Do KEF iQ7 Onkyo czy Harman Kardon

kenobi36

New member
Większość osób decyduje się na AV a potem pyta o głośniki.
Ja zdecydowałem się na głośniki KEF iQ7 gdyż wyczytałem że, ładnie rysują scenę, mają precyzyjny środek, dobre stereo ...
Niestety mają podobno słaby bas i dlatego prósiłbym o doradzenie który amplituner lepiej odtworzy bas na tych kolumnach.

Moi wytypowani to HK AVR347 lub Onkyo SR705 i szczerze powiedziawszy straciłem tyle czasu na dobieraniu AV że raczej o innych markach nie chcę słyszeć, no, chyba że na prawdę warto.

jeszcze dodam.

Pokój mam 24m2, bez mebli i dywanu, tylko stół w 1/3 pokoju, w 2/3 wypoczynek i ława, i dlatego zrezygnowałem z JBL ES90 bo boję że bas się będzie wzbudzał oraz to że seria niższa E ma skrajne opinie. Zastanawiałem się też na Mission 35 który z opisów wypada gdzieś po środku między dynamicznymi JBL a zrównoważonymi KEF ale jest zbyt mało pozytywnych opini. Dlatego zdecydowłem się na iQ7. Może ktoś wie czy iQ9 miały by lepszy bas, chociaż według mnie taka charakterystyka to raczej założenie producenta.

Jeśli z basem w iQ7 nie da się nic zrobić to w przyszłości po prostu dokupię SUBa (tylko do disco, techno i kina), Albo może te Mission by były rozwiązniem, chętnie posłucham opini.

Słucham
Muzyka: Elektroniczna (Vangelis, Oldfield, Jarre), Rock, Składanik Techno, ale ostatnio zainteresowałem sie myzyką nastrojową, muzuką z nutą celtycką lub innymi etnicznymi. Ostatnio słucham "Enya" niestety z netu ale zamówiłem pod choinkę całą jej twórczość na CD. ps Jeśli ktoś zna podobnych wykonawców do Enyi to z chęcią spróbuję.

Właśnie z powodu Enyi zwróciłem uwagę że większości sprzętu w domu środek z wysokimi jest niezrównoważony, często brakuje pewnych częstotliwości, wybór KEFów które mają zrównoważoną charakterystykę.
 

don111

Banned
KEFy iQ7 wcale nie mają słabego basu, po prostu nie wybija się może tak na tle fajnej średnicy, jak trzeba to też potrafi ładnie uderzyć, poza tym zawsze możesz bas lekko podbić... jednak od amplitunera bardzo dużo zależy - jaki ten bas jest, właśnie bardzo słaba wydajność prądowa i kiepskie parametry końcówek mocy większości amplitunerów powodują, że bas jest mało dynamiczny i wydaje się za słaby - dlatego też rewelacji bym się nie spodziewał przy połączeniu z którymś z wymienionych amplutunerów (mimo że to dosyć wysokie modele) i to wcale nie będzie wina kolumn - przy połączeniu z HK 680 (porządny wzmacniacz stereo) basu było sporo w pomieszczeniu ok 25m, dobrze wytłumionym
 

count

New member
Ja sie zainteresowalem Kefami, jak poszedlem do kumpla i u niego graly Q1 z amplitunerem Panasonica. Bardzo fajne basy mialy. Jak uzbieralem kase, kupilem sobie iQ5 i podlaczylem do swojego Philipsa. Bardzo zawiedziony bylem basami, bo slabo graly (mam tez subwoofer Jamo E8, wiec nie jest tak zle z basem ogolnie, ale nie po to kupilem kolumny za tyle kasy, zeby mi tylko dobrze srednie tony graly ;)). Teraz mam zamiar zmienic amplituner na porzadny, to zobaczymy, jak to z tymi basami bedzie.
 

kenobi36

New member
Dzięki za odpowiedź, to tylko wzmocniło moją decyzję co do KEF.

W takim razie w którym z tych dwóch (nie wnikając w producenta głośników) można bardziej podbić szczególnie niski bas?

ps. Na stronie KEF podają że impedancja minimalna wynosię 3,2 Ohm, który z tych dwóch sobie lepiej poradzi. Niestety nie podają przy jakie częstotliwości, troszkę boję się czy któryś z wymienionych wyżej AV noże nie dać wystarczająco prądu i ta częstotliwość może się oddalić dająć mniej liniową charakterystykę.
 

count

New member
Ja do moich KEFow zamierzam kupic Denona 1908 (ew. 2307 jak jeszcze bedzie), ale ja mam nieco slabsze kolumny. Jak pytalem w sklepie to do KEFow polecaja HK, ale Arts tu na forum poleca Onkyo. Tez slucham techno i szczerze mowiac wydaje mi sie, ze jaki nie wybierzesz, to bedzie gral rownie pieknie.
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osobiście używam iQ7 z HK AVR 235 i jestem zadowolony. Podbiłem nieco bas na amplitunerze i zdemontowałem kolce w kolumnach i bas jest ok. Naprawdę nie narzekam :) W zasadzie każdy rodzaj muzyki brzmi dobrze ale niektóre doskonale.
 

kenobi36

New member
Savatage napisał:
Osobiście używam iQ7 z HK AVR 235 i jestem zadowolony. Podbiłem nieco bas na amplitunerze i zdemontowałem kolce w kolumnach i bas jest ok. Naprawdę nie narzekam :) W zasadzie każdy rodzaj muzyki brzmi dobrze ale niektóre doskonale.

A co daje zdemontowanie kolców?
 

don111

Banned
i dobrze....lepiej nie wprowadzaj ekperymentów kolegi w życie chyba że chcesz wzmnocnić bucząco-dudniący bas i wprowadzić wnerwiające drgania szafek :mrgreen:

wydaje mi się że Onkyo to troche wyższa półka od tego HK (bardziej odpowiedni byłby chyba HK z serii 4xx, spora różnica w poborze mocy)

co do basu to może Blackninja się wypowie, czy któryś z tych ampli oprócz standardowych bass/treble ma korekcję częstotliwości ?
 

mirecore

New member
kolce zapobiegają powstawaniu fal stojacych czyli buczeniu

ja bym po prostu dokupił suba

podobno te twoje KEFy są bardzo wyrównane i mocnego basu z nich nie wyciśniesz
 
Ostatnia edycja:

kenobi36

New member
Nie widzaiłąem nigdze Kefów Mission czy innych w Warszawie, w MM, Saturn tylko, JBL, Magnat, Quadral, Yamaha i Quadral.

Kolumn nie chciałem wybierać sam bo audiofilem nie jestem i się nie znam, mam 35 lat i do tej pory miałem tylko miniwieże.

Dziś pojechałem aby zobaczyć który z ampli da więcej basu, to okazał się że wszystkie HK były podpięte do głośników JBL i HK a Onkyo tylko do Qadrali. Krosownica zepsuta, poza tym ktoś się wypowiadał na forum że krosownica pogarsza odłuch i wynik może być nie obiektywny.
Przy okazji widziałem HK350, wygląda dla mnie tandetnie, chociaż kiedyś jak mi się podobały w pełni czarne HK to nowe model z dziurawą gałką też mi się nie podobały, ale z czasem się opatrzyły i uważam je za najlepsze w designie.

Więc decyzję podejmę całkowicie na podsawie forum.

Na Priv Blackninja powiedział że HK da lepszy bas.

Zastanawiałem się nad 445 ale HDMI w tym modelu to tylko repeter.

Zrobię tak,
HK 347
za bas dam 2 pkt bo to ważne
duża rezerwa prądowa (zasilacz 890W) 1pkt
upscaling do 1080p 1pkt
design (mój gust) i to że zawsze marzyłem o HK 1 pkt
Razem 5pkt

Onkyo 705
Większa moc stereo (2x100W przy 0,08THD i 8 Ohm) 1pkt
BiAmping 1pkt
3 HDMI 1pkt
Podświetlany pilot 1pkt
Żonie podoba się bardziej Onkyo 1pkt
Razem 5pkt

Nie dobrze - Remis
 

don111

Banned
W Warszawie nie ma Kefów ?? no bez jaj...
chyba że masz na myśli odsłuch od razu z tą konkretną elektroniką to faktycznie może być ciężko... jakby coś to polecam Audio Forte na Rejtana, miła obsługa i bezproblemowo można się umówić na odsłuch iq7 (tylko już chyba z własnym ampli byś musiał jechać) bo oni chyba nie mają żadnych amplitunerów do kina...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ben, pragę zwrócić Ci uwagę, że jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi, posłuż się przyciskiem Edycja.

Let force be with you...

ArtS :)
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
don111 napisał:
i dobrze....lepiej nie wprowadzaj ekperymentów kolegi w życie chyba że chcesz wzmnocnić bucząco-dudniący bas i wprowadzić wnerwiające drgania szafek :mrgreen:...

Kolega don111 myli się w całej rozciągłości. Bas który słyszę ani nie jest dudniący ani buczący. Jest po prostu taki jaki lubię - nie za mocny. Szafki również nie drgają gdyż w pokoju "muzyczno - telewizyjnym" żadnych szafek nie mam :).
Wzdragał bym się na miejscu kolegi don111 przed powtarzaniem obiegowych opinii gdyż primo: to co człowiek słyszy jest kwestią indywidualną a secundo w każdym pomieszczeniu kolumny brzmią inaczej (rodzaj podłogi również ma znaczenie). Blackninja może potwierdzić, że swojego czasu pisałem do niego maila z twierdzeniem, że basu jest za mało. I właśnie tylko przez tak krytykowane przez kolegę don111 eksperymenty osiągnąłem efekt, który mnie zadowolił.

 

kenobi36

New member
ArtS007 napisał:
Ben, pragę zwrócić Ci uwagę, że jeśli chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi, posłuż się przyciskiem Edycja.
EEEEEEEE ArtS007 wszystko zepsułeś, specjalnie rozbiłem na dwie wypowiedzi aby było bardziej czytelnie. :D No cóż, ale nie ja tu rządzę.

Jeśli u Savatage jest OK z basem, a Blackninja potwierdza że HK będzie lepszy, to wygląda na to że trzeba kupić AVR347.
Jesli ktoś by stanął po stronie Onkyo albo może podał jakieś zalety, cechy, funkcje Onkyo których nie ma HK to bym był wdzięczny. Wertowanie instrukcji obsługi obydwu modeli jak na razie nic nie wnosi.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
kenobi36 avr347 nie skaluje do 1080p

Co do regulacji basu to oba amplitunery mają aut korekcje do pomieszzen ale niestety robią to pod zaprogramowane wartości (czyli pod siebie)
 
Ostatnia edycja:

kenobi36

New member
Blackninja, masz rację, pisanie do 2 w nocy nie jest dobre dla organizmu, nie wiem skąd mi się to wzieło.

Rozumiem że zaprogramowane wartości w HK dają więcej Basu?

Czasem żałuję że w takich sprzętach nie ma korektorów jak kiedyś, przy takich procesorach DSP byłoby zaaplikowanie bardzo proste, a jeśli źłe by wpływało na jakość dzwięku po prostu można by było korektor wyłączyć.

HK - odbieramy za upscaling do 1080 którego jednak nie ma
Razem
HK 4pkt
Onkyo 5pkt
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Onkyo pozwala na dokonanie korekty dla każdego kanału z osobna. Korektor jest częścią systemu kalibracji i pozwala na ręczną ingerencję. Składa się przynajmniej z pięciu pasm.

ArtS :)
 
Do góry