Dobry Horror ?

Bipo

Active member
Bez reklam
Każdy inaczej odbiera horror jednego ten sam film będzie przyprawial o zawał a druga osoba się nawet nie wzdrygnie dlatego każdy film trzeba samemu ocenić czy jest mocny...
Dla mnie np. Paranormal acktivity cz.1 jest bardzo mocny ze względu na narastająca atmosferę. ;-) obowiązkowo trzeba go oglądać na dużej głośności sprzętu a film zrobi swoje...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trafne stwierdzenie. Paranormal tez mi się podobał. Jak lubisz Bipo takie klimaty kręcone kamerą z ręki, to obejrzyj obie części "Tropiciele grobów" też bdb.
 

pantomima

Banned
Trafne stwierdzenie. Paranormal tez mi się podobał. Jak lubisz Bipo takie klimaty kręcone kamerą z ręki, to obejrzyj obie części "Tropiciele grobów" też bdb.

To moze Blair Witch Project :)

Na Nc+ co jakis czas leci cos w tym stylu jak wyzej wspomniany - "Jako w piekle tak i na Ziemi " , nawet daje rade .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja Ci powiem że takie kręcone z reki jakoś mnie się nie podobają, chociaż Paranormal czy Tropiciele grobów były fajne. Nie lubię jak skupiam się na scenie a tu koleś biega z kamerą wywijając nią w każdą stronę, wszystko się trzęsie, rozmazuje itd. Wolę standardowy sposób kręcenia. Do tej pory fajnie mi się ogląda wszystkie części "Koszmaru z ulicy Wiązów", chociaż po tylu latach to bardziej jako rozrywka i fajny klimat niż jakieś wielkie buuu! Osobiście lubię ten gatunek i fajnie się bawię oglądając dobry film. Pamiętam jak bardzo mnie zaskoczył dźwiękowo film "R-Point", gdzie fajnie w tylnych kolumnach było słychać kroki żołnierzy, szum trawy i unne odgłosy. Z filmów które mnie osobiście się podobały mogę polecić:

28 Dni Później
28 Tygodni Później
1408
30 Dni nocy
Boo!
Ciśnienie
Martwe ptaki
Obecność
Amityville
Lustra
Martwa Cisza - jak ktoś nie widział, to polecam
Kobieta w czerni
Naznaczony 1,2,3
Coś
Lśnienie ( mnie bardziej podobała się wersja z 97r.)
Koszmar z ulicy Wiązów - 7 części
Czerwona Róża
Sztorm Stulecia
Mroźny Wiatr
Egzorcysta 73r.
Egzorcysta -Początek
Gothika
Hellraiser
Inni
Jeździec bez głowy 99r.
Miasteczko Salem 2004r.
Oko
Omen - wszystkie części
Opętanie 99r.
Posłańcy
R-point
Smakosz 1,2
Rytuał
Smętarz dla zwierząt
Statek widmo
Stracone dusze
Tropiciele grobów 1,2
Wrota do piekieł
Wywiad z wampirem
Ukryty wymiar - taki S.f

Niektóre filmy budują napięcie a niektóre sa po prostu fajne i klimatyczne.
Ogólnie nie lubię horrorów o mordercach, bo mnie nie przerażają a wręcz irytują jak ktoś np. ucieka, pięć razy się przewróci, samochód nie odpali, zamiast broni palnej przy jakimś ciele bierze pogrzebacz do pieca itd.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ogólnie nie lubię horrorów o mordercach, bo mnie nie przerażają a wręcz irytują jak ktoś np. ucieka, pięć razy się przewróci, samochód nie odpali, zamiast broni palnej przy jakimś ciele bierze pogrzebacz do pieca itd.

I ja mam takie podejście. Zresztą w naszym wieku to co ma straszyć? Jakiś głup z siekierą? Kacper jako duch ?
Film musi mieć klimat odp. Frediego jak sie pierwszy raz widziało to spać sie niechciało a teraz? Lalka kręcąca głową.. Nie robi żadnego wrażenia:popcorn:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie to szlag trafia jak oglądam film, kobitka ucieka przed mordercą, wsiada w auto i jak już nawet odpali to uderzy w to jedno zasadzone drzewo na pustej działce 500 m2. A nawet jak uda jej się cudem nie trafić w to drzewo i przejeżdża ze 2 km przez leśną droge, to auto nagle gaśnie, po czym z za drzewa wychodzi morderca:blagam:
 

pantomima

Banned
Mnie to szlag trafia jak oglądam film, kobitka ucieka przed mordercą, wsiada w auto i jak już nawet odpali to uderzy w to jedno zasadzone drzewo na pustej działce 500 m2. A nawet jak uda jej się cudem nie trafić w to drzewo i przejeżdża ze 2 km przez leśną droge, to auto nagle gaśnie, po czym z za drzewa wychodzi morderca:blagam:

Przykladem tego co opisales moze byc "Droga bez powrotu 6" - i ta'scena z pannami uciekajacymi skuterem snieznym pff .
Choc tam tego'typu podobnych scen jest mnostwo. Takie banaly ...
 

eedviking

Banned
I ja mam takie podejście. Zresztą w naszym wieku to co ma straszyć? Jakiś głup z siekierą? Kacper jako duch ?
Film musi mieć klimat odp. Frediego jak sie pierwszy raz widziało to spać sie niechciało a teraz? Lalka kręcąca głową.. Nie robi żadnego wrażenia:popcorn:

Tak myślisz? A to...:mrgreen::p Obudź się rano obok takiego potwora...:D;)
7854be11a83a25fbf4ff68cb531f2af4.jpg


z5706752O.jpg
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Aaaa to kolejny mega tłumacz stwierdził że Wrong to droga a Turn bez.powrotu .... A w filmie w 1 części źle skręcili ... Taki tan szczegół
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Gdyby ktoś nie wiedział...w filmiku można obracać widokiem kamery ;)

[youtube]uvkwAlaDais[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Pojęcie "dobry horror" jest mocno subiektywne, ponieważ to trochę tak jak z kobietami - zależy kto ma jakie oczekiwania. Dla mnie dobry horror musi mieć klimat i jako wyznacznik dobrej produkcji z mojego punktu widzenia biorę "Dead Silence" (Martwa Cisza). Ma on w sobie to coś, co może zjeżyć włos, gdy ogląda się pierwszy raz. Jeśli miałbym zrobić ranking tych klimatycznych to:

1. Martwa Cisza
2. Mama
3. Sinister
4. Obecność
5. Anabel
6. Naznaczony
7. Lustra
8. Klątwa
9. Krąg

Jeśli chodzi o krwawą ucztę to z ambitnych tylko seria "Saw" (Piła) przychodzi mi na myśl, chociaż podciągnął bym to bardziej pod thriller.

Wspominacie tu o "Drodze bez powrotu", którą raczej można podciągnąć pod krwawą komedię niż horror.

Z tych mocno "oryginalnych" pseudo horrorów można wspomnieć o "Ludzkiej Stonodze" - jednak tylko jako ciekawostce, chyba że ktoś lubi sadystyczno-perwersyjne klimaty.

Osobiście jak trafiam na produkcję z trzymaną kamerą w drżącej łapie to jest to dla mnie g.... nie film i nie oglądam dalej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też nie przepadam za filmami kręconymi kamerą z ręki. Starsze filmy adaptacji powieści Kinga miały fajny klimat np. "Czerwona róża", "Sztorm Stulecia", "Lśnienie".
 
Może nie horror ale fajnie się ogląda
"10 Cloverfield Lane" oraz "Obecność2" oraz może nie film a serial "Dom Grozy" "Helix" "Bansche" "Utopia"

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

zgred72

New member
Z takich mniej mroczniejszych horrorów dodam - "Inni" (2001) bardzo klimatyczny, oraz mini serial "The Enfield Haunting" poruszający temat z "Obecność 2" ale o wiele lepiej pokazany.
 
Do góry