Do konsoli najlepsze .. LCD ? nie prawda !

martins

New member
Filmy DVD scalowane do 1080p niby sa plynnie (jesli nie wezmiemy pod uwage efektu judder ktory moim zdaniem na moim tv jest bardzo widoczny i powoduje ze obraz trudno nazwac plyynnym) ale nie tnie sie tak jak gry. Bede kupowal teraz gt5 prologue i pewnie tam bedzie plynnie tak jak w def jam w ktorym przy wylaczonym movie plus jakos te ruchy zawodnikow strasznie nieplynne mi sie wydaja takze musze wlanczac ten movie plus. Czasami mi sie wydaje ze ten tv wogole sobi enie radzi z ruchem tzn przy wylaczonym movie plus obraz klatkuje a przy wlaczonym jeste normalnie, a nie tak jak powinno byc czyli przy wylaczonym jest normalnie a przy zalaczonym nadplynnie. No ale chyba wydam te 250 zl na ten kabelek monster od ps3 nawet w instrukcji samsunga pisze ze obraz moze migotac jesl nie podlaczony jest kablem 1.3 po za tym ma wieksza przepustowosc ale czy to wplywa na plynnosc grafiki to nie wiem a niechce wyrzucac kolejnych pieniedzy w bloto. Ale mowisz ze nie ma zadnej roznicy miedzy kablem 1.3 a 1.2 ? a w swoim tv mam gdziazdko 1.3 ?
 

motobartcompany

New member
U mnie nie było róznicy, ale w twoim przypadku moze być inaczej. Kasy nie wywalisz w błoto bo kabelek jest napewno wart kasy za samą jakość wykonania.

Mam na zbyciu oryginał HDMI specjalnie pod ps3 od Sony

Kupiony w stacionarnym sklepie media expert, kabel ma 3 metry

Za połowe ceny moge ci go oddać:)

jest taki jak ten
http://www.ultima.pl/Kabel_HDMI_Sony/i4692/

oryginał Sony dedykowany do playstation 3 i full HD
 

martins

New member
Dzieki za propozycje zastanowie sie ale tak mi sie wydaje ze moj kabel ktory obecnie posiadam jest bardzo podobnej jakosci. A tak ogolnie to sie zastanawiam jak gta4 bedzie dzialac i czy nie bedzie sie ciac bo to dla mnie najwarzniejsza gra, ciekawy czy w 60 klatkach na sekunde bedzie ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Proszę pamiętać, że ten kabel niby oryginalny do PS3 to jest chłam i praktycznie każdy jeden ze złoconymi końcókami jest od niego lepszy.

Pozdrawiam,
 

martins

New member
No tak tylko ze prawie wszyscy grali na crt w poprzednie czesci gta przynajmniej i wtedy sie nie myslalo o zadnym framrate. Ale spytam sie jeszcze raz czy zmiana kabla na ten http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=4199
poprawi chodz w malym stopniu grafike na moim tv skoro moj szajsung ma wyjscie hdmi 1.3 ? Czy mozliwe jest ze na moim obecnym kablu hdmi ktory nie jeste testowany w 1080 p filmy blueray i gry w full hd moga byc nadawane w nieodpowiedniej predkosci z czym zwiazana jest utrata bitow ? tylko nie mowcie mi ze to jest transmisjac cyfrowa i jakos kabla nie ma znaczenia bo moze tak jest przy dvd ale nie przy materialach 1080p.
 

martins

New member
No tak masz racje trzeba sie przekonac na wlasnym tv, ale jedno co mnie dziwi to fakt iz ta same gry na ps3 w SD 576i przez AV sa o wiele plynniejsze niz przez hdmi w HD i tak sie zasanawiam czym to moze byc spowodowane i czy kto skiedys cos takiego doswiadczyl na sowim sprzecie ? Chyba powinno byc odwrotnie na SD slabiej a na HD lepiej
 

martins

New member
No tym bardziej mnie to irytuje , moze moj tv ma problem z odbiorem cyfrowego sygnalu i taki sie zastanawiam czy nie sprobowac przez component go nie podlaczyc (musze kupic dopiero) no ale nie poto kupowalem tv z wtyczka hdmi 1.3 zeby na komponencie jechac a z drugiej strony na hdmi tak sie tak tnie ze wogole grac sie nie da wiec wychodzi na to ze to wina tv lub wtyczki hdmi w samsungu ?
bo chba nie kabla thomson za 70 zl ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kup sobie ten kabel za 300 zł, chętnie się utwierdzimy w naszym przekonaniu na Twoim przykładzie, że nic to nie zmieni :mrgreen:

Chyba, że ten kabel co masz teraz jest centralnie uszlachcony, ale tu wystarczyłaby wymiana na taki sam tylko sprawny.

Pozdrawiam,
 

Ogr

New member
Bez reklam
No niestety ,wiem ze taki problem jest irytujący.Trzeba wszystkie dostępnych opcje sprawdzic,moze masz kogos znajomego co posiada tv samsung sprawdzic u niego,albo na innym .Tak jak juz pisałem z samsungami, widze ze jest masa problemów!Jestes pewien ze tv ma ten sam rodzaj HDMI co konsola? Kompatybilność jeszcze jest problemem .Na moim samsung przez HDMI sa strasznie cukierkowe kolory ,nawet jak pozmieniam to sa jakies dziwne ,no i smugi .A component to masakra:( tv za ponad 6 tys (kiedys) Dlatego samsunga omijam z daleka.
Drogi kabel w niczym nie pomoze.
 

martins

New member
No w sumie tez mi sie nie wydaje by wina takich niespodzianek lezala po stonie kabla(bo jak by byl zwalony to by wogole sygnalu nie przesylal) to raczej elektronika samsunga pokazuje na co ja stac. Jeszcze z pol roku temu nie wyobrazalem sobie ze jest wogole taka mozliwosc ze grafika moze spowalniac i przeskakiwac z powodu telewizora. Skoro jest w miare plynnie na av a na hdmi skoki obrazu to chyba to nie jest wina ps3 skoro w kazdej grze te skoki sa prawie takie same i widze ten niedorozwiniety system sterowania ruchem samsunga a raczej jego brak) Bo PS3 moze sie ciac ale tak ze mozna grac a umnie sie nie da poprostu bo po paru chwilach przez te skoki i migotania oczy mnie szczypia i lzawia a lcd podobno nie meczy wzroku , nie mowiac o przyjemnosci z gry.
Tak samo na crt jest o wiele plynniej kazda gra.Chyba 5 na 6 gier ktore posiadam nie moga byc zwalone az tak. W sumie po co mam to gniazdko hdmi 1.3 w tv i konsoli skoro mi sie obraz tnie lwansien a tym hdmi 1.3. Chyba im zaniose ten tv do serwisu centralnego i juz go nieodbiore skoro dwa razy tam byl i nic nie zrobili i jeszcze jakies pismo od rzecznika praw konsumenta im podrzuce, bo naprawde mozna byc teolerancyjnym dla technologi lcd ale bez przesady takich skokow nie doswiadczylem nawet na starym kompie z nowa gra.
 

martins

New member
No w sumie tez mi sie nie wydaje by wina takich niespodzianek lezala po stonie kabla(bo jak by byl zwalony to by wogole sygnalu nie przesylal) to raczej elektronika samsunga pokazuje na co ja stac. Jeszcze z pol roku temu nie wyobrazalem sobie ze jest wogole taka mozliwosc ze grafika moze spowalniac i przeskakiwac z powodu telewizora. Skoro jest w miare plynnie na av a na hdmi skoki obrazu to chyba to nie jest wina ps3 skoro w kazdej grze te skoki sa prawie takie same i widze ten niedorozwiniety system sterowania ruchem samsunga a raczej jego brak) Bo PS3 moze sie ciac ale tak ze mozna grac a umnie sie nie da poprostu bo po paru chwilach przez te skoki i migotania oczy mnie szczypia i lzawia a lcd podobno nie meczy wzroku , nie mowiac o przyjemnosci z gry.
Tak samo na crt jest o wiele plynniej kazda gra.Chyba 5 na 6 gier ktore posiadam nie moga byc zwalone az tak. W sumie po co mam to gniazdko hdmi 1.3 w tv i konsoli skoro mi sie obraz tnie lwansien a tym hdmi 1.3. Chyba im zaniose ten tv do serwisu centralnego i juz go nieodbiore skoro dwa razy tam byl i nic nie zrobili i jeszcze jakies pismo od rzecznika praw konsumenta im podrzuce, bo naprawde mozna byc teolerancyjnym dla technologi lcd ale bez przesady takich skokow nie doswiadczylem nawet na starym kompie z nowa gra.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Jasne tak zrób ,no ja sie jeszce z czyms takim nie spotkałem !kabla component nie masz ? Mozliwe jest ze na componencie bedzie ok a i jakosc podobna.Sa takie tv gdzie priorytetem zakładaja component i przez to łacze bedzie ok ja mam zas odwrotnie,tak mi sie wydaje .
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
No nawet jak by na komponencie bylo ok to przeciez gt5 w gull hd sobie na takim kabelku nie pogram no ale tak zrobie ze kupie sobie na allegro kabelek a jak bedzie tak samo to bede walczyl z rekalmacja, bo ogolnie ciezko sobie odpuscic cos co kosztaowalo mnie 8 mc-y temu 5,5 kola.
Ale moze byc ciezko bo to sa takei niuanse ze oni zawsze zrzucaja wine na inne urzadzenia a nie na swoje dziadowskie tv i mowia ze spelnia normy i te modele tak maja co za dziady ale im napewno nie popuszcze. Bo wydaje mi sie ze takie problemy tylko ja mam i napewno nie jest to norma.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie nie z samsungiem ma wiele ludzi problemy i to wszelakie!!! Wydaje mi sie ze przez component da sie przesłac full (nie wiem jak to jest w samsung ) czy sie myle ?
 

martins

New member
PS3 1080 p tylko przez hdmi idzie ale nie sadze by w moim wypadku to pomoglo. Sam mowiles ze sia N byla wadliwa ale wydaje mi sie ze nowsze telwizory tzn z nowszej produkcji lepiej graja a ja mam jakas wadliwa sztuke bo nie sadze by wszsytkei samsungi tak graly, wowczas tylu ludzi by sie tak nimi nie zachwycalo.
 
Do góry