DVD za 500zl

JaCkyLL

New member
Jared ...

zamowilem tego pionnera i dzis ma byc u mnie w domciu. podjalem decyzje po pozytywnych doswiadczeniach z poprzednim modelem 470 a takze po konsultacji z KIKIM. na pytanie czy panas s52 czy pionek 490 zasugerowal pionnera. gdzies ktos powiedzial mi jeszcze ze takie mechanizmy i elektronika ktora jest w tych nowych modelach pionka jest tez wkladana do onkyo - niestety nie pamietam modelu. wiec chyba nie moze byc az tak zle.
moj telefon do serwisu pioneera potwierdzil problem ze skalowaniem i ze jest to wina softu i ze nalezy po zakupie udac sie do serwisu.
poza tym ... ludzie , przeciez to tylko okolice 4 stówek. Jesli chcemy pojechac pocalosci i miec pewnosc ze sikniemy ze szczescia jak odpalimy sprzet kupujmy wysokie modele HK za jakies 1500 pln albo i wiecej :) wtedy bedzie 100 % pewnosci ze jest ok ( albo i nie :D )

pozdowionka - j
 

Jared

New member
http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=61831

Heh, "Seeing as Pioneer advertises this DVD as having "Dual PureCinemaProgressive Scan" for "PAL/NTSC", I was expecting something a littlebetter than this.

What's more, calling Pioneer's UK support line ahead of time, I wastold that this would not be an issue and that "Basically, it operatesproperly". If Pioneer UK think that this is an example of "operatingproperly" then they need to go back to the drawing board. Verydisappointing indeed."

To w Polsce maja lepszy serwis niz w UK ? :p

JaCkyLL, to jak dostaniesz ten odtwarzacz, odrazu go do serwisu wyslesz ? oczywiscie jak bedziesz mial ten problem co w/w recenzji.

Pozdr.
 

JaCkyLL

New member
pioneer juz przyjechal, dokladnie we wtorek wieczorkiem.
i rzeczywiscie nawet go nie rozpakowalem, tylko planuje jechac do serwisu i powalczyc z tym upgradem softu.
jesli to problem softu nie bedzie sprawy, nic to mnie przeciez nie kosztuje.
jesli to bedzie problem sprzetowy ... no to juz gorzej, jednak mam nadzieje ze chodzi tylko o soft.

ten artykuł
http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=61831
jest pisany z datą
Pioneer DV-490V Upscaling DVD Player
| 16-06-2006 08:15

wiec z tego co opowiadał Pan z serwisu nowe modele ( pod warunkiem ze chodzi o soft ) pozbawione sa problemu a kupione wczesniej trzeba upgradeować ... i tyle ...

pozdrawiam,
jacek
 

JaCkyLL

New member
witam,

wczoraj bylem w serwisie z moim pioneerem w celu sprawdzenia czy problem ze skalowaniem istnieje. Nie bede sie za bardzo rozpisywal, krótko i na temat.
Serwis łódzki podłączyl mojego pionka po HDMI do plasmy LG 42"PC1R ( nie wiem czy to fajny czy nie fajny sprzet ). Poscilismy dwa materiały na dvd na moim odtw w róznych dostepnych z menu odtw rozdzielczosciach. Nie ma mowy o zadnych (ej) liniach ktore przechodzą z dołu ekranu na górę. Ten problem mojego odtwarzacza nie dotyczy. Byc moze problem byl ( tak twierdzi Gdyński serwis ) jednak moj zakup byl na tyle trafny ze problemu z nim nie mam. Cały problem to to, ze zamiast podłaczyc go we wtorek wieczorem do TV podłączylem go w czwartek wieczorem - byłem w serwisie i jeszcze mieslimsy swieto. Jesli dla niektorych to za dlugo, mozna kupic inny sprzet by byc pewnym ze jest ok. Ja poczekalem dwa dni i mam pewnosc ze jest ok, nawet jesli nie byloby ok to na miejscu problem zostałby usuniety.

aha ... sprzet kupilem i Kikiego ... nie prosił mnie o reklame, jednak sposob zalatwienia zakupu byl na tyle fajy ze sam postanowilem zostawic na forum taką wiadomosc. sugestia, cena, transport, wszystko w najlepszym porządku.

pozdrawiam, jacek

JARED ... w dzisiejszych czasach moze sie okazac ze w serwisie w UK pracują polacy ktorzy wczesniej pracowali w serwisach w Polsce. I co w zwiazku z tym ... Ktory serwis lepszy ... Troche marny argument za tym by nie zawracac sobie glowy pioneerem :)
 
Ostatnia edycja:

kamcyk26

New member
Kupilem wlasnie Panasa s-52 (jakosc obrazu przez HDMI super). Czy wiecie moze czy da sie zmienic wielkosc czcionki napisow i ich polozenie (DIVIX) ?
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Zastanawiam się nad dvd z hdmi konkretnie model LG 9900h i LG dnx190. Mam plazmę lg i nie chce mi sie bawić z dodatkowym pilotem :) W tej drugiej wkurzają mnie te przyciski na górze. Kto to wymyślił :(

Poradzcie którego z nich wybrać.

Autorus
 

mart

New member
samsung hd 860 czyta polskie czcionki-trzeba zmienić jedynie ustawienia w menu.nie zdarzyłomi się ,żeby czegoś nie przeczytał-generalnie sprzęt ok
 

pilarny

New member
Samsung HD860 a DVD DL

Witam, pierwszy post wiec zaczne od pozdrowien dla wszystkich.
Ale do rzeczy. Mam male pytanko dotyczace Samsunga HD860. Czyta on plyty DVD dwuwarstwowe? Jakos nie znalazlem tego w specyfikacji.

Przepraszam za brak polskich znakow ale chwilowo siedze w Niemczech.
 
Do góry