Do konsoli najlepsze .. LCD ? nie prawda !

Ogr

New member
Bez reklam
A widzisz , jednak ciutke smuży !Za mirai dałem 4700 teraz kupicie za 3000 i naprawde cos wspaniałego ,gdzie te smugi :confused: Firma z dup... wzięta a jednak idzie zrobić lcd bez takich numerów.
 

michaelius

New member
zbynio81 napisał:
POWODEM DLA JAKIEGO KUPILEM PLAZME BYL MOMENT W KTORYM ZOBACZYŁEM WALKE "MURZYNKÓW Z GANGU" PODCZAS NOCY na TV LCD-obraz masakra, nic nie bylo widać.

To chyba był to jeden z mocno ekonomicznych LCD bo oglądałem ostatnio na swoim sekwencje wejściowe z Underworlda i było problemów z brakiem detali.
 

many

New member
Polecam kazdemu wycisniecie optymum-maxum ze swojego TV poprzez kalibracje ustawien - zawsze sie cos znajdzie na necie (nawet instrukcja krok po kroku)
Wtedy murzyn jest czarny i ma biale zeby:rolleyes:
 

motobartcompany

New member
Ja tam smużenie widziałem na każdym LCD jakie miałem, w sumie to nie najnowsze modele ale czy takie złe?

Sony 46 V2500

http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E

42 RD2 E 100 HZ załączone

http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo


filmiki są mojego autorstwa , smużenie widziałem na każdym LCD wiec można między bajki wsadzić jeżeliu ktoś twierdzi że tego nie ma:)

Panowie, proszę o jakieś dowody, napewno macie kamery czy też filmik z aparatu. Coś w rodzaju jak wyżej w linkach, dość ciemna gra i obroty kamerą. Bo narazie to puste gadanie bez żadnych dowodów.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Co to za tv ? Zapraszam do mnie do domu ,na szajsungu owszem zobaczysz wady ,lecz na MIRAI nie ma mowy o tym, co tu pokazałes to jakies jaja:hmm: Wsumie nie wiele tam widac .HAHAprzy takiej predkosci ruchu takie wady te tv to jakies badziewia bez przesady!!!!!!!! Co sie dzieje jak zrobisz jeszcze szybsze ruchy:D
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Ogr

To Tv LCD:) Skąd jesteś bo jak z Jeleniej Góry to chętnie się przekonam, czy faktycznie twój TV nie smuży.

Powiem szczerze, że jak dobrze się przypatrze to moja plazma PV700 też leciutko smuży, nie mówie tu o Green Ghosting tylko o śladówych smugach. Oczywiście jest to efekt nie porównywalnie mniejszy niż na tych filmikach.

Testowałem też plazme programem który pozwala dostrzec nawet minimalne zaciaganie, i niestety bardzo szybko poruszający się biały kwadrat na czarnym tle robi się większy.To wszystko na na 4 poziomie prędkości, na Sony V2500 przy pierwszym poziomie kwadtar robił się większy. Moj monitor na diamontronie nic nie zaciąga.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Pawłowice śląskie ,napisz co sie dzieje jak przyspieszysz ruch?Ok przyjrzałem sie tym filmikom pierwszy raz widze takie jaja,cos naprawde nie tak z tym tv.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Teraz ci nie napisze bo tych Tv już nie mam, ale w swoim dorobku jak ostatnio liczyłem miałem 16 TV LCD i 2 plazmy. Wiec wszystkie tV miałem uszkodzone? testowane zaróno pod xboxem 360 jak i ps3
 

deniro24

Member
Bez reklam
Panowie smużenie w pewnych specyficznych sytuacjach zapewne będzie się pojawiało w każdym tv lcd - taka niestety jest specyfika tych telewizorów. Ale jedne smużą bardziej, drugie o wiele mniej - dla niektórych niezauważalnie. Natomiast kolega martins pisze tu o czymś innym - na N87 jest to dosłownie rwanie obrazu. Nie mylmy smużenia/czy braku tego zjawiska z brakiem płynnośći/w ekstremalnych przypadkach "klatkowaniem obrazu". To są dwa zupełnie inne zjawiska.

Pozdrawiam.
 

motobartcompany

New member
deniro24

kolega martins pisze o NFS carbon że ta gra mu "rwie"

ale to norma, bo EA skopała silnik gry, i tam jest w porywach 20 szarpiących fps, podobnie z Boksem od electroników, ja dostrzegałem tam czasami szarpnięcia animacji.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Zgadzam sie !!!Lecz ja , na mirai nie spotkałem sie jeszcze ze smugami moze przyjdzie czas ze to dostrzege .Wzrok mam bardzo dobry ;) jak narazie ,pewnie gry mi go zniszczą .A takie filmiki nie dadza pewnego obrazu,mam jeden z telefonu i wyglada tragicznie ktos moze stwierdzic ze smuzy skacze rwie itp a prawda jest inna ,oto link do mojego filmiku:D
http://pl.youtube.com/watch?v=86FyU0MGLM8
 

Rudeford

New member
Witam
Miałem kilka LCD od Sharpa po JVC, ale każdy z nich mniej lub bardziej smużył. Mam na myśli smużenie głównie w ciemnych scenach jak np. Bioshock czy The Darkness. Na tym filmiku to smużenie widać cały czas:p , ale to pewnie wina nagrania i kompresji YouTube. Teraz mam projektor i bdb jakości wielki obraz bez smużenia, zacinania itd. Koszt takiej zabawy w perspektywie czasu jest większy niż TV, ale naprawdę WARTO!!!
Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Własnie ,takie filmiki na youtube wszystkie wygladaja jak by cos nie domagało:D Oooo zawsze byłem ciekaw jak to wyglada na konkretnym projektorze,niestety do tego potrzeba konkretnego pomieszczenia :(
 

Rudeford

New member
Na początku także myślałem, że do małego pokoju projektor się nie nadaje. Wymiary mojego pokoju 3x3.5m a obraz puszczony jest na dłuższą ścianę z odległości 2,5m i z takiej oglądam. Ekran ma około 65” bo przy większym już było widać troszkę strukturę obrazu(projektor 720p). Wrażenia niesamowite w porównaniu z poprzednimi 37”
 

Ogr

New member
Bez reklam
O kur...no widzisz jak ktos nie interesuje sie tym ,a mój pokój to jakies 5 m na 4m zaczne myslec nad tym i pozbede sie szajsunga hehe pozdro.
 

martins

New member
No i jak tu dyskutowac skoro klopoty z odwzorowaniem ruchu wszyscy rozumieja tylko smuzenie. Mi chodzi o ze np na LCD przynajmniej moim doswiadczam rwania obrazu w 720p i 1080p przez hdmi (mozliwe ze to wina gry) ale gdy podlanczam przez av w 576 i jest plynniej. Wiec to wina kabla ktory nie jest w specyfikacji 1.3 ? czy poprostu scalerow w tv i najlebszy kabel tu nic nie da. A moze ja mam jakis felerny model a inne takich problemow nie maja. Migotanie ustaje jak wlacze movie plus ale one dziala tylko w 720p pozatym wytwarza irytujace obowdoki wokol przemieszczajacych sie obiektow. Wiec w najlepszym wypadku jak gra jest niezwalona to mam zawsze albo migotanie obrazu zwolniony ruch lub obwodki. I tak sie zastanawiam czy jest send wylozenia 100 $ na cos takeigo http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=4199 czy nie bedzie roznicy skoro teraz mam hdmi thomson za 60 zl ?
 

motobartcompany

New member
martins


Napisz dokładniej o jakie rwanie obrazu ci chodzi? spadki animacji ( utrata klatek? V-sync?
na takich grach jak GT HD, Resistance, Formuła 1 też obraz ci rwie? te gry są na 100% perfekt płynne.

W uncharted zdażają się problemy z V- sync czyli obraz powiedzmy że się "rwie"
Motorstorm czasami gubi klatki.
Nowy ratchet leciutkie problemy z v-sync + czasem animacja zejdzie ze 30 klatek.

Co do kabla to szczerze ostatnio testowałem taki za 30 zł z kablem dość markowym za 200 zł i nie widze róznicy. Jedynie go kupiłem bo jest ładniejszy i mam tą satysfakcję,że jest solidny.

Obwódki o których piszesz, to norma dla tego modelu i nie tylko. Na moim Sharpie RD2 przy 100 hz też było podobnie, irytująca przeźroczysta poświata wokół postaci.

opisz dokładnie jak to rwanie wygląda.

szczerze to nie widziałem jeszcze TV przez który gra się przycinała, zawsze to była wina konsoli, a dokładniej gry. Jeżeli gra jest źle zoptymalizowana to żaden TV ci nie pomoże...
Sprawdź Resistance i GT HD. Pozostałe gry mogą się przycinać, na xboxie 360 to wszystko chodziło płynniej. Szczególnie tytuły multiplayerowe

Jeżeli nie jesteś zadowolony to sprzedaj TV. po co się męczyć.
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
A wiec tak ogolnie wszystkie gry chodza mi wolniej i mniej plynniej przez hdmi niz na av to po pierwsze. Jesli chodzi o gry to w kazdej jest cos nie tak. Np w fight night 3 przed kazda walka kamera przejrzezdza wzdloz ringu gdy jeszcze nie ma w niej bokserow np w tej sali gimnastycznej)
to obraz idzie plynnie az nagle zacina sie przeskakuje z 5 klatek i dalej idzie plynnie(trwa to nieco ponad sekunde) W cod4 np w pierwszej misji w Iraku gdy leci sie tym helikopterem nad woda i komandosi zjerzdzaj po linie na ziemie to kamera tak sie obraca o 180 % i tez przeskakuje z klatki na klatke, lub gdy po prostu poruszajac prawym analogiem obkrecamy sie wokol wlasnej osi to obraz idzie plynnie np gdy stoje przed sciana albo w pomieszczeniu, a gdy stoje np na dachu przed wieloma budynkami,dym i inne efekty to obraz poprostu zwalnia i przeskakuje tak jak by bylo 5-10 klatek/s. I to wystepuje zawsze po poprostu jest plynnie w pomieszczeniach a na zewnatrz czasami tak sie przytnie ze na ulamek sekundy obraz staje w miejscu tak jak by ominal z 50 klatek i potem idzie dalej. Takze mam dokladnie ten sam efekt w COD4 FN3 i Piraci z karaibow.
Po prostu tnie sie jak cholera zarowno z wylaczonym czy wlaczonym movie plus. I tak sie zastanawiam ze takich efektow nie ma chyba nawet w jakis najtanszych lcdkach. (pomyslec ze dalem za ten chlam 5,5 tys !) Wyglada to tak jak by odswiezanie w moim tv nie wyrabialo. I jestem na 99 % pewny ze to wina lcd tylko jak tu teraz dochodzic swoich praw skoro mi nie zgasla matryca lub nie wywalily mi pasy jakies na ekranie. Ogolnie stanowisko serwisu jest takei ze oni widza te skoki obrazu ale mowia ze ten model tak ma i oni ni cnie moga zrobic (byl juz 2 razy w serwisie) Ogolnie przy czyms takim granie wogole traci sens bo plynnosc obraz jest zdecydowanie najwarzniejsza w grach. A te makabryczne skoki i rwania obrazu zniechecja mnie do gier ktore z kolei tez do tanich nie naleza.
 

motobartcompany

New member
martins

Ja tutaj widze 100% winę konsoli (gier), w FNR 3 też animacja mi zwalniała, COD4 też nie jest perfekt płynne.

Sprawdź Resistance i GT HD, jeżeli te gry ci się rwą to wina TV lub konsoli. Bo są napewno idealnie zoptymalizowane.
a co z filmami też się rwą?
Bo filmy są tym samym co gry dla tv, on nie rozróżnia czy to gra czy film puszczony z konsoli:)
 
Do góry