DVB-T w dekoderach HD Cyfry+

km1963

New member
Bez reklam
Wczoraj odpaliłem obraz ok
lista programow wymieniona wyżej ale z TVP -HD to miało być tak

Od czerwca w ramach testów obydwa kanały będą dostępne tylko po dwie godziny dziennie. TVP Sport będzie się pojawiać pomiędzy 18:30, a 20:30, a TVP HD od 22:00 do północy. W pozostałym czasie można oglądać plansze testowe

ale sprawdze czy nadają w tym czasie

nie nadają w pełnym wymiarze bo cyt:

Redakcja serwisu satkurier.pl otrzymała wyjaśnienie od TVP. Nadawca został zmuszony do ograniczenia przekazu, ponieważ protestowali operatorzy nadający TVP Sport i TVP HD, którzy płacą TVP za możliwość reemisji obydwu kanałów w swoich ofertach. TVP Sport i TVP HD nie mają trafić do pierwszego multipleksu, więc nie należy wymagać ich transmisji, bo docelowo i tak musiałaby być wyłączona. Mimo tego do końca okresu testów, których dni są policzone, utrzymanie transmisji TVP Sport i TVP HD byłoby miłym gestem w stronę pierwszych widzów, którzy na własnej skórze i za własne pieniądze eksperymentują z odbiorem naziemnego przekazu cyfrowego, dzieląc się doświadczeniami w sieci.

niestety :( kasa misiu

pozdr
 

Szemot

New member
chyba niezabardzo zrozumiałem ta notkę od TVP. Czyli rozumic mam, ze nie mam co nastawiać po 22 zeby to zobaczyc bo nic nie bedzie, tak? Bo ma niby zniknąc po okresie testów ale ja nie wiem kiedy testy maja sie skonczyć badz kiedy sie skończyly. Tak czy owak nei mam ekranu czy loga czy czegokolwiek swiadczacego o tym, ze TVP HD miałbym kiedykolwiek odbierać bo Cyfra nie pokazuje takiego kanalu na liscie wogóle
 

luki_R

New member
Testy już się zakończyły, więc TVP HD w najbliższych miesiącach już nie będzie, obecnie jest nadawana tylko docelowa paczka czyli TVP 1, TVP 2, TVP Info, TV Polsat, TV 4, TV Puls i TVN.
 

km1963

New member
Bez reklam
czy docelowa to nie jest jeszcze pewne cyt :

Do pierwszego multipleksu mają wejść obecni nadawcy analogowi: TVP, TVN, Polsat, TV 4 i TV Puls. Operatorem będzie spółka TP Emitel. I tu czai się pierwsze zagrożenie. Czy TVP - spółka skarbu państwa - może bez przetargu powierzyć cyfrową emisję tej właśnie firmie?

- Telewizja Polska może wystąpić do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z wnioskiem o odstąpienie w tym przypadku od procedury przetargowej - uważa Andrzej Zarębski. - Zapewne znajdzie poparcie UKE i KRRiT. Myślę, że jeśli TVP nie gra na zwłokę, to ten problem da się rozwiązać - twierdzi Zarębski.

Jego zdaniem istnieje jednak możliwość, że w pierwszym multipleksie TVP zabraknie. Stanie się tak, jeśli telewizja publiczna zacznie w zamian budować trzeci multipleks, docelowo tylko dla siebie. Ruszyłby on dopiero po wyłączeniu nadawania analogowego

a więcej tutaj http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6825999,Telewizje_widze_cyfrowa.html

pozdr
 

Szemot

New member
Szkoda... A gdzie te czasy kiedy było jeszcze TVN7 i coś jeszcze tam było typowego dla multipleksów. Ale to było jeszcze za czasów jak DTV w Warszawie było w MPEG-2
 

km1963

New member
Bez reklam
szkoda tego TVP HD może nie w całym wymiarze był przekaz HD ale co jakiś czas tramsmisje była

pozdr
 

Polaryzator

New member
Witam,

podłączyłem wszystko jak trzeba ( tak myślę) a obrazu nie ma :-(

tzn.

- wgrałem nowe oprogramowanie
- do dekodera cyfry PVR Philipsa włączyłem antenę analog
- w menu cyfry uruchomiłem wyszukaj stacje naziemne -> szukał ca. 3 min i nic nie znalazł


Mieszkam ca 20 km na PN od Poznania i na mapie zasięgu nadajnika ze Śremu wynika , że się łapie - a tu nic.

Czy trzeba coś dodatkowo zmieniać w ustawieniach PVRa lub TV aby wskoczyły kanały naziemnej cyfrówki ?

Dodam, że wcześniej obraz z analogowej i to ze wzmacniaczem był "średni" -ale z tego co piszecie to z PVR naziemna cyfrowa powinna być lepsza .

Czy ktoś też miał takie problemy z wyszukiwaniem przez PVR ??

Pozdr
 

km1963

New member
Bez reklam
Witam:)

Na początek wyszukaj stacje satelitarne i powinny pojawić się na końcu listy kanały z I multipleksu

pozdr
 

Polaryzator

New member
km1963 napisał:
Witam:)

Na początek wyszukaj stacje satelitarne i powinny pojawić się na końcu listy kanały z I multipleksu

pozdr

No widzisz - a ja po dwa razy męczyłem wczytywanie stacji naziemnych , a tu mówisz, że trzeba satelitarne -> spróbuję w weekend i dam znać czy mi znalazł. Mam nadzieję, że najbliższe zawody F1 uda się zobaczyć na czysto odbieranym Polsacie, bo do tej pory jakość miałem słabiutką z analoga.

Dzięki za wskazówkę i pozdr
 

km1963

New member
Bez reklam
Jeśli to nie pomoże to popróbujemy inaczej ( nie wiem jaki masz konwerter czy podwójny)
Pisz będziemy walczyć

pozdr
 

Polaryzator

New member
No i próbowałem kilkakrotnie wyszukać zarówno stacje satelitarne jak i naziemne ( dwa oddzielne punkty w menu) i NIC :-(
Mielił, mielił , ale nic nie znalazł po wybraniu "szukaj naziemne";
a satelitarne normalnie wyszukał -> pasek wyszukiwania powiększał się i doszedł aż do 100%. Potem szukałem na końcu wyszukanych stacji tj. coś koło kanału 900 oraz koło 880 ( bo tak chyba ktoś napisał, że się tam wskakują).

Na razie nie mam pojęcia co może być przyczyną.
1. czy trzeba coś pozmieniać w ustawieniach menu PVR`a lub TV
2. czy może trzeba ukierunkować inaczej antenę ? chociaż skoro odbiera analog to chyba nie


PS.
Konwerter mam pojedynczy
 

km1963

New member
Bez reklam
Do polaryzator

Witam

Jak możesz to sprawdż czy na końcu listy są wyszukane programy naziemne ( zakładam że wyszukiwanie zrobiłeś przy podłączonej antenie analogowej i przynajmniej u mnie nie wystarczył "kawałek" kabla )
Zakładam również że Twój poziom sygnału jest dobry (4>) i po wyszukaniu nie zmienił się a w ustawienich
jest zaznaczony konwerter pojedyńczy (taki masz) i od anteny jest jeden kabel podłączony do tunera
Antena jest ustawiona na satelitę Hotbird podłączenie LNB - na nie

Jak na tę chwilę poza domem to wjęcej nie pamiętam
Spróbój jeszcze raz a jak nie pomoże to odezwji się wieczorkiem lub na PRiva
pozdrawiam
 

Szemot

New member
Wiem, że to może głupie ale Polaryzator Zobacz na aktualizacje czy na 100% masz tego najnowszego softa. MOże tamten sie sciągnał ale jakosnie zainstaliował albo jakis bład był i powrócił doo poprzedniej wersji. NIe zaszkodzi. Bo wszystko wskazywałoby na to, że nie masz poprostu wymaganego softu do DTV
 

Polaryzator

New member
No to po kolei:

pawlaczynski: u mnie wyszukał tylko 977 kanałów i następny to już jest TVP1 - czyli od początku pokazuje

km1963: sprawdż czy na końcu listy są wyszukane programy naziemne ( zakładam że wyszukiwanie zrobiłeś przy podłączonej antenie analogowej i przynajmniej u mnie nie wystarczył "kawałek" kabla )

tuner nie wyszukał na końcu listy kanałów naziemnych. Do tunera podłączoną mam antenę zwykłym kablem antenowym z wtyczkami ( gniazdko na ścianie -> potem do TV ). A anteny na maszcie na kominie.

Zakładam również że Twój poziom sygnału jest dobry (4>) i po wyszukaniu nie zmienił się


I co do tego poziomu sygnału to mam pytanie, bo:
- poziom sygnału jest na 4 , przy podłączonej do tunera antenie sat oraz analog jednocześnie, a próbowałem też zmierzyc poziom sygnału przy podłączonej tylko analogowej to wtedy jest kicha, bo jest prawie zerowy - > i może tu tkwi problem.
Czy podczas wyszukiwania tunerem ma być podłączona tylko analogowa antena czy sat też ?

a w ustawienich
jest zaznaczony konwerter pojedyńczy (taki masz)
tak jest ustawione

i od anteny jest jeden kabel podłączony do tunera no właśnie pytanie jak wyżej : tylko analog, czy + sat

Antena jest ustawiona na satelitę Hotbird tego nie mogłem znaleźć w menu, czy na tą satelitę mam ustawione


podłączenie LNB - na nie
to LNB mam ustawione na TAK , bo jeśli zmienię na NIE i wyjdę , i ponownie wejdę to samo się zmienia na TAK. Nie ma możliwości przytrzymania tego.

I żeby wszystko było jasne to podaję inne parametry moich ustawień:

Wersja oprogr. 90 DTT ( Szemot: o tej wersji myślałeś ? )
Producent: Philips P1
Wersja sprzętu 0
Wersja systemu 0

Pasmo dolne 9750
Pasmo górne 10600
Konwerter pojedynczy

Już mnie to zaczyna ...:???: , gdyby nie ten Polsat na którym mi zależy to bym sobie odpuścił, bo przecież pozostałe programy mam na sat .

No ale nic, jeszcze popróbuję .

Dzieki chłopaki za dobre chęci.
 

km1963

New member
Bez reklam
Dziwne ale to wygląda na brak zasięgu - sprawdzałeś? w końcu to narazie tylko testy i zasięg może się zmieniać
albo na usterkę w dekoderze
obie anteny podpięte
pozostaje Ci jeszcze BOK Cyfry może oni coś wymyślą

pozdrawiam
 

Polaryzator

New member
km1963 napisał:
Dziwne ale to wygląda na brak zasięgu - sprawdzałeś? w końcu to narazie tylko testy i zasięg może się zmieniać
albo na usterkę w dekoderze
obie anteny podpięte
pozostaje Ci jeszcze BOK Cyfry może oni coś wymyślą

pozdrawiam

1. Czyli przy wyszukiwaniu mają być podpięte obie anteny ( analog i sat) ?

2. Czy prawie zerowy sygnał na podpiętej jednej antenie tzn. analogowej ma tu znaczenie?

3. A jak sprawdzić inaczej zasięg czy jest u mnie ( co masz na myśli), bo o sile sygnału pisałem już wyżej ( na obu antenach sygnał=4, tylko analog prawie zero)

4. Skoro na analogu mam słaby sygnał - ale jest - to czy do wyszukania przez PVRa pomocne może się okazać poprawianie ukierunkowania anteny na dachu ?

pozdr
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
ad1 tak obie podczas wyszukiwania

ad2 nie brak oprogramowania pokazującego siłę sygnału nadajnika naziemnego

ad3 zasięg nadajnika DVB-T tylko w większych miasatach do sprawdzenia tutaj : http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=39234

ad4 jeżeli jesteś w zasięgu po sprawdzenia jak wyżej to kręcenie anteną analogową nie powinno nić zmieniać ale jak pisalem to tylko testy i moc sygnału a co za tym zasięg może się zmieniać

pozdrawiam
 

Polaryzator

New member
km1963 napisał:
ad1 tak obie podczas wyszukiwania

ad2 nie brak oprogramowania pokazującego siłę sygnału nadajnika naziemnego

ad3 zasięg nadajnika DVB-T tylko w większych miasatach do sprawdzenia tutaj :

ad4 jeżeli jesteś w zasięgu po sprawdzenia jak wyżej to kręcenie anteną analogową nie powinno nić zmieniać ale jak pisalem to tylko testy i moc sygnału a co za tym zasięg może się zmieniać

pozdrawiam

dzieki za odp

co do zasięgu sprawdziłem mapkę i łapię się na zasięg akceptowalny , a nie b.dobry . Może masz rację z tym etapem testowania i trzeba będzie poczekać . Spróbuję jeszcze przedzwonić do BOK cyfry - zobaczę co powiedzą. Jakby coś istotnego to napiszę.

PS.
Jeszcze jedna sprawa mi się nasunęła, mianowicie znalazłem taki przewodnić po naziemnej TV cyfrowej :

www sklep delta poznan pl

Na str. 7 piszą, że zastosowanie zwrotnicy może wycinać kanał telewizji cyfrowej !! Może tu tkwi mój problem. Może ktoś już eliminował taką zwrotnicę u siebie żeby uzyskać cyfrową naziemną ?

Pozdr
 
Do góry