Do konsoli najlepsze .. LCD ? nie prawda !

Masta_J

Active member
Bez reklam
Właśnie emitowanie przez źródło to jest teoria.
Praktyka to odebranie tego i wyświetlenie na panelu.

Pozdrawiam,
 

martins

New member
Jeszce nie , ale lada dzien bede miec ponad pelno demek na ps3 wiec bede mogl przetestowac. Ogolnie w mojej sytuacji najciekawsze jest to ze gry te same w w 576i przez kabel AV sa o wiele dynamiczniejsze i plynniejsze(w NFS carbon samochody jada szybciej i plynniej a w def jam i FN3 postacie poruszaja sie bardziej zwawo i dynamiczniej) tak ze ostanio gram na plazmie full hd w 576i bo co z tego ze mam ladna grafike jak wszystkie gry sa w zwolnionym tempie w HD. Wiec nie wiem czy wydawac 250 zl na najlepszy kabel hdmi i znowu sie przekonac ze nie ma roznicy, chce sprobowac tez z kablem component ale nawet jak w anlogowym hd bedzie plynniej to itak gt 5 w full hd sobie nie pogram. (i to glupio grac przez component majac tv i konsole z gniazdkami hdmi 1.3) Wiec albo mam jaiegos pecha bo naprawde nikogo z takimi przygodami nie spotkalem albo mam zwalona ps3 i tv naraz. Ostanio mysle ze moze moj kabel nie nadarza z przesylem danych z ps3 do tv ale to chyba nie mozliwe ?
A moze musze zaktualizowac oprogoramowanie w ps3 ?
 

martins

New member
(mala poprawka)Tzn gram na nieszczesnym samsung lcd full hd niedopracowanym i nadjacym sie na smietnik chlamie. No i ogolnie sprawdzalem na crt to widac te male szarpnieca z winy gry ale da sie grac a jak do tych szarpniec wynikajacych ze specyfikacji gry i konsoli dodaje sie zwolniony obraz na hdmi w moim tv to wychodzi z tego jakies kolorowe obrazy w zwolnionym tempie co chwile zacinajace sie wogole nie przypominajace rozrywki na konsoli ktora charakteryzowala sie zawsze przedewszystkim plynnym obrazem a tu taki zonk mimo ze wydalem na ten sprzet 10 razy wiecej niz jeszcze z pare lat temu na xboxa !
 

many

New member
Grajac w PS3 nie powinienes miec zadnych przestojow, zwolnien itp itd etc
chyba ze walniesz autem w drzewo to zawsze krotki przestoj jest.
Nie zdziwilbym sie gdyby takie problemy byly z plateorma "N" ale wowczas wiadomo ze instalacja antenowa skopana a nie TV

Skombinuj inne PS3 na godzine i wyeliminuj ze to wina TV LCD
 

motobartcompany

New member
Grajac w PS3 nie powinienes miec zadnych przestojow, zwolnien itp itd etc

ciekawa teoria.

Dużo gier jest kiepsko zoptymalizowanych i po prostu szarpie

NFS, The darknes, Oblivion, czasami motorstorm,Rainbov six vegas, GRAW2, HL2. HS, Te gry nie mają najlepszego framerate.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Zgadzam sie !!! o wiele bardziej płynnie ,chodza te same gry na xbox360 np Turok itp na ps3 ma przyciecia , NFS prostreet to samo i wiele innych .
Ciekawe kiedy dojda do tego zeby gry multi chodziły i wygladały tak samo jak na xbox360(bo podobno wypas ps3 jest o wiele wiekszy heheh )a wolne uczenie sie programistów, nie moze wpływac na jakosc gier .Tym bardziej ze są drozsze od 360.
 

many

New member
Nie ma zadnych przyciec na blazing angels, dirt, motorsport, drakes fortune, need for speed carbon, ut3, darknes- jak babcie kocham.
A inne gierki to nie wiem...:eek:k:
 

deniro24

Member
Bez reklam
To prawda, ja też zauważyłem, że te same gry na X360 chodzą o wiele płynniej. Przez to używam PS3 praktycznie tylko do gier, których nie ma na konsoli Microsoftu.

Pozdrawiam.

P.S.
motorbartcompany na jakim tv teraz pogrywasz? :)
 

motobartcompany

New member
motorbartcompany na jakim tv teraz pogrywasz?
Teraz mam panasonica 42 PV700:) już prawie 3 miesiące mam TV i o dziwo jestem zadowolony, wiem jakie ma wady, ale już do tego przywykłem;)

Ostatnio nie pogrywam, bo nie mam konsoli. Spłukałem się z kasy i musiałem sprzedać swoje cacka.
Ale dusza gracza jest silniejsza i chyba dzisiaj jade kupic ps3 na raty:) Jestem jak narkoman na głodzie...

Prosta sprawa sprawdzić czy martins ma wszystko ok.
Resistance FOM lub GT HD jeżeli te gry będą się ciąć, to jest nie dobrze.
Kolega martins jest chyba zaślepiony tym, że jeżeli to konsola ps3 to gry muszą działać płynnie, ale tak nie jest!
Jeżeli Filmy wyświetlają się płynnie to jest wszystko ok. TV nie rozpoznaje czy to gra czy film. Większą płynność przy mniejszej rozdzielczości można wytłumaczyć tym, że konsola ma mniej do przeliczenia i wyświetla obraz płynniej. Tak jest np. w Ridge Racer. w 720p działa płynnie, ale w Full HD potrafi szarpać.

many

The darknes, nie jest płynne, płynność tej gry pozostawia naprawdę wiele do życzenia.
Podobnie piszą w recenzjach
7.5 Graphics
Some nice effect, but the touchy framerate hurts a bit. The Otherworld is particularly cool. The animations in general are weak, though.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
DENIRO i ja tak robie!!! A szkoda bo coraz bardziej mi sie podoba ps3 ;) ze wzgledu na uniwersalność ,muzyke no i film , zakonczył mi sie abonament xbox live:( .Jednak da sie zrobic gre multi ,która tak samo wyglada i działa na obu konsolach ,chodzi mi o COD4:D
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Oooo ,nawet nie wiedziałem . To jedyna gra multi ,która posiadam na ps3 i dobrze hehe a po to zeby kumpla gnebic po sieci:D
 

deniro24

Member
Bez reklam
Wogóle mi się wydaje, że COD4 wygląda na PS3 "trochę ładniej".

motobartcompany dusza gracza - trafiłeś w sedno, to jest to. Moja połówka śmieje sie ze mnie, że od kilku tygodni X360 i PS3 się kurzy, a ja przechodzę teraz... trylogię Donkey Kong'a na Snes'a, nom i Sonic&Knuckles już czeka w kolejce na Megadrive :)

Wracając do problemu martinsa, to fakt nie wiadomo czy to wina jego tv, czy poprostu za duże oczekiwania co do PS3.

Pozdrawiam.
 

martins

New member
No ja wcale nie mam wielkich oczekiwan co do tej konsoli nie wiem tylko czemu na glupim kablu av gry sa o wiele plynniejsze niz polaczone najlepszym mozliwym sposobem przez gniazdka hdmi 1.3 gra spowalnia samochody jada dwa razy wolniej a postacie przemieszczaja sie jak muchy w smole. Wiem ze marudze troche ale to troche przygnebiajace grac w bijatyke w zwolninym tempie i grac w samochodami ktore jada w predkosci 10 kaltek na sekunde na zakretach zwalniajace do 5. Konsola mi sie nie grzeje bo mam ja ustawiona w dobrze wentylowanym miejscu wiec bede musail zabrac ps3 do Saturna i tam go wyprobowac na innym tv. Bo innej mozliwosci nie widze by to sprawdzic. Probowalem szukac w necie kogos kto ma podobny problem jak ja niestety nie znalazlem, jedyne problemy z hdmi w ps3 ludzie maja takie sie zmienia rozdzielczosc albo glosu nie ma ale nie ze grafika spowalnia i to drastycznie. Wogole ma tym tv obraz jest lynniejszy gdy jest puszczony np z anteny (nie skalowany ze tylko tv skaluje) a gdy zalaczam material gdzie zachodzi podwojne skalowanie tv nie wyrabia jak mozna bylo cos takeigo puscic na rynek.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ewidentna wina stoi po stronie tv! Współczuje szczerze bo to kupa kasy ,ja tez jestem uczulony na takie wady,jak i wiekszosc .Daj znac co w sklepie wykazało. Apropo ps3 , ja sie rozczarowałem PS3 ,miało zniszczyc xbox graficznie itp a jak narazie ciagle w tyle.Mysle ze max rozczarowanie graficzne to bedzie KILL ZONE 2 po tym co widzielismy w 2005 roku:D mam nadzieje ze sie myle!
 

deniro24

Member
Bez reklam
martins ja bym poprostu sprzedał tv. Fakt, stracisz trochę, ale spokój psychiczny jest bezcenny :)

Co do rozczarowania PS3, to nie chcę wywoływać kolejnej wojny o wyższośći jednej nad drugą, ale ja się mocno nie zawiodłem ta konsolą... bo poprostu nie spodziewałem się jakiejś rewolucji po niej - nauczony chociażby podobną sytuacją i premierą PS2 kilka lat temu. PS2 też miała rozłożyć wszystkich swoimi możliwościami graficznymi, a - jeżeli już - zwyciężyła poprostu dobrymi grami. Nie zapomnę teoretycznych zachwytów Hiv'a w jednym z numerów PSX Extreme (pasjonaci pewnie pamiętają...) nad tym jakie to cuda będą potrafiły obliczyć Emotion Engine oraz Graphics Sythesizer. Fanboye pierwszego Playstation bluzgali na Dreamcasta i zapowiadali, że PS2 "rozniesie graficznie" zapowiadane dopiero konsole: Microsoftu - Xbox, oraz Nintendo - Gamecube (wtedy jeszcze pod nazwą Dolphin). Po premierze konsoli Microsoftu z prawie zwykłymi bebechami od peceta oraz Nintendo okazało się, że jednak PS2 to nie taki "potwór" i gierki mogą wyglądać lepiej na innych konsolach. Nie było żadnej rewolucji - więc nie spodziewałem się takowej również po PS3.

Pozdrawiam.
 
Do góry