Dobry Horror ?

Mujzaramur

New member
Obecność - the Conjuring. Myślę, że ten film może przejść do historii jak niegdyś Omen, czy Egzorcysta. W ostatnim dwudziestoleciu brakowało takich horrorów.
Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to badacze zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę mieszkającą w starym domu na uboczu. Okazuje się, że domownicy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dlaczego Administrator nie reaguje na wpisy takich cymbałów?

Pan nie zna pojęcia ,,żart,, , a na dodatek używa obraźliwych zwrotów jak 5 latek.
Wnioskuję, że jest Pan osobą kochającą byłego Rezydenta, przepraszam za obrażenie żony Pana guru, to się więcej nie powtórzy;)

Wracając do tematu horrorów to polecam książkę Sumlińskiego ,, Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskeigo,, dla ludzi o mocnych nerwach.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Dajta spokój z tą polityką ;)
Żart, żartem ale nie brnijmy w to dalej.... wystarczy tego syfu w TV, nie przeszczepiajmy tego TUTAJ
 

Mutorno

New member
Z nowszych to jako tako spodobała mi się "Annabelle". Ale i tak nie ma takiego klimatu co stare produkcje, jak "Omen", "Egzorcysta", "Lokator" czy "Martwe zło". Może jeszcze "Mgła" na podstawie Kinga dawała radę :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem ze swoją żoną film pt. ,,Naznaczony 3". Jak wiecie bo już kilka razy o tym wspominałem, że lubię bardzo horrory ale ostatnio jest trudno aby coś ciekawe znaleźć. Po załączeniu filmu nie nastawiałem się bardzo na coś co mogłoby mnie wystraszyć a tu miła niespodzianka....;-) Są momenty w których jak to moja żona powiedziała ,,już chyba z ósmy raz bym zawału dostała"..;-). Film zaczyna się spokojnie i w miarę powoli napięcie wzrasta. Efekty są bardzo dobrze zgrane z tym co się dzieje na ekranie, w momencie kiedy ma być zaskoczenie jest wyciszany cały drugi plan co daje efekt narastającego napięcia i nie pewności co się za chwilę stanie. Grę aktorską uznałbym, za w miarę udaną nic nie oskarowego..;-) Jedna rzecz tylko mi nie pasowała odnośnie fabuły i występuje pod koniec filmu tj. starsza pani musi się uporać ze swoją prześladowczynią. A tak bardzo miły seans, w trakcie którego można się wzdrygnąć. Polecam zobaczyć sobie wieczorem z troszkę większa głośnością..;-)
 

pantomima

Banned
Wczoraj oglądałem ze swoją żoną film pt. ,,Naznaczony 3". Jak wiecie bo już kilka razy o tym wspominałem, że lubię bardzo horrory ale ostatnio jest trudno aby coś ciekawe znaleźć. Po załączeniu filmu nie nastawiałem się bardzo na coś co mogłoby mnie wystraszyć a tu miła niespodzianka....;-) Są momenty w których jak to moja żona powiedziała ,,już chyba z ósmy raz bym zawału dostała"..;-). Film zaczyna się spokojnie i w miarę powoli napięcie wzrasta. Efekty są bardzo dobrze zgrane z tym co się dzieje na ekranie, w momencie kiedy ma być zaskoczenie jest wyciszany cały drugi plan co daje efekt narastającego napięcia i nie pewności co się za chwilę stanie. Grę aktorską uznałbym, za w miarę udaną nic nie oskarowego..;-) Jedna rzecz tylko mi nie pasowała odnośnie fabuły i występuje pod koniec filmu tj. starsza pani musi się uporać ze swoją prześladowczynią. A tak bardzo miły seans, w trakcie którego można się wzdrygnąć. Polecam zobaczyć sobie wieczorem z troszkę większa głośnością..;-)

Ja ze 3 tyg ogladalem ten pseudo'horror na nc+ , no jeszcze nie z zona ale przyszla zona ;)
Liczylismy na cos wiecej :)
Osobiscie wiecej sie smialem niz balem , sa ze 4 fragmenty gdzie ma sie wrazenie ze cos napr zacznie sie dziac ale'to tylko zludna nadzieja .

Podchodzac do horrorow emitowanych na antenie nc+ w godzinach 20/21 nie mozna sie za wiele spodziewac .
 

pantomima

Banned
Z nowszych to jako tako spodobała mi się "Annabelle". Ale i tak nie ma takiego klimatu co stare produkcje, jak "Omen", "Egzorcysta", "Lokator" czy "Martwe zło". Może jeszcze "Mgła" na podstawie Kinga dawała radę :)

Mgla'slabiutka jest wedlug mnie .

Jak juz ekranizacje powiesci Kinga to -

Sztorm Stulecia
Lsnienie

Nie tyle co mega straszne ale strasznie klimatyczne,wciagajace :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja właśnie uważam jak kolega, że Naznaczony wszystkie części sa bdb. jak na produkcje ostatnich lat. Oczywiście, to już nie te klimaty co Lśnienie, Sztorm Stulecia, Czerona Róża, Omen, Egzorcysta itd, ale uważam za dobrą rozrywkę. Podobają mi się jeszcze Obecność, Martwa Cisza czy starsze Amityville lub Statek Widmo. Sporo jest ciekawych produkcji, jak ktoś lubi podobne klimaty.
 

pantomima

Banned
A ja właśnie uważam jak kolega, że Naznaczony wszystkie części sa bdb. jak na produkcje ostatnich lat. Oczywiście, to już nie te klimaty co Lśnienie, Sztorm Stulecia, Czerona Róża, Omen, Egzorcysta itd, ale uważam za dobrą rozrywkę. Podobają mi się jeszcze Obecność, Martwa Cisza czy starsze Amityville lub Statek Widmo. Sporo jest ciekawych produkcji, jak ktoś lubi podobne klimaty.

Statek Wdmo - to King prawda ?
Calkiem fajny .

W zasadzie wszystkie filmy oparte na kanwie 'powiesci Kinga sa bdb. - mega klimatyczne .

Panowie , a cos nowszego, dostepnego na blu ray ?
Ale cos takiego ,zeby ciary przeszly ;)
 
Do góry