Edycja AVCHD, Pinnacle 11.1 -pierwsze wrażenia

krzychjk

New member
Miałem to samo, gdy zainstalowałem zakupiony program jako update na wersji trial. Po odinstalowaniu wszystkiego i ponownej instalacji Pinnacla 11.1 wezwania do zakupu opcji AVCHD zniknęły i obsługa tych plików działa. Mam jednak tylko 2GB RAM przy 2.0GHZ Core Duo i progam muli bardzo przy edycji obrazu AVCHD.
 

malinek

New member
krzychjk napisał:
Miałem to samo, gdy zainstalowałem zakupiony program jako update na wersji trial. Po odinstalowaniu wszystkiego i ponownej instalacji Pinnacla 11.1 wezwania do zakupu opcji AVCHD zniknęły i obsługa tych plików działa. Mam jednak tylko 2GB RAM przy 2.0GHZ Core Duo i progam muli bardzo przy edycji obrazu AVCHD.


Pytanko muli przy edycji?? Czy np jak masz plik to podczas podglądu też rwie obraz?? U mnie na orginalnym sofcie od kamerki HD writer dział bez zarzutu, natomiast w pinnacle nie da sie pracować, może jakiś codec musze dograc??
Ogolnie to co potzreba mam aktywowane w pinnacle, ale rwie obraz niemilosiernie.

Natomiastr Ulead Video zawiesz sie przy plika avchd.... Help moze cos przegapilem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pinnacle 11 Plus Trial nie instaluje sie na XP z Service Packiem 3

Witam!
Dostałem wraz z zakupem kamerki CD z Pinnacle 11 Plus Trial, ale podczas instalacji wyskakuje komunikat, że program wymaga Service Packa 2. Trochę to dziwne, bo od jakiegoś czasu mam już SP3, a ten przecież zawiera wszystko co SP2 plus inne. Fakt, że gdy instalowałem to na SP2 wszystko było OK. Niestety, ani na stronie producenta, ani na stronie Microsoftu nie zanlazłem stosownej łatki.
Czy ktos z Was ma podobny problem? Czy instalacja pełnej wersji przebiega normalnie? A może już 12?
Pozdrawiam

Widze, że z HD Writerem jest to samo. Cyba jedeynay sposób to odinstalować SP3, zainstalować programy i na końcu SP3.
 
Ostatnia edycja:

fantattoo

Member
Ściągnąłem sobie z kamery film na dysk. Komp za mocny nie jest, ale jakoś tam idzie. Grafa zintegrowana na płycie. Niestety podczas edycji w Pinnacle mam napisane, że "przyspieszanie GPU jest wyłaczone". Format przechwytywania jest wyłącznie MPEG 1/2. Czy w takiej sytuacji nagram na płytę DVD materiał w HD? Czy po prostu komp nie jest w stanie tego przerobić?
 

slawek.z

New member
Prawda jest niestety smutna , Pinnacle Studio 12 nie nadaje sie do efektywnej edycji plików AVCHD . Sytuacje można polepszyć sobie jedynie naprawde mocną jednostką roboczą , na dwóch Xeonach . Ale inwestowanie w tak potężny sprzęt dla Studio 12 mija sie z celem , bo zyskamy tak naprawde niewiele w zamian. Program sam w sobie nie pozwala na szaleństwa edycyjne, ale nie wszyscy tak zaawansowaną edycje robią. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest inwestycja w dobry edytor plików AVCHD. Taki soft to Sony Vegas 8 Pro - dla zaawansowanych , a dla mniej to Vegas Studio Platinium 8.0. Ten ostatni jest troche droższy od Pinnacle ale edycja jest o wiele efektywniejsza. Bez porównania lepiej sprawuje sie wersja Pro Vegasa . Osobisci przeszedłem przez wszystkie dostępne na naszym rynku programy umożliwiające edycję AVCHD i wybór padł wlaśnie na Vegasa Pro. To co przeżywałem z Pinnacle 12 , chciałbym jak najszybciej zapomnieć , edycja w iście żółwim tempie , wieczne ciecie sie materiału w oknie podglądu , do tego wszystkiego błedy w tworzeniu struktur AVCHD itd.. można by długo wyliczać , no ale nie można wymagać za 300 zł. ideału. Na koniec warto dodać , że Sony Vegas nie wymaga nieprzeciętnej jednostki roboczej . Efektywnie pracować można już na procesorach dwurdzeniowych 2.4 GHz. i grafice ATI X1600 .
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
fantattoo napisał:
Ściągnąłem sobie z kamery film na dysk. Komp za mocny nie jest, ale jakoś tam idzie. Grafa zintegrowana na płycie. Niestety podczas edycji w Pinnacle mam napisane, że "przyspieszanie GPU jest wyłaczone". Format przechwytywania jest wyłącznie MPEG 1/2. Czy w takiej sytuacji nagram na płytę DVD materiał w HD? Czy po prostu komp nie jest w stanie tego przerobić?
Nikt nie chce dać odpowiedzi?
Oczywiście, że nagrasz, mimo braku przyspieszenia i przycinania podczas edycji. AVCHD bezpośrednio z kamery nie przechwycisz tym programem, ale przecież masz do tego celu dedykowany, który dołączony jest do kamery. A narzekających na Studio jest nie więcej niż narzekających na każdy inny program edycyjny.
 

slawek.z

New member
Sydon777 napisał:
A narzekających na Studio jest nie więcej niż narzekających na każdy inny program edycyjny.

Mniemam , że jesteś Tym który jest ZADOWOLONY z Pinanakle Studio . Pełen jestem podziwu dla Ciebie , mnie jak i wielu myślę i tak to nie przekona , mogę jedynie Cię zachęcić do przetestowania Sony Vegasa i chętnie bym wysłuchał Twego obiektywnego zdania .Pozdrawiam.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wszystkie Vegas-y testuje jak tylko się ukazują i mam wysoką ocenę tych programów, czego jako pierwszy dawałem wyraz na tym Forum. Nie oznacza to, że nie zauważam mankamentów w tych programach, a nawet rzeczy bardzo denerwujących. W poprzedniej wypowiedzi chciałem tylko inaczej zapisać sens - "co dla jednych jest dobre, dla innych nie musi i odwrotnie". Ilustracją może być post #217 http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516&page=22
Można byłoby też przytoczyć wiele postów, w których o Pinnacle Studio użytkownicy wypowiadają się bardzo pochlebnie.
 
Ostatnia edycja:

slawek.z

New member
W sierpniu światowa premiera Vegas Studio Platinum 9.0 , nadzieje więc są duże że coś poprawią w edycji AVCHD. Masz racje , że dotychczas nie ma żadnego softu który by ponownie nie konwertował źródłowego materiału AVCHD nie poddanego edycji i exportowanego do wynikowego pliku. Mówie tu o programach NLE . W omawianym tu Sony Vegas 8 brak np. możliwosci exportu AVCHD 1920x1080i , jest jedynie dostępne 1440x1080i , wynika to z tego że podczas tworzenia softu format AVCHD obsługiwał tylko rozdzielczości 1440x1080 . Dopiero z początkiem tego roku wprowadzono format AVCHD 1920x1080 ale w programie tego już nie uwzględniono mimo wydanej w kwietniu tego roku , poprawki. Niezrozumiałe są czasem poczynania Sony , być może chodzi o to żeby nabyć nową wersję która zbliża sie dużymi krokami? Zapisków prasowych odnośnie nowej wersji Vegasa Pro nie ma ale skoro wychodzi nowa wersja okrojona to kto wie ... tym bardziej , że sam Sony Vegas 8.0 Pro do końca sierpnia jest w promocyjnej cenie 1620 zł brutto.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponieważ poglądy zostały uzgodnione, pozostawmy ten wątek dla wypowiadających się (żle lub dobrze) o Pinnacle Studio.
 

fantattoo

Member
Sydon777 napisał:
Nikt nie chce dać odpowiedzi?
Oczywiście, że nagrasz, mimo braku przyspieszenia i przycinania podczas edycji. AVCHD bezpośrednio z kamery nie przechwycisz tym programem, ale przecież masz do tego celu dedykowany, który dołączony jest do kamery. A narzekających na Studio jest nie więcej niż narzekających na każdy inny program edycyjny.

Widzisz, problem w tym, że Canon dodaje do kamery jedynie oprogramowanie do zgrywania zdjęć. Poza tym, jest to kamerka na taśmę, więc mam pliki wyjściowe m2v, a nie AVCHD. Zastanawiam się teraz i poruszam w kilku wątkach (jak na razie bez odpowiedzi) temat, jak z tej kamerki nagrać na płytę DVD materiał w jakości, którą da radę odtworzyć zwykłe DVD stacjonarne. Stworzyłem płytę DVD, ale jakość jest zaledwie akceptowalna. Do tego na TV obraz jest obcięty, a menu rozjechane. Nie wiem, czy to wina nagrania, czy telewizora. Kombinowałem jeszcze z divx w HD, ale coś mam problem z odtwarzaniem tego w dvd. Jak na razie szykuję się do zmiany kompa, na szybszy model. może wtedy będe mógł jakoś po ludzku pracować z tą kamerą.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Poprzednio pisałeś, że edycja w Pinnacle ci przycina... itd. Jeżeli więc potrafisz wczytać do programu swoje pliki filmowe, to już przestaje mieć znaczenie czy to jest AVCHD czy też nie i z nagraniem wyniku w takim czy innym formacie nie powinno być problemu - to jest tylko kwestia odpowiednich ustawień w programie. Film w divx HD z założenia na zwykłym DVD nie da się odtworzyć.
 

viValdi

New member
Bez reklam
@fantattoo

a czy na pewno masz dobrze ustawione właściwości projektu? W Pinnacle robi się to raz - przy zakładaniu projektu - a potem się nie da zmienić. Czy bierzesz właściwe menu? to samo jest w 16x9 i 4x3 a więc może wybrałeś przez pomyłkę menu niepasujące do definicji projektu.

Ja bez probelmu przerabiam m2v na standardowe DVD - na HDTV oczywiście widać redukcję jakości ale to normalne.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
"a czy na pewno masz dobrze ustawione właściwości projektu? W Pinnacle robi się to raz - przy zakładaniu projektu - a potem się nie da zmienić. "

W Pinnacle da zmienić sie właściwości projektu w kazdej chwili
ustawienia/Preferencje projektu
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Tu bym się przychylił do opinii viValdi - zasadą jest, żeby w każdym programie właściwości projektu ustawiać na początku, bo w miarę przebiegu edycji, programy wykonują wiele obliczeń w tle i zapisują do plików tymczasowych. Jeżeli zmienimy w trakcie zaawansowanej edycji te właściwości - powstaje dużo zamieszania, co może prowadzić nawet do zawieszenia programu.
 

fantattoo

Member
W pinnacle podczas edycji można oczywiście zmienić preferencje projektu, ale nie ma to wpływu na sam projekt. Trzeba go niestety tworzyć od nowa. Przynajmniej innej opcji nie znalazłem. W ustawianiach mam zaznaczone: Format projektu PAL Panoramiczne, 720x576, 25 kl, 16:9 z przeplotem. Tak zrobiony projekt po nagraniu na płytę w TV ma obcięte boki i menu się rozjeżdża. W przyszłym tygodniu będę miał nowego kompa to jeszcze wtedy pokombinuję, bo na obecnym nie chce mi się już tego robić. Tworzenie filmu trwa wieki.

P.S.
viValdi czy mógłbyś napisać jakie masz ustawienia w Pinnacle? Pewnie wielu nowym pomogłoby to w początkowej "karierze".

Kurcze sprawdziłbym jeszcze Vegasa, ale brak kasy, jak na razie. Komp pożarł oszczędności.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Vegasa możesz sprawdzić bez wydawania kasy - wejdź na stronę producenta i ściągnij wersję trial. Możesz najnormalniej w nim pracować przez wystarczająco długi czas, aby wyrobić sobie zdanie czy spełnia twoje oczekiwania.
 

mareknyc

New member
pinnacle 12 ultiate a sprzęt

Mam pytanko czy w tym programie już w samej edycji potrzebny jest procesor 4 rdzeniowy?Chodzi o pracę nad plikami avchd.Ja mam athlona 64 x2 4200+,3 giga ramu ,geforce 8800 gts.Już podczas podglądu plików w edycji mam pokaz slajdów.Jakieś pomysły?
 

mareknyc

New member
Luhan napisał:
Mam problem. Kupiłem Pinnacle Studio plus, zainstalowałem i przy próbie edycji pliku z kamery Panasonic SD5 (zgrany praz HD Writer`a) pojawia się okienko z tekstem: Funkcję AVCHD dla Studio 11 Plus można uaktywnic natychmiast nabywając klucz aktywacji w szybki i prosty sposób, pod spodem są jest opcja uaktywnij teraz, która odsyła do activation center z możliwością zakupu pakietu "Advanced codecs" ale nie ma tam AVCHD. Help

omiń to i idż dalej ,u mnie pobrało to co miało pobrać automatycznie.
 
Do góry