Dwa pomysły (i budżety) na zakup telewizora - do 3500 lub do 6000 za 55-58 cali

krzychooo

New member
Ja również upłynniacze mam powyłączane, ewentualnie na minimum.
Ja zastosowałem ustawienia z Youtuba z tego linku:https://www.youtube.com/watch?v=CM8wZfdKEFQ&t=55s, według mnie trochę lepsze od tych a AVforum. Z tym że ja ustawiałem nie w opcji prawdziwe kino tylko na użytkownika, i parę poprawek od siebie dodałem. Teraz da się kablówkę oglądać, choć nie jest to nadal ideał. Długo nad tym siedziałem bo jak nie za dużo żółci było, to za blady, przejaśniony obraz. Teraz wydaje mi się że dla mnie jest optymalnie. Jeśli będziesz zainteresowany to mogę Ci podrzucić na PW.
Z bleedem u mnie problem też występuje, zauważalny jest tylko na czarnym tle w nocy w całkowicie ciemnym pokoju, też nie na rogach, ale i nie na samym środku.
Z dźwiękiem z Netflixa problemu u siebie nie zauważyłem. Ani z głośników TV ani ze stereo. Mam poustawiane na TV na stereo, nie 5.1, zarówno w TV jak i w ustawieniach Netflixa.
Wrzuć tą fotkę, jestem ciekaw czy jest podobnie jak u mnie.
 

mac_latawiec

New member
nacho66;1455264 Mam też pytanie: czy albo ten Pasan (albo sam Netflix) ma ustawienie dźwięku pozwalające znormalizować głośność filmu? Z NC+ i HBO GO nie ma z tym problemu napisał:
Musisz w NETFLIX ustawić podczas odtwarzania filmu dżwięk stereo ( a nie 5,1)
 

Idaho70

Member
Po dłuższej lekturze na temat OLEDów, ta opcja raczej odpada. Rozumiem, doceniam i jestem pod wrażeniem jakości obrazu ale odstrasza mnie 'dbanie' o telewizor, o którym wiele osób wspomina w kontekście choćby 'wypalania'. U nas będą 4 osoby używać TV, dwójka z nich to dzieci, nigdy nie będę miał tego pod pełną kontrolą i nie mam ochoty się przejmować. Telewizor ma stać i grać kiedy potrzeba i co potrzeba :) Zobaczę jak się OLEDy rozwiną w ciągu następych 3-4 lat i być może następny TV to będzie właśnie OLED.

A póki co wracam z pytaniem zadanym w wątku. Ktoś jeszcze może coś zasugerować? Podoba mi się OS w tych LG. Są jakieś LCD od nich warte uwagi?


Nie rozumiem za bardzo tej dyskusji o "dbaniu" o OLED-y. Użytkuję 10 letnią plazmę Panasonic. W plazmach też pojawia się efekt powidoków. W moim telewizorze nie ma z tym problemu.
Przyznam, ze gdybym miał wymieniać telewizor to wziąłbym OLED.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo korzystasz z plazmy jak z telewizora .
Też brałbym Oled T tym bardziej, że jest w super cenie.
 

nacho66

Member
'Super cena' to w tym kontekście pojęcie przewrotne. W 'super cenie' OLEDy były w przeszłości gdy kosztowały 10 tyś, czyli mniej niż parę miesięcy wcześniej. Teraz są w 'super cenie' bo kosztują 6 tyś. Za rok będą w 'super cenie' za 4 tyś a potem za 3 tyś.

Jest niemal pewne, że za parę lat, o ile technologia się nie wysypie z jakiegoś powodu, niemal w każdym domu będzie OLED. Mamy czas :)
 

krzychooo

New member
To tak jak u mnie tyle że ja mam u góry ekranu po prawej i lekko u dołu po lewo. Nie wiem jak Ty ale ja się tym nie przejmuje.
Ustawiłeś już sobie wszystko na Top-Top czy jeszcze walczysz?
 

nacho66

Member
Na tą chwilę jest poustawiane cacy. Może w weekend pobawie się innymi ustawieniami z netu ale na tą chwilę ustawienia z AVforums z trochę wzmocnionymi kolorami robią świetną robotę. Hobbit (akurat wczoraj leciał) wyglądał dość obłędnie momentami :) A wogóle to polubiłem kanały przyrodnicze :p
 

krzychooo

New member
Ja tez w końcu jestem usatysfakcjonowany obrazem. Filmy z netflixa aż chce się oglądać. Córkom jak włączyłem Vaiane to sam nie mogłem od TV odejść. A jak zasiądę do GTA to nawet nie wiem kiedy się już widmo robi. Kurde notorycznie niewyspany przez ten telewizor chodzę.
 

Disk85

New member
Witam ,a możecie podać ustawienia jakie macie do tego tv??chcialbym porownac itd, a może i cos lepiej mi od Was podpasuje , z góry dzieki za odpowiedz.
 
Do góry