[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

Caparzo

New member
Bez reklam
Idziesz do kogoś od mebli i mówisz co chcesz. Albo wołasz gościa pokazujesz mu co masz, mówisz co chcesz. Proste rozwiązanie jak budowa zapałki.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Tylko tak wtrącę, bo oglądam Twój zestaw, tego suba mam już rok a widzę że przymierzasz się do reszty Klipschów więc wstawię fotkę swoich, to co prawda tylko R26F ale wygląd chyba będzie podobny.
Mój zestaw jest skalibrowany w/g THX czyli crossover suba na 80Hz i wszystkie kolumny jako small.
Dokonałem jednak wielu poprawek po kalibracji- głównie suba- (odległosc, db)
Powiem że sub gra nieźle ale chetnie sprawdził bym 115SW :idea: lub Velodyne EQ-max12
U mnie zestaw gra z Yamahą 679 w pomieszczeniu 20m2
Pozdrawiam
gdyby jakies pytania to zapraszam
 

Attachments

  • 20160404_110228b.jpg
    20160404_110228b.jpg
    164,8 KB · Wyś: 67

Bipo

Active member
Bez reklam
Słuchaj a może postaw sub gdzie najlepiej gra na czas seansu a po obejrzeniu przestaw go z powrotem na miejsce...
ps. Tak wiem że najlepiej niech stoi w miejscu gdzie Ci najlepiej pasuje i masz na niego miejsce... ;-) Ja u siebie mam pod stołem i za sofą. . ;-)
 

DrWredman

Active member
Bipo, wiesz, że to ciężki kloc i nikomu nie będzie się chciało przestawiać go na czas seansu ;)
Przetestuję wszystkie możliwe kąty i sie zobaczy, który najlepiej zagra.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
-przestawianie tego suba mimo iż ciężki nie jest jednak trudne bo ma u dołu bassrefleks jak rączka prawie :)
Ale ustawienie jego parametrów po kalibracji to było dla mnie najbardziej czasochłonne- jeden db robi mu dużą różnicę w odbiorze, tak samo aranżacja miejsca wokół suba- ten sub potrzebuje trochę luzu i powietrza wkoło, na zdjęciu jest przy kolumnie ale normalnie stoi ze 20cm od kolumny i pół metra od sciany.
Wczesniej miałem Magnata 302a no ale to jednak inna klasa brzmienia basu, Magnat mimo 30cm głosnika nie dawal rady ze wzgledu na zbyt slaby wzmacniaczi konstrukcję, zreszta kosztował 800 i mial 100wat a Klipsch 2300 za 300wat :p
A niedosyt.... nie, jest bardzo dobrze- raczej chodzi mi o spróbowanie czy cos może jeszcze bardziej pomasować :O ale myslę ze bedziesz zadowolony :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
-przestawianie tego suba mimo iż ciężki nie jest jednak trudne bo ma u dołu bassrefleks jak rączka prawie :)
Ale ustawienie jego parametrów po kalibracji to było dla mnie najbardziej czasochłonne- jeden db robi mu dużą różnicę w odbiorze, tak samo aranżacja miejsca wokół suba- ten sub potrzebuje trochę luzu i powietrza wkoło, na zdjęciu jest przy kolumnie ale normalnie stoi ze 20cm od kolumny i pół metra od sciany.
Wczesniej miałem Magnata 302a no ale to jednak inna klasa brzmienia basu, Magnat mimo 30cm głosnika nie dawal rady ze wzgledu na zbyt slaby wzmacniaczi konstrukcję, zreszta kosztował 800 i mial 100wat a Klipsch 2300 za 300wat :p
A niedosyt.... nie, jest bardzo dobrze- raczej chodzi mi o spróbowanie czy cos może jeszcze bardziej pomasować :O ale myslę ze bedziesz zadowolony :)
Piszesz, że pomimo bas refleksu z przodu na dole w tym 112sw potrzebuje on jeszcze miejsca po bokach? Przecież on dmucha do przodu? Możesz coś więcej napisać o jego kalibracji, wiele osób nie ma miejsca i wciska takie suby na styk pomiędzy szafki i kolumny..:smile:
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
To moje odczucia po różnych ustawieniach suba w "jego kącie" czyli tam gdzie stoi.
Przestawiając go o 10cm w prawo czy w lewo uzyskuję różną jego odpowiedź na sygnał z ampli.
próbowałem też zasłonić prawą ścianę wielkim pluszowym misiem syna i zamiast polepszenia poprzez eliminacje odbić od tej ściany bas się jakoś wytlumił i dla mojego ucha pogorszył.
Więc o ile od tyłu mam go przy samej ścianie to po bokach powinien mieć luz.
Inaczej szafka TV odpowiada lekką wibracją, pewnie to kwestia akustyki mojego pokoju.
 

DrWredman

Active member
Moje Onkyo wróciło z serwisu

Hura, Hura, Hura.

Onkyo wróciło z serwisu, i co było???
Maleńki drucik spowodował zwarcie wzmacniacza.
Pan powiedział, że najprawdopodobniej podczas instalacji przewodów głośnikowych wpadł do środka kawałek drucika.

Rzeczywiście docinałem kable w pobliżu amplitunera i zaistniała taka możliwość.
Nawet się do tego przyznałem, że to może być moja wina.
Jednak serwis EIC potraktował to jako naprawę gwarancyjną za co bardzo dziękuję.

Tak więc Onkyo wróciło do łask. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bez jaj.... to nie maja nawet plyty pcb popsikane jakims lakierem aby paproch zwarcia nie zrobil?
 

DrWredman

Active member
Cóż. Trzeba uważać, co się robi w pobliżu sprzętów elektronicznych z dziurkami ;).

Najciekawsze jest to, że przewody docinałem w marcu, a awaria nastąpiła teraz.

Jeśli serwis chciałby obciążyć mnie opłatą, bez zająknięcia bym to zrobił.

Ja jestem z tych co przyznają się do błędów i płacę za nie jeśli jest taka potrzeba. ;)
 

DrWredman

Active member
Który wzmak kupiłeś? Nic się nie chwalisz ; )

Bo jeszcze nie mam go w łapach ;)
Jak przyjedzie to na pewno się pochwalę.
Używka PM7003.
Mam plan przejść na Marantza, początkowo do kompletu dołożyć SR6010 i zrobić 7.1.2.
W przyszłości wymiana na SR6011 i remont sufitu aby wskoczyć na 7.1.4.

Chcę pograć Marantzem bo nigdy go nie miałem a życia coraz mniej. :D
 
Do góry