Do KEF iQ7 Onkyo czy Harman Kardon

pintr

New member
Witam.Co do HK jestem posiadaczem HK avr 240 i moze nie ma on korektora ale za to ma zwrotnice "x over" jest w niej zarządzanie basem do każdej kolumny osobno ,jest tam możliwość odcięcia w zakresie od 40 hz do 200 hz.Sama regulacja basu i sopranu również jest w zakresie od -10 do +10 niestety nie wiem czy to jest w db.Także są duże możliwości regulacji głośników.Nie wiem jak wyższe modele ale sądze ze one również mają podobnie(moze nawet bardziej rozbudowane)Co do wyboru ampli to moze cos z nowej serii HK AVR 350 ,nowy wygląd (dodam ze bardzo ładny)wyjscie hdmi ze skalerem faroudia.Ja ze swojego sprzętu jestem zadowolony avr 240 dvd 37 jbl seria e .Basu jest duzo i taki jaki lubie ,mogę go regulować w duzym zakresie i jak dla mnie jest ok.pozdrawiam
 

prentek

New member
jezeli mierzysz w 875 to super. bardzo dobrze gra zarowno w kinie jak i w stereo na plytach Mary J Blidge oraz Alici Keys masa nowego dzwieku i szczegolow to samo Smolik 3.
 

kenobi36

New member
Mierzyć to se mogę ale kupić mi pozostaje 705. Spypam tylko czy czy przetwornik DA cirrus logic jest dużo gorszy od tego w seri 8xx?
Czy by jeszcze coś poważnie przemawiało za 805 s stosunku do 705.
Powiem że już złożyłem zamówienie u Blackninja na 2iQ7 + 2iQ1 + iQ2c + SR705 więc potrzebuję szybkiej odpowiedzi.
Na 875 na pewno mnie nie stać.

Dziś w biegu kupiłem Samsunga PS-50Q96H. Obraz super do kwadratu.
Więc od dziś codziennie rano i wieczorem paciorek żeby się nie zepsuł.:D
Przygotowywuję relecje.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Proszę nie używać pejoratywnych skojarzeń w związku z nazwami firm. Zamieniłem Sza... na Samsunga.

BTW. Napisz coś więcej na temat tego telewizorka. Najlepiej w dziale Video.

ArtS :)
 

***mach***

New member
Ja bym zmienił na twoim miejscu IQ7 Na iQ9, Róznica w stereo bedzie duza a sa drozsze moze 300zł. Mam na dzieje ze widziałes IQ1. To są bardzo duze monitory jak na tył. Ja tez je mam ale ze względu na wielkość od 3 miesięcy kombinuje z wieszakami.
 

kenobi36

New member
***mach***, prentek, jak moje dzieci nie będą miały co jeść to wasza wina.
Zmieniłem zamówienie u Blackninja na iQ9 i Onkyo SR-805. Zakup satelit i centrala odkładam na później, trzeb coś zostawić na chleb i parówkową. Pozostaje tylko czekać.

don111, co mi dadzą dipole?
 
Ostatnia edycja:

***mach***

New member
zobaczysz ze na dziewiatkach dzwiek bedzie potezny. ja tez myslalem ze kupie sprzet na raty. najpierw stereo a potem reszte glosnikow, ale stwierdzilem ze jak czego nie kupie od razu to potem zawsze bedzie cos wazniejszego do kupienia niz kino domowe. wiec brakujaca kwote wzialem na kredyt i teraz mam wszystko. najsmieszniejsze jest to, ze caly czas nie mam podlaczonych tylow bo nie moge sie zdecydowac ktore wieszaki sufitowe beda najlepsze.
 

prentek

New member
dobra decyzja :eek:k: .na technice niema co zalowac pieniedzy jezeli sie chce aby cos zagralo dobrze to niestety trzeba rozstac sie z pewna suma pieniedzy.oprocz tego roznica w wygladzie miedzy 705 a 805 dosc duza ja nie lubie zadnych widocznych wyjsc i bateri przyciskow na froncie 805 wyglada dla mnie bardziej elegancko nie mowiac . roznica brzmienia tez pewnie bedzie odczuwalna min. konwertery renomowane burr brown no i do tego kef iQ 9 .NO pieknie .zazdroszcz glosnikow ja na razie powoli przymierzam sie do kef iq9 .pozdrawiam SWIETA BEDA SZALONE :krol:
 

prentek

New member
odnosnie zalowania pieniedzy na sprzet .Poltora roku temu kupilem swoj pierwszy lcd samsung 37s71 i po 10 miesiacach zmienilem go na sharpa 46 xd1.ktore moglem kupic od razu .i tak wlasnie wygladala moja historia zamiast odrazu kupic to co mnie sie podobalo to :) przypazurzylem i finalnie kosztowala mnie ta zabawa duzo drozej dlatego od razu bierz full wypas bo warto zeby potem nie zalowac .pozdrawiam
 

kenobi36

New member
W czwartek doszła paczuszka od Blackninja (Blackninja dzięki za szybką realizację)
Onkyo 805 i parka iQ9 pięknie gra, chociaż nie miałem okazji jeszcze się nacieszyć bo miałem trochę pracy.
Pozdrawiam i dziękuję forumowiczom :)
Może ktoś by polecił jakiegoś suba do tych głośników.
 

kenobi36

New member
Rozumując tak doszedłen z sr505 do sr805, gdybym dalej gówkował to kupiłbym coś hi-end.

Tak z ciekawości, zakupiłem właśnie HiFi muzyka 12/2007 do pociągu, gdzie jest sporo rankingów i coś takiego jak firma Onkyo nigdzie nie występuje. :-( Ktoś mi to wytłumaczy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To kwestia zadymy jaka powstała między EIC i wydawcami takich pism jak HIFI, AUDIO itd...

Gdy nie wiadomo o co chodzi - chodzi o kase.
 

kenobi36

New member
Tak z ciekawości możesz po krótce powiedzieć co sięwydarzyło z tą zadymą?

Samo pismo mnie załamało, głownie opisy sprzętu z wyższej półki ale z ciekawości poczytałem, może kiedyś dokupie sobie oddzielny wzmacniacz stereo.
Natomiast dobiły mnie zachwyty nad gadzetami.
Płytki pod kolumny jeszcze rozmiem że mogą wpływać na dzwięk , jak wsadzimy gazetę to też się trochę zmieni. Ale zachwycanie się poprawą jakości po rozmagnesowaniu płyty CD czy super kablami HDMI. Dane cyfrowe są cyfrowe i niezależnie ile razy dane wypalę płytę CD to będzie ona czytelna na innym komputerze co do bit'a. Po to jest korekcja danych. Przy transmisji cyfrowej najcześciej jest dobrze a jeśli nie to wtedy jest totalna kicha.

Myśle że redaktorzy mają ucho ale o technologiach nie wiele wiedzą i podświadomie wydaje im się że coś co jest droższe na pewno jest lepsze, oraz trzymają się atrubutów które są ważne w technologi analogowej ale nie cyfrowej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry