DVD za 500zl

blekota

New member
czyli co nam pozostaje...?

Biorąc pod uwagę posty...wybór zawęża się do
Panasonica S52
Samsunga HD860
Samsunga DH950

który według was jest warty zakupu najbardziej??
 

korkodyl

New member
Mialem wczesniej Samsunga HD950 i moge powiedziec tak:
Bardzo dobry obraz
Bardzo dobray dzwiek
Bardzo ladny wyglad :)
I niestety bardzo kaprysny jesli chodzi o odczyt plyt...
Problemy zarowno z DVD-R jak i z oryginalnymi plytami!!
Znajomy tez ma 950 i jest dokladnie tak samo!
Czeste problemy z odczytem, skoki i artefakty.
Dlatego sprzedalem.
 
Ostatnia edycja:

korkodyl

New member
Dla samego portu USB chcesz sie zdecydowac na LG?
Hmmm i to niewiedzac o sprzecie nic a nic?
Szczerze mowiac wolalbym wszystko inne ale nie to :)

Ten LG chyba wcale nie ma skalera!

10:27 Wlasnie znalazlem opis i jakies tam 720p/1080i ma ale i tak ja bym sie bez przetestowania nie zdecydowal!
 
Ostatnia edycja:

Amix

New member
No właśnie,że nie mogę nigdzie znaleźć zadnych testów ani opinii użytkowników.
W swoim LG 42PX5R mam już czytnik kart i nie chciałbym dublować z jakimś dvd.
Jeśli chodzi o USB to jest naszybszy sposób na obejrzenie filmu DivX przed wypaleniem płytki.
Po prostu wkładasz pen drive w port USB odtwarzacza i oglądasz.
 

korkodyl

New member
A ja powtorze - lepiej brac cos co jest sprawdzone.
Ja prawie juz kupilem pionka 490 ale sie okazalo ze tragicznie odbiera pod HDMI - PAL...

Ja najprawdopodobniej kupie panasia s52 - jeszcze tylko zeby sie wyjasnila sprawa z regionalizacja...
 

grzybekm

New member
Witam

Ja raczej kupie tego samsunga HD860. Troche poczytałem i ostatnio również przeglądałem "opinie" w niemieckiej prasie i jeśli chodzi o jakość obrazu, dzwięk i mozliwości to był na wysokiej pozycji i nawet wyżej niż mocno zachwalany panasonic s52!. I oczywiście bardzo atrakcyjna cena i w komlecie kabel HDMI.
Miałem go kupić wczoraj tylko jade nad morze i kupię go po powrocie i napisze jakie wrażenia.

Pozdrowienia
Michał
 

Amix

New member
U nas (Szczecin)w sklepie "nie dla idiotów" ten HD860 kosztuje coś około 420 zeta i leży cały stos.
Dla mnie ten kabelek HDMI dołączony do kompletu jest nieistotny, bo i tak potrzebuję 3 metry.:sad:
 
Ostatnia edycja:

Bakrzych

New member
a ja mam pionka 496 i sobie bardzo chwale. Czyta wszystko, jeszcze nie zdarzyło się, że jakaś płyta nie ruszyła. Co do obrazu pal to nie wiem skąd takie wieści, że obraz to tragedia, mam go podłączonego do 32s60 i obraz w 720p-super, jedyny mankament to to, że w niektórych filmach występuje milimetrowy, czarny pasek na samej górze ekranu (i to chyba o to chodzi z tymi problemami w pal-u). Jedyna wada jaką zauważyłem to dość głośna praca ale przy kinie domowym to nie ma znaczenia.

pozdr.!
 

Amix

New member
Witam
Najbardziej interesował mnie port USB i od niego zacząłem zabawę.
Na pierwszy ogień poszedł pen drive 1GB zawierający muzykę, zdjęcia i film.
Odtwarza przez USB filmy DivX z napisami..txt i .srt o mp3 i jpg nie wspominam, bo poszło wszystko gładko. Z braku czasu nie testowałem innych formatów napisów.
Zachciało mi się sprawdzić pracę z kartami pamięci przez port USB i jestem mile zaskoczony. Wyciągnąłem z aparatu kartę SD 1GB, załadowałem film i podłączyłem do portu USB odtwarzacza za pomocą czytnika kart 7in1. Film odtworzył się z napisami.
Nie mogę na razie sprawdzić DVD przez HDMI i component z tego powodu, że dołączone do kompletu kabelki HDMI chinch okazały się za krótkie i nic już nie będę kombinował z przemieszczaniem sprzętu. Jutro spodziewam się kuriera z kabelkiem to opiszę jak się sprawuje przez wyjście cyfrowe. Na razie ogólne wrażenie jest bardzo dobre. Trochę można się przyczepić do pilota, ale to może być tylko moje subiektywne zdanie.
Znalezłem w sieci opis ściągania kodu regionu,Macrovision i ......HDCP.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Amix

New member
Dla mnie ciutkę może i za duża,ale to zależy od przyzwyczajeń oglądającego.Jest na szarym półprzeźroczystym tle.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Taka współpraca z kartami pamięci to może być świetna rzecz dla osób oglądających DivX z napisami po konwersji. Ciekawe.

Przy okazji prośba. Nie zmieniaj koloru czcionki na biały, gdyż na białej wersji forum, nic nie widać ;) . Widać dopiero po zaznaczeniu tekstu.

ArtS :)
 

Amix

New member
Tak mi się jakoś klikło :)
Wracając do tematu to na filmach divx upscaling niewiele pomaga albo ja mam coś z oczami
Inna sprawa jeśli chodzi o dvd na 720p obraz staje się bardziej ostry i jakby głębszy, widać wyraźną poprawę jakości. Nie widzę natomiast różnicy między 720p i 1080i.Z ciekawości przytachałem z drugiego pokoju starego LiteOna LVD 2001 i co się okazało ?? upscaluje po componencie do 720p i 1080i 60Hz !! Jestem zaskoczony,ze taki stary sprzęt świetnie sobie z tym daje radę, a i obraz jest super,a może i lepszy od LG 190H.Tak się zastanawiam czy nie zrobić podmianki:) :) Ma tylko jedną wadę, a mianowicie nie czyta .txt tylko .srt i inne dziwne formaty plików tekstowych,ale z naszymi ogonkami.
Podłączyłem też Mantę Emperor 2 i.....zgroza !!!!,sprzedam tanio w dobre ręce :D:D:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry