dobry ampli, kolumny 5.0, bluray i subwoofer do 2500

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy stacjach radiowych to typowe, nie mozna tu mowic o uniwersalnosci brzmienia, czasem brzmienie tych samych kawalkow na roznych stacjach z teoretycznie takim samym bitrate jest drastycznie rozne.

Co do drugiej czesci pytania, to roznica na korzysc wzmacniacza jest oczywista. Nie dla kazdego drastyczna, ale dla kogos kto ma jako takie pojecie poprawa bedzie warta wydanych pieniedzy.

Dlatego tez, do takich odsluchow na wzmacniaczu, dedykowane sa tunery sieciowe.
W przypadku Marantza kupujesz np. PM5/6/7xxx itd. laczysz to z tunerem NA7004 i jest bajka. To oczywiscie przyklad zalecanego zestawienia w przypadku Marantza, ale wiekszosc producentow umozliwia taki duecik, dodatkowo okraszony playerem CD.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No nie do końca tak pięknie jest. Należy pamiętać i być świadomym, iż radio internetowe jest przeciętnej jakości, sporo dobrego wnosi tuner sieciowy, który poprawia trochę końcowe brzmienie. Ale ogólnie to mizerna jest ta jakość.

Ale fakt, zależy też kto ma jakie ucho i co komu "wystarcza". Czasem też i taka przeciętna jakość wystarcza by sobie coś tam w tle w pokoju plumkało.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak u Ciebie, bo u mnie nic nie plumka.
Radio internetowe plumkalo mi kiedys na Onkyo, nie bylo znaczenia ktora to byla stacja, bo wszystko gralo fatalnie, byc moze tak tez jest u Nada.
Jest sporo stacji ktore z przyjemnoscia mozna sluchac i nie nazwalbym tego plumkaniem. Ja slucham muzyki z CD, nie smialbym porownywac jakosci do radia internetowego, dlatego tez wyraznie napisalem ze zagorzaly audiofil bedzie omijal takie atrakcje i ja to rozumiem.
Pojecie plumkania, jest tez mocno dyskusyjne. Rozchodzi sie tu o klase sprzetu, dla mnie wiekszym plumkaniem sa mocno budzetowe kolumny ktore w ogolnym rozrachunku nazwalbym, wlasnie mizernymi, polaczone z tanią elektroniką i cd, jak lepszej klasy sprzet z tunerem sieciowym i _wybranymi_ stacjami.
Na Krakowskiej, jak kupowalem NA7004, robilismy rozne zestawienia oparte na wzmacniaczach, w tym bylo sporo skrzynek. Kilka osob z obslugi i sporo poswieconego czasu, z grzecznosci nie bede pisal co bylo plumkaniem i to nie w mojej ocenie. Mozna sobie tam podjechac i zweryfikowac jeszcze raz definicje plumkania.
 

Henry

Active member
Bez reklam
U mnie plumkało jak mnie sąsiad zalał :)
Inna sprawa kiedy chcesz słuchać radia, mi też ta trochę "gorsza" jakość radia internetowego nie przeszkadza, bo jest włączone jak coś robię i wtedy sobie "plumka" w tle, a jak chcę posłuchać dobrej muzyki to sobie siadam w fotelu i "delektuję się" dobrą jakością z płyt ;)

Kamil nie przejmuj się bo naprawdę tragedii nie ma i jak armanig pisze są stacje nadające w dobrej jakości
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze sprawdza sie muzyka elektroniczna, mam kilka ulubionych stacji i nie narzekam, jak slysze okreslenie "plumkanie" to mi sie kojarzy najtanszy ampli za 1k i tryb Pure Direct, a to faktycznie katastrofa, ale juz takie Chello, czy Queen to tylko i wylacznie CD. Tam trzeba sie delektowac kazdym detalem. To nie ma co porownywac, oczywista sprawa.
 
Będę się musiał sam przekonać :) Czyli osobny wzmak lepiej kupić.

1)Musi mieć koniecznie Main-In ?? Bo jak ma mi to być tylko po to, żeby później gałka w nim nie działała jak podłącze amplituner to mi to niepotrzebne (bo kupię wzmak z wyraźnie zaznaczoną skalą głośności i zazanczę sobie jej położenie).

2) Czy amplituner musi mieć koniecznie preout ?? (nie ukrywam że jak kupię wzmaka do 1000zł, a później będę musiał zakupić ampli za ponad 2000zł po to aby miał preout to już jest trochę dla mnie drogo). Czy istnieje jakikolwiek inny sposób aby to połączyć ?? Testował ktoś z was dzielnik napięcia ??

3) Armanig mógłbyś podać parę przykładowych radyjek ??
Słuchasz na Shoutcast, czy gdzieś indziej ??
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie wiem jak u Ciebie, bo u mnie nic nie plumka.
No bo jak się ma oddzielny klocek w postaci NA7004 to oczywiście że nie ma prawa plumkać! :)

armanig- nie potrzebnie się uniosłeś. Nie do końca chyba wczytałeś się w to co napisałem. A przecież napisałem że odtwarzacze sieciowe poprawiają jakość i jest dobrze. No ale jak coś kosztuje 3tys. to jak ma nie być dobrze? A teraz weź to i ustosunkuj do autora wątku - myślisz że on kupi taki oddzielny klocek?

... jak slysze okreslenie "plumkanie" to mi sie kojarzy najtanszy ampli za 1k i tryb Pure Direct, a to faktycznie katastrofa
czyli jednak można się ze mną zgodzić :p

ale juz takie Chello, czy Queen to tylko i wylacznie CD. Tam trzeba sie delektowac kazdym detalem. To nie ma co porownywac, oczywista sprawa.
No i było się tak na początku unosić a teraz napisać w zasadzie to samo co wcześniej? ;)

Czyli jednak.... plumkanie :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
...jak slysze okreslenie "plumkanie" to mi sie kojarzy najtanszy ampli za 1k i tryb Pure Direct, a to faktycznie katastrofa,

czyli jednak można się ze mną zgodzić :p

W tym wypadku jak najbardziej... i nie, nie unosze sie ;) widocznie tak zabrzmialo :) natomiast moglbym rozwinac temat roznic, szczegolnie ze jestem zniesmaczony jakoscia na niektorych klockach poziomem radia internetowego i to wcale nie najtanszych, nie mam tu oczywiscie na mysli Nad'a (nigdy nie sluchalem na nim radia z sieci), ale mialem klocki ktore fatalnie graly i nie chodzi tu tez o roznice pomiedzy zewnetrzynym tunerem sieciowym, a tym ktory mamy na pokladzie w ampli.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Myślę ze temat tunerów sieciowych jako osobnych klocków jak i tych wbudowanych w ampli jak najbardziej do opisania, ten element mało opisywany jest u nas w kraju :)

A tunera od NAD nie mam, jakoś na razie nie jest mi on potrzebny ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, NAD nie ma radia internetowego, a to ci niespodzianka ;) Szczerze, nie wiedzialem. Patrze i widze ze maja w ofercie taki tunerek sieciowy C466, ale cena tez nie mala, podchodzi pod 3k. Podobnie jak u Marantza.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No cóż, brak tunera to faktycznie może zadziwiać ;) a ceny klocków NAD... także hehe ;)

werf prowokator :p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Będę się musiał sam przekonać :) Czyli osobny wzmak lepiej kupić.
lepiej podążaj w tym kierunku ;)

1)Musi mieć koniecznie Main-In ?? Bo jak ma mi to być tylko po to, żeby później gałka w nim nie działała jak podłącze amplituner to mi to niepotrzebne (bo kupię wzmak z wyraźnie zaznaczoną skalą głośności i zazanczę sobie jej położenie).

konieczności nie ma ale takie połączenie będzie praktyczniejsze

2) Czy amplituner musi mieć koniecznie preout ?? (nie ukrywam że jak kupię wzmaka do 1000zł, a później będę musiał zakupić ampli za ponad 2000zł po to aby miał preout to już jest trochę dla mnie drogo). Czy istnieje jakikolwiek inny sposób aby to połączyć ?? Testował ktoś z was dzielnik napięcia ??

Jeśli już myślisz o dobrym stereo i chciałbyś mieć też dobre KD, to proponowałbym z pre-out, wiadomo, że niestety nie jest to tanie rozwiązanie, ale lepiej wstrzymać się z zakupem, dozbierać więcej kasy i kupić coś porządnego niż kupować coś na siłę.

Spróbuj na odsłuchu porównać sobie brzmienie dobrej klasy ampli ze wzmacniaczem, może uznasz, że na jakiś czas brzmienie na amplitunerze ci w zupełności podpasuje, a w późniejszym terminie dokupisz wzmacniacz, wszystko zależy od tego co chciałbyś osiągnąć w pierwszej kolejności. Inna sprawa, że wzmacniacze są z reguły tańsze i może łatwiej będzie ci dozbierać na niego kasę.
 
Pytałem ze względu na to, że ampli póki co bym zostawił tylko do kina, ale nie ma on preout. I czy przez dzielnik nie będzie tego efektu jak przez preout podłączając wzmacniacz.

Jeżeli tak będzie źle, to wtedy muszę sprzedać wszystko co mam.
Jeżeli ktoś testował takie połączenie to proszę o opinię.
Jeżeli zda to egzamin to pierwszym nowym zakupem będzie wzmak, później głośniki, a na końcu ampli
 
Do góry