DVB-T w dekoderach HD Cyfry+

tkirmuc

New member
No podobno w moje wiosce, zwanej też Stolicą, DVB-T (czy może raczej NTC) jest w eterze zjawiskiem występujacym od czasu jakiegoś (chociaż testowo).
 

acton777

New member
Bez reklam
tkirmuc napisał:
No i jakie magiczne zaklęcie trzeba wypowiedzieć? Dekoder PVR HD Philipsa - jest. Antena wetknięta - jest. DVB-T - nie ma....


Magiczne słowo: CIERPLIWOŚĆ :D

Dopóki nie będzie nowego softu, nie będzie DVBt. Ale najpierw pojawi się nowa lista kanałów, bo niby jak mamy oglądać TVPHD i TVP SPORT ( Polsat trochę mniej mnie interesuje)...
 

Tomaszgo

New member
A ja dostałem taką odpowiedź z Cyfry+ na zapytanie kiedy wreszcie, bo przecież od dwóch dni mamy kwiecień...?
"Odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, iż trwają pracę nad wprowadzeniem oprogramowania umożliwiającego korzystanie z NTC za pośrednictwem dekoderów HD. Jednak nie posiadam informacji na temat terminu jej wprowadzenia."
:confused:
No i mamy jasność!
 

Bighorn

New member
minął prawie tydzień, a odpowiedź cyfry ciągle ta sama:
odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż trwają testy nowego oprogramowania, umożliwiającego odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Oprogramowanie zostanie udostępnione po pomyślnym zakończeniu testów.
cóż... czekamy...
 

tps4

New member
Cyfra+: DVB-T do końca miesiąca
Z lekkim poślizgiem, ale jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu abonenci satelitarnej platformy Cyfra+ za pomocą swoich dekoderów, będą mogli odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. W ostatnim numerze magazynu dla abonentów Cyfry+ operator poinformował, że w kwietniu 2009 roku planuje wprowadzić możliwość oglądania naziemnej telewizji cyfrowej za pomocą dekoderów PVR i HD. Jednak - jak informują nas czytelnicy - do tej pory operator nie udostępnił swoim abonentom takiej możliwości.


Jak wyjaśniła nam Małgorzata Mazur z Canal+ Cyfrowy, nowe programowanie do dekoderów PVR i HD jest już w końcowej fazie testów i powinno zostać udostępnione do końca kwietnia 2009 roku. Na razie brak konkretnej daty. Nie wiadomo także jakie konkretnie nowości będzie zawierało nowe oprogramowanie, ale wśród nich ma pojawić się możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Warto dodać, że nie wszyscy abonenci Cyfry+ będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na razie będzie możliwy jedynie w tych miejscach Polski, gdzie prowadzona jest emisja testowa DVB-T (m.in. w Warszawie, Krakowie, Lesznie, Leżajsku, Poznaniu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Żaganiu i Wiśle). Do końca 2012 roku naziemna telewizja cyfrowa ma być dostępna w całej Polsce.

źródło: media2.pl
 

starymada

New member
Prosze o podpowiedz, czy dobrze rozumiem, ze chcac np ogladac Polsat (jestem fanem F1) i majac dekoder C+ HD z DVB-T i MPEG4 nie musze juz miec TV z takowym dekoderem? Bo wlasnie ten problem mnie nurtuje, chcialbym kupic sobie Philipsa 9703/D, ktory takiego "ustrojstwa" nie posiada...
 
J

Judash

Guest
Jesli w twojej okolicy znajduje sie nadajnik telewizyjny DVB-T, to np od wrzesnia w woj. lubuskim bedzie mozna ogladac TVN, Polsat, Puls, TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport i byc moze TVP HD. Jak dotad, te stacje TV zglosily sie dp 1-go mulitpleksu. A wiec majac tuner satelitarny combo (DVB-T MPEG4) np Cyfry+ bedzie mozna ogladac Polsat ;).
 
Ostatnia edycja:

mudol

Member
Judash napisał:
tuner satelitarny combo (DVB-T MPEG4) np Cyfry+

Ma się rozumieć np philips pvr? Bo mnie też ciekawi, czy jeśli mój Sharp ma tylko dvb-t ale mpeg2, będzie w stanie poprzez dekoder cyfry odbierać tvp hd, tvp sport. Pytanie może błahe ale dla mnie ciekawe:)

Fajnie, że Polsat będzie, przynajmniej w poniedziałek o 20 będzie co oglądać;)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Kto twierdził, że "od początku kwietnia" ?
Cały czas byłem pewien, że w kwietniu.
Został jeszcze dzień, jak z PITem. :D
 

tkirmuc

New member
Dzwoniłem na infolinie C+. Prace nad oprogramowaniem z DVB-T.... trwają :). Ech, jak będą to załatwiać tyle czasu, co rozwiązanie problemu z synchronizacją napisów w C+FILM zapisanych na dysku to... może na sezon 2010 w F1 dadzą radę :)
 
J

Judash

Guest
NTC dla abonentów Cyfry+

  • news_button.gif
  • 2009-04-30 15:32:31 / Anita Dąbek
  • Ostatnia aktualizacja: 2009-04-30 15:41:11
  • źródło: C+
CYFRA+ wprowadza nową wersję oprogramowania dekoderów Philips HD. Dzięki udoskonalonemu oprogramowaniu dekoderów abonenci CYFRY+, po podłączeniu anteny naziemnej, będą mogli odbierać sygnał Naziemnej Telewizji Cyfrowej bez dodatkowych opłat i konieczności zakupu odrębnego sprzętu. Wkrótce taką możliwość uzyskają również klienci korzystający z dekoderów Philips PVR HD.


Znajdujące się w ofercie CYFRY+ dekodery Philips HD i Philips PVR HD są jedynymi terminalami dystrybuowanymi przez satelitarne platformy cyfrowe, wyposażonymi w tunery pozwalające na odbiór sygnału NTC.

Nowa wersja oprogramowania dekodera Philips HD umożliwia obsługę wbudowanego w terminal tunera DVB-T oraz przynosi szereg zmian w strukturze i szacie graficznej menu ułatwiających nawigację.

Naziemna Telewizja Cyfrowa jest kolejnym etapem rozwoju krajowego rynku medialnego, w którym CANAL+ Cyfrowy chce aktywnie uczestniczyć. Planujemy uruchomić co najmniej jeden ogólnodostępny kanał na drugim multipleksie, będziemy również starać się o funkcję operatora. Bardzo się cieszę, że klienci CYFRY+ już dziś poprzez nasze dekodery zyskują dostęp do Naziemnej Telewizji Cyfrowej, dzięki czemu od samego początku będą mogli śledzić jej rozwój – mówi Bertrand Le Guern, Prezes Zarządu spółki CANAL+ Cyfrowy.

Obecnie Naziemna Telewizja Cyfrowa znajduje się w fazie testów. Oficjalny start pierwszego multipleksu, w skład którego wejdą wszystkie ogólnopolskie stacje rozpowszechniane dotychczas analogowo (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls) jest zapowiadany na wrzesień. W dekoderach CYFRY+ kanały nadawane przez NTC znajdą się na pozycjach od 980. wzwyż.

Dekodery Philips HD i Philips PVR HD umożliwiają odbiór kanałów w formacie HDTV zapewniającym dużą większą rozdzielczość obrazu w porównaniu ze standardową telewizją, oraz doskonałą ostrość i odwzorowanie barw. Philips PVR HD, czyli dekoder z wbudowanym twardym dyskiem, pozwala dodatkowo nagrywać programy w cyfrowej jakości oraz – dzięki funkcji Time Shifting – umożliwia przerwanie w dowolnym czasie każdej emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu. Użytkownicy tego terminala mogą korzystać z najlepszego na rynku portfolio filmów na życzenie dzięki usługom CYFRA+VOD i HBO Digital.
 

acton777

New member
Bez reklam
NARESZCIE

Ktoś sprawdzał, jak to chodzi
Na satelicie jest OK, dekoder jest szybszy i płynniejszy, ale nie mają w punkcie naziemnej, więc tego sprawdzić nie mogę :(.

Czekamy, na soft do PVRa- juz w weekend będzie puszczany :D
 

cactus

New member
Potwierdzam juz jest...

Czy działa DVB-T nie wiem, bo we Wrocku nie mam na razie takiej transmisji.

Za to zaczeło się od sporego zamieszania: "wcięło" część kanałów (pomogło dopiero dwukrotne aktualizowanie listy), cos się też porobiło z ustawienie szerokosci obrazu (np. przez eurozłącze tylko 4:3 z pasami po bokach).

Dzis się pobawie ustawieniami, pewnie jest to do obejścia - cieszy aktualizacja polegajaca na tym, ze wreszcie przez euro pójdzie szeroki ekran - mam zewnętrzną nagrywarke i do tego czasu nagrywanie programów nadających w 16:9 (np. C+, C+ Film itd.) było kulawe bo obcinało boki.
 
Do góry