dobry ampli, kolumny 5.0, bluray i subwoofer do 2500

marcik1

New member
Witam. Jako autorowi tego wątku powole sobie go zakończyc tematem głownym...Czyli co wybrac...??Po poczyaniu Waszych opinii, zaczerpnieciu informacji od znacznie lepszych fachowców ode mnie w tej dziedzinie padły nastepujące decyzje: Budzet jet bez zmian, ale koncepcja kina sie rozłozy w czasie i na pierwszy zakup idzie ONKYO TX-NR525 + TAGA TAV-606 SE. Resztę systematycznie bedzie dokupywana..Czy dobra decyzja???Zobaczymy.Podziele sie wrazeniami po kilku seansach filmowych i muzycznych. Jeszcze raz dziekuje i za pomoc:)
 
Słuchałem dzisiaj z ciekawości tych Taga Tav-606 ale zwykłych (nie special edition). Stały akurat w Euro RTV AGD. Najpierw z yamahą bodajże 475, a później z jakimś pioneerem z serii 5. I zdziwiło mnie bardzo, że są one tak chwalone. Wydaje mi się, że czyściej grają te moje Amtechy :) Tagi jakby pod kocem były schowane. Ale to trzeba by je wziąć do domu, ustawić obok siebie i porównać w tych samych warunkach.

Panowie nim zamkniecie wątek odpowiedzcie proszę jak duża jest różnica pomiędzy dzielnikiem napięcia, a takim preout np w Yamaha 773-775 ??
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czyli jesteś kolejną osobą potwierdzającą moje odczucia po odsłuchach, ja ich słuchałem w studio, dwóch kmpl. i do tego jeszcze te SE.
Co do zamknięcia wątku, to się nie przejmuj, tylko pisz jak będziesz miał pytania ;)

lepiej zawsze będzie z pełnym pre-out, a co do 773/775 to porównaj sobie dokładnie specyfikacje. 775 jest nowszym modelem.
 
Tak wiem, że 775 jest nowsza z tym, że mi chodzi nie o amplituner tylko o różnicę pomiędzy tym preout (koszt ampli od 2000zł), a dzielnikem napięcia (koszt ok 50zł).

Te Tagi stały sobie to poprosiłem o demonstrację :) Byłem nastawiony, że zmasakrują te Amtechy co mam w domu, a okazało się, że napewno bym ich nie kupił i że moje wcale nie są takie złe. Nie wiem może SE lepsze są, albo tylko wykończeniem się różnią. Amtechy zdecydowanie za bardzo jadą basem tym słyszalnym przez co dudni, a za mało tym głębokim ciepłym, bardzo mało średnicy mają, wysokie w miarę. Były jeszcze na półce Prism 100 i jakieś Yamahy, ale te sobie obczaję kiedy indziej z czystej ciekawości.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Swego czasu osoby z forum łączyły sprzęt z wykorzystaniem dzielnika, spróbuj się z nimi skontaktować, bo ja niestety w tej kwestii ci nie pomogę.
Ja osobiście celowałbym chyba jednak w coś z ampli pre-out +wzmak main-in. Z tego co kojarzę to najtańszym wzmacniaczem z main in jest pioneer a-30 A-30-K 70W wzmacniacz stereo z konstrukcją Direct Energy Design (czarny) - Pioneer Wzmacniacze, odbiorniki audio-wideo nie znam zbyt dobrze tego modelu, ale może to mogłaby być jakaś opcja, bo kosztuje już ok. 1 k.
Może uda ci się go gdzieś znaleźć i zobaczysz czy jest sens brnąć w dzielnik czy kupic ampli pre-out.
Jeśli ci podpasuje to może wtedy budżet się inaczej rozłoży na poszczególne elementy.
 
Jeśli chodzi o wzmak to zakupię raczej ten NAD 3240pe. Wolę lepszy starszy model, aniżeli nowy. Też ma chyba main-in. Chyba że w tej cenie 600-700 zł jest jeszcze jakaś godna yamaha, denon, albo marantz. W sumie niekoniecznie z main-in (zapamiętam sobie położenie gałki we wzmacniaczu i w kinie będę wracał). Witt coś wspominał gdzieś nawet, że lepszy efekt jest w połączeniu pod AUX, aniżeli Main-In.
Co do preout i dzielnika napięcia to napewno podpytam jeszcze prywatnie tych osób, a z tego co czytałem to niekoniecznie w budżetowych ampli preout jest tak dobrej jakości. Chyba że już się gdzieś pogubiłem :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry