Do KEF iQ7 Onkyo czy Harman Kardon

mirecore

New member
jak widać w tej klasie parametry są podobne więc większe znaczenie chyba ma realny odsłuch, jaki sprzęt najlepiej zagra z tymi KEFami.

Ja może się myle ale wybieram w ciemno Yamahe RX-V861 z kolumnami
Yamaha NS-777 ze stożkami PMD, okablowaniem Monster,
dwoma niskimi i tunelem z tyłu. Dwa niskie to otyle dobre rozwiązanie że zawsze jeden niski po odłączeniu może zagrać jako pasywna membrana.
 
Ostatnia edycja:

kenobi36

New member
Cytowanie wrzuciłem żeby mieć podgląd podczas pisania i potem zapomniałem skasować.

. . Natomiast próbuję powiedzieć ja że gdyby producenci dążyli do idealnych parametrów to zakładjąć perfekcję muzyki, odsłuch nie byłby potrzebny. Natomiast odsłuch przydałby się przy porównywaniu opcji. Tj. jak działa treble, bas, n aile co się da podbić czy osłabić do własnych potrzeb.
. . Wydaje mi się że technologia jest na tyle dopracowana że jest to możliwe, natomiast niektórzy producenci upiększają dzwięk mimo wyzerowanych ustawień. I robią to na swój sposób i dlatego różnym osobom podoba się dźwięk z róznych marek, szczególnie że te "poprawki" są odsłuchiwane z mniej doskonałymi (niej doskonałymi od wzmacniaczy) kolumnami.

. . Ja nie chcę odsłuchiwać szczególnie kolum bo pójdę wybiorę HK347 + JBL E90, przywali basem, posłucham Kefów i uznam że to kicha i wybiorę JBL.
. . Poczytałem sobie o Kefach, o fanstastycznej przestrzeni jaką generują i dlatego chcę je kupić i nauczyć się słuchać innej muzyki niż do tej pory słuchałem, chcę usłyszeć z zaciszu domowum nowy wymiar muzyki (być może mi się tego nie uda ale zaryzykuję). A czadu to dam sobie w samochodzie w delegacji.
 

mirecore

New member
ze wszystkich opini o tych kolumnach wynika że są bardzo wyrównane, niskie się nie wybijają a nawet szybko schodzą i żaden sprzęt ci tego nie wyciągnie moim zdaniem (a jak już to będzie niezły cut) tu tylko dokupienie SUBA moim zdaniem...
 

kenobi36

New member
Taki mam zamiar, dokupić suba w przyszłości. Tymbardziej że nie przepadam za basem jaki występuje w rocku bo często zagłusza średnicę na ułamki sekund, bardziel lubie bas taki jak w techno, niski i głęboki.

Bardzo lubię jak nawet w elektronicznej albo nastrojowej muzyce jest nie za głośny lekko mruczący niski basik.

Dlatego podoba mi się equalizer w Onkyo bo najniższa skłądowa jest w 63 a nie w 100Hz czy 120Hz.
 

szmyrek

New member
mam onkyo 875 oraz kef-y iq7.słucham podobnej muzyki i w moim przekonaniu nie brakuje basu, ale w przyszłości planuję zakup suba do kina. polecam taki zestaw.:grin: wybierz się gdzieś jeszcze na odsłuch.pozdrawiam
 

kenobi36

New member
Czy tu nikt nie może walnąć konkreta, tylko ogólniki i gołe słowa. Takie gadanie to znam z polityki.
Jakie te zniekształcenia? Nie mogłeś od razu podać?
 

don111

Banned
a co chcesz kupić lampowca ? :mrgreen:
takich rzeczy to można się dowiedzieć w 10s pytając google

0,1-0,2% thd to bardzo dobry wynik w lampowcach przy małej mocy, niektóre mają w okolicach i 1% a nawet więcej i to jeszcze rośnie wraz z oddawaną mocą (u tranzystora najmniejsze zniekształcenia są przy prawie max oddawanej mocy) tylko w lampowcach większe zniekształcenia mają parzyste harmoniczne (są bardziej przyjemne dla ucha)
 
Ostatnia edycja:

prentek

New member
jestem po zmianie sprzetu.mialem yamahe rxv 1400 w miare wysoki model do tego glosniki mission 773.yamahe zamienilem na onkyo 875 i polaczylem to real cable w bi wiringu efekt zmiany brzmienia i detali slyszanych w muzyce nie mowiac o kinie jest kolosalny.takze smialo proponuje tobie zainwestuj w onkyo bo warto. glosniki kefa dobrze wspolgraja z onkyo u mnie w zestawie bas muzycznie wspiera sub celestiona i naprawde daje rade.osobiscie podnioslbym poprzeczke do 805 ale twoj wybor.ja wkrotce rowniez zamierzam zmienic missiony na kefy ale na iq 9.pozdrawiam i idz w strone onkyo i kefa
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Uff, zgubiłem się już w dyskusji. Don ma rację. Tranzystor generuje harmoniczne nieparzyste, a te strasznie wpływają na słuchalność dźwięku. Kolejny dowód na to, aby nie sugerować się zbytnio parametrami.

Ben, przypmnij, na czym już stoisz?

ArtS :)
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kenobi tutaj masz link do wątku w którym wybierałem sprzęt.

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=40825&st=60

Może to nie są te modele które rozpatrujesz ale moim zdaniem HK wymiótł Yamahę. Oczywiście nie kierowałem się parametrami tylko odsłuchem :)
I Tobie polecam tę metodę :) Czasem możesz być zaskoczony jak sprzęt teoretycznie (parametrowo) gorszy zamiata sprzętem teoretycznie lepszym. Stąd też moja dyskusja na ten temat (teoria a praktyka) z kolegą don111. Teoretycznie coś powinno być tak a wychodzi inaczej :) Stąd naprawdę gorąco polecam sprawdzanie "ucholeptyczne" :) Zresztą zapytaj jakiegokolwiek Guru (np. Arts lub BJ), zawsze Ci powiedzą, że masz słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To prawda. Dość długo zastanawiałem sie nad doborem w miarę niedrogich kolumn do mojego Denona 2106. Słuchałem kilku zestawień, ale tak się szczęśliwie złożyło, że w tutejszym MediaExpercie mają wystawiony zestaw Denona z zestawem Dali Concept 6. Wtedy był to Denon 1707, obecnie zaś 1708. Było to ustawione na stanowisku odsłuchowym, więc pomimo niezbyt sprzyjających warunków akustycznych, można było sobie wyrobić zdanie na ich temat. I powiem tak. Po przesłuchaniu podjąłem praktycznie decyzję. Nie mam wprawdzie pewności, czy nie można było w tym budżecie wybrać lepiej, ale z pewnością nie żałuję podjętej decyzji. Tym bardziej, że słuchałem później jeszcze kilku innych zestawień i zawsze coś im brakowało. Dlatego namawiam do słuchania. Nawet w niezbyt sprzyjających warunkach.

ArtS :)
 

kenobi36

New member
don111: Po prostu ciekaw byłem jak to jest w lampowcach.

prenteck: Jeśli chodzi o model 805 to zastanawiałem się nad 875 (upscaling, mostkowanie wazamcniaczy) ale Kasa Kasa Kasa.

arts007: Tranzystor generuje narmoniczne nieparzyste. Hmmm, a czy wiesz jak działa wzmacniacz różnicowy ze sprzeżeniem zwrotnym? Wydaje mi się że nowoczesnym wzmacniaczom mocy bliżej do wzmacniacza różnicowego niż do historycznego rozwiązania tranzystorowego.

arts007: Znasz może stronę www producenta Dali

savatage: Jeśli ktoś mi wskaże miejsce gdzie będę mógł odsłuchać Kefy z Onkyo i HK to tak zrobię. Na razie z opisów pozostaje przy Jonkio

Blackninja tydzień temu mi podał fajną ale błedną cenę na iQ7. Dziś ostudził moj zapał. Zadałem kilka pytań w Wawie i jutro zdecyduję.
Na dzień dobry muszę odpuścić 5.0. Zastanawiam się czy by nie kupić parkę iQ3 a za pół roku iQ7 a wtedy może i iQ9. Na razie mam do kupienia jeszcze telewizor i Jonkio. Może kredyt i wezmę wszystko? Zobaczę.

Może bym się nawet wybrał do Olsztyna pod warunkiem że Blackninja wszystko ma i da lepszą cenę bo to nie w porządku u kogoś wysłuchać (zabrać czas) a potem kupić gdzie indziej.

Mój Ojciec dziś kupił Sony 40T3500 właśnie bez wgłębienia się w temat. Pierw się wkurzył że nie ma PIP bo chciał model D3500 ale nie było i nie wczytał się że model T nie ma PIPa. Potem że kolory nie takie, twarze albo za zielone, albo za czerwone. Jedna scena za jasna, jak się przyciemni to kolejna za ciemna.
Ja się przyglądam telewizorom od 3 tygodni i od przyglądania się mam coraz większy mętlik. Boję sięże jak zacznę odsłuchiwać to też będę miał mętlik. Poza tym nigdy nie byłem audiofilem więc mam kiepskie doświadczenie. Dlatego chcę polegać na innych. Wiem że Kef to dobry wybór, HK i Jonkio też ale szala się przechyliła na Onkyo i w zasadzie bez odsłuchu tak zostanie.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Elektroniką nie zajmuję się od dość dawna. A i tak nie była to jakaś wielka pasja. Bardziej interesuje mnie efekt użytkowy urządzeń elektronicznych. Jednak te harmoniczne tam są, inaczej nie byłoby zniekształceń.

Strona Dali: www.dali.dk. Na stronie starowej znajdzież również język polski. Wygląda na to, że jesteśmy dla Duńczyków znaczącym, a przynajmniej obiecującym, rynkiem. Mam w tym pewien skromny udział... ;)

Jeśli chodzi o telewizor, to sugerowałbym jednak przyzwoitą plazmę.

ArtS :)
 

count

New member
Ja powiem tak: rzeczywiscie bas w KEFach nie jest zbyt mocny. Rozumiem zdziwienie Artsa na wiesc o tym, ze slucham techno i kupilem KEFy. Ale mam takze subwoofer Jamo E8 i on zapewnia mi taki bas jaki chce przy techno. KEFy za to doskonale sprawdzaja sie we wszystkich rodzajach muzyki, gdzie glebokich basow nie ma. Wystarczy wylaczyc suba i juz mozna sluchac rocka, punk rocka, czy czegokolwiek innego i wtedy graja idealnie. A co do techno... wystarczy wlaczyc suba z powrotem i znowu jest idealnie. Dzwiek jest bardzo czysty, srednie tony graja naprawde dobrze. Ja tam jestem moimi iQ5 zachwycony, mysle, ze jak sobie kupisz, to tez bedziesz.
 

kenobi36

New member
Arts007:
Jesli to prawda to Dali co piszą na stronie Concept i Ikon zbiera dużo dobrych opisów w czasopismach.
W Cocept nie podoba mi się (zreszta jak i w JBL serii E) pończocha do ziemi.
Ikon 6 niestety nie tańszy od KEF.
szybki bas (nie powinny się wzbudzać w pooju.
Mają otwór BR z przodu.
Jak wrócę z pracy to poszperam w forum o opiniach.

Ikon 6 schodzi do 37Hz przy -3dB
Concept 6 do 41Hz

Kef iQ7 do 40Hz ale nie podają czy przy -3dB

Count:
Raczej techna w domu nie będę słuchał bo mnie sąsiedzi pogonią. Ale SUB i tak będzie potrzebny aby ładnie nisko coś mruczało, no i do kina. Techno - w samochodzie czasami słucham.
 
Ostatnia edycja:

count

New member
Bez przesady, w otwartej hali chyba nie mieszkasz. Nie musisz od razu grzmiec na cale osiedle. Mozesz dac wystarczajaco glosno, zeby u ciebie gralo porzadnie, a sasiedzi jeszcze sie nie wsciekali. Ja tez mieszkam w wiezowcu z wielkiej plyty i zyje zgodnie z sasiadami sluchajac czasami glosnej muzyki.

Poza tym od 6 do 22 mozesz grac jak glosno chcesz :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z pewnością Dali są zauważane w testach. Pończochy są do ziemi, ale przed ziemią jest spora stopka, więc ogólnie wypadają bardzo bobrze. Zresztą, powiem szczerze, że doceniłem ich wygląd dopiero w domu. I wszystkie mają bass-reflex z przodu, co ułatwia ustawienie. Subek jest zamknięty. Ikon nie mają pończoch do podłogi, ale tanie to one rzeczywiście nie są. Na szczęście, nie miałem okazji ich posłuchać.

ArtS :)
 

***mach***

New member
Nikt nie zaproponował do tych kolumn Cambridge Audio, a to jest idealny towarzysz tych głośników. Ja wybierałem sprzęt ponad pół roku i byłem na wielu odsłuchach. Najpierw miałem kupić iq5 ale apetyt rósł w miarę jedzenia (czyt słuchania) i skończyło się na iq9. Kefy to są głośniki audiofilskie, i pisanie ze mają mało basu jest co najmniej śmieszne. to tak jak by powiedzieć że skrzypce mają za mało basu. Te głośniki w połączeniu z cambridge audio daje czysty naturalny dźwięk. Perfekcyjnie odtwarzają zwłaszcza takie instrument jak pianino, skrzypce, gitara akustyczna, ale perkusja tez brzmi rewelacyjnie. W rocku i muzyce elektronicznej każda kolumna sie sprawdzi jeśli ma tylko odpowiednia wielkość i moc. A tej kefom nie brakuje. Rożnica miedzy Iq7 i Iq9 jest słyszalna i to wyraźnie. Dźwięk jest bardziej dynamiczny, ciepły, wyraźniejszy. IQ7 tez sa rewelacyjne ale przy iq9 takie jakieś mdłe. Pytasz o amplituner, wiec ze swojej strony mogę powiedzieć że CA jest anglikiem i to pod każdym względem. Ma świetne brzmienie w porównaniu do japonczyków, ale mało bajerów, np brak hdmi. Moze to byc jego zaleta gdzyz dzieki temu, ze nie jest przeładowany elektroniką ma takie krystaliczne brzmienie. Słóchałem Kefów z Pionierem HK i ONKIO. Pionier grał za ostro, Onkio naturalnie ale nie było sceny, HK nie pamiętam. Dopiero po podpięciu CA poczułem na co stać te kolumny.
Na marginesie dodam że z jednej kolumny też ściągnąłem kolce gdyż strasznie rysowały parkiet. Druga kolumna stoi na kolcach i na marmurze. Jakoś różnicy nie słyszałem.
I jeszcze jedno najważniejsze do dobrego brzmienia jest pomieszczenie a nie głośniki czy amplituner. Ja niestety mam kiepskie warunki salon+kuchnia+przedpokój jakieś 60m i dźwięk nie jest taki jak bym sobie życzył. w sklepie brzmiało to dozo lepiej.
Cały zestaw kupiłem w Nautilusie. W Warszawie tez mają sklep. Najlepiej wybierz sie na odsłuch do nich. Bez odsłuchu nie kupiłbym nawet mini wierzy za 1000zł
___
mam KEF IQ9 IQ1 IQ3C PSW2500 CambridgeAudio azur 540 kable Solictice Equinox
 
Do góry