Docieranie i użytkowanie plazmy Panasonica

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie na temat, ale zawsze mnie zastanawia, jak oni fabrycznie docierają silniki. Przecież to musi trochę trwać. Dlatego podejrzewam, że poziom technologii jest na tyle zaawansowany, że nowe silniki nie wymagają już takiej ostrożności w pierwszym okresie użytkowania.

ArtS :)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
ArtS007 też nie na temat :) chodzi o to iż teraz do produkcji podzespołów w silnikach stosuje sie trwalsze wytrzymalsze na ścieranie dodatki do metali (np ceramika)z których sie robi np. panewki, gładzie cylindrów itp co powoduje iż w początkowej fazie pracy silnika jest on lepiej chroniony przed zużyciem. Ale prawie zawsze przy pierwszej zmianie oleju w nowym silniku na jego korku spustowym będa opiłki metali, jest to spowodowane poprostu docieraniem sie czesci i ścieraniem ewentualnych mikronierówności.


Tak samo bedzie z plazmami, jak pierwszy raz zobaczyłem nowa plazmę LG w MM to aż zdębiałem, leciał na niej eurosport a potem jakaś reklama a po eurosport pozostał szary(dosłownie) cień.
 

pesymik

New member
ivf napisał:
baterie w telefonie trzeba sformatować, a też niektórzy to olewają bo przecież bez formatowania też działa. pewnie że działa, tu też jak w poprzednich przypadkach chodzi tylko i wyłącznie o jakość działania..
akurat jeśli chodzi o nowe baterię polimerowe(np. K750i) to formatowanie czyli rozładowanie do "zera" na początku może wręcz uszkodzić to ogniwo. To oficjalna wypowiedź przedstawiciela Sony Ericsson. Nowych baterii nie trzeba formatować!

Miałem kupować LCD i już byłem prawie pewny Samsunga A551 ew. Sony 40V4000 ale zacząłem czytać o plazmie i pojawił się 3 rywal 42PV80. W sumie to brałbym go w ciemno ale martwią mnie powidoki, podobno po kilku latach luminofor się wypala i kontrast słabnie. Co powiecie na ten temat? No i to "docieranie" to też nie jest plus-jakoś nie wyobrażam sobie oglądania zoom 130% ;(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Luminofor się wypala, podobnie jak zużywa się panel LCD. Jeśli zaś chodzi o powidoki, to wiele wskazuje na to, że plazmy uodparniają się z czasem. Musiałbyś np. non stop oglądać Eurosport, aby logo się na trwałe wypaliło.

ArtS :)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
pesymik napisał:
Miałem kupować LCD i już byłem prawie pewny Samsunga A551 ew. Sony 40V4000 ale zacząłem czytać o plazmie i pojawił się 3 rywal 42PV80. W sumie to brałbym go w ciemno ale martwią mnie powidoki, podobno po kilku latach luminofor się wypala i kontrast słabnie. Co powiecie na ten temat? No i to "docieranie" to też nie jest plus-jakoś nie wyobrażam sobie oglądania zoom 130% ;(
to tak jak z grilowaniem, jesli zaczniesz od razu na penym ogniu to kiełbaski oczysiście się upieką ale będą przypalone i zczerniałe, a jak zaczniesz stopniowo i na małym to będa sie rumienić powoli.
 

pesymik

New member
co do powidoków to tak sobie myślę i tak przy reklamach przełączam na inne kanały bo zazwyczaj są za głośne a do tego denerwujące więc może takie zachowanie też spowoduje przesunięcie elementów statycznych(logo)

Tylko zanim się zepsuł poprzedni TV chodził non stop na CBeebies żeby zając córę. Hmm to może być problem :(
 

pesymik

New member
ArtS007 napisał:
Na reklamach nie ma logotypów. :)


A fakt ;) . Ciekawe po jakim czasie można wypalić takie logo?

Poczekam do końca roku może będzie jakaś drastyczna obniżka bo na razie mam 3 kandydatów (LCD Samsung lub Sony lub plazma Panasonic). Najwyżej rzucę monetą

P.S. Kupno kompa to była przyjemność a TV to prawdziwy horror :(
 
pesymik napisał:
A fakt ;) . Ciekawe po jakim czasie można wypalić takie logo?

Poczekam do końca roku może będzie jakaś drastyczna obniżka bo na razie mam 3 kandydatów (LCD Samsung lub Sony lub plazma Panasonic). Najwyżej rzucę monetą

P.S. Kupno kompa to była przyjemność a TV to prawdziwy horror :(

WITAM !co do tego wypalania to nie wiem tak naprawdę o co chodzi,oglądam po parę godzin polsat sport i żadnych powidoków nie zauważyłem. na "budziku man 120h" i tak prawdę mówiąc specjalnie go nie docierałem ,no może przez pierwsze 15h :). a co do monety,to jak wypadnie reszka to będzie samsung,orzeł sony a jakl stanie na sztorc to pewnie panasonic?jeśli moja rada ci się przyda to od razu postaw monetę na sztorc!!!-PANASONIC!!!
 

pesymik

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Ostatecznie zdam się na gust żony ;)
A jak się 42PV80 sprawuję w FullHD? Może pod tym względem należałoby patrzeć za LCD (że bardziej przyszłościowe czy coś takiego)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

jeżeli chodzi o lcd to kup sobie monitor do komputera a jeżeli chcesz kupić sobie super telewizor to spraw sobie th-42pv80 panasonic!!!!

A jeżeli chodzi o przyszłość to za kilka lat i takl wymienisz telewizor bo wejdą nowe technologie!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pesymik

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Hehehe. To brzmi jak slogan reklamowy :)

w sumie gdyby nie te powidoki i docieranie to pewnie bym się nawet nie zastanawiał a tak to muszę to przetrawić. na szczęście mam trochę czasu

Niestety nie mam gdzie zobaczyć jak wygląda obraz w PV80 bo w Saturnie obraz był kiepski ale to nie jest wyznacznik bo to jest sklep. Poszukam W Euro albo MM może tam będzie wyglądał lepiej

To akurat mnie nie przekonuje. Podobno w 2012 ma być koniec świata ;)
A tak serio to chodzi o to żeby teraz był lepszy niż np. taki LCD LE a 551! Ale jak to stwierdzić? Po drugie wolałbym żeby wytrzymał więcej niż kilka lat!!!

Właściwie to nie mam w planach kupować abonamentu TV HD mało oglądam nawet ten CP który mam. Ale może mi odbije i kupię. a przecież PV80 ma rozdziałkę 1024x768. Czy to trochę nie za mało?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zbyszko74

New member
Na dzień dzisiejszy żaden polski operator nie nadaje w FULL HD a jedynie namiastce tego 720p lub 1080i. Więc i po co kupować FULL HD jak nie masz takiego sygnału, chyba że niedługo będziesz miał konsolę XBOX360 lub PS3 to wtedy FULL HD może mieć sens.

Pozdrawiam :)
 

jacky-x

New member
@zbyszko74
Pytasz po co TV fullHD mając sygnał 1080i (oprócz TVN HD - 720p, reszt polskich kanałów HD własnie tak jest nadawana), a choćby po to aby ci Tv wyświetlił wszystko, piksel w piksel co wysłał ci nadawca i Tv nie musiał skalować do innej rozdzielczości pogarszajac obraz i tracąc szczegóły, 1080i to także rozdzielczosć 1920x1080. Pozdr
 

pesymik

New member
jacky-x napisał:
@zbyszko74
Pytasz po co TV fullHD mając sygnał 1080i (oprócz TVN HD - 720p, reszt polskich kanałów HD własnie tak jest nadawana), a choćby po to aby ci Tv wyświetlił wszystko, piksel w piksel co wysłał ci nadawca i Tv nie musiał skalować do innej rozdzielczości pogarszajac obraz i tracąc szczegóły, 1080i to także rozdzielczosć 1920x1080. Pozdr

Tzn PV80 do zwykłego sygnału jest super ale do HD już tak sobie. akurat dla mnie to nie jest problem ale chciałbym wiedzieć na czym stoję?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Panowie, proszę się nawzajem nie cytować. I proszę zwrócić uwagę na przycisk Edytuj, a nie dodawać dodatkowe wypowiedzi jedna po drugiej.

Zbyszko, FullHD w sygnale nie jest tym samym, co FullHD w telewizorze. Ogólnie rzecz biorąc o telewizorze mówimy FullHD wówczas, gdy matryca posiada w pionie 1080 pikseli. I taki ekran do odbioru sygnału 1080i nadaje się idealnie. Jeśli zaś chodzi o stronę sygnału, to oficjalnie nie ma standardu 1080p. Ten standard obowiązuje w odtwarzaczach BD.

ArtS :)
 

zbyszko74

New member
No właśnie i dopiero przy 1080p wykorzystamy te FULL HD w pełni. Każde inne "FULL HD - 1080i" jest tylko i wyłącznie chwytem marketingowym, na który wielu się nabiera.

Dla mnie 720p = 1080i - sygnał bez przeplotu jest tym prawdziwym sygnałem natomiast sztuczne wytwarzanie poprzez przeplot sygnału FHD to tylko namiastka.

Pozdrawiam :)
 

jacky-x

New member
@zbyszko74
...ech, jesli dla ciebie 720p=1080i to co ja mam więcej powiedzieć:( Porównaj sobie tą namiastkę jak ja nazywasz 1080i ( ale takie faktyczne, nie skalowane np: kanał luxe) z 1080p na TV full HD a przekonasz sie jaka to namiastka (szczególnie w obrazach statycznych). Dla ciebie sygnał "i" to jakis "uposledzony" a tak nie jest, rózni się w uproszczeniu tym od 1080p że da 25 pełnych obrazów na sekunde (50 półobrazów),a 1080p da ich 50, co daje przewagę-płynność w ruchu. Oba formaty 1080i i 1080p nie różnią się rozdzielczością, ale częstotliwością odświeżania przesyłanego obrazu, ale tak jak napisałem przy statycznych obrazach 99% nie zauwazy róznicy.Tak jak napisałem wcześniej odpowiedz sobie uczciwie czy Tv HD ready jest w stanie wyswietlic bez skalowania i bez strat, sygnał 1080i (bo 720p potrafi, a skoro dla ciebie to to samo, ...a jednak;) ) odpowiedź musi brzmieć nie, ale skoro dla ciebie to marketing, niech tak zostanie, nie będę cie przekonywał. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

albert438

New member
Jak ktoś chce zobaczyć jak chodzi plazma i porównać z LCD to w marketach Makro można to zrobić! Stoją plazmy i LCDki obok siebie, jak ktoś ma zyczenie moze sobie ustawic obok siebie dwa telewizory i porónać. Nawet dali mi piloty i bawiłem sie ustawieniami. Ojciec przymierza sie do zakupu TV i chciał, żeby mu pokazać różnice miedzy plazma a LCD.

Obok siebie stały:Toshiba 37AV500 PG, Panas 37pv80 i Sony 37U4000.
Sygnał podany na TV to SD z tandetnej anteny zbiorczej naziemnej po zwyklym kablu antenowym.
Na początku pierwszy rzut na obraz i mnie i ojcu najlepiej podoba sie obraz z Tosii, wiec sparwdziłem ustawienia i sie okazalo ze Toshiba miala ustawione kilka parametrów na 100% w tym jasnosc. Przestawiłem na 60, Panasa przestawiłem na tryb normalny i ojciec przyznał mi wreszcie racje, ze ten Panasonic to jest to czego szukał:) Teraz tylko namawiam go, zeby kupił 42 a nie 37 cali.
 
Do góry