dobry ampli, kolumny 5.0, bluray i subwoofer do 2500

marcik1

New member
Witam.
Jak w temacie, poszukuje sprzetu do salonu ok 30 m2, to bedzie pierwszy mój zestaw.Głownie do muzyki,dwie kolumny koniecznie przypodłogowe (kewstia estetyki). Bardzo proszę o pomysły???
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Smutna prawda, ampli 1200zl, BD 300zl, sub 300? (są takie?) do tego 5 kolumn, a na dokladke dobrze grajacych w stereo, a wszystko to za pozostale 700zl. Nie wspomne juz o 30m2.
Z takim budzetem i zalozeniem ze to ma byc na 30m2, kompletowalbym uzywany sprzet, a najlepiej odpuscil sobie komplet i zaczal od lepszej klasy frontow, reszte kompletowal z biegiem czasu.
Ew.mozna sie pokusic o zestaw AllinOne, moze cos Harmana, ale to znowu 30m2...
 
Dozbieraj 2-3 x tyle co masz i wtedy coś myśl, bo takto będziesz myślał jak to ustawić bo nie gra :)

Ewentualnie jeśli zależy Ci bardziej na muzyce to nie pchaj się z takimi pieniędzmi w kino, bo się mocno zawiedziesz, tak jak wielu z nas.
2500 zł - dozbierałbym z 500zł i kupił wzmak stereo + jakieś Dobre fronty + bluray albo DVD. W muzyce będzie przepaść w stosunku do Amplitunera, a film w Stereo też można obejrzeć (i podejrzewam, że będzie większa frajda w Stereo, niż z efektów kina w tej cenie). Chłopaki Ci doradzą co i jak.
 
Ostatnia edycja:

Scrollek

New member
temat jeden z tysiąca, poczytaj forum czy coś idzie za taką kasę kupić, chyba że to ma być coś w plastiku all in one?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Za taką kasę ciężko będzie znaleźć coś na ten metraż, o ile jako tako grające kolumny by się znalazły, to z ampli, który je napędzi może być trochę gorzej.
Z tanich ampli zobacz Yamahe 475, Pioneera 528, HK 161, może Onkyo 525 lub Denon X1000.
Z mocnych tanich kolumn to Eltax Monaco, coś z Jamo
Na suba i BR raczej będziesz musiał dołożyć, więc lepiej skup się na zestawie 5.0 i dokup tani odtwarzacz BR - Sony, LG, Samsung, a suba kupisz później
Ale wydaje mi się, że i tak lepiej to zagra niż gotowce marketowe, a na pewno lepiej od plastików...
 

marcik1

New member
dozbieranie 2-3xtyle ie wchodzi w gre. Marketowca tez nie chce. Ciesze sie ze otwieracie mi oczy, bo myslałem szczerze ze cos za to mozna jak dla mnie amatora z ambicjami stworzyc....Rozsądne wydaje sie abyc iwestycje rozłozyc w czasie i skupic sie na rzeczach najwazniejszych, czyli amplituer i kolumny. BD i subwoofer to bedzie odłozone na inny termin. W związku z tym proszę o konkrety dla powyzszych założeń. Porady Wasze jako ekspertów sa dla mnie bezcenne!!!
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Taki zestaw sobie odpuść, budżet masz ograniczony, a pomieszczenie dosyć duże, musisz to czymś nagłośnić.
Amplitunery na twoje warunki, to minimum
-Yamaha od serii 4xxx
-Pioneer od serii 5xxx
-Harman 161
-Onkyo od serii 5xx
-Denon X1000
Na początek kup też BR z tzw. budżetowych firm- Samsung, Sony, LG, Panasonic- jesli potrzebny ci odtwarzacz BR, to modele za ok. 300 zł w zupełności wystarczą. Zawsze lepiej dołożyć do amplitunra niż do odtwarzacza BR, przynajmniej w taki budżecie jakim dysponujesz. Odtwarzacz łatwiej bedzie wymienić niż amplituner czy kolumny.
Ja u siebie mam zwykłego samsunga i jako odtwarzacz BR w zupełnosci wystarcza, a jak się cos z nim stanie to po prostu kupię następny ;)
Na początek skup się też aby kupić lepsze fronty, może coś z JBL- Studio, ES, pozostałe głosniki bedziesz mógł sobie w dowolnym czasie dokupic i uzupełnić zestaw
Jeśli jednak już tak bardzo chcesz 5.0/5.1 to lepiej celuj w JAMO- 428, 506
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kolego, jak już szukasz pioneera (ampli +br), to radzę ci zestawić to z Jamo. Porównaj sobie na odsłuchu. Poza tym weź pod uwagę swój metraż, te TAV 506 nie dość, że są za słabe do ciebie, to takim przykładowym Jamo nie dorastają nawet do pięt ;)
masz tu przykładowe zestawy z JAMO:
PIONEER VSX-528 + JAMO S428 HCS3 + SUB 210 (4097453787) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
PIONEER VSX-528 + BDP-160 + JAMO S428 HCS3 + SUB 2 (4103818220) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pioneer VSX-528 + Jamo 5.0 S506 --- GRATIS!!! --- - 3535458128 - oficjalne archiwum allegro

Możesz też poszukać coś z takimi kolumnami:
HORN - PRODUKTY :: DLA DOMU :: ELTAX :: ZESTAWY GŁOŚNIKOWE :: MONACO HCP

Przemyśl jeszcze raz kwestię zakupu ampli+frontów
 
Aha koniecznie posłuchaj przed zakupem jak Ci to zagra w muzyce. W kinie będzie ok, ale może okazać się że muzyka będzie płaska, nie będziesz słyszał w dobrze znanych sobie utworach niektórych dźwięków, muzyka będzie mało dynamiczna.
Zależy na czym słuchałeś do tej pory. Ale jak miałeś styczność z jakimiś Unitrami, Technicsami, wieżami z przedziału od 2000zł w górę z lat 90-00 to możesz się rozczarować. W kinie będzie super.

@henry1979 a jaki Jamo i te ELTAXY mają charakter brzmienia ?? Przepraszam, że się wtrącam w wątek, ale szukam głośników 5.0 ciepło grających, dynamicznych za niewygórowaną cenę, najlepiej w cenie tych Jamo, albo Eltaxów. W stylu ELAC FS68.2 cena za sztukę ok.1700zł, FS67.2 cena za sztukę ok. 1300zł w MM które są dla mnie za drogie.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Pytanie do czego będziesz chciał podpiąć i do jakiej ewentualnie muzyki?
Jamo słuchałem z Sony 1040 i grały dosyć czysto, przyjemnie. Nie powalały jakoś specjalnie na kolana, ale przy ich cenie (ok. 1000 zł za zestaw 5.0) ciężko też tego oczekiwać;), z drugiej strony jakość wykonania i jakość dźwięku też bez zarzutu.
Eltaxów Monaco słuchałem z Denonem X2000 i też miałem pozytywne odczucia, sporo basu, góra i środek też w miarę ok. czuć, że są mocniejsze od Jamo 506. Inna kwestia, że Denon sam w sobie ma dosyć "ciepłą barwę", więc trudno mi ocenić, czy z innym ampli by sie tak zgrały i czy odczucia byłyby podobne. Wszystko kwestia własnego ucha. Ważne, żeby jak najwięcej odsłuchać. Spróbuj gdzieś posłuchać jakichś droższych kolumn, będziesz miał punkt odniesienia ;)
Jak szukasz czegoś o ciepłym brzmieniu, to może zobacz Indiana Line Nota, wiem, że to dużo drożej niż opisane powyżej, ale warto chociaż posłuchać, może gdzieś znajdzie się jakaś dodatkowa kasa, a może zakup rozłożysz w czasie...
pzdr
 

lentym

New member
Ciężko ci będzie coś poszukać.
Z niezłych kolumn 5.0 nowych odsłuchałbym Taga Harmony 606 SE. Koszt to niecałe 1500zł, Amplituner używka i BD i chyba jesteś w domu.
 
No tak tylko nie wiem czy wyzbywać się wszystkiego co mam czyli SONY STR-DH520 + Amtech SS-AT5000 i szukać nowego zestawu, czy skupić się pierw na głośnikach. Cena 2500zł to absolutne maksimum na jakie mnie niestety stać i to na raty - cena głośników 5.0 :) Gdybym miał sprzedać to co mam byłoby trochę więcej (zależy za ile bym to sprzedał). I pytanie czy jest sens wogule dokładać i czy kupię coś lepszego od tego co mam w takich pieniądzach.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tego co rozumiem, to twój dotychczasowy sprzęt jest w dalszym ciągu sprawny.
Zmieniając sprzęt chciałbyś uzyskać poprawę w stereo czy w KD?
Tak się zastanawiam i wydaje mi się, że w kwocie którą chciałbyś przeznaczyć, to raczej nie dostaniesz nic, co wywołałoby efekt wow! ;)
Spróbuj może udać się ze swoim ampli gdzieś na odsłuch jakichś kolumn i raczej skup się na głośnikach, za jakiś czas ewentualnie mógłbyś pomyśleć też o jakimś nowszym amplitunerze.
Jesli zależy ci na np. na funkcjach sieciowych, które mają obecne ampli to mogłbyś kupić np. jakiś odtwarzacz sieciowy, zwiększyłbyś funkcjonalność swojego obecnego sprzętu, a za ok. 2.5 tyś mógłbyś mieć już dosyć przyzwoite głośniki.
Inna opcja, jeśli zależy ci na poprawie stereo - to może kupienie wzmacniacza i frontów...
 
No właśnie tu bardziej o stereo chodzi, aniżeli o funkcje.
W kinie daje radę, ale muzyka jakoś mnie nie relaksuje :)
Chcę mieć coś z ciepłym, dynamicznym dźwiękiem i otulającym, sprężystym i głębokim basikiem. Od czego nie będzie bolała głowa, a będzie relaksowało i sprawi, że zatracę się w muzyce. Może nawet przyprawi o drzemkę przy cichym odsłuchu :) Żeby wszystko w utworze było słyszalne, a nie tak płaskie i mało dynamiczne jak w ampli.
Co moglibyście polecić. Nie zależy mi na nowoczesnym wyglądzie, ani funkcjach. To ma po prostu grać. Mogą być nawet jakieś używane starocie z lat 90
 

Henry

Active member
Bez reklam
To jesteśmy na dobrej drodze, przynajmniej jedna kwestia rozwiązana, czyli obierasz kurs na stereo ;)
W tym budżecie o przyzwoity wzmacniacz będzie już łatwiej
 

Scrollek

New member
Jeżeli chcesz na siłę wydać i kupić ampli+kolumny za 2,5k nic nie zyskasz w stosunku do zestawu który posiadasz. Szczerze szkoda Twojego czasu i wydanych pieniędzy (notabene jeszcze na raty chcesz brać). Będzie dokładnie tak samo może lepiej może gorzej trzeba sprawdzić. Masz zbyt mały budżet na znaczącą poprawę. Tak jak henry1979 pisał skup się na głośnikach przyjmij sobie budżet który proponujesz na głośniki 5.0 W cenie do 2.5k proponuje INDIANA LINE NOTA 555 są po 2399 na pewno jeszcze coś urwiesz i kolor sobie dobierzesz. Właśnie w tej chwili składam taki zestaw dla zanjomych + nowy ampli. Kolumny nie grają skrajem pasma są zrownoważone i nie są to kolumny do głośnego słuchania. Oczywiście w KD spokojnie dają radę a i w stereo się sprawdzą. Twój ampli do KD się sprawdzi natomiast w stereo brzmi fatalnie. Następny Twój ruch to będzie zakup ampli w cenie 1,5k w górę. Suba rozumiem że masz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
@kamilradom,
Skoro kierunek stereo, to może taka propozycja:
-zakup w miarę przyzwoitego amplitunera za ok. niewiele ponad 1000 zł (te nady i marantze można znaleźć już za ok 1100-1200 zł)
http://audio.com.pl/testy/nad-c-316-bee-%28wzmacniacz-zintegrowany%29:2 (link coś się nie wkleja- zobacz NAD c316bee ;)
Marantz PL | PM5004
-do tego dobre w miarę dobre kolumny frontowe
Wharfedale - DIAMOND 10.6 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
Indiana Line - NOTA 550 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
może coś z JBL ES80, Studio 180, Taga Harmony Platinum
Te propozycje być może przy zakupie i kolumn i wzmacniacza udałoby się zamknąć w twoim budżecie.
Co do cen to myślę, że będziesz mógł je trochę ponegocjować i powinno być dobrze
Jeśli chodzi o spięcie tego z twoim dotychczasowym sprzętem, to może udałoby się spiąć wzmacniacz z amplitunerem przy wykorzystaniu dzielnika napięcia, odpadłyby problem przepinania kabli.(Nie znam szczegółowo twojego ampli, więc może ktoś dołączy się do dyskusji, czy tak można spiąć ;) )
A za jakiś czas mógłbyś do wybranych kolumn dokupić central i surroundy. Miałbyś wtedy dobre stereo i poprawiłbyś sobie KD.
Może koledzy z forum podrzucą jeszcze jakieś propozycje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry