Do konsoli najlepsze .. LCD ? nie prawda !

Leszczu

New member
Masta_J napisał:
Dla mnie Toshiba 52z3030 to dno, osobiście tego LCD pierwszego odrzuciłem na prezentacji i nie tylko ja :)

Pozdrawiam,

Ludzie "o co Kaman" ty piszesz tak o toshibie a KIKI nasz znawca wychwala ja jako najlepszy LCD na rynku z najlepsza matryca ? k......czy ja sie dowiem czegos na tym forum czy lepiej isc na piwo i kupic co chce?? bo jak czytam czasami te fora to jedno wielkie oglupienie .
Kiki moze wypowiesz sie w tym poscie.:eek:k:
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Leszczu napisał:
Ludzie "o co Kaman" ty piszesz tak o toshibie a KIKI nasz znawca wychwala ja jako najlepszy LCD na rynku z najlepsza matryca ? k......czy ja sie dowiem czegos na tym forum czy lepiej isc na piwo i kupic co chce?? bo jak czytam czasami te fora to jedno wielkie oglupienie .
Kiki moze wypowiesz sie w tym poscie.:eek:k:

Jedno jest pewne wszystkie opinie na forum to subiektywne i osobiste odczucia, dlatego traktuj je bardziej jako wskazówki a później weryfikuj z tym co widzisz. Proponuje porównać toshibe z kuro stojące obok siebie a wtedy zrozumiesz co kolega Leszczu miał na myśli:)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja na ta chwile nie mam nic, miałem do czynienia z kilkoma toshibami, na poczatku bylo wow dopoki nie zobaczylem sony, pozniej zobaczylem kuro i zrozumialem co to znaczy swietny obraz. Ostatnio "testowałem" sporo tv, porównywałem stojące obok siebie i zawsze najbardziej podobało mi się kuro. Każdemy proponuje skorzystać z możliwości prezentacji, jedyne wyjście aby się przekonać co jest dobre, albo oblecieć znajomych którzy mają lcd oraz plazmy i porównywać tak jak ja to robiłem.

A swoją drogą najcześciej jest tak że każdy zachwala co sam ma:))
 

lgn77

New member
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem plazmy Panasonic TH-42PX80 do PS3 i X360.
Co o tym sądzicie?
Jedyna rzecz jaka mnie trochę odrzuca to tzw. "green ghosting".
Jak często efekt ten pojawia się w grach, czy jest to rzeczywiście tak bardzo dokuczliwe :???: ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

motobartcompany

New member
Jak często efekt ten pojawia się w grach, czy jest to rzeczywiście tak bardzo dokuczliwe.
Ten efekt nie pojawia się z nikąd i jest cały czas, nie ma znaczenia czy to gra, film czy też przeglądarka internetowa.

Wszystko zależy od kolorystyki, ruchu i naszych oczu. Jeżeli oba te czynniki są spełnione to zielone cienie widać.
Jak to jest dokuczliwe to już zależy od nas samych. kiedyś sprzedałem Pv70 z powodu zielonych krawędzi, teraz znowu mam plazmę i jestem zadowolony, zielone krawędzie widze ale co zrobić? wole to od kiepskiej czerni czy też smużenia.

Jeżeli znowu miał bym kupić TV to napewno plazmę, mimo że wiem jakie ma wady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC DS 9
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24344
teraz jeszcze gorzej -bo ktoś postawił na drodze opony :eek:k:
15f3eab16e90d71emed.jpg

Ktoś wyraźnie rzuca kłody pod "nogi" . Ale wszystko trzyma się kupy.
2346bc49ce443975med.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842
17b761d31b728271med.jpg



Nawet przy dużych prędkościach , szybki ruch po ekranie - nie zauważyłem smużenia.
0bc5b3b59d07dd73med.jpg
 

AvataR

Banned
No wlasnie bardzo fajnie jakby ktos sprawdzil czy na np Panasonicu 42PY85 jest efekt ghostingu - qrde no tyle osob go kupuje a nikt nie moze o tym napisac :( Ludzie podzielcie sie spostrzezeniami :p
 

hrodgar

New member
motobartcompany napisał:
Ja tam smużenie widziałem na każdym LCD jakie miałem, w sumie to nie najnowsze modele ale czy takie złe?

Sony 46 V2500

http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E

42 RD2 E 100 HZ załączone

http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo


filmiki są mojego autorstwa , smużenie widziałem na każdym LCD wiec można między bajki wsadzić jeżeliu ktoś twierdzi że tego nie ma:)

Panowie, proszę o jakieś dowody, napewno macie kamery czy też filmik z aparatu. Coś w rodzaju jak wyżej w linkach, dość ciemna gra i obroty kamerą. Bo narazie to puste gadanie bez żadnych dowodów.

Witam właśnie trafiłem na ten wątek i postanowiłem dodać moje 3 grosze. Telewizor Sharp 32WD1E. Nie występuje zjawisko szarpania obrazu ale występuje coś co zauważyłem na filmikach cytowanych wyżej. Przykład gra Resistance na PS3:
http://www.youtube.com/watch?v=Kgps4oL3r4o
Materiał mojego autorstwa i zaznaczam że to co widać na filmiku wygląda tak w rzeczywistości. Na 360'tce problem też występuje. Najbardziej widoczny w Condemned 2 (filmik wkrótce). Obie konsole podpięte kablami hdmi. Na componencie też to występuje jednak zauważyłem że component mniej rozmywa obraz podczas ruchu niż hdmi. Zastanawiam się nad wypróbowaniem innego kabla hdmi ale podejrzewam że to właśnie wina telewizora. Natomiast obraz jaki dają ps3 i 360 podpięte do monitora komputerowego LCD którego tak na marginesie teoretyczny czas reakcji jest 2 razy większy niż telewizora wygląda o niebo lepiej (pomijając różnice w rozdzielczościach matryc)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
hrodgar

To normalna sprawa, ta gra jest dość ciemna. Matryca w twoim TV ma czas reakcji zalezny od wyświetlanego koloru. Przy ciemnych smużny najwięcej.

Jak przerabiałem TV LCD to przy Codemned byłem załamany, w ciemych pomieszczeniach obiekty potrafiły być 2 razy szersze w ruchu:)

Miałem TV LCD Sharp RD2 czas reakcji 6 ms:) Dlatego nie warto patrzeć na dane techniczne bo zazwyczaj to ściema.

No wlasnie bardzo fajnie jakby ktos sprawdzil czy na np Panasonicu 42PY85 jest efekt ghostingu - qrde no tyle osob go kupuje a nikt nie moze o tym napisac :( Ludzie podzielcie sie spostrzezeniami :razz:

kolego tyle razy dawałem link do filmiku, i czemu nie ma być efektu ghostingu? czy ta plazma jest w innej technologi?
http://www.designwork.net/50PZ85U/
 

AvataR

Banned
Wszystko pieknie ladnie ale nie moge tego odtworzyc :( Ok juz mam ale cholera sie zawiodlem :( Ciekawe jak to sie ma z PC - czy na kompie w grach tez mamy ghosting ?
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
motobartcompany napisał:
Gry z kompa czy konsoli to jedno i to samo dla TV, jedyne róznice mogą być w połączeniu przez inny kabel, ale to nie ma wpływu na ghosting.

A wiec to samo powoduje ze ten TV niestety nie jest wystarczajaco dopracowany :( Mialem nadzieje ze Panasonic w tej serii juz sie tego wyzbedzie. Coz trzeba kupic cos innego ;)
 
Do góry