DT60, problem DVB-S, znikają zadania nagrywania, EPG

darlen

Member
Ochotnicy nie zamilkli tylko nic się nowego u mnie nie wyjaśniło - nadal wszystko nagrywa tylko wcześniej - zaczyna zaraz po północy.
O problemie chciałem porozmawiać z technikami serwisu BWM, ale podobno nie mieli wcześniej zgłoszonych przypadków, zatem chcieli żeby im wysłać maila a oni prześlą do centrali - póki co zapodałem im inny problem (polskie znaki w EPG) i czekam na jego rozwiązanie - zaraz ja otrzymam odpowiedź wyślę im nową - naszą - zagwostkę.
A póki co to taka ciekawostka na forum satkurier użytkownikom dedykowanych dekoderów sagemcom ponoć nadal wyświetla się czas zimowy i nie wiedzą jak się go pozbyć - to może ta błędna informacja powoduje jakiś problem z naszymi TV???
Ja już nie mam pomysłów, czekam na propozycje, a serwis jeszcze nie kumaty w tej kwestii ale nauczy się ;) obiecuję. Ale nie czekajcie na mnie - sami zgłaszajcie jak macie gwarancję - niech poczują świadomych użytkowników do których celują swoje produkty i niech się wysilą. Ja niedługo się dołączę.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Ochotnicy nie zamilkli tylko nic się nowego u mnie nie wyjaśniło - nadal wszystko nagrywa tylko wcześniej - zaczyna zaraz po północy.
U mnie też nagrywa wszystko, pod warunkiem, że od czasu wyłączenia tv do pierwszego zadania jest mniej niż ~3-4h. @Darlen, chciałem tylko zauważyć, że mamy jednak inne modele, z innych lat, więc zachowanie może być różne. Choć w obu mogą być błędy, niektóre identyczne.
Jeśli chodzi o problem polskich znaków w EPG, jest na to osobny wątek na forum, można tam wylewać swoje żale. Proponuję nie mieszać już tematów. Podobnie jeśli chodzi o problemy w dekoderach innych marek - bo nam się to wszystko całkiem pokiełbasi.

Gdybać o przyczynach, co może być powodem, etc., uważam też nie ma za bardzo co. Staram się ustalić fakty, zbierać dowody, najlepiej żeby były jak najbardziej przewidywalne, powtarzalne, by potem jak bardziej "na pewniaka" przedstawić do supportu. W zasadzie z tym co do tej pory ustaliłem mógłbym wzywać serwis już teraz - ustawiam swoją "regułkę", browara w łapę i czekamy godzinę ;) A co jest przyczyną, dlaczego tak się dzieje, tak naprawdę mnie nie interesuje, niech się martwią oni.
Ja już nie mam pomysłów, czekam na propozycje,
A przepraszam, czy próbowałeś opisaną post wcześniej moją "regułkę"? Przecież to chyba nic trudnego zaprogramować cokolwiek, żeby się miało nagrać za >4h. Np. za 24h, żeby było pewne. Wyłączyć tv i za godzinę sprawdzić co się dzieje? Jeśli załączył się dysk, a potem dioda na czerwono, wywaliło zadanie(a), tak jak opisalem - masz tak samo. Jeśli inaczej - no trudno, zgłaszasz na forum i tyle.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie !!! Proponuję przygotować nr seryjny telewizora , datę zakupu i zadzwonić pod nr.22 295 37 27 . Miła Pani przyjmie zgłoszenie usterki a Serwis zadzwoni w celu umówienia wizyty . Ja właśnie tak zrobiłem pomimo prawidłowej pracy z GMT+2 . Nie szukajcie przyczyny w nadawanym sygnale , bo to ślepy tor !!! Mam na maksa skonfigurowaną instalację RTVSat + podział uprawnień z NC+ na 5-ęciu klientów w tym 2 dla DT60 i 2 dla niezależnych tunerów ,które głównie nagrywają i nie mają takich problemów z nagrywaniem , a są programowane z pozycji EPG , w którym są podobne braki jak w DT60. Piąty klient to malutki dekoder Fergusona podpięty do TV .
W tym zestawieniu problem miałem tylko w DT60 do momentu przestawienia ponad tydzień temu na GMT+2. Wszystko teraz działa prawidłowo a i tak zgłosiłem usterkę. Pod nr. 22 644 80 68 jest SERWIS GENERALNY gdzie naświetliłem problem . Dowiedziałem się o dwóch kolejnych poziomach restartu serwisowego TV , od których serwisant rozpocznie naprawę , ale musi przyjechać aby to zrobić !!! Sam jestem mikroelektronikiem więc ich rozumiem . Panowie !!! Szkoda czasu !!! Telefony w dłoń i dzwońcie pod podany nr.
 

darlen

Member
Kolejny dzień testów

Witam, wczoraj zaprogramowałem ok 20 na dziś 7.35 (TV został wyłączony ok 23, a włączony dziś ok 5.30) i o dziwo jest git - nic się nie skasowało, nagrywa tak jak zostało zaprogramowane, mam jeszcze w pamięci nagranie jutro o 7.35.

U mnie niedawno (pod koniec marca) był resetowany z trybu serwisowego (technik zmieniał bity odpowiedzialne za pracę modułu CAM i potem wszystko restartował) - więc ja od tego czasu nic nie resetowałem i działa jak opisuje...

Chętnie posłucham/poczytam o Waszych przyszłych doświadczeniach z serwisem.
 

dkalata

New member
Też zgłosiłem problem do serwisu. Pierwsze mailem to jest odpowiedź
"dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. W odpowiedzi na wiadomość uprzejmie informujemy, iż w celu usunięcia niedogodności zalecamy przewrócenie ustawień fabrycznych. Należy wykonać je
w następujący sposób:
1. należy wybrać menu główne telewizora a następnie konfigurację
2. po wyborze konfiguracji należy zatwierdzić system menu oraz ustawienia fabryczne.
Po wykonaniu wyżej opisanych czynności na ekranie telewizora pojawią się kolejne komendy, które należy wykonać. Zalecana czynność odświeży oprogramowanie oraz wyeliminuje tzw. błędy miękkie powodujące niedogodności w użytkowaniu telewizora.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu" koniec cytatu.

Te czynności to już wcześniej wykonałem. Następnie telefonicznie zgłosiłem problem Pani przyjęła zgłoszenie, serwis ma się odezwać w ciągu dwóch dni roboczych. Teraz czekam jak się coś wyjaśni to dam znać.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
QUOTE=darlen;1155934]Witam, wczoraj zaprogramowałem ok 20 na dziś 7.35 (TV został wyłączony ok 23, a włączony dziś ok 5.30) i o dziwo jest git - nic się nie skasowało, nagrywa tak jak zostało zaprogramowane, mam jeszcze w pamięci nagranie jutro o 7.35.

U mnie niedawno (pod koniec marca) był resetowany z trybu serwisowego (technik zmieniał bity odpowiedzialne za pracę modułu CAM i potem wszystko restartował) - więc ja od tego czasu nic nie resetowałem i działa jak opisuje...

Chętnie posłucham/poczytam o Waszych przyszłych doświadczeniach z serwisem.[/QUOTE]

Wczoraj chwaliłem się , że od ponad tygodnia wszystko nagrywa się jak należy po ustawieniu GMT+2 a tu zoonk!! Dzisiaj o 0:10 nagrał DEEP PURPLE Z ORKIESTRĄ - MONTREUX 2011 (ODC. 1) ,a DEEP PURPLE Z ORKIESTRĄ - MONTREUX 2011 (ODC. 2) miał nagrać też dzisiaj ale o 23:55. Rano zobaczyłem czerwoną kontrolkę zamiast pomarańczowej , więc sprawdziłem Timer a tu PUSTO !!! Po ponownym ustawieniu Timera pomarańczowy wrócił , zobaczymy czy nagra. Ustawię kontrolnie w międzyczasie inne nagranie . Wszystko wskazuje na trochę poważniejszy problem , mam nadzieję .że będzie tak jak u darlena i zakończy się tylko na resecie serwisowym. darlen ustaw dla testów więcej nagrań i daj znać za parę dni czy wszystko w jest Ok. to będę miał więcej informacji dla serwisanta. .Pozdrawiam.
 

darlen

Member
Eeeeee, przyszedłem z pracy a jutrzejszego nagrania już nie było :( no i cały misterny plan w p.....
telewizor w dzień był oglądany z przerwami (był włączany i wyłączany kilkakrotnie) - a było już tak pięknie...
Poczekam na odpowiedź serwisu w sprawie waszych reklamacji. Uwinę się ze swoją obecną reklamacją i składam następną - dobrze że jestem z Wawki to póki co serwis do mnie przyjeżdża - przecież oni powinni sprawdzać na naszej instalacji a nie na swojej której nawet nie znamy jaką mają - i co napiszą że wszystko jest w normie?? ja już takie jedno pisemko w odpowiedzi na reklamację otrzymałem, więc teraz jestem bardziej przezorny i ja im normy przedstawiam a potem oczekuje jej spełnienia u mnie :)
Powodzenia i pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Wczoraj chwaliłem się , że od ponad tygodnia wszystko nagrywa się jak należy po ustawieniu GMT+2 a tu zoonk!! <...>
Rano zobaczyłem czerwoną kontrolkę zamiast pomarańczowej , więc sprawdziłem Timer a tu PUSTO Wszystko wskazuje na trochę poważniejszy problem
Gdyby problem był taki prosty, prawdopodobnie nie zakładałbym topicu na forum ;)
Zaś co do przestawiania GMT+ileśtam zamiast Auto - pisałem, że to nie rozwiązuje problemu - ale nie chcieliście wierzyć. Dodam, że na pomysł ustawienia strefy czasowej "na sztywno" , wpadłem już dawno jeszcze przed założeniem tematu (wtedy GMT+1, gdyż obowiązywał u nas czas zimowy). Od razu sobie pomyślałem, że usuwanie zadań być może ma związek z zegarem. A jedyna opcja w telewizorze z nim związana, to własnie strefa czasowa. Poza nią nie mamy żadnego wpływu na działanie zegara, nie można go samemu ustawiać, pobierany jest z sygnału DVB. Niestety nie pomogło - zadania jak wywalało, tak wywala, to nie ta przyczyna.
Dwie godziny minęły , czerwona kontrolka i Timer pusty !!!
Gdybyś(cie) - tu zwracam się szczególnie do posiadaczy xT60 - łaskawie przeprowadzili test "regułki" Stanleya, przekonalibyście się, że efekt czerwonej kontrolki i pustego Timera można uzyskać już po godzinie. U mnie występuje jak dotąd regularnie ze 100% skutecznością. Nie będę się kolejny raz powtarzał co należy wykonać, i jakie są kolejne objawy, było wczoraj w poście #60. Jedynie mala errata do tamtego tekstu: zamiast "ustawiamy czas ..." powinno być "programujemy czas" - tak będzie chyba bardziej czytelnie.

Dodam za to kolejny kwiatek, może się przydać przy przedstawianiu sprawy do serwisu, żeby nie było im za prosto ;). Mianowicie jeżeli przeprowadzamy test "regułki" Stanleya, i gdy po ok. godzinie zapali się czerwona dioda, oraz zaraz potem szybko włączymy telewizor - możemy zobaczyć komunikat jak na załączonym zdjęciu. Przy czym uwaga: jeśli chcemy zrobić fotkę trzeba działać żwawo, komunikat po chwili znika.
Może ktoś mi wyjaśni (tzn. tak naprawdę tego nie oczekuję tutaj od forumowiczów ;)) dlaczego - prócz tego, że nagrywanie "próbuje się" rozpocząć o zupełnie innej porze niż była zaprogramowane, oraz Timer zostaje w tym momencie wyczyszczony - jaka u licha "treść zabezpieczona przed nagrywaniem"? Przecież ten sam kanał można bez problemu nagrywać np. chociażby przyciskiem REC. Poza tym w tej chwili próby robię z wyjętym modułem (chcę pominąć ten "czynnik"), i silą rzeczy mogę testować tylko na kanałach bezpłatnych, wiec tym bardziej nie ma tam zabezpieczeń. Na fotce widać logo stacji - TV Polonia jest póki co FTA. Dodam, że to nie było jednorazowo, identyczny efekt uzyskałem na innych kanałach, również zagranicznych, np. (losowo jakiś) Fashion Television.

Zaś odnośnie serwisu, bo widzę, że niektórzy z Was już zawezwali - trzymam kciuki, życzę powodzenia. Aczkolwiek moim zdaniem (gdybam...) reset serwisowy, czy jak go tam zwać nic nie da. Uważam trzeba poprawić oprogramowanie, znaczy się musi to zrobić producent. Ja w tej chwili z pewnych powodów zgłoszenie muszę odłożyć, może po majowych świętach. Zamierzam tymczasem przeprowadzić jeszcze trochę testów, tym razem na DVB-T.

Pozdrawiam.
 

Attachments

  • IMG_2340_rs.jpg
    IMG_2340_rs.jpg
    56,5 KB · Wyś: 42
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
Zaś odnośnie serwisu, bo widzę, że niektórzy z Was już zawezwali - trzymam kciuki, życzę powodzenia. Aczkolwiek moim zdaniem (gdybam...) reset serwisowy, czy jak go tam zwać nic nie da. Uważam trzeba poprawić oprogramowanie, znaczy się musi to zrobić producent. Ja w tej chwili z pewnych powodów zgłoszenie muszę odłożyć, może po majowych świętach. Zamierzam tymczasem przeprowadzić jeszcze trochę testów, tym razem na DVB-T.
Pozdrawiam.
Chyba najbardziej kompetentnym w tym temacie jest serwis. Jeśli nie zgłosimy problemu to skąd u licha mają wiedzieć, że coś takiego się dzieje.
@Stanley ciągle zakładasz, że wina jest po stronie modułu, dla mnie to jest ślepa uliczka bo wywala także dvb-t.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Chyba najbardziej kompetentnym w tym temacie jest serwis. Jeśli nie zgłosimy problemu to skąd u licha mają wiedzieć, że coś takiego się dzieje.
Uważam, żeby zgłosić coś do serwisu, dobrze mieć konkrety. Najlepiej coś co jestem w stanie udowodnić, że występuje na 100%, powtarza za każdym razem, pokazać "kawa na ławie". Moja "regułka" wydaje się spełniać te kryteria. Nie wiem dlaczego nie chcecie spróbować jej powtórzyć, potwierdzić, zaprzeczyć. Ja nasze wspólne testy przeprowadzałem ochoczo. Chyba nie jest bardzo wielkim wysiłkiem zaprogramować zadanie na odległy termin (powiedzmy niech ma się nagrać za 24h) i zaobserwować co się dzieje z tv i dyskiem już po godzinie od wyłączenia telewizora. Jeśli nie macie czasu, ochoty, etc. pilnować: na pewno macie smartony, tablety, kamery, nawet po kilka. Jaki problem wycelować obiektyw na tv i włączyć nagrywanie?
Powtarzam, bo może nie wszyscy zrozumieli: objaw występuje regularnie już po godzinie, nie trzeba czekać bóg wie ile. Pod warunkiem, że czas od wyłączenia tv do zaprogramowanego rozpoczęcia zadania jest odpowiednio duży - ja oceniam minimum 4h, ale żeby mieć pewność, że efekt wystąpi sugeruję dawać, większy, programować rozpoczęcie nagrywania np. za 24h.

@Stanley ciągle zakładasz, że wina jest po stronie modułu, dla mnie to jest ślepa uliczka
Ależ nic takiego nie zakładam, źle mnie zrozumiałeś. Też uważam, że moduł nie ma związku. A nawet jestem pewien, gdyż problem występuje zarówno z nim, jak i bez, sprawdzone empirycznie. Moduł chcę wyeliminować tylko przy zgłoszeniu do serwisu, mam zamiar po prostu nie ujawniać, że go mam. Po to, aby nie mieli argumentów w stylu: "to na pewno wina modułu". Może niepotrzebnie, może nie będą na niego zwracali uwagi, albo będą wiedzieli, że nie w nim rzecz (mam nadzieję...;)) , ale czasem wolę dmuchać na zimne. Jeśli modułu nie będzie, nie bedą się mogli do niego przyczepić ;) Przecież mogę sobie z DVB-S oglądać i nagrywać tylko kanały FTA, w instrukcji nie ma ku temu żadnych przeciwskazań ;)
bo wywala także dvb-t.
Na razie nic mi nie wywala - ale uwaga: mam teraz wykasowane wszystkie kanały z tunera DVB-S. Czyli sygnał czasu jest teraz pobierany tylko z DVB-T. Już takie testy robiłem wcześniej i nie wywalało, dopiero jak z powrotem zestroiłem DVB-S. ale teraz chcę się upewnić. Ale może powiem tak: to są moje eksperymenty, trochę z ciekawości, trochę poza tematem. Problem będący przedmiotem topicu na pewno występuje na DVB-S - to chyba możemy zgodnie potwierdzić.
 
Ostatnia edycja:

msz

New member
Witaj @msz. Czy mógłbyś dodać jeszcze parę słów o konfiguracji, tzn. czy też nagrywasz z DVB-S, jaki dostawca (no chyba, że odbierasz tylko FTA), bo jasno tego nie napisałeś?

Tak nagrywam z DVB-S na dysk WD ulokowany w stacji dokującej, dostawca TV na kartę, a następnie NC+, instalacja na dwa kable S1, S2, podzielny kabel do anteny DVB-T.

Poczyniłem dwie próby wedle Twojego Stanlay schematu. Zauważyłem po upływie ok. godziny przełączenie się przekaźnika (clik), ale lampka do końca świeciła na pomarańczowo i program nagrał.
Zdecydowałem się zadzwonić do serwisu w W-wie. Opisałem słownie cały problem. Serwisant stwierdził, że słyszał o takich przypadkach. Na rozwiązanie tych problemów ma kilka pomysłów: m.in. dał pod wątpliwość utrzymanie stałości pracy zegara w TV. Zaplanowałem wizytę w serwisie. Mam zabrać ze sobą kartę CI i dysk twardy. Czekam i dalej będę czynił próby.
Poza tym również mam (dziury) w EPG i też zdarzyło się, że w nocy zaprogramowane nagranie rozpoczęło się za wcześnie i trwało tylko 40, czyli do końca programu nagrywanego.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Poczyniłem dwie próby wedle Twojego Stanlay schematu. Zauważyłem po upływie ok. godziny przełączenie się przekaźnika (clik), ale lampka do końca świeciła na pomarańczowo i program nagrał.
Jaki był odstęp czasowy pomiędzy wyłączeniem telewizora a zaplanowanym rozpoczęciem nagrywania? Może inaczej: o której (mniej więcej) wyłączyłeś tv, i o której (mniej więcej) miało się rozpocząć nagrywanie?
Czy masz możliwość obserwowania zachowania się HDD (dioda w dysku)?

I jeszcze jedno, mam do wszystkich prośbę, propozycję: o uzupełnienie stopki o model telewizora. Będzie łatwiej się orientować, porównać, co kto posiada. Panel użytkownika > Edytuj sygnaturę

Pozdrawiam.

P.S. Klikania przekaźnika u siebie nie słyszę. Co nie oznacza, że go nie ma. A być może to kwestia jednak pewnych różnic sprżetowych pomiędzy naszymi modelami: Ty masz VT60 (plazma) , ja DT60 (LCD).

PS 2 - jest również dyskusja na Satkurier TUTAJ
 
Ostatnia edycja:

msz

New member
Włączyłem o 9 rano, a nagranie rozpoczęło się o 12.45. Mam mozliwość obserwowania diody. Słyszę też jak dysk startuje, nagrywa.
Może zrobimy nagranie tego samego programu wszystkich tu obecnych uzytkowników w tym samym dniu i godzinie?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Włączyłem o 9 rano, a nagranie rozpoczęło się o 12.45. Mam mozliwość obserwowania diody. Słyszę też jak dysk startuje, nagrywa.
Włączyłeś czy wyłączyłeś tv? Bo to istotna różnica. Poza tym do sprawdzania "regułki Stanleya" prosiłem. aby czas od wyłączenia tv do zaplanowanego rozpoczęcia nagrywania był duży, większy niż co najmniej 4h. Najlepiej ze 24h i więcej. A u Ciebie było 3h 45min - poniżej moich założeń, lub może inaczej: na granicy.
Może zrobimy nagranie tego samego programu wszystkich tu obecnych uzytkowników w tym samym dniu i godzinie?
Ok. Moja propozycja sprawdzenia "regułki Stanleya". Kto może, ma ochotę się jeszcze pobawić:
1. Przed wyłączeniem tv programujemy na jutro:
DVB-S | Hotbird| TVP Polonia | 24.04.2015 | 21:45-22:00 | Polonia w komie
2. WYłączamy telewizory dziś (23.04) o 20:00. Zwracamy uwagę na kolor diody w tv.
3. już po godzinie od wyłączenia, ok. 21:00 sprawdzamy, obserwujemy co się dzieje z diodami w dysku, telewizorze
4. za kolejne pól godziny, o 21:30 włączamy telewizory. Przed włączeniem tv zwracamy uwagę na kolor diody w tv. Sprawdzamy czy zaplanowane zadanie nadal tkwi w Timerze.
Koniec testu, jak widać trwa w sumie tylko 1,5h. Raportujemy wynik na forum.

Jeśli ktoś nie może o wyznaczonej godzinie (moim zdaniem jest bez znaczenia), niech spróbuje o innej. Nawet już teraz, z zachowaniem interwałów czasowych. Czyli jeśli p.2 np. o 15:00 - p.3 o 16:00, p.4 o 16:30, natomiast p.1 cokolwiek na drugi dzień, tak żeby się zaczynało mniej więcej za 24h od p.2.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Chyba test robiłem sam... Ale skoro się powiedziało a...

Wyniki.
U mnie regułka Stanleya działa jak w szwajcarskim zegarku. Tv wyłączony o 20-tej, dioda na pomarańczowo. Po około 58min. od wyłączenia tv załączył się dysk (ok 20:58 ). Po następnych paru minutach dioda w tv na czerwono (ok. 21:03). Dysk świecił jeszcze około 15 minut i się wyłączył (ok.21:18 ). Nie mrugał, czyli nie wykonywał żadnych operacji zapisu/odczytu. Włączenie kontrolne telewizora ok. 21:31, sprawdzenie - Timer wyczyszczony. Zadanie zniknęło (!!!)

Jeśli bardzo chcecie, mogę odczytać czasy poszczególnych zdarzeń co do sekund. Zachowanie się diód nagrywałem nawet na dwóch kamerach: na tablecie i rejestratorze samochodowym. Tymczasem na dowód wrzucam dwie fotki. Z lewej widok Timera zaraz po zaprogramowaniu, 4 minuty przed wyłączeniem telewizora. Po prawej: Timer po zakończeniu doświadczenia. Data i godzina wykonania fotek widoczne w prawym górnym rogu.
Tak wyłączyłem wedle Twoich sugestii. Jak wrócę do domu nastawię na TVP Polonia. Zobaczymy...
Troszkę się spóźniłeś, w momencie gdy pisaleś posta, mój test dobiegał końca ;) Ale nie ma sprawy: jeśli chcesz sprawdzić moją regułkę w tym samym czasie, możesz ponownie wyznaczyć porę i miejsce. Znaczy się godzinę rozpoczęcia doświadczenia, kanał, zadanie w Timerze, itd. ;)
Proponuję najlepiej godziny wieczorne, tak mniej więcej 19-21. Z tym, że mój czas na bardziej intensywne zabawy powoli się kończy, akurat w tym tygodniu miałem w domu trochę luzu. Również za pasem łykęd majowy, być może gdzieś się wybiorę. A po majówkach zacznę myśleć nad zgłoszeniem do serwisu.
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • 2357_2364_Sklejone_rs.jpg
    2357_2364_Sklejone_rs.jpg
    94,9 KB · Wyś: 56
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Witam, u mnie niestety tego testu nie przeszło, wywaliło jeszcze przed północą - chwilę po wyłączeniu TV w kilkanaście minut po wyłączeniu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam, u mnie niestety tego testu nie przeszło, wywaliło jeszcze przed północą - chwilę po wyłączeniu TV w kilkanaście minut po wyłączeniu.
Pozdrawiam
Niestety??? To chyba dobrze, efektem mojej "regułki" oraz testu ma być własnie wywalenie zadania. Przecież przed serwisem mam(y) wykazać, że zadania są usuwane, nie dochodzą do skutku. Z jak największą powtarzalnością, najlepiej 100%.
Przy czym @darlen: już o tym pisałem: masz jednak inny model Panasa, więc i "regułka" wywalania może być u Ciebie trochę inna, inne interwały czasowe, w których coś się dzieje, itp.. Może trzeba uwzględnić stan pogody, fazy księżyca? Nie wiem, nie wiem, nie wiem.

Natomiast u mnie "regułka Stanleya" wciąż działa jak w szwajcarskim zegarku. Nie chciałem już za bardzo mieszać w poprzednim poście, ale wczoraj po południu przed próbą o 20:00, robiłem jeszcze 2 inne - inne kanały, trochę inne godziny rozpoczęcia zadań nagrywania (ale zawsze takie by wypadały mniej więcej 24h od momentu wyłączenia telewizora). Za każdym testem efekt dokładnie taki sam: po ok 58 min od wyłaczenia startuje dysk, za następne ok. 5 min dioda na czerwono, zadanie wywalone. Czyli wynik już po nieco godzinie.
Nie wiem, być może taka powtarzalność występuje tylko w modelach xT60, może tylko w DT60, może tylko w DT60 pewnych partii, a może tylko w moim egzemplarzu. Nie wiem, nie wiem, nie wiem.
W każdym razie udało mi się uzyskać to, o co mi chodziło od założenia tematu na forum: uchwycić jakąś powtarzalną zasadę, regułę, przy której problem na pewno wystąpi (no, prawie na pewno - na pewno wiem tylko, że kiedyś umrę ;)) W zasadzie już mogę zapraszać do siebie serwis - czekamy tę godzinkę do wywalenia - a potem niech zrobią tak , aby po zaprogramowaniu zadania wg. tych samych kryteriów efekt nie występował. Sprawę zgłoszenia odkładam jednak po majówkowych świętach. Zastanawiam się tylko, czy przyznawać się do jakiegoś modułu, operatora, gdyż obawiam się, że serwis może próbować tutaj szukać "dziury w całym". Zaś problem nie ma z tym związku, występuje tak samo także bez modułu, po zestrojeniu tunera DVB-S wg. opcji "wszystkie kanały".
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry