dolby atmos 7.1.4 na poddasze skosy

mario5791

New member
Witam
Kabluję poddasze, które będzie salą kinową pod projektor. Muszę położyć okablowanie przed przykręceniem karton-gipsów.

Będzie okablowanie pod dolby atmos 7.1.4

Boczne na ścianach na wysokości głowy, tylne też na wysokości głowy przyczepione do skosów. Sufitowe tylne w suficie skosu, przednie w suficie poziomym.

Głośniki planuje tak więc tak chcę powypuszczać kable. Będzie ok czy coś poprawić?
 

Attachments

  • dolby atmos 7-1-4 skosy.jpg
    dolby atmos 7-1-4 skosy.jpg
    82,7 KB · Wyś: 267
  • dolby atmos 7-1-4 skosy z boku.jpg
    dolby atmos 7-1-4 skosy z boku.jpg
    88,5 KB · Wyś: 380
Ostatnia edycja:

mario5791

New member
Gotowiec pod Auro. Tylko dwa do przodu i już jest ;)
Chodzi tobie aby włożyc 2 głośniki w skos przedni przy ekranie?

Muszę poczytać co to auro, czy to dźwięk 3d?
No i czy nie wpakuje się w sprzęt z wyższej półki cenowej niż 7.1.4? Także czy są materiały filmowe w tym systemie dostępne i ich liczba oraz popularność.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Muszę poczytać co to auro, czy to dźwięk 3d?
No i czy nie wpakuje się w sprzęt z wyższej półki cenowej niż 7.1.4? Także czy są materiały filmowe w tym systemie dostępne i ich liczba oraz popularność.

Temat rzeka. Więc, tak pokrótce.
Obok Atmosa i wspomnianego już Auro 3D, jest jeszcze DTS:X. Wszystkie te formaty korzystają z głośników górnych/wysokości. Właściwie są dwie konfiguracje głośników; jedna dla Auro, druga dla Atmosa. Lecz nie są one ze sobą „kompatybilne”. Niemniej jednak, wystarczy odpowiednie przypisanie głośników w amplitunerze, aby wszystkie trzy kodeki pracowały na jednym układzie głośników. A jak je rozlokujesz w przestrzeni, czy będzie to Auro czy Atmos, nie ma znaczenia. Akurat w twoim przypadku, masz doskonałe warunki pod Auro 3D. Bo jak widzisz, Atmos sprawia Ci kłopot, ponieważ jego głośniki powinny być na jednaj płaszczyźnie.
Co do sprzętu, to nie ma tragedii. No chyba, że wybierzemy Denona X8500. Bo to zupełnie nowa generacja amplitunerów. Nie wiem, czy masz już jakiś sprzęt, ale póki co, zobacz Denona X4400, czy jego następcę X4500. Czy też Marantza SR7012, czy SR7013. Bo musisz wiedzieć, że tylko te dwie firmy, w swych amplitunerach, wspierają format Auro 3D. Co do samych treści to niestety, nie jest już tak kolorowo. Właściwie ich nie ma. Zresztą, dotyczy to również DTS:X. Ale każdy z tych trzech systemów ma własne rozwiązania upmixujące dowolne treści przez swój kodek. O Auro mogę powiedzieć tyle, a nie jest to moja odosobniona opinia, że jest on najlepszy przy odtwarzaniu treści muzycznych. Zresztą, przede wszystkim do takich został on stworzony.
Ale co tu pisać. Trzeba tego po prostu posłuchać.

O Auro możesz poczytać tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/1332323-post785.html, z moich własnych doświadczeń, a który użytkuję od kilku lat. I o samym formacie https://www.auro-3d.com/wp-content/uploads/documents/Auro-3D-Home-Theater-Setup-Guidelines_lores.pdf

Jakby co, to pisz na PV. ;-)

PS A skąd Kolega jest?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chodzi tobie aby włożyc 2 głośniki w skos przedni przy ekranie?

Muszę poczytać co to auro, czy to dźwięk 3d?
No i czy nie wpakuje się w sprzęt z wyższej półki cenowej niż 7.1.4? Także czy są materiały filmowe w tym systemie dostępne i ich liczba oraz popularność.
Tu kolega firestorm7 nie ubiegł i wszystko wyjasnił, a właściwe podpowiedział gdzie poczytać na ten temat. To zdecydownie ekspert w dziedzinie Auro 3D ;)W podanych linkach jest kopalnia wiedzy, ale podana w bardzo przystepny sposób, sama esencja bez zbędnych ceregieli ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
. Co do samych treści to niestety, nie jest już tak kolorowo. Właściwie ich nie ma. Zresztą, dotyczy to również DTS:X. Ale każdy z tych trzech systemów ma własne rozwiązania upmixujące dowolne treści przez swój kodek. ?


Z DTS:X nie jest az tak tragicznie.

Wydania 2018 rok


Wydania 2017 rok
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @lolo, opacznie to zrozumiałeś. Jest tak, jak piszesz. Lecz daleki byłbym od stwierdzenia ; „kto bierze to pod uwagę”, bo zapewniam Cię, że są takie osoby. Ja miałem na myśli to, czy film posiada polską wersję językową – tzn. czy będzie to lektor, dubbing czy napisy. A jak wiesz, takie pozycje filmowe są. I o tym pisałem. I o to chodziło. Uważałem to za jasne i oczywiste.

Lecz tak, czy inaczej, nie zaśmiecajmy wątku Koledze @mario, bo jest on interesujący. Mnie ciekawi, jak Kolega z tego wybrnie?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja bym się tu w auro3d nie bawił, tylko został przy atmosie.
To że będą tylne na skosie, wiele nie popsuje albo wcale.
Kalibracja bez problemu da sobie z tym radę.
 

mario5791

New member
Przede wszystkim dlatego, że chcesz atmosa i masz płaski sufit przy takim ustawieniu.

Dzięki za wyjaśnienie.

Jednak zostanę przy takim układzie ekranu z dwóch powodów.

1. Nie chce mieć kanapy w wejściu.
2. Za ekranem będzie też TV na tej ścianie.


Dlatego też taki układ TV-ekran-projektor i głośniki. Ekran będzie zamiennie z TV a układ głośników dla obu źródeł wizji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To najrozsadniejsze wyjscie w twoim przypadku.

W ukladzie drugim latwiej byloby rozmiescic glosniki, szczegolnie atmosowe - nie przeszkadzalyby skosy no ale bez sensu TV miec tak a projektor Tak.
 

mario5791

New member
Ja bym się tu w auro3d nie bawił, tylko został przy atmosie.
To że będą tylne na skosie, wiele nie popsuje albo wcale.
Kalibracja bez problemu da sobie z tym radę.


Właśnie nieśmiało też tak sobie myślę i chciałbym iść w tym kierunku znaczy atmos.

Auro3d jest to jednak nowość i jak sam firestorm7 wspomina nie wiadomo jak się potoczą jego losy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Właśnie nieśmiało też tak sobie myślę i chciałbym iść w tym kierunku znaczy atmos.

Auro3d jest to jednak nowość i jak sam firestorm7 wspomina nie wiadomo jak się potoczą jego losy.

Auro jest tak samo stare jak Atmos. I od kilku lat znane sa jego losy :D:D:D:lol:
 
Do góry