DVB-T w dekoderach HD Cyfry+

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Tutaj http://www.cyfraplus.pl/_abo_ntc.html jest napisane "W ramach projektu Abonenci CYFRY+, którzy korzystają z dekoderów HD lub PVR już od kwietnia wezmą udział w testowaniu naziemnej telewizji cyfrowej."
Ja mam PVR i brak nowego softu. Może to i dobrze. Niech użytkownicy HD testują ten nowy niedorobiony soft. :p Jednak, jak dość często C+ nie wywiązała się w pełni z obietnic.
 

km1963

New member
Bez reklam
gatar napisał:
Niech użytkownicy HD testują ten nowy niedorobiony soft. :p .

Niestety soft niedopracowany i na Panasie Lx 700 ciemność
Pozostało zmienić na dekoder z dyskiem ( stary soft - i nie puścili nowego - stety :( lub niestety ;) )

Ale sama opcja z DVB-T fajna
TVP HD i Polsat z Kubiką :)
pozdr
 

tkirmuc

New member
Ręce i spodnie opadają. Po co w ogóle zawracają głowę, chwalą się w swojej gazetce, piszą jakieś komunikatu, skoro jest maja a w moim PVR HD Philipsa jak nie było DVB-T tak nie ma.
 
J

Judash

Guest
DVB-T jest np u mnie i bedzie w calej Polsce. A C+ soft dopracuje i bedzie OK! ;).
 

Szemot

New member
Nie rozumiem troche Kilka osób juz pisalo, ze zwalony jest soft na PVR bez HD i sie psuje cal sprzet. Inni ze wadliwie działa itp a ja nadal nie mam mozliwości aktualizacji. Wstrzymali ja czy co ?
 

tkirmuc

New member
Też się zastanawiam. Zdaje się, że aktualizacja poszła najpierw do Philipsów HD bez HDD. Ja mam PVR i skrzynka twierdzi, że nowego softu nie ma do pobrania. Ciekaw jestem, czy wesołe chłopaki z C+ dadzą radę przed kolejnym GP "dopuścić" mnie do Polsatu :).

Ale jak tak podsumuję moje 'doznania' z obcowaniem z tą wysoce zaawansowaną platformą (piekielnie hałasujący sprzęt, brak synchronizacji napisów z obrazem przy nagraniach na dysk i ten cyrk z DVB-T), to może darować sobie tę wątpliwą przyjemność, wypisać się i zacząć czytać więcej książek w tym czasie :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Przecież jasno napisali:
"CYFRA+ wprowadza nową wersję oprogramowania dekoderów Philips HD. ........ Wkrótce taką możliwość uzyskają również klienci korzystający z dekoderów Philips PVR HD."
 

tkirmuc

New member
Słusznie. Nie doczytałem. Niepotrzebnie zgrzytam zębami. Jeszcze tylko pół roku i będzie soft do PVR. :(
 

Szemot

New member
gatar napisał:
Witam.
Przecież jasno napisali:
"CYFRA+ wprowadza nową wersję oprogramowania dekoderów Philips HD. ........ Wkrótce taką możliwość uzyskają również klienci korzystający z dekoderów Philips PVR HD."

Nie czytalem tej wiadomości na stronach cyfry. wystarczyła i ulotka reklamowa w której mowili, ze abonenci cyfry od poczatku kwietnia beda mogli korzystać z nowej usługi..... Trzy tygodnie później dowiedziałem się dopiero, ze chodzi o dekodery PVR HD oraz HD a teraz dowiaduję sie, ze tylko HD. NIedługo sie dowiem, ze tylko abonenci cyfry+ którzy są już abonentami od 11 lat (czyli nikt :-D ) i będzie po kłopocie
 

gatar

Active member
Bez reklam
Oczywiście masz racje. Obiecywali w kwietniu na PVR i na HD.
Dali tylko na HD i niestety byle jaki. Mam nadzieję, że na PVR będzie wkrótce i poprawiony.
 

mateusz250

New member
Mieszkam koło Poznania i odbieram tylko polsat, tvn i tv 4 z dekodera Hd, a czy ktoś z Poznania odbiera kanały tvp, bo mimo że przy antenie podłączonej do telewizora je wykrywa to dekoder hd już nie znajduje:(
 

km1963

New member
Bez reklam
Witam

Nie trzeba karty ale
- dostęp do sygnału a nie wszędzie jest ( głównie w większych miastach )
- tuner ( jak w temacie w dekoderze lub w TV )
- w przypadku tunera w C+ jeszcze nie ma softu do dekoderów z dyskiem

pozdr
 

Bighorn

New member
Szanowny Abonencie,

na satelicie dostępne jest już najnowsze oprogramowanie do dekoderów Philips PVR HD, które - między innymi - umożliwia odbiór kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Nowe oprogramowanie o numerze 90/DTT, będziemy nadawać całodobowo do poniedziałku 6 lipca.
Po 6 lipca możesz je zaktualizować w piątki, soboty i niedziele. W pozostałe dni nadawane będzie bowiem oprogramowanie do innych typów dekoderów CYFRY+.
ktoś już zaryzykował? :grin:
 

Drako

New member
Witam.Posiadam dekoder PVR w którym mam juz najnowsze oprogramowanie i kanały z dvb-t mi nie odbieraja.Poziom sygnału mam 99% poniewaz sprawdzałem na tunerze cyfrowym który mam wbudowany do TV.Niestety działa tylko głos bo jest to dekoder z MPEG 2 ,a nie 4.Czy musze cos zmienic w menu dekodera cyfry zeby to działało??czy powinno działac po włozeniu wtyczki do dekodera na kanałach 980-986 ?????Prosze o pomoc
 

Bighorn

New member
dostałem tez coś takiego:
W przypadku aktualizacji ze znacznie wcześniejszych wersji oprogramowania nie wykluczony jest zanik obrazu. Powodem może być zmiana ustawień konwertera w menu dekodera Philips PVR HD.
Gdy po aktualizacji oprogramowania pojawi się komunikat "BRAK SYGNAŁU SPRAWDŹ ANTENĘ", zastosuj poniższe rozwiązanie:
Używając pilota do dekodera wybierz MENU 7 - "PARAMETRY TECHNICZNE" następnie 1 - "USTAWIENIA ANTENY" i B - "PARAMETRY ODBIORU". Strzałką w dół wybierz opcję "TYP KONWERTERA", po czym za pomocą strzałki w prawo zmień ustawienie z "TWIN" na "POJEDYNCZY".

Jeśli telewizor nie przełącza się na właściwy tryb AV:
Opcja 1: dekoder połączony z telewizorem tylko za pomocą eurozłącza.
Używając pilota do dekodera wybierz MENU 4 - "USTAWIENIA TERMINALA", 2 - "PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU" i za pomocą strzałki w prawo, w polu "TYP TELEWIZORA" ustaw "HD 720p" albo "HD1080i".

Opcja 2: dekoder połączony z telewizorem zarówno za pomocą eurozłącza, jak i HDMI.
Używając pilota do dekodera wybierz MENU 4 - "USTAWIENIA TERMINALA", 2 - "PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU" i za pomocą strzałki w prawo, w polu "TYP TELEWIZORA" ustaw "SD".
 

Bighorn

New member
i u mnie też wsio działa :eek:k:

edit:

tylko 7 programów
tvp1
tvp2
info
tv4
tvn
polsat
puls

dźwięk ciut lepszy - ale obraz jakoś tak podobnie...
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Mieszam w Warszawie i nie mam TVP HD, ktory podobno jest. Skończył nadawanie czy coś trzeba dodatkowo ustawić? Poza TVPHD mamwszystkie kanały z powyższego posta kolegi
 
Do góry