dobry ampli, kolumny 5.0, bluray i subwoofer do 2500

Też myślałem nad tymi Indianami właśnie bo każdy je poleca. Ewentualnie Melodika BL40 (tu już trochę drogo). Myślałem jeszcze nad taga 606 v.3 SE, ale powyższe byłyby chyba lepsze lub jakimiś Jamo, JBL Loft 50 (tu chyba do muzyki nie za bardzo).

Ale chyba jednak pójdę w drogę stereo. Wolę skupić się na muzyce. Co kupić ze starych używek jakie głośniki i jaki wzmak, aby grało to mniej więcej tak
"Chcę mieć coś z ciepłym, dynamicznym dźwiękiem i otulającym, sprężystym i głębokim basikiem. Od czego nie będzie bolała głowa, a będzie relaksowało i sprawi, że zatracę się w muzyce. Może nawet przyprawi o drzemkę przy cichym odsłuchu Żeby wszystko w utworze było słyszalne, a nie tak płaskie i mało dynamiczne jak w ampli."

Na kino przyjdzie czas i kiedyś kupię jakiś Amp z preout + resztę głośników i połączę to ze wzmacniaczem. Bo innego wyjścia nie widzę. Wolę narazie dobrą muzykę i od biedy film w stereo (bo i tak ostatnio więcej oglądam z dźwiękiem 2.0 i załączam tylko DPLII w ampli). Mogą być nawet i używki jakieś (mniej bym chyba wydał) byleby efekt mnie uradował
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co używanych, to zrób jak uważasz, ja już się przekonałem, że sprzęt jest coraz gorszej jakości, zwłaszcza ten tańszy, więc jesli nie trafisz na nic z pewnego źródła, to lepszą opcją będzie coś nowego, przynajmniej jest gwarancja ;)
Co do tej Tagi, to lepiej sobie odpuść, skup się na dwóch porządnych frontach i będziesz zadowolony.
Z tego co kojarzę to u blackninja też można się dogadać z ratami, więc spróbuj na priv się z nim skontaktować, może zaproponuje ci coś innego i lepszego niż to co ja w poprzednim poście
Wiem, że Witt jest dosyć mocno "oblatany" jesli chodzi o NAD'a więc może on coś podpowie apropos tej 316bee

Jeszcze jedno ważne pytanie...Jaki metraż masz do nagłosnienia?
 
Ostatnia edycja:
Na oko 20m2. Jutro zmierzę dokładnie wszystko. Ewentualnie sklecę jakiś poglądowy rysunek pokoju, co i jak jest u mnie rozmieszczone :)

Pierw muszę spieniężyć to co mam obecnie, zobaczyć ile zabraknie do proponowanych przez was zestawów i wtedy zacznę negocjacje cenowe i ewentualnie ratalne :) Ale muszę wiedzieć w czym szukać, bo jest tego od groma. Trzeba się będzie chyba skupić na wzmaku i frontach póki co. Co do firm to naprawdę jestem otwarty na wszystko :) Ma być ciepło, dynamicznie i przede wszystkim relaksacyjnie z tulącym, a nie dudniącym basem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
NAD to proponuję od C326 w górę, zamiast C316 jakąś używkę z dobrych rąk :)

No widzę, że mecze się skończyły:D
a do tego obowiązkowo platinusy;)

Spróbuj w tzw. międzyczasie odsłuchać kilka zestawów,
jeśli chodzi o ciepłe brzmienie, to Indiany Nota są bardzo przyjemnie wysterowane z miłym basem, ale mogą okazać się trochę za małe na 20m, chociaż to za małe to też pojęcie względne, bo pytanie gdzie zazwyczaj będziesz słuchał, musisz sam się przekonać
 
Ostatnia edycja:
Czyli co najlepiej skupić się na Indianach albo Platinusach ??
A te Tagi też mają ciepłe i dynamiczne brzmienie ?? Które z platinum wybrać na 20m2 ??
Jaka elektronika do tego aby się dobrze zgrywało - jakie marki.

Na dniach wrzucę rysunek poglądowy pokoju bo dziś nie dałem rady.
 

Henry

Active member
Bez reklam
co do kolumn wg. twoich kryteriów to:
-Indiana Line Nota 550 (hans2, ma je na 23m i twierdzi, że jest ok.) Mi ich brzmienie bardzo przypadlo do gustu, dla mnie były jak taka tańsza wersja Monitor Audio BX5.
-TAGA PLATINUM - tutaj wg. budżetu- 100/90/80- popatrz na nie/ posłuchaj (zobacz na giełdę, widziałem, że jeden kolega sprzedaje- http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzed...um-f-100-5-1-onkyo-579-philips-bd-5200-a.html ) w opisie jest, że może sprzedać poszczególne elemnety zestawu
-Wharfedale Diamond 10.6 ew 10.7
-Boston Acoustics A250
-Monitor Audio seria MR lub BX
Pewnie koledzy podrzucą jeszcze jakieś typy od siebie;)

Co do elektroniki, to tak jak pisałem:
-NAD (tutaj model w zależności od budżetu)- C326 jak Witt proponuje lub 316 jak ja pisałem (normalnie chyba sam niedługo sam się skuszę na jakąś używkę :p)
-Marantz PM 5004 (tutaj fachowcem jest armanig, więc też pewnie dorzuci coś od siebie):D
-Denon 520, choć lepiej celować w 720- ostanio Whiplash zakupił i ostatecznie jest zadowolony, choć dyskusja w tej materii była długa i burzliwa- zobacz w zakładce Stereo - http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/108943-brzmienie-wzmacniacza-stereo.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
A te Tagi też mają ciepłe i dynamiczne brzmienie ?? Które z platinum wybrać na 20m2 ??
o TAGA Platinusach jest cały wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/87791-taga-harmony-f100-v2.html
Do 20m2 F-60 / F-100 z serii klasycznej, lub F-60/F-90 z serii Slim.

Jaka elektronika do tego aby się dobrze zgrywało - jakie marki.
Poza NAD, dobre są opinie o zestawieniach z Marantz. Niektórzy również mają z Onkyo i Denonem.
Jakich firm do tej pory miałeś sprzęt AV?

-NAD (tutaj model w zależności od budżetu)- C326 jak Witt proponuje lub 316 jak ja pisałem (normalnie chyba sam niedługo sam się skuszę na jakąś używkę :p)
Używki NAD'a są o tyle fajne, że w zakładanym budżecie nowego wzmaka, otrzymujemy wyższe modele używane. Bardzo często są zadbane. No i widzę też po swoim - cholernie żywotne. Nówkę od C326Bee w górę, zamiast C316 jednak bym brał używkę zadbaną. No i się skuś ;)
 
Pewnie się skuszę bo kupując używanego NADA nic nie stracę :) Zestawiałeś to może z Indiana Line Nota ??

Aha jeszcze pytanie mnie nurtuje jedno. Pisaliście że Indiana Line sprawdzi się przy cichszym odsłuchu. Czyli co to znaczy, że głośniej już będzie kicha i nie nada się do głośnego odsłuchu lub imprezę domową (a lubię nieraz przywalić do gara), czy brzmią wspaniale gdy słuchamy ich cicho np. w nocy, - to by mi odpowiadało bo często słucham do snu.

aha do tej pory miałem wieżę SONY RXD8S - najlepsze co miałem, a raczej rodzice - chodzi mi o dźwięk
kino samsung htz-310
panasonic sc-ht990
sony str-de598 + głośniki SONY SS-MF450 5.0
aktualnie SONY STR-DH 520 + Amtech SS-AT5000
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jak kupowałem swój sprzęt i chodziłem na odsłuchy, to jeszcze nie było w sklepach tej marki (Indiana Line) u nas ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kamil, jak odsłuchiwałem Indinay Nota, to min. przy tych dwóch kawałkach, żeby zobaczyć jak sobie poradzę z basem
Godsmack - Voodoo - YouTube
Sepultura - Ratamahatta [OFFICIAL VIDEO] - YouTube
i było tak :D:twisted:, a mimo, że do wielkich nie należą do tzw. pierd...nięcie było.
Weź jeszcze pod uwagę, że ja tego słuchałem z amlpli KD, a nie wzmacniaczem, który wyciągnie z nich znacznie więcej.
Co tej spokojniejszej to chodziło, mi o to że są bardzo szczegółowe...
 
No i mam dylemat czy te indiany czy tagi :) Plus dla indian to 5.0 (w tej cenie) na przyszłość i to ich zejście :) Jestem w trakcie czytania wątku o taga i bardzo mnie pochłonęło :) Tylko jeszcze chciałem się zapytać o różnice pomiędzy f60, 80, 100. Bo na pierwszych stronach ochy i achy na temat F60 :) I w takim pokoju do 25m nie za małe ?? Bo nadal nie miałem weny by go zmierzyć :) I jak są takie szczegółowe to aż się boję o to co usłyszę słuchając radia internetowego albo mp3 (też się zdarza nieraz) i jakie niedoskonałości wyciągną.

@witt a jak się ma ten Twój wzmak NAD 3240PE (ostatnio był chyba za ok. 600 zł na allegro) do tych pisanych tutaj ?? Ma też widzę Main-In. Warto ?? Czy lepsze te polecane przez was tutaj.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
No i mam dylemat czy te indiany czy tagi :) Plus dla indian to 5.0 (w tej cenie) na przyszłość i to ich zejście :)
Ja bym wybrał na ucho. ;)

Jestem w trakcie czytania wątku o taga i bardzo mnie pochłonęło :) Tylko jeszcze chciałem się zapytać o różnice pomiędzy f60, 80, 100. Bo na pierwszych stronach ochy i achy na temat F60 :) I w takim pokoju do 25m nie za małe ?? Bo nadal nie miałem weny by go zmierzyć :)
F-80 mają inny głośnik średniotonowy. F-60 i F-100 to to samo, z tym że w F-100 dołożony jest jeden więcej niskotonowiec - wiadomo, do większych pomieszczeń. ~25m2 to tak na granicy, choć ja bym już wziął F-100. Też zależy jakie jest usytuowanie kolumn vs. fotel/kanapa.

I jak są takie szczegółowe to aż się boję o to co usłyszę słuchając radia internetowego albo mp3 (też się zdarza nieraz) i jakie niedoskonałości wyciągną.
Jak dasz to pod wzmak typu NAD C355/C356... no to wyciągają braki i to słychać. Im więcej się słucha różnego materiału tym bardziej to usłyszysz - bo będziesz chciał powracać do tego lepiej jakościowego materiału :)

@witt a jak się ma ten Twój wzmak NAD 3240PE (ostatnio był chyba za ok. 600 zł na allegro) do tych pisanych tutaj ?? Ma też widzę Main-In. Warto ?? Czy lepsze te polecane przez was tutaj.
Jeśli będziesz rozbudowywał system o kino domowe (amplituner) to tak. Albo krok dalej - podłączyć osobny przedwzmacniacz to też tak :)
3240PE na pewno bije na głowę Denony wspomniane. Jak z Marantzem, nie słyszałem go. W obecnych modelach usytuowałbym go gdzieś bliżej C356.
U nas na aukcjach są w większości od handlarzy, co rodzi pytania o to w jakim są stanie, czy naprawiane itp. Na niemieckim rynku jest sporo NAD'ów.
3240PE to bardzo udany wzmak.
 
No raczej brałbym go od jakiegoś niemca, albo anglika na ebayu. I w sumie ceny tam mają nieraz lepszejsze.

Zmartwiłeś mnie teraz tym wychwytywaniem szczegółów :) Bo nie chcę rezygnować z radia internetowego. We Flacach mam dużo klasyków np. scorpions, guns n roses, jakieś lata 80, 90, trochę polskiej klasyki. Natomiast w mp3 i przez radia słucham setów dyskotekowych granych przez różnych dj polskich i zagranicznych, trance, techno, qlimax itp., oraz różnej komercji, np takiej jaką puszczają w Esce. Ponadto teledyski na vevo i youtube. Teraz już wogule zgłupiałem :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tym akurat bym się nie martwił, najważniejsze, że będziesz miał dobrze grający sprzęt. Co do wyłapywania szczegółów, to myślę, że aż takiej tragedii nie będzie i dasz radę słuchać;). Poza tym różne radia nadają w różnej jakości i można znaleźć takie, gdzie nie będzie "kłuło" po uszach, a inna sprawa, że radio tak jak telewizja się ciągle rozwija i jakość też się poprawia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Oczywiście że da się słuchać. A lepszy sprzęt pozwala nam się rozwijać. Poprzez osłuchanie zaczynamy zwracać uwagę na detale, niuansy, co zachęca do poszukiwania dobrego materiału, lepiej nagranego, oddającego nam "więcej muzyki". I z czasem zaczynamy zauważać, iż radio internetowe czy YT nam już nie wystarcza do słuchania muzyki ;)
Zatem chyba oto w tej przygodzie chodzi, bo inaczej po co byłoby wydawać tyle $ :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kamil, o radia internetowe sie nie martw. Ja slucham od dawna i nie ma placzu, jak nie jestes zagorzalym audiofilem, to dalej bedziesz mial kupe radochy z odsluchu. Jest sporo dobrej jakosci stacji. Spokojnie.
 
U mnie to problem w tej chwili polega na tym, że jak ustawię sobie bass, treble pod muzykę typu np. rock to włączając taki trance to mam istny jazgot, bije wysokimi (a zwiększam zaledwie o +2dB), a nie ma basu (do rocka muszę dawać na -4dB). Już mam dość tego przestawiania co chwilę. Chcę włączyć, bez względu co to będzie, i cieszyć się muzyką, a nie denerwować.

I jeszcze jedno pytanie czy bardzo duża jest różnica w jakości pomiędzy wzmacniaczem stereo, a amplitunerem stereo bo nie ukrywam, że wolałbym radio zintegrowane. Ale jak ma to grać jak amplituner kina, to sobie daruję.
 
Do góry