Domowe kino... od podstaw.

Decyzji jeszcze nie podjąłem, ale po całym dniu czytania, przeglądania po pierwsze napier..... mnie głowa, po drugie wredna żona marudzi że siedze cały dzień za kompem.
Na chwilę obecną mój zestaw wyglądałby tak
BenQW1070
Onkyo TX-NR636
Jamo S 626 HCS
Tylko projektor jest pewny, reszta wielka niewiadoma
Pozdrawiam wszystkich.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie ma złych amplitunerów są tylko różne gusta użytkowników ;)

Marantz jest muzykalny. Idealnie jeśli ktoś chce pogodzić słuchanie muzyki i kino.
Onkyo trochę słabiej w muzyce za to mocniej i dynamicznie w kinie. Dźwięk ma więcej masy. Inna jest też charakterystyka brzmienia. Tak jak pisałem, co kto lubi.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie obraz idzie poprzez hdmi z kompa do projektora a dźwięk osobno do amplitunera. .. juz wyjaśniam czemu ponieważ mam prawie 10 letni amplituner gdzie nie ma hdmi...;-)

Słusznie Kolega zauważył. Podłączenie proponowane przez Kolegę @krzysztofradio jest jak najbardziej poprawne, ale nie w przypadku tego Panasonica. Wystarczy spojrzeć na tylną ściankę urządzenia: 1 wyjście HDMI i wejście cyfrowe po optyku. Więc, można zapomnieć o takich kombinacjach. Tak to już jest, niestety, w przypadku „kina z pudełka”. ;)


Dlatego napisałem, że to rozwiązanie dzisiejsze :)
 
Urodziło się Panowie kolejne pytanie,odnośnie kabli do głośników, na 99% zdecydowany jestem na Jamo S 628,Hcs5.0 na razie bez suba,czy kabelki o przekroju 2,5mm, które polecił użytkownik we wcześniejszych postach zdadzą egzamin?
Czy kable w dedykowanym pomieszczeniu powinno się puszczać w rurkach ?
I jak to ma wyglądać ? kabelek po prostu wystaje ze ściany, póżniej dokupuje jakąś wtykę pod kolumny tak ??
No i atmos... gdzie wypuścić te dwa kable nad kanapą, przed czy za i w jakim rozstawieniu,odległości od siebie/ściany.
 
Ostatnia edycja:
Prace w trakcie, w następnym tygodniu, wybiorę się na odsłuch jeżeli znajdę jakiś salon w lublinie.
Odnośnie zestawu to postaram się przetestować amplituner ONKYO636 z następującymi kolumnami:
Jamo S608 5.0+Jamo Sub J12
Audio Pro Avanto5.0 + jakiś sub. tutaj podpowiedź ze strony Black Ninja.
Pytanko odnośnie tych zestawów ... czy moc kolumn jest adekwatna do ampli.... czy ogólnie współgrają w świetle danych technicznych ? Chodzi mi o ty by się nie gryzły.
Jak będzie to wszystko wyglądać jako tako to wrzuce kilka zdjęć..
Na jednej ścianie powieszę obraz składający się z trzech elementów, będzie to obraz starego projektora kinowego, bądź coś podobnego.
pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Działaj i czekamy na efekt końcowy ;-) Projektor to piękna sprawa :) Nie wspomnę o osobnym pomieszczeniu.
Oczywiście daj znać jakie wrażenia po odsłuchach?
 
Chyba optymalnie ustawienie które zastosuje, 5.1.2
Z tego co widzę wszystkie głośniki mają "patrzeć" na widza natomiast kolumny od atmosa mają licowac się z sufitem, z tego co widzę są w jednej lini z Tylnymi.
 

Attachments

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    136,2 KB · Wyś: 145
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie, widzisz tylko jeden obrazek z tylnej perspektywy. Mają być nad głową, a ściślej tuż przed nią. Idealny kąt to 80 stopni (lub przedział 65-100 stopni) ;)
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    58,6 KB · Wyś: 142
Sprzęt wybrany :)
1.BenQ W1070 , szukam sklepu by było jak najtaniej.(miesiąc temu było za 2900 teraz poniżej 3150nie widziałem)
2.Adeo Screen PLANO 267x157 ReferenceGrey 2087zł
3.ONKYO TX-NR636 CZARNY 2099zł taniej nie znalazłem.
4.JAMO S 606 HCS3 + SUB210 cena 2099zł taniej nie znalazłem.
Byłem w takim mniejszym salonie, wziąłem Jamo na ucho, dziękuje do widzenia, gra świetnie jak dla mnie, wiem że droższe zagrają lepiej, ale wole nie sprawdzać i się nie denerwować.Cena w sklepie i ampli i kolumn była wyższa niż w necie więc szukam online.
Jeżeli chodzi o atmosa to odupuszczam narazie temat z racji tego, że jak to się mówi na forum mam budżetowy zestaw, a podobno by atmos grał tak jak powinien trzeba mieć kozacką baze 5.1 może za kilka lat....(kable sobie wypuściłem oczywiście)
Nurtuje mnie teraz ostatnia rzecz.... może uderzyć w 7.1, dać dwa boczne głośniczki i w kinie może zagra to fajniej.
I gdybym się zdecydował, to czy te dwa boczne głośniki to kupić takie same jak surroundowe w Jamo, czy tak się nie da?

glosniki1.png

Speaker_71a.jpeg

Która konfiguracja jest poprawna?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Jasne, że zrób 7.1! Ja sam się nad tym zastanawiam ;-)
Kup parę tych samych co na tyły S602 to są chyba z tego co pamiętam. Będą z tyłu i z boku.
Foto nr.2 lepsze rozstawienie. Z tym, że central pod TV a nie tak wysoko.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W foto nr 1 błędnie "sklejone" są tylne efektowe. Powinny być rozsunięte. W zasadzie byłoby OK, gdyby nie to, że osoby siedzące w bocznych fotelach mają już boczne efektowe za sobą. Albo wywalić boczne fotele, albo efektowe nieco do przodu. Inaczej osoby na fotelach mało będą słyszeć tylne efekty.

W foto nr 2 - jak pisze lobos - central raczej pod, nie nad tv.

Taka mała konkluzja. Często jako boczne efektowe w 7.1 polecane są głośniki dipolowe, czyli takie jak na foto nr 1. Dają bardziej rozproszony dźwięk, mniej skupiony. Często sprawdza się to właśnie w takich ustawieniach jak na foto nr 1, czyli gdy nie ma jednej kanapy, gdy nie wszyscy siedzą w jednej linii.
 
Zrobiłem sobie taką wizualizację na podstawie metrażu pomieszczenia które posiadam 3.4szer*5.8.... chodzi tutaj głównie o głośniki boczne w systemie 7.1

Na rys. nr.2 wychodzi mi że odległość osoby od wszystkich kolumn, która siedzi na samym środku jest równa, no prawie równa... U mnie w przypadku osoby siedzącej na brzegu kanapy odległość od głośnika bocznego to lekko ponad metr, od frontów 3,5 metra natomiast od głośników będących z tyłu to około 2 metrów.
Czy takie odległości nie będą sprawiały,że głośniki boczne będą bardziej słyszalne niż np fronty ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry