem dodać że film jaki obrabiam to fullHD 1920x1080


Witaj David
No jestem bardzo zdziwiony dlaczego Blurey nie czyta MPEG-4. Ja co prawda nie mam żadnego odtwarzacza a odtwarzam na komputerze lub na laptopie jeśli podłączam do dużego ekranu.

Nie rozumię kolego dlaczego MPEG-4 ma być gorsze od AVCHD skoro są takie same rozdzielczości
a te bitrate to chyba nie mogą robić takiej różnicy.
Ale mam trochę inny problem i chyba nasz wspólny, a mianowicie długie renderowanie pomimo spełnienia wszystkich wymogów - tj. duża wolna pamięć na dysku (200GB) procesor czterordzeniowy 3GHz.
Zapewniam , że ponad rok temu gdy kupowałem Pinacle 12.1 Ultimatum i instalowałem, to przez pół roku renderowałem tylko ciut dłużej niż trwał film, a teraz to jest trzy razy dłużej. Myślę , że potrzebna jest nam pomoc dobrego informatyka co pisze programy. Dlaczego?

Otóz miałem dużo kłopotów z aktualizacjami do Windowsa oraz jakie tam jeszcze pobierał automatycznie komputer i gdy się zorientowałem, że to one psują mi Pinacle lub nawet jakieś inne programy np. znikały mi skonfigurowane połaczenia szerokopasmowe i przywracałem za pomocą przywracania komputera do stanu poprzedniego. Niestety w Pinacle np. zniknęły mi wszystkie efekty akustyczne pomimo że teraz dopuszczam aktualizacje tylko po przeglądaniu. Ale cóż tak pięknie piszą o tych proponowanych aktualizacjach, że kilka razy dałem się skusić a potem wyskakiwał mi komunikat, że musi usunąć jakiś tam plik i że znajdzie w internecie zastępczy. Tylko, że potem już nigdy nie znalazł żadnego zastępczego. Tak przypuszcam pozbyłem się kilka jakiś ważnych innych plików z Pinacle integrujących całość. Wrócę jeszcze do foldera efektów akustycznych Pinacle który zniknął "samoistnie". Otóż gdy przywróciłem stan komputera dwa tygodnie wcześniej to te efekty się odnalazły ale coż cała moja długa praca dla filmu także zniknęła. Powróciłem wtedy do stanu bez efektów, myśląc sobie, że po zrenderowaniu dodam poźniej efekty. Lecz niestety komputer odmówił mi po raz drugi przywrócenia do poprzedniego stanu. Ale efekty jednak były tzn. folder fizycznie istniał na dysku ale nie był dostępny dla Pinacle- choć to przecież jego folder. Musiałem go odnaleźć inaczej i skopiować do moich dokumentów i dopiero stamtąd stał się znów dostępny. Uważam to za bardzo dziwne, że te przeklęte aktualizacje psują inne programy jak np. Pinacle.
Muszę też poinformować o przykrej przypadłości oprogramowania Pinacle. Otóż gdy przywracanie nie mogło się już odbyć, odinstalowałem cały program bo plytka instalacyjna też nie mogła przywrócić tego pliku integrującego efekty akustyczne. I coż się okazało, że już drugi raz nie jestem w stanie zainstalować ten mój już przecież własny bo zapłacony Program Pinacle. Musiałem ponownie cofnąć komputer bo instalator żądał programu tzw. exe, który to znajdował się tylko na tej płytce i nigdzie nie był dostępny. Oczywiście potem po cofnięciu znow Pinacle był poszatkowany ale tym razem płytka przywróciła go do stanu używalności ale niestety bez tych efektów akustycznych. Boję się myśleć co by było gdyby dysk twardy padł. Wszystko bym stracił razem z programem i musiałbym kupować jeszcze raz.
Liczę, że jakiś dobry informatyk piszący programy wyjaśni jak przywrócić dawną świetność Pinacle.
Pozdrawiam.
 

david8213

New member
Uwierz mi jeśli chodzi o bitrate to ma duże znaczenie jeśli chodzi o jakość obrazu.
Jeśli nie wierzysz spróbuj.
Nagraj film z bitrate 5Mb a potem ten sam film z bitrate 17Mb/s
Zobaczysz różnice.

Jeśli chodzi o Pinnacle to jedyny program który spełnia moje oczekiwania pod względem obróbki i jakości obrazu z tą jedyną wadą że film 1920x1080 przerabia 2,5 x dłużej niż on sam trwa. (BD-VIDEO)
 

smolnicki

New member
Jak przywrócić szybkie renderowanie Pinacle.

Jeśli chodzi o Pinnacle to jedyny program który spełnia moje oczekiwania pod względem obróbki i jakości obrazu z tą jedyną wadą że film 1920x1080 przerabia 2,5 x dłużej niż on sam trwa. (BD-VIDEO)[/QUOTE]

Witaj
Zostawmy inne sprawy i jeśli chcesz pomóc sobie i nam wszystkim skupmy się na szybkości renderowania. Ja też zapewniam Cie , że od jakieś pół roku też mi tak powoli renderuje ale tak przecież nie było i to znikanie z niewiadomych powodów. szukajmy dojścia do dobrych informatyków. Nie wiem czy te przeklęte aktualizacje mogę ich i odinstalować a jest ich dobre kilkadziesiąt samego Windowsa xp. Nie wiem czy to może pomoć bo przecież te usunięte pliki przez nie już nie przywrócę. Chyba może cały Windows XP trzeba by na nowo wgrać n i ten Pinacle też od nowa. Ale jest sytuacja patowa bo Pincle nie che się ponownie zainstalować bez tego exe. Wypróbowałem wszystkie exe jakie miałem na komputerze i żadnych nie pasuje a w internecie nie ma, bo kazda plyta instalacyjna ma swoje to takie jakby pozwolenie na porozumienie Windowsa miedzy instalatorem. I tu jest problem co zrobić.pozdrawiam.
 

david8213

New member
Mam zainstalowany system z oryginalnej płyty microsoft windows xp sp3.
Nie robiłem specjalnie żadnych aktualizacji.
Problem z mozolną obróbką występuje nadal.

Mam sprzęt lepszy niż zalecają dla profesjonalistów.. i co - NIC. Dalej obróbka na ok 100-200 klipach jest niezadowalająca

Zalecenia sprzętu : Pinnacle Systems - Karty do nieliniowej edycji wideo
 
Ostatnia edycja:

smolnicki

New member
Mam zainstalowany system z oryginalnej płyty microsoft windows xp sp3.
Nie robiłem specjalnie żadnych aktualizacji.
Problem z mozolną obróbką występuje nadal.

Mam sprzęt lepszy niż zalecają dla profesjonalistów.. i co - NIC. Dalej obróbka na ok 100-200 klipach jest niezadowalająca


Witaj kolego David
Przecież pisałem ci , że komputer sam automatycznie instaluje aktualizacje i ty nawet o tym nie wiesz. Możesz oczywiście ustawić opcję aktualizacji w panelu sterowania i wtedy dopiero wyświetlą ci się plansze o proponowanych już dopiero wtedy aktualizacjach. Idę o zakład , że jeżeli tego do tej pory nie zrobiłeś to masz dobrze ponad setkę aktualizacji nic o tym nie wiedząc. Aktualizacje można sprawdzić w panelu sterowania uruchamiając "usuń' programy a wtedy wyświetli się cała plejada jakie masz programy oraz te właśnie zaktualizowane dodatki i to nie tylko Windowsa ale dosłownie cała historia komputera.
Ja stoję na założeniu, z tego co już pisałem, że to aktualizacje mają jakieś pliki które są w sprzeczności z Pinacle i to one spowalniają pracę. Na menedżerze zadań ( Ctrl+ Alt + delete) można sprawdzić w ilu procentach jest aktualnie zaangażowany procesor i mnie to przy renderowaniu jest między 45-a 60% a co z zresztą mocy. Przecież ona jest zupełnie nie wykorzystana.
Jak na razie nie odezwał się żaden informatyk piszący programy ale cierpliwie czekam. Ja sam nie znam się na budowie programów i nic więcej nie mogę.
A pro po Windowsa 7 to mam na laptopie ale z angielską wersją i muszę powiedzieć, że Windows xp jest o niebo lepszy niż te wszystkie inne. 7-mka ma zupełnie inny rozkład sterujący i bardzo ciężko się tu czegoś szuka a poza tym wbrew pomysłodawcom jest mniej przejrzysta ale ma zaletę - windows media player czyta wszystkie formaty i to bardzo płynnie.
A jeszcze a pro po programów to informuję , że Windows vista nie współpracuje z Pinacle a jeśli już to bardzo ciężko. Miałem początkowo Vistę i musiałem ja zastąpić właśnie XP bo program działał jakby się zacinał.
Pozdrawiam
 

david8213

New member
Pierwsze co to po instalacji win xp wyłączam automatyczne aktualizacje dlatego proszę się ze mną nie spierać. (A tak w ogóle to mam obraz partycji z win xp i już z wył aktualizacjami)

Co do wykorzystania mojego 4 rdzeniowego procka z 12Mb cache .... sam zobacz :
Bez zarzutu.

 

smolnicki

New member
Pierwsze co to po instalacji win xp wyłączam automatyczne aktualizacje dlatego proszę się ze mną nie spierać. (A tak w ogóle to mam obraz partycji z win xp i już z wył aktualizacjami)

Co do wykorzystania mojego 4 rdzeniowego procka z 12Mb cache .... sam zobacz :
Bez zarzutu.

Witaj drogi kolego
Wcale nie zamierzam się spierać a co najwyżej dla swego dobra wymienić informacje. Jeśli tak zrobiłeś jak piszesz to jesteś mądrzejszy ode mnie bo ja na to wpadłem dopiero po pół roku. Gratuluję. Ale jeśli chodzi o Pinacla to tak sobie myślę, że trzeba wypróbować jeszcze inne programy o których wspominają forumowicze. Dzisiaj zrenderowałem film i wyszło 2.25 czasu do czasu filmu. Myślę , że to nie jest tak źle.
To na razie cześć.
 

david8213

New member
Witaj drogi kolego
Wcale nie zamierzam się spierać a co najwyżej dla swego dobra wymienić informacje. Jeśli tak zrobiłeś jak piszesz to jesteś mądrzejszy ode mnie bo ja na to wpadłem dopiero po pół roku. Gratuluję. Ale jeśli chodzi o Pinacla to tak sobie myślę, że trzeba wypróbować jeszcze inne programy o których wspominają forumowicze. Dzisiaj zrenderowałem film i wyszło 2.25 czasu do czasu filmu. Myślę , że to nie jest tak źle.
To na razie cześć.

Zrobiłem to nie znaczy że mi w Pinnacle pracuje się lepiej. Pracuje się nadal wolno, dla mnie niezadawalająco przy moich parametrach sprzetu. I nie chodzi mi tu o rendering tylko o edycję w timeline a tu mój sprzęt zachowuje się jakby był dziadkiem.
Być może dlatego że w moich filmach występują setki przejść
 
Ostatnia edycja:

smolnicki

New member
Zrobiłem to nie znaczy że mi w Pinnacle pracuje się lepiej. Pracuje się nadal wolno, dla mnie niezadawalająco przy moich parametrach sprzetu. I nie chodzi mi tu o rendering tylko o edycję w timeline a tu mój sprzęt zachowuje się jakby był dziadkiem.
Być może dlatego że w moich filmach występują setki przejść

WITAJ DAWIDZIE
Właśnie chodzi o rendering, bo zauważ, że póki nie masz zrenderrowane w tzw. tle to masz pasek czasowy na zielono. I wtedy nie możesz nic robić ponieważ program pracuje nad renderowaniem. Gdy pasek czasowy stanie się cały pomarańczowy wtedy komputer staje się mobilny i gdy już tworzysz końcowy plik to on już tylko zapisuje klatki. Chyba , że nie masz włączonego renderowania w tle to wtedy wszystko robi po kolei, tzn. najpierw przejścia, efekty video np. magiq blu, potem efekty akustyczne itd aż wszystko zrenderuje. Póki nie ma tego to program jest jakby spowolniony i nie chce np. odtwarzać podgłądu na nie zrenderowanym materiale. Ja mówię o tym końcowym zapisywaniu już tylko klatek, bo samo renderowanie jest rzeczywiście bardzo długie i zależy od zastosowanych efektów oraz długości klipów no oczywiście , że ful HD będzie dosyć długo. Z mojego doświadczenia wynika, że dłuższe klipy z kamery powyżej 10 min. to ledwo ledwo renderuje.
musze przyznać, że mnie też to denerwuje no ale co zrobić. Tylko podpytać informatyka. może masz jakiegoś znajomego.

Pozdrawiam
 
Do góry