DVD za 500zl

kichu24

New member
Ciesze sie, ze znalazl sie ktos odwazny i kupil ten odtwarzacz pomimo braku wczesniejszych opini o nim.Ja dzis rowniez zakupilem w/w model z tym ze dokladnie jest to dnx190MH, a model Amixa to chyba jest dokladnie dnx190UH (podaje za zrodlem http://uk.lge.com/index.do). Moj ma zamiast portu usb dwa czytniki kart 14 in 2 pod klapka zaraz pod wyswietlaczem.Testow nie bedzie bo jest to moj pierwszy dvd wiec zupelnie sie na tym nie znam i nie mam zadnego porownania.Bedzie w przyszlosci pracowac z samsungiem 32r74.
Przy okazji chce zapytac jak najlepiej polaczyc te dwa sprzety?Oprocz tego chce podlaczyc tuner polsatu cyfrowego i od czasu do czasu laptopa z wyjsciem s-video i takim drugim podobnym do rs232 tylko troche wiekszym z 25-pinami.
Pozdrawiam
K
 

j.jacek

New member
witam wszystkich ponownie
bardzo proszę o podpowiedż co myślicie o dvp ns 76 sonego
chciałbym go nabyć tylko ze względu na gniazdo hdmi
co do divixa wiem że soniak ma pewne problemy z txt ,ale to mi nie przeszkadza
pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

blekota

New member
samsung 860

zdecydowałem się DVD samsunga 860. - pierwsze wrażenia...ok. -co do uwag:
- nie obsługuje polskich czcionek (divx)

jak coś znajdę napiszę
 

grzybekm

New member
Witam

Własnie kupiłem samsunga dvd HD-860.

Odtwarzacz jest mały i ma dosyć fajny wygląd ale to oczywiście kwestia gustu. Pilot mały i dobrze wykonany.
Obraz z HDMI jest zdecydowanie lepszy (kolory "żywe" i ostry obraz) od mojego poprzedniego dvd i tych które miałem okazje przetestować np. Panasonic s29 na componencie. Scalaler podnoszący rozdzielczość działa super i obraz jest bardziej szczegółowy.
Co do dzwięku to jestem mile zaskoczony na filmach przez amplituner słychać więcej "szczegółów".
Włączyłem zdjęcia z jpg i obraz jest ostry i bez drgań.
Z największych mankamentów to jest dioda od "powera" która strasznie świeci po oczach :) zwłaszcza wieczorem. (można ją zakryć i problem z głowy). Przy oglądaniu zdjęc z płyty dvd troche zamula i przeglądanie menu dvd lub katalogów na cd wolno się przesuwa. I wydaję mi się że mechanizm odczytu jest słabej jakości albo nie najlepiej radzi sobie z porysowanymi płytami.
Ogólnie jestem zadowolony z dvd i za te pieniądze to raczej trudno znaleść coś lepszego i do tego kabel hdmi w komplecie.

Pozdrowienia
 

XpioX

New member
korkodyl napisał:
A ja powtorze - lepiej brac cos co jest sprawdzone.
Ja prawie juz kupilem pionka 490 ale sie okazalo ze tragicznie odbiera pod HDMI - PAL...

Ja najprawdopodobniej kupie panasia s52 - jeszcze tylko zeby sie wyjasnila sprawa z regionalizacja...

I co wybrałeś ?

stoję przed tym samym wyborem. Bez znajomości bebechów tych odtwarzaczy wygląda to dl mnie tak:

Panasonic s52:
plusy:
- wejście S-video i optyczne;
- 24 m-ce gwarancji

Pioneer 490:
plusy:
- możliwość sterowania menu z obudowy (jak pilot gdzieś się zapodzieje)

minus:
- brak wejścia s-video i optycznego.

W Pionku 490 dodatkowo martwią mnie doniesienia o słabym upscalingu do 720 linii i sprawa tej martwej linii. Czy wiecie coś więcej na ten temat ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
DVD posiada WYjścia, nie WEjścia. :)

S-Video, to na dzisiejsze standardy, sygnał słabej jakości. Korzystaj z wyjścia HDMI, komponentowego lub RGB. Dopiero w ostateczności z S-Video, czy kompozytu.

ArtS :)
 

dzikszy

New member
cześć, witam wszystkich,
też zastanawiam nad dwoma odtwarzaczami dv-696 i s52. Interesuje mnie głównie jakość obrazu (do cd mam odtwarzacz cd pioneerka. Czy ktoś może miał okazję oglądać obraz z tych dwóch odtwarzaczy dvd.
za dv-696 przemawia głównie to, że mam już amplituner i cd tej firmy no i ... jeden pilot obsługiwał by mi wszystko :)
za s52 przemawia cena, w końcu kosztuje 250 zł mniej.
Co mi polecacie? Z góry dzięki za info
 

JaCkyLL

New member
czy ktos moze opisac swoje doswiadczenia z odtwarzaczem panasa dvds52 lub pioneerem dv490 ? stoję przed dylematem wymiany mojego starego modelu dv 470 na nowy z gniazdem HDMI i wlasnie myslalem o pionku 490. a tu pojawiają sie jakies dziwne informacje o problemach z upscalingiem i jeszcze na dodatek brak tego wyjscia optycznego ( w 470 mialem i wlasnie takim kablem polaczylem sie z moim HK 235 ). czy coaxial to "gorsze jakosciowo" wyjscie ? takie jest w modelu 490. doczytalem dodatkowo o roznicach w parametrach konwertera audio ( stary pionek 470 a i rowniez model panasa s52 ma parametry 192 kHz/24-bit ) - nowy model nieco gorzej, chyba ...

prosze o jakies info bo chcialbym szybko zakupic jakis rozsadny sprzecik, podobnie jak kolega do max 500 pln
 

jaco

New member
490-tka Pioneera to porażka. Miałem go 4 dni i zwróciłem do sklepu.Duży problem ze skalowaniem 720 p sygnału PAL ( HDMI ) .Głośny, a obraz delikatnie mówiąc bardzo przeciętny. Wymieniłem go na Panasonica S 52 Bez porónania pod każdym względem video. I jeszcze jeden problem użytkowy . Po połączeniu przez HDMI do mojej plazmy PV 60 Panasonica gdy sygnał audio był wysyłany do Tv na wyjściu Coaxialnym do amplitunera był tylko sygnał Stereo aby był sygnał wielokanałowy trzeba było wyłączyć w menu otwarzacza sygnał audio wysyłany po HDMI. To bardzo niewygone. W S 52 nie ma takiego problemu. Polecam Panasa.....
 

jaco

New member
w DV 490 jest problem 720p gdyż część ok. 1 cm obrazu z dolnej części był wyświetlany w gornej (taki pasek u góry ekranu ) . Słyszałem że jet to problem firmweru jeśli chodzi o płyty w systemie PAL. W panasie czegoś takiego nie ma. No i bogactwo funkcji konfiguracyjnych w zleżności od używanego ekranu w s 52 naprawdę się przydaje.
 

JaCkyLL

New member
JACO

czyli jednym slowem zapomniec o modelu 490 pioneera. ta 470ka byla calkiem calkiem, obraz byl niezlej jakosci, dzwiek jak to dzwiek - za te pieniadze bez wielkiej rewelacji. gdzies czytalem ze 490 jest fajna dla NTSC - moze czas sie wyprowadzic do stanów :)

czyli mam dylemat. jest ktos kto kupil LG dnx 190 - ponoc zadowolony, ktos inny samsunga hd860 - tez zadowolony , i ten panasonic S52.
spytalem Kikiego o sprzet Pionka model 490 - napisal mi ze bede zadowolony. moze jednak nie przetestowali tego modelu bo jego cena nie jest zbyt rewelacyjna i jest to sprzet raczej niszowy.

podsumowując ... im wiecej zaglądam na forum tym wiecej wiem i trudniej jest mi podjąc decyzje :) ale to chyba norma :D

w kazdym razie Panasonic S52 chodzi mi po glowie, tym bardziej ze przymierzam sie do plasmy pv60 lub 600 :) bedzie wtedy komplet, chociaz moj apmli to zupelnie inna liga ( HK ) :)

pozdro, jacek

i mam dosc istotną dla niektorych pewnie informacje.
poniewaz jeden z kolegow pisal o problemach z dvd pioneera - model 490 postanowilem skontaktowac sie z Pioneerem i technikiem z tej firmy.

przyznal racje ze na starych modelach mogly byc problemy ze skalowaniem obrazu

kolega jaco pisal:
490-tka Pioneera to porażka. Miałem go 4 dni i zwróciłem do sklepu.Duży problem ze skalowaniem 720 p sygnału PAL ( HDMI ) .Głośny, a obraz delikatnie mówiąc bardzo przeciętny. Wymieniłem go na Panasonica S 52 Bez porónania pod każdym względem video. I jeszcze jeden problem użytkowy . Po połączeniu przez HDMI do mojej plazmy PV 60 Panasonica gdy sygnał audio był wysyłany do Tv na wyjściu Coaxialnym do amplitunera był tylko sygnał Stereo aby był sygnał wielokanałowy trzeba było wyłączyć w menu otwarzacza sygnał audio wysyłany po HDMI. To bardzo niewygone. W S 52 nie ma takiego problemu. Polecam Panasa.....
i jeszcze ...
w DV 490 jest problem 720p gdyż część ok. 1 cm obrazu z dolnej części był wyświetlany w gornej (taki pasek u góry ekranu ) . Słyszałem że jet to problem firmweru jeśli chodzi o płyty w systemie PAL. W panasie czegoś takiego nie ma. No i bogactwo funkcji konfiguracyjnych w zleżności od używanego ekranu w s 52 naprawdę się przydaje.

wiec przygoda kolegi "jaco" ze skalowaniem mogla byc jak najbardziej prawdziwa. jednak byl to problem softu, nowe modele - bodajrze produkowane juz w pazdzierniku sa pozbawione tej usterki. maja wgrany nowy soft i nie ma mowy o jakich klopotach ze skalowaniem. jesli ktos ma starszy sprzet zapraszają do punktow serwisowych. problem minie.

moze i ten panasonic jest ok, ale wiem tez od Kikiego ze pioneer gra lepiej, napewno w kinie domowym, a stereo .... trzeba byc melomanem zeby wysluchac roznice.

wiec ja wejde w pionka, mialem 470 bede mial 490 :)
pozdrawiam,
Jacek
 

JaCkyLL

New member
XpioX napisał:
Z którym serwisem rozmawiałeś ?
BO właśnie rozmawiałem z serwisem w Warszawie i jak dotąd nic o tym nie słyszeli.

czolem,
najpierw dzwonilem do pioneera. chyba do warszawy - tam niestety nie ma zadnych techników ktorzy sa w stanie powiedziec cokolwiek sensownego na ten temat. potem zadzwonilem do serwisu, do ktorego kontakt jest na stronie www.pioneer.eu w czesci polska. ten serwis to chyba jakis centralny serwis w chyba Gdyni albo Gdańsku. Tam jakis Pan - calkiem mily i dobrze poinformowany - wprost powiedzial ze takie klopoty ze skalowaniem to oczywiscie prawda i ze nalezy ze starszymi modelami udac sie do serwisu po upgrade firmware'u. nowe modele nie mają problemu gdyz fabrycznie mają wgrany nowy soft. pan z serwisu wspomnial cos o miesiacu 10/2006 jako miesiac krytyczny usuniecia usterki.

wiec XPIOX ... zadzwon na numer z netu - są tylko trzy kontakty, handlowy w wawie i nad morzem i serwis nad morzem - i potwierdz czy to co mnie powiedzieli powiedzą rowniez Tobie.

pozdrowionka, j
 

Piotr_the

New member
testowałem ostatnio Pionka i nie było problemu ze skalowaniem co do Samsunga obraz był kiepski testowałem 2 i były mrówki na ekranie po HDMI testowałem też Jakiegoś Sonacza z HDMI i obraz też ok.:wink:
 

JaCkyLL

New member
Piotr_the napisał:
testowałem ostatnio Pionka i nie było problemu ze skalowaniem co do Samsunga obraz był kiepski testowałem 2 i były mrówki na ekranie po HDMI testowałem też Jakiegoś Sonacza z HDMI i obraz też ok.:wink:

dlatego jak powiedzieli mi ze to jedynie klopot softu zdecydowalem ze go wezme. pioneer to pioneer - mysle ze powinienem byc zadowolony

pozdr - jacek
 

XpioX

New member
tez jestem zwolennikieim pionka z sentymentu
jednak obawiam sie, że to co stoi teraz w sklepach nie moze byc z obecnej produkcji.
poza tym czytalem jakies obce fora dyskusyjne i tam przewazal poglad, ze konkretnie ta wada zwiazana jest nie z softem, a raczej ze slabym skalerem zamontowanym w tym modelu, ktory nie dziala dobrze w PAL-u.
 

barti60

New member
arsenal napisał:
Do 500zł polecam Samsunga HD860. Podłączysz poprzez HDMI, Divx'y obejżysz, podwyższysz rozdzielczość filmów DVD do 720p lub 1080i no i obsłużysz dwa sprzęty jednym pilotem.


masz go obecnie w domu moze?

Mozesz cos powiedzec jak to jest w koncu z polkimi napisami .txt i polska czciaonka?

albo ktos wogole ma jakas wiedze na ten temat?
 

Jared

New member
Moglibyście jeszcze cos napisac o tych Pioneer'ach model 490 albo ten 696 ? Czy to naprawde byłą/jest wina softu z tym upscalowaniem ? Zastanawiam sie nad Panasonic S52 lub wlasnie te pionki, no ale jak tu kupic, jak zadnej nowej recenzji nie ma tych modeli i skad ma czlowiek wiedziec, ze jak kupie to wszystko będzie ok ;/

Bardzo bym prosil osoby, ktore ostatnio kupily te modele pionkow o wypowiedz nt. tego upscalowania, czy dalej jest ten pasek u góry ? dziękuję.

Pozdr.
 
Do góry