[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

Czyli bez problemu można takie kolumny montować za głową na ścianie tak jak Ty masz i na wysokości głowy czy oparcia kanapy a one nie górują na innymi kolumnami np.fronty bo kalibracja zapewnie robi swoje ;)
Hmmm....podziwiam Twój spokój, ja bym nie wytrzymał, pierwsze jak bym miał nowego suba, szybka zabawa z mic nawet gdy sub nowy. Zawsze można później zrobić nową ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Za dużo wczoraj i dzis miałem na głowie, a jutro wyjazd. Subik nie ucieknie. Ja muszę mieć spokój i przynajmniej kilka godzin wolnych na testy.
 

Drunk

New member
Bez reklam
@Bali Głośniki tego typu najlepiej montować powyżej głowy, natomiast głośniki typu direct (tradycyjne monopole) montuje się tak, żeby wysokotonowy wycelowany był w głowę słuchacza. Kolejna kwestia, jeśli chodzi o głośniki di-polarne to sytuacja, kiedy montujemy 4 takie głośniki w systemie 7.1. Mało kto o tym wspomina(nie zawsze mówi o tym instrukcja, ale np. MA FX mają dołączony ładny schemat, gdzie jest to zobrazowane w zależności od tego jakie i kolumny i gdzie mamy zamiar zamontować), jeśli mamy zamontowane po bokach za głową pierwsza parę, a drugą parę mamy zamiar zamontować na ścianie tylnej to prawą montujemy jako lewą i vice versa. Chodzi tu o to, żeby SL był zgodny w fazie z SBL i analogicznie SR z SBR. Zasada ta dotyczy tylko głośników di-polarnych, natomiast kolumny typu bi-polarnego montujemy z tyłu "normalnie".

Ps. bi-pole/di-pole to najlepsze rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie siłą rzeczy głośnik znajdować się będzie blisko głowy. Muszę przyznać, że jak na niektórych zdjęciach widzę tradycyjne głośniki zamontowane tuż przy głowie, to od samego patrzenia na takie rozwiązanie już mnie uszy bolą ;)
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Kabelek dojechał, ale jak na razie mogę go sobie wsadzić w d.. (albo w nos bo to Y ;)).
Ampli w serwisie więc trzeba czekać cierpliwie. :(

oehlbach.jpg
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kolego Lipet napisz jakiego kabla wcześniej używałeś i po podłączeniu daj znać czy słyszysz różnicę.
 

DrWredman

Active member
Kolego Lipet napisz jakiego kabla wcześniej używałeś i po podłączeniu daj znać czy słyszysz różnicę.

Mam jeszcze Melodica MDSW50. Jeszcze dobrze nie rozpocząłem testów suba i padł ampli więc teraz muszę trochę poczekać do jego powrotu z serwisu :(
Ale porównanie na pewno zrobię.
 

DrWredman

Active member
Panowie, mam pytanko o miejsce dla SUBA.

Panowie, mam pytanko o miejsce dla SUBA.

Moja szafka RTV jest dość szeroka i nie mam szans sensownie ustawić w szeregu: dwóch frontów, Suba i szafki, tak aby drzwi się otwierały i nie waliły w głośnik. Jak upchnę na styk to wszystko wchodzi, ale nie o to chodzi.
Wymyśliłem, że skoro sub ma BR z przodu to może wstawić go do szafki obok ampli? tam gdzie jest teraz srebrny przesuwany front z szybą.
Szafka jest dość ciężka bo ma grube dechy. Jednak muszę ją powiększyć na wysokość o 10 cm. To akurat nie problem, bo mogę dorobić boczne wyższe ścianki.

Pytanie, czy sub nie będzie się zbytnio trząsł i telepał całą szafką?

Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_01.jpg
 

DrWredman

Active member
Dlatego pytam. Głośnik i bass-reflex są z przodu więc może się udać.
Sub miałby trochę przestrzeni z prawej i lewej strony a od góry 1-2 cm.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesz, że niskie tony to chodzą bezkierunkowo i taki eksperyment jest co najmniej wątpliwy. Jak tam masz jakieś resztki płyt wiórowych to zrób skrzynkę i zobacz co z tego wyjdzie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sub niekoniecznie musi być z przodu, rozejrzyj się po pokoju, a może znajdzie się dogodne miejsce. Wiadomo takie rozwiązanie będzie miał swój minus w postaci dłuższego kabla.
 

DrWredman

Active member
Sprawdż lokalizacje metodą na czołgistę.

Już raz się czołgałem. sub by musiał stać 1,5 m od wejścia, wchodząc do pokoju, czyli nic z tego.
Też mi się nie chce przerabiac szafki. Jest jeszcze opcja aby ją zwęzić i suba zostawic w lewym kącie.
Mogę też prawy głośnik postawic za drzwiami i zrobic ogranicznik aby drzwi go nie uderzały.
Jest jeszcze opcja przy narożniku z prawej lub lewej strony, ale narożnik za chwilę wylatuje i wchodzi nowy (niestety ciut większy). No i trzeba by zastosować połączenie bezprzewodowe. Jeśli przy nowym narożniku będzie miejsce dla suba, na pewno wypożyczę zestaw bezprzewodowy i sprawdzę czy ma to sens.
I ostatnia opcja, z lewego boku przy szafce. Tutaj nic nie muszę przerabiać. Jeśli sub w tej pozycji będzie grał w miarę poprawnie to tam go chyba zostawię.
Ale jak na razie mogę tylko gdybać bo ampli w serwisie. :(
 

DrWredman

Active member
Szafkę chciałbym zostawić bo to komplet z pozostałych mebli. Już dorabiałem półki na ściany.
Szukam też używanej, aby bez skrupułów ją pociąć, bo nowa jest dość droga.
Powstała też koncepca aby zamówić tylko te elementy, które trzeba skrócić.
Problem jest jednak z zaokrągleniami i fornirem.
Z czasem coś wymyślę.
 
Do góry