Domowe kino... od podstaw.

lobos

New member
Bez reklam
Małymi różnicami w odległościach się nie przejmuj. Kalibracja załatwi wszystko tak, żeby było dobrze ;-)
P.s. chyba nikt nie ma idealnego ustawienia w swoich pokojach, które najczęściej służą nie tylko do filmów, ale także jako pomieszczenia mieszkalne, gościnne itd ;-)
 
Dzięki za wszystkie podpowiedzi odnośnie sprzętu...
Dzisiaj złożyłem zamówienie, kurier będzie u mnie jutro w południe:D:D:D
Jak to w wojsku mówili "Zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia",więc....
Finalnie zaopatrzyłem się w
Projektor BENQ1070W za cenę 3099zł
Zrezygnowałem z Suba i kupiłem nowsze kolumny Jamo s628HCS3 5.0, zobaczę jak to sobie poradzi i w miarę możliwości rozszerze to o suba i dwa głośniki surround.Głośniki wynegocjowałem za cenę 1949zł
Amplituner Onkyo636 za cenę 1879zł.
Także jutro żona śpi sama bo ja kimam z moimi gratami:D:D
 

lobos

New member
Bez reklam
Gratulacje. Jak podłączysz to koniecznie opisz wrażenia i wstaw foty :)
A jaki ekran do tego BenQ kupiłeś?
 
Gratulacje. Jak podłączysz to koniecznie opisz wrażenia i wstaw foty :)
A jaki ekran do tego BenQ kupiłeś?

Ekranu nie kupilem, sporo obowiązkow więc nie mam kiedy dokończyć pomieszczenia , sprzęt jutro będzie ale lokum dopiero będzie gotowe na połowę września, nie wiem czy sprzęt zostawić w pudełku czy jakoś kolumny wygrzewac w innym pomieszczeniu wraz z amplitunerem. Ekran jest wybrany tylko nie kupilem go bo nie będzie bardzo gdzie go trzymać więc poczekam aż skończe remont. Ekran wybrany to ramowy Adeo grey refference 112 cali. Seria reference podobno ma lepszy kontrast.
Sorry za bbledy w tekście ale pisze z tabletu i zaraz mnie hu.... Strzeli na to dziadostwo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z jamo będziesz zadowolony jeśli chodzi o początek zabawy z kd. Ja miałem jamo s606 przez prawie 9lat i użytkowałem je tylko przy kinie domowym. Jeśli nadal bym używał ich tylko do kina to głośniki by nadal u mnie zostały...;-)
Odnośnie ekranu to tak ja już z tobą pisałem ekran spisuję się już prawie 2 lata bez zarzutu i do dnia dzisiejszego nie ma się do czego przyczepić...;-)
Opisuj wrażenia z odsłuchu i wstawiaj zdjęcia z przebiegu prac....;-)
 
Wczoraj wszystko przyjechało, porządnie zapakowane na palecie, tylko kurier dnia nie miał tylko zjechał windą i powiedział żonie,że nie będzie niczego wnosił i zostawił na dworze,ale ok.Rozpakowałem postawiłem dwa byki w salonie,podłączyłem z ampli i w stereo sobie gra,cichutko ale dmucham na zimne.
Grają czysto,wyglądają świetnie.projektor rozpakowałem, obejrzałem,spakowałem.czekam na dzien wolny a to dopiero we wtorek by pracować w pomieszczeniu.
Pozdrawiam.
 
Witam po dłuższej przerwie:)
Pomieszczenie jest już gotowe!!!!
Zmieniła się kolorystyka bo są kolory szare a sufit żółty, żona się uparła by było przytulnie.
Z ważnych rzeczy Adeo robi dla mnie ekran 267/157 refference grey z ramą velvet.
Wczoraj zamówiłem, facet powiedział że około 5 dn bo oni wysyłają od producenta.
W sobote odbieram wykładzinę i w zasadzie zostaje towarowanie pomieszczenia :D
Jeżeli chodzi o kalkulator, to pokazuje mi by powiesić projektor 323 cm od ekranu, ale czy te 323 cm jest od frontu projektora czy środka bo nie wiem. Wydaje mi się że od czoła.
Wszędzie wsadzona jest akustyczna wełna.
Kwestia podłączeń 3 urządzeń w całość:
Z tego co rozumiem HDMI podłączam w wyjście out w ampli i lece w projektor, W drugie wyjście out również podpinam HDMI i podłaczam sie do GPU W PC.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli ekran nie długo przyjedzie to się wstrzymać z mocowaniem projektora. Kalkulatory pokazują Ci orientacyjnie odległości i wymiary dlatego traktuj je z pewnym dystansem. Nie opiera się na nich z cm-trowa dokładnością bo może się okazać że będziesz szpachlowanie od nowa sufit. Ekran zamocujesz, projektor możesz położyć na podłodze w odległości takiej aby obraz zgrać się z ekranem. Staraj się nie manipulować zoom tylko pozostaw go w środkowym zakresie a zbliża i oddala sam projektor na podłodze. Jak wycelujesz to w tedy projektor instalujesz na suficie ;-)
 
Nie do czytałem jednej rzeczy i teraz gdy podłączyłem dysk zewnętrzny pod amplituner z plikiem mkv , onkyo mnie poinformowało na wyświetlaczu że format jest nie obsługiwany, myslalem że będę mógł odpalać filmy z dysku...... Dupa blada.
 
Rozumiem, ale czy po spięciu tych 3 urządzeń tj.
Komputera stacjonarnego projektora i amplitunera będę widział obraz z kompa na ekranie ramowym a dźwięk słyszał z kolumn....?
 

Remipl

Member
Jeżeli masz kartę graficzną z wyjściem HDMI to będzie najlepszy sposób na podłączenie, bez zbędnych strat jakości, a w szczególności aby zachować dźwięk przestrzenny.
 
UUaaaaaaaa..... najlepsze podsumowanie,w środe/czwartek bedzie ekran natomiast dzisiaj odpaliłem sprzet w dedykowanym pomieszczeniu.
Obraz na płycie KG zmiażdżył mnie w pełnej krasie!! Fakt w pomieszczeniu jest ciemno bo są rolety gumowane nie przepuszczające światła, ale bez przesady, obraz jest niesamowity!
Jeżli chodzi o dźwięk również bajka, aczkolwiek nie miałem możliwości go w pełni przetestować.
Kalibracja ustawiła mnie fronty na full, center na 150 a surroundy na 70.
Generalnie jestem zachwycony.
 

Attachments

  • DSC00007.JPG
    DSC00007.JPG
    503 KB · Wyś: 60
Do góry